Kelt Kalbi Açılımı – Birbirine Sarılmış Ruhların İçgörüsü

hashikio

Kayıtlı Üye
Bu harika açılıma birkaç sene önce, internet üzerinden Tarot/Oracle destelerimle çalışabileceğim farklı ve kapsamlı açılımlar, teknikler araştırırken rastladım. Beni cezbeden ilk özelliği ismi, ikinci özelliği ise yaratıcısı Valerie Sim’in açılımı “Falanca beni seviyor mu” tarzı sorulardan bıkmış olan insanlara armağan edişi oldu. Gerçekten de günümüzde bu tür sorulara cevap arayan basit, sığ ve basmakalıp “ilişki açılımları”ndan çok farklı bir yapıya, bir derinliğe sahip sorularla örülü olan, en güzeli de herhangi bir ilişki boyutunu, biçimini, cinsiyetini dikte etmeyen bir açılım sizlere tanıtacağım Kelt Kalbi açılımı…

Valerie Sim, en iyi ilişkilerin hem ilişki içindeki kişilerin, hem de ilişkinin kendisinin hem birlikte, hem de bireysel olarak büyüyüp geliştiği ilişkiler olduğunu düşünüyor. İlişkinin kendisinin başlı başına bir varlık olduğunu ve bunun unutulmasının büyük bir hata olabileceğini de ekliyor. Ona göre, bireysel olarak büyümelerini ve gelişmelerini gerçekleştirmekte olan iki kişi, aralarındaki bağa ve onu geliştirmeye kendilerini eşit olarak adadığı takdirde ilişki de olgunlaşır ve çiçek vermeye başlar. Valerie Sim’in bu düşünceleri, Kelt Kalbi açılımının özünü oluşturmaktadır.

İşte açılımın diyagramı ve pozisyon anlamları:

Ekli dosyayı görüntüle 8161
celticheart

Sen

1- Şu anki temel ruhsal benliğin
2- Baskılayıcı/önemli konular ve meseleler (pozitif ve negatif)
3- Ondan sana gelen hediye
4- Senden ona gelen hediye
5- Senin için gerekli olan kişisel ruhsal büyüme konusu/alanı

O

6- Onun şu anki temel ruhsal benliği
7- Baskılayıcı/önemli konular ve meseleler (pozitif ve negatif)
8- Ondan sana gelen hediye
9- Senden ona gelen hediye
10- Onun için gerekli olan kişisel ruhsal büyüme konusu/alanı

İlişki

11- Başlangıç aşamasında olan ilişkinin şipşak fotoğrafı
12- Bağ/kişileri birleştiren karmik bağlantı
13- İlişkinin büyümesi için gereken dersler
14- İlişkinin büyümesi için gereken dersler
15- İlişkinin büyümesi için gereken dersler
16- Gelecek için bir kutsama (Not: Bu kart harika bir deneyimi/dersi de işaret edebilir, ilk etapta olumsuz gibi görülen bir deneyimi/dersi de işaret edebilir. Her ne şekilde olursa olsun, zamanı geldiğinde yararlı bir netice getirdiği anlaşılacaktır)

Not: Valerie Sim kendi açılım pozisyonlarında “Him/Her” (bizde Kadın/Erkek diyebiliriz) adlandırmalarını seçmekle beraber bunun hiçbir şekilde yargı içermediğini ve cinsiyet önerisinde bulunmadığını ifade etmiş. Türkçemizde cinsiyetten azade bir 3. tekil şahsın varlığını bu gibi durumlarda çok seviyorum. Bu nedenle çeviride “sen ve o” adlandırmalarını seçtim. Açılımı kendiniz için kullanırken “sen” bölümü size, “o” bölümü sevgilinize/partnerinize/eşinize işaret eder. Açılımı bir başkası için kullanacaksanız “sen” bölümü açılımı sizden isteyen kişiye, “o” bölümü ise açılımı sizden isteyen kişinin sevgilisine/partnerine/eşine işaret eder.

Kaynak: Valerie Sim’in ATA Reflections – Celtic Heart Spread yazısı.

Çeviri: Deniz Gaia Yörükoğlu

ALINTIDIR.