İçimden İnanmak Gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alprn112

Kayıtlı Üye
Yapısal olarak daha çok bilime, somut kanıtlara, bilimsel verile inanan birisiyim ve büyü gibi olayların mantıklı açıklamasını bulamadığım için inanamıyorum. O zaman burada işin ne demeyin çünkü inanmak, gözlemlemek istiyorum. Eskiden inanırdım hatta ailemin anlattığı büyülerde var daha önce onlara karşı yapılan ama ne zaman bilimsel yönlere kaydım bütün inancım gitti. Bu arada dinlere inanmıyorum ama bir ilahi varlığın olduğunu hissediyorum, düşünüyorum (bazı durumlarda aksini düşünsem de). Şimdi sorum şu büyülerin mantıklı açıklaması var mıdır? Nasıl etkiliyorlar ve neden bilimsel olarak kanıtlanmadı?

Sorularım saçma, sinir bozucu olabilir. Ama yardım edeceğinizi düşünüyorum. Sevgilerle :)

Ori

Kayıtlı Üye
Pozitif ve negatif enerjileri araştırın zaten yolunuz açılır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bilimsel olarak neden kanıtlanmadı kısmı çok basit gerçekten.Öncelikle ne varlıkların nede majisyenlerin kendilerini ıspat etme gibi bir dertleri olmadı.
Büyü yani majisyenlik bir ilim ve bir yaşam tarzıdır.Hiç kimse bir kaç amaç için büyü ilmine yönelmiyo eğitimi yıllar süren bir iş için birkaç amaçtan fazlası lazım.
Size basit bir kaç örnek vereyim oradan ilerleyin dilerseniz.

Günümüz bilim çevresinin bugün kabul ettiği bir çok şeye daha dün şarlatanlık diyorlardı.Günler geçtikçe dün şarlatanlık dedikleri şeyleri bugün bizzat bilimin kendisi olarak ilan ettiler.
Emoto su deneyi ile suyun olumlu ve olumsuz cümleleri algılayarak şekil değiştirmesi bu örneklerden birtanesidir.Doktor emoto bu konuda bir sergibile açmıştır.

Sizler gözlerinizi dünyaya açtığınızda bunların kabul edilmiş bir dünyaya geldiğiniz için bu süreçleri bilmiyor olabilirsiniz ama insan araştırmaktan da aciz değildir.
Mesela materyalist bilim çevresinin öncülerinden ilan edilen newton bir alşimist ve majisyendi.Bu ortaya çıktığında bilim çevreleri bunu gizlemek için çok gayret ettiler ama bugün herşey ortada.Hatta newtona göre o bildiklerinin hepsini okült bilimlerden almıştır.Yer çekiminin yasa ile açıklanmasını bile okültizme borçlu olduğunu söyler.

Büyü dediğimiz şey kısaca bir enerjidir.Siz enerjileri araştırın mesela aurayı görüntüleyen cihazlar bugün icat edilmiştir.Birşey var ise o kullanılıyordur.Enerji vardır ve kullanılıyor.Bu tür konular sitede çok açıldı konuşuldu onları araştırıp inceleyin.

Size bir devlet belgesine yansımış birolayı aktarayım.

Roma imparatoru döneminde bir pagan ermiş olan tyanalı apolyonus (isim telafuzunda hata olabilir) Bu kişinin varlığı imparatorun iktidarı için tehlikeli görülmüştü ve sudan sebepler ile mahkemeye çıkarılarak idam kararı verilmişti o kararın verildiği an adam mahkeme salonunda herkezin gözü önünde ortadan kayboldu.
Bu bir rivayet efsane veya hikaye değildir.İmparatorluk mahkeme belgelerinde yazılmış olan bir olaydır.Herhalde kos koca imparatorluk düşmanını yüceltmek için kafadan sallayacak değildir.Sonradan apolyonusun izini sürmeye çalışanlar onun arap diyarında çıktığını tespit etmişler balinus ismi ile.

alprn112

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için teşekkürler.Sayın moderatörüm sitede bir sürü konu,birsürü alan var.Nerden başlamamı önerirsiniz? Sıfırdan başlamak istiyorum

asterix

Kayıtlı Üye
Kuantum fiziğinde madde ile madde olmayanın sınırlarının birbirine karıştığı ortaya çıkıyor,kuantum fiziği bana göre bilimin mistizmidir.Gözlemcinin gözleneni değiştgirdiği söyleniyor bu zihnimizin maddeyi kontrol ettiği anlamına gelir buda majinin kapısıdır heralde.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret

rookie1234

Kayıtlı Üye
Evrenin bir çekim yasası var ve her madde enerji yaydığı gibi bizde enerji yayıyoruz.Biz bu enerjilerden hem etkileniyoruz hemde biz insanları etkiliyoruz.Büyü nazar vb.şeyler de yayılan enerjilerle ilgili.İnsan en büyük en güçlü yaradana inandığı zaman inancın çok kuvvetli oluşuyla bir o kadar kendisini koruyan enerjiyi yayıyor ve kendisini negatif enerjilerden gereksiz gelen üzüntüden stresten nazardan vb.korunmuş oluyor.Bu sistemde en huzurlu en doğru yaşamanın yolu allah a inanmak ve allaha ibadet etmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...