Dua,hoca,türbe vs. gitmekle çocuk sahibi olunur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evladiresul

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, bu soru aslında bana ait değil. Ki zaten bekarım. Ülkemizde geniş bir yer kaplayan çocuğum olmuyor yada doktora gittim ama doktor bir şey yapamıyor. Yorumlarını görürüz yada duyarız. Birde şöyle bir algı var , falanca türbeye gittim yada hocaya gittim, medyuma gittim, zikir çektim, şu duayı okudum çocuğum oldu.Bununla ilgili bilgisi olan var mı ? Türbeye gitmekle zikir çekmekle çocuk sahibi olunur mu? Yada dua ile vs. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Mr.Şeytan

Banlı Kullanıcı
İş
Kitap yazıyorum
İnsanlar gittikleri kutsal mekanlarda inançları doğrultusunda pozitif enerji yayarlar.Bu da oradaki etkiyi artırır.Dolayısıyla hem evet hem hayır diyebiliriz ama işin doğrusu sizi dilediğiniz doğrultusunda sonuca ulaştıran inancınızdır.İster zikir edin, ister türbeye gidin; temel kavram inançtır.

asterix

Kayıtlı Üye
Olayın birinci yönü inanmaktan kaynaklanan psikoterapi yönü çok inandığımız bir şey gerçekleşir bilinçaltı direnci kırmak olayı ,diğer yönü majikal etkiler olabilir,olayın karmik yönüde var kaderde çocuğu olmayacak birine kim yardım edebilir netekim.

origanum

Yönetici
Çocuk olmamasındaki neden basit psikolojik bir şeyse bunların faydası oluyor. Ancak olay biyolojik ise olmuyor. Eğer birilerinin yumurtası veya spermi yoksa dua, zikir, büyü ile bunlar oluşmaz. Tıpkı dua, büyü ile yeni bir böbrek, ciğer çıkmayacağı gibi.

teknik67

Kayıtlı Üye
hangi iş için dua edilirse edilsin olacak olan yine bilimsel bir şekilde olur. Örneğin:Eğer çocuk olabilecekse , çocuk olması için sürekli dua eden bir insana bu işi en iyi yapabilecek proflar karşısına çıkartılır yada bu işleri en iyi bilen bitkisel takviye konusunda uzman olan bir zatla tanıştırılır.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Nasıl bazı sahte ilaçlar insan üzerinde psikolojik olarak placebo etkisi yaratıyorsa o bahsettiğiniz yatırlar, türbelerde insan üzerinde böyle etki yaratıyor haliyle. Sanırım biz çok küçümsüyoruz kendimizi illa bir rehbere, bizi kurtaracak birine ihtiyaç duyuyoruz nedense. Bu da bir nevi putçuluğun ete kemiğe bürünmüş hali oluyor. Hz. İsa'nın bir sözü vardır "eğer bir hardal tanesi kadar imanınız olsaydı bir sözünüzle ağaç kökünden ayrılır denize atardı kendisini".. tüm o hastalıkların, insanın geçmişinin etkisi olarak tecelli ettiğini biliyorsak, bugün bir kanser hastasını bile sırf ilaç değil moral kurtarıyorsa demek ki dertte dermanda yine insanın kendisinde. o yerde yatanlarında bugün hala isimleri anılıyorsa vakti zamanında türbe türbe dolaştığı için değildir sanırım :) neyse.

Ori

Kayıtlı Üye
Ben bu yollarla çocuk olabilieceğine inanmıyorum. Bir spermin yolunu bulamamasınıda psikolojik olarak adlandıramam. Tamamen fiziksel bir rahatsızlıktır diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...