Durugoru, kokular ve 3.göz ile alakalı yardımcı olabilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kardelen55

Kayıtlı Üye
Ben gundelik yaşamımda bir takım kokular aliyorum. Aniden gelen ve giden kokular. Mesela güzel kokular olduğu gibi kötü kokularda aliyorum. Bunun için doktora gittim farkli bir hastalik yasiyorumdur diye. Beyin emari noroloji ve kbb ve psikiyatriye fakat bir sonuc alamadik. Neredeyse beş altı yıldır bu bende var. Fakat bu kokularin anlamlarini nedenini cozemiyorum.
Yine gundelik yaşamımda bazı kesitler durumlar olaylar ozellikle yerler mekanlar gözümün önüne anlık gelip gidiyor. Bilmedigim yerler buralar. Bunun için gözümü kapatmiyorum gundelik yaşantımda bu oluyor gozum acikken. Fakat ben bu gözümün önüne gelen olayların bağlantısı nedir bilmiyorum anlayamıyorum.
Üçüncü göz bölgesinde yani iki kaşımin ortasinda uc dort yildir karincalanma tarzinda titreşimler hissediyorum fakat bunu bilinçli yapmıyorum ve bunun için hiç ugrasmadim bu da aniden oluyor sonra geçiyor.
Tarot ve kahve falı bakıyorum fakat kahve falı baktığımda hiç bir sey olmuyor tarot baktığım zamanın gecesi kabus görüp uyanıyorum.
Yildizname baktirdim üzerimde varlık ve büyü yok. Rukye de yaptırdım.
Bunun gibi seyler yaşayanlar varsa yorum yapabilir mi? ya da bunlar ne anlama geliyor yardımcı olabilir misiniz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kokuları sınıflandırın. Bunun 4 nedeni olabilir;
1- Enerjileri koku yoluyla eşleştirme (beyin işleyişinde farklılık) Bu durum bir çok majisyende olabilir, özellikle büyü gibi dış müdahale enerjileri dışkı, sülfür, idrar,leş gibi kendini gösterebilir.
2- 5 duyu ile algılanan bilgileri bazı durumlarda koku yoluyla eşleştirme (beyin işleyişinde farklılık)
3- Çok gelişmiş burun hassasiyeti (bu varsa parfüm piyasasında ciddi kariyer şansınız var)
4- Nörokimyasal bir rahatsızlık

Hopee

Kayıtlı Üye
İnsan duygularını kokularla algılayabilen insanlarlar olduğunu okumuştum bir yerde. Sonrasında elime Adam Fawer'ın Empati adlı kitabı geçti. Kitaba göz attığımda daha önce okuduğum şeyleri destekleyen bilgiler gördüm. Her ne kadar kurgu olsa da bu hayatta her şeyin ciddiye alınması gerektiğinin kanaatindeyim.
Değişik duygular yaşarken yada yanınızda farklı duygular yaşayan birileri varken mi alıyorsunuz bu kokuları?

kardelen55

Kayıtlı Üye
Genellikle geceleri otururken yanımda kimse yokken geliyor kokular. Tabi gündüz de koku aliyorum ama geceleri daha sık oluyor. Bir de bi şeyi farkettim hep evdeyken aliyorum kokuları. Ben sinestezi olmasindan suphe ettim o empati kitabindaki gibi ama bu bende sonradan oldu doğuştan degil ve bir travma sonrasi olusabilir dediler bana fakat gecirdigim bir travmada yok. Bende sizin dediğiniz gibi insanlarin bazı duyguları koku ile alıyor olabilirim diye dusundum fakat hangi insanın duygusu orası muamma..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...