Psişik Güçlerin Geliştirilmesi Hakkında Dersler

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ders 1: İçsel Psişik Kişiliğinizi Ortaya Çıkarın

10 sene kadar önce bir kısım deneyimler yaşadım ve bu deneyimler şans eseri benim ruhani yeteneklerimi arttırdı. Genellikle rahatlama, nefes ve imajinasyon egzersizleri yapıyordum ve bu egzersizleri yapmaya başladıktan üç ay kadar sonra kendiliğinden kehanetler görmeye ve sonrasında da psikokinezi yapmaya başladım.

Bu da benim sağlam bir altyapının önemini anlamamı sağladı. Genellikle yeni başlayanlar kapasitelerinin ötesindeki şeyleri yapmak isterler. Hiçbir egzersiz yapmaksızın direkt telekinezi ya da bir şeyleri hareket ettirmek isterler ve çok kısa süre içerisinde sonuçsuzluktan ötürü hayal kırıklığına uğrarlar.

Sonrasında daha karışık çalışmalara geçmeden önce sağlam bir temel atılmalı. Sağlam bir temeliniz varsa, birçok psişik yeteneğe çaba göstermeden, kendiliğinden ulaşabilirsiniz.

Derin gevşemeyi öğrenmeli ve her gün pratik yapmalısınız. Bu sizin derin gevşeme halinizde beyninizin ürettiği alfa dalgaları ile amacınızı başarmanıza yardım edecektir. Alfa durumundayken beyin dalgalarımızın maksimum düzeyi saniyede 7-12 HZ’e çıkar. Alfa durumundayken psişik deneyimler yaşamak mümkündür. Alfa durumundan daha da derinlerde, theta durumunda 6-7 HZ’de iken birçok psişik deneyim gerçekleşir. Çoğunlukla alfa ya da theta durumunda olmayız, bizler konsantrasyon sağladığımızda ya da odaklandığımızda 12-15 HZ’deki beta durumunda oluruz.

Böylece derin gevşeme halinin neden olmazsa olmazlar arasında olduğunu anlamış bulunuyorsunuz! Alfa durumuna geçmeyi bir defa öğrendiğinizde, beta durumunda zihniniz uyanıkken dahi bu duruma tekrar geçiş yapmak daha kolay olacak. Kendinizi o duruma sokabilmeniz için yapmanız gereken sadece o durumu hatırlamanız olacak.

Hazırlık

Gündüz saatleri gevşeme pratikleri için en uygun zamandır. Akşam saatlerinde de bunu yapabilirsiniz ancak eğer işten ya da okuldan ya da bir başka sosyal aktiviteden dönmüşseniz, auranızı istenmeyen enerjilerden temizlemek için bir duş almanız iyi olacaktır.

Ayrıca vücudunuzdaki bütün gerilimi atmak için gerinme egzersizleri de çok yararlı olacaktır. Gergin bir durumdayken derin gevşeme haline geçmeye çalışırsanız büyük ihtimalle beta durumunda kalacak ve kendinizi sinirli hissedeceksiniz.

Yapılabilecek bir başka yararlı şey de günlük beş dakika enerji rutinidir. Enerjinizin düzene girmesi sizin psişik düzeyinizde daha kolay yer almasını sağlayacaktır.

William Hewit’in Gevşeme Egzersizleri

• Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde sessizce oturun. Eğer bir gürültü var ise, bu gürültünün sizi daha fazla rahatlatacağı konusunda kendinizi telkin edin.
• Gözlerinizi kapatıp güneşin başınızın üzerinde durduğunu imajine edin. Güneşin tam ortasında 3 rakamının bulunduğunu imajine edin.
• Güneşin aşağı, vücudunuza doğru ilerlemesine ve ilerledikçe vücudunuzu ısıtıp rahatlatmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Güneş ayak parmaklarınıza ulaştığında, güneşin gitmesine izin verin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 2 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• 2 numaralı güneşin de 1 numaralı güneş gibi vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 1 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• Diğer iki güneşin yaptığı gibi 1 numaralı güneşin de vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Şimdi bütün gevşemeyi hissedin.
• Kendi kendinize “Gözlerimi kapatıp zihnimde üçten geriye doğru saydığımda gevşemiş psişik duruma ulaşmış olacağım” diyerek telkinde bulunun.
• Gözlerinizi açın

Bu egzersizle gevşeme haline ulaşacaksınız ve sonrasında tekrar bu duruma ulaşmak için gözlerinizi kapatıp üçten geriye doğru saymanız yeterli olacaktır.

Beyin Dalgası Teknolojisi ve Beyni Programlama

Yıllardır kullandığım bir başka değerli şey de stereofonik ritimler CD’leridir. Çok farklı bir şekilde CD’de düzenlenmişler ki bu sayede alfa ya da theta durumuna hızla geçebiliyorsunuz.

Son beş yıldır dinlediğim bir CD’de müziksiz şekilde yağmur ve okyanus dalgası sesleri var. Bu CD benim sadece onu dinleyerek ve yukarıda bahsettiğim gevşeme egzersizlerini yaparak derin theta durumuna geçişime yardımcı oluyor. Bir defa o duruma geçtiğinizde zihninizi örneğin “üç parmağımı birleştirip üç defa theta! Dediğimde bu duruma geçiş yapacağım” diyerek yeniden programlamanız çok kolay. Sonrasında bu hareketi yaparak theta durumuna geçiş yapabileceksiniz.

Bu bizim ilk dersimizdi. Umarım hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki derste duyularımızı nasıl geliştireceğimizi göreceğiz.

Ders 2: İçsel Sezgilerinizi Güçlendirmek

Bana en çok yardımı olan şey algılarımı kuvvetlendirmek olmuştu. Bazı zihinsel yoga egzersizleri yapabilirsiniz ve bu sizin yavaşça içsel gözünüzü açmanıza yardımcı olur. Bunu 90’larda yapıyordum. Her neyse, şimdi bundan daha iyi bir egzersiz var. Buna imaj akışı da denilebilir. Bu egzersiz sizin imgeleme yeteneğinizi güçlendirecek ve uza-görü, geleceği görme ve sezgilerinizi uyandırmayı daha kolay kılacak. İmaj akışı tekniğinin bilinçaltındaki ve daha yüksek olan zihinde gerçekleştirilen amaçlı bir takip olduğu ifade edilir. Sadece doğru bir imaj akıntısına giriş yaparak, en derinlerdeki anılarınıza ulaşabilir, geçmiş yaşantınızla bağlantı kurabilir ve kendinizle ve astral düzlemle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu öğrenmek için paha biçilemez bir zihinsel alettir. İMAJ AKIŞI İmaj akışı, daha önceki dersimizde anlattığım şekilde gevşemeniz halinde çok daha kolaydır. İmaj akışı gerçekleştirmek için bilgisayarınızda Audacity programı gibi kayıt programı, dijital bir kaydedici ve mikrofon kullanacaksınız. Rahat bir yere oturun ve kayıt cihazınızı açıp gözlerinizi kapatın. Gördüğünüz her şeyi tarif edin. Bunun için telaş etmeyin, detaylıca tarif edin. Nasıl koktuğunu, nasıl göründüğünü, dokunuşu, hissettiklerinizi, vs… Eğer resim netse ancak işitsel algınız zayıfsa, sesleri tarif etmek üzerinde durun. Bütün algı kanallarınızı geliştirin. Eğer hissetmek konusunda zayıfsanız, bunu geliştirmek için üzerinde durun. Her duyunuzu geliştirmek için birçok zihinsel yoga egzersizi yapmaktansa, bu yöntem çok daha iyi. İmaj akıntılarınızı sansürlememeniz de çok önemlidir. Eğer iki pembe fil görüyorsanız, bunu önlemeye çalışmayın. Belirli bir şey görmeniz de şart değil, kaydediciye her şeyi tarif etmek zorundasınız. 10-15 dakika imaj akışı çalışması yapmanız sizinle üst zihniniz arasında köprü kurulmasını sağlayacaktır. Sonrasında da birçok psişik yeteneğinizi geliştirmeniz kolaylaşacaktır. Daha hızlı öğrenme için de imaj akışını kullanmak mümkündür. Bu tekniğin yaratıcısı Win Wengers bu tekniği hızlı öğrenme ve yaratıcılık ile birleştirme konusunda dersler vermektedir. Bir sonraki derste sizlere mükemmel hafızayı geliştirmeyi, yaşamınızı geliştirmek için içsel rehberinize ulaşmayı ve daha birçoğunu anlatacağım.

Ders 3:
Kolaylıkla İçsel Rehberinize Ulaşmak Bu derste, üst zihnimize ulaşarak rehberlik etmesi için onunla irtibata geçme egzersizleri yapacağız. Eğer gelecek planlarınızda bir vokal olmak istiyorsanız, bu başlamak için oldukça iyidir. Günlük problemlerinize cevap bulmak için de bu egzersiz oldukça değerlidir. Bu egzersizi gerçekleştirmek için bilgece sözler içeren bir kitaba ihtiyacınız olacak. 90’larda bu egzersize ilk başladığımda ben İncil’i seçmiştim. Bugün ise Story Waters’ın “Sen Tanrısın” isimli bilgece sözlerle dolu ve herhangi bir doğrusalda gitmeyen bir kitap kullanıyorum. Kitabın herhangi bir yerinden okumaya başlamanızın size kaybettireceği hiçbir şey yok!!! Bu tarz kitaplar egzersiziniz için iyi olacaktır. Öncelikle kendinize “Benim için içinde bilgelik barındıran kitap hangisi?” diye sorun. Sonra bu kitap üzerinde çalışabilirsiniz. Bir dakika gevşedikten sonra kendinize şu soruyu sorun; “Şu anda bilmem gereken en yararlı şey nedir?” sonrasında kitabı alırken bir cevap alma niyetiyle içerisindeki herhangi bir sayfayı açın. Size rehberlik edildiğine inanın ve gördüğünüz ilk cümle cevabınızı barındırıyor olacak. Bazen kitabı açtığınızda, parmaklarınız birkaç satırın üzerinde durur. Muhtemelen o cümle sizin cevabınızdır. Bu dersi hazırlamadan önce de bu bana oldu. Egzersizi yaptım ve parmaklarım bir cümlenin üzerindeydi. Bu sayede bugün bilmem gereken mesajı almış oldum. Ayrıca spesifik bir soru sorarak da bu egzersizi yapabilirsiniz. Bahsettiğim “Tanrı Sensin” isimli kitap bu egzersiz için çok uygun. Ama tabii ki de basit bir sözlük ile de çalışabilirsiniz. Sadece bu ikinci durumda bir kelime ile karşılaşacaksınız ve bu kelime sizin cevabınıza giden bir ipucu olacak.

Alıntı...

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ders 4 – Sezgilerinizi sarkaç yardımıyla nasıl geliştirebilirsiniz

İçsel bilincinize ulaşmak için sarkaç kullanmak en iyi ve basit yollardandır. Her türlü amacınız için sarkaç kullanabilirsiniz. Hatta ben bu teknikle bir piyango bile kazanmıştım. Bu derste sarkaç kullanmanın temelini göreceğiz. Temeli öğrendikten sonra daha ileri egzersizleri de yapabilirsiniz.
Sarkacı satın alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz. İlk sarkacımı iplik ve civatadan kendim yapmıştım. Kendinize sarkaç yapmak isterseniz 25 santimlik bir ip ya da tel kullanabilir, bunun ucuna hafif ağırlıkta bir obje bağlayabilirsiniz (fındık, cıvata, vida vs.)

Sarkacınızı hareket ettirmeyin. Sarkaç kendiliğinden sallanmaya başlayana kadar hangisinin sizin için olumlu olduğunu sorarak bekleyin. Bu doğrultuda sorunuza cevap bulabileceksiniz. Sonra tekrar sarkacı durdurun ve tekrar sarkacı hareket ettirmeksizin hangisinin sizin için olumsuz olduğunu sorun.

Artık sarkacınıza evet/hayır tarzındaki sorular için kullanabilirsiniz. Bir şey daha var. Eğer sarkacınızı satın alacaksanız, onunla çalışmadan önce onu temizleyin ve onunla çalışmaya başlamadan önce birkaç saat onu cebinizde tutun. Bu sayede enerjiniz sarkacınıza geçecektir.

Bunun yanı sıra duygularınızın da kehanetinizi etkileyeceğini unutmayın. O andaki duygusal halinizin nötr olması sorunuzun doğru yanıtını alabilmeniz için daha iyi olacaktır. Ne kadar az ego olursa, o kadar iyi bir süreç elde edebilirsiniz.

Teknik:

Sarkacınızı durgun şekilde tutun.

Cevaplanmasını istediğiniz soruyu “evet” ya da “hayır” şeklinde cevaplanabileceği şekilde yüksek sesle sorun. Sarkacın cevap doğrultusunda hareket etmesine kadar bekleyin. Zihninizin başka konuya kaymasını engelleyin ve içinizden soruyu yavaşça tekrarlayın. Bu sizin odaklanmış şekilde kalmanızı sağlar.

Bazen sarkaç yuvarlaklar çizmeye başlar. Bu o an için herhangi bir nedenden ötürü sorunuzu cevaplandıramayacağı anlamına gelmektedir.Sarkaçla Dengelenen Çakralar:

Aşağıdaki çizelgeden hangi çakranızın dikkate ne şekilde ihtiyacı olduğunu belirleyin. En iyisi kendi kişisel çarka çizelgenizi hazırlamanız olacaktır.
Ekli dosyayı görüntüle 8158
Aşağıdaki grafiği belirlediğiniz çakranın dengeli (0), az enerji yüklü (-) ya da fazla enerji yüklü (+) olduğu konusunu belirlemek için kullanın.
Ekli dosyayı görüntüle 8159
Aşağıdaki eğlenceli çizelgeyi de mesaj almaktan tutun da loto oynamak için bile kullanabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 8160

Ders 5: Çakralarınızı Psişik Güce Aktive Edebilmeniz İçin Gizli Bir Nefes Tekniği

2001 senesinde çakralarımı aktive etmek ve özellikle psişik yetenekler için alın çakramı açmak için eski bir nefes tekniği kullanıyordum. Bu nefes yöntemini binaural beats CD’mi dinlerken günde bir defa yapıyordum.

Bir ay sonunda kendimi çok farklı bir eşzamanlılıkta buldum. Birisini düşünüyor ve hemen bir yer dikkatimi çekiyordu; ki o kişi de orada oluyordu. Duru görü ve zihin etkileme konularında da doğal olarak gelişmiştim. Bu sebeple bu nefes tekniği mutlaka öğrenilmeli diye düşünüyorum. Eğer telepati, duru görü ve zihin etkileme ile ilgileniyorsanız bu tekniği öğrenmeniz şart.

Çakralar İçin Büyük Chi Nefesi

Bu nefes egzersizi çakralarınızı harekete geçirecek, canlandıracak ve aktive edecek.

Deep Mind Ultra II

Bu egzersizde size yardımı dokunması için Xtrememind’daki arkadaşlarımız tarafından geliştirilen “Deep Mind Ultra 2” adındaki binaural beats’i dinleyebilir, bununla rahatlayabilir ve ESP’nizi geliştirebilirsiniz. Parçayı dinlerken lütfen stereo kulaklıklar kullanın.

1- Bacaklarınızı dümdüz uzatarak sırt üstü düz bir zemine yatın, gözlerinizi kapatın.
2- Yavaş ve derin nefes alırken altıya kadar sayın, üçe kadar sayarak havayı içinizde hapsedin, havayı dışarı bırakırken tekrar altıya kadar sayın. Bu nefes tekniğini uygularken, her tekrardan önce kısa aralar verin. Yedi defa tekrarlayın.
3- Tekrar nefes alırken bu defa zihinsel bir egzersiz de yapacaksınız. Bu defa nefesin bacak kemiklerinizden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine bacak kemiklerinizden dışarı verin. Bunun gerçekten olduğunu hissedin.
4- Nefesin kol kemiklerinden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine kol kemiklerinizden dışarı verin. Bunun gerçekleştiğini hissedin. Bu çok önemli.
5- Nefesin kafatasınızdan içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine kafatasından dışarı verin. Bunun gerçek olduğunu hissedin.
6- Nefesin midenizden içeri girdiğini imajine edin. Sonrasında nefesinizi yine buradan dışarı verin. Hissedin.
7- Başta belirttiğimiz gibi bu nefes işlemini 6-3-6 esasına göre yapacaksınız. Nefesin üreme organlarınızdan içeri girdiğini imajine edin ve sonrasında nefesinizi dışarı verin. Hissedin.
8- Nefesinizin omurganızdan içeri girdiğini hayal edin ve dışarı verin. Hissedin.
9- Nefesinizin bütün gözeneklerinizden içeri, baştan ayağa bütün vücudunuza dolduğunu hissedin. Hissedin.
Bir süre için dinlenin ve bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
10- Yedi defa yavaşça nefesinizi altıya kadar sayarak içinize çekin, üçe kadar sayarak havayı içinizde hapsedin, tekrar yavaşça altıya kadar sayarak nefesinizi bırakın.
Her nefes alışta hava ve Chi’nin çakralarınıza işlemesini isteyin.
Chi/Prana’nın çakranıza girişini görün ve bunu hareketlendirin.

Omurganızın altındaki kırmızı çakra ile başlayın.
Göbeğinizin biraz altında bulunan turuncu çakra ile devam edin.
Karın boşluğunuzdaki sarı çakra ile devam edin.
Kalbinizin etrafındaki yeşil çakra ile devam edin.
Boğazınızdaki mavi çakra ile devam edin.
Kaşlarınızın arasında bulunan çivit mavisi çakra ile devam edin.
Ve son olarak başınızın üzerindeki mor çakra ile bitirin.

Canlandırıcı bir enerjinin vücudunuza girişini ve bütün organlarınızı harekete geçirerek size canlılık vererek vücudunuzdan çıktığını imajine ettiğinizde egzersiz bitmiştir.

Egzersizi bu yönlendirir. Bu nefes egzersizine benzer birçok egzersiz bulunmaktadır. Buna Kundalini uyarıcısı denilir. Yukarıda bahsettiğim egzersizi başardığımda bundan birçok yarar sağlamıştım. Bu theta beyin dalganızı düzenler ki bu da sizin kolayca transa girmenizi sağlayarak derin deneyimlere yol açar.

Ders 6: Hipnoz Tekniği Kullanarak Psişik Yetenekleri Geliştirmek

Bu dersimizin konusu hipnoz tekniği kullanarak daha doğru bir ifade ile akıl programlama yoluyla psişik yeteneklerin geliştirilmesidir.

Buradaki amaç, akıl programlama yöntemiyle aklınıza yeni inançlar oturtarak psişik farkındalığın daha hızlı ve daha güçlü oluşmasını sağlamaktır. Hipnotik transa geçtiğinizde üst benliğinizle temasa geçmek için ya hiç direnç göstermezsiniz, ya da çok az bir direnç gösterirsiniz. Eğer theta transına geçebilirseniz üst benliğinizle temasa geçerek aklınızı psişik farkındalık için programlamanız çok daha kolaydır.

Sezgilerinizi ve psişik farkındalığınızı güçlendirmek için kullanılacak hipnotik senaryo

Linda Roan tarafından yazılmıştır.

"Şimdi çok çok eski bir evin bahçesindeki verandaya adım atıyorsunuz. Huzurlu ve barışçıl bir yere giriş yaptığınızın bilincindesiniz… Bırakın duyularınız size yol göstersin… Tatma, koku alma, dokunma ve görme duyularınız… Hepsi sizin muhteşem hayal gücünüzü arttırıyor… Şimdi kendinizi çok büyük ve çok rahat bir sandalyede otururken, rahatça ve kolayca nefes alırken hayal edin… Her nefes alışta daha rahatlamış hissediyorsunuz…

Verandanın meşe kaplı yerlerinde seramik saksılar var… Hepsi de kıpkırmızı sardunya çiçekleriyle dolu… Ve bunun yanında krem renkli hanımelinin kokusu… Derince nefes alıyorsunuz ve rahatladıkça adaçayının ve nanenin birbirine karışmış hafif yeşil kokusu alıyorsunuz.

Önünüzde güzel bir bahçe yayılıyor… Kocaman pembe ve beyaz çiçekleriyle dolu güller… Yabani çiçekleri koruyan akağaçlar ve güçlü bir ev…

Ilık bir yaz günü ve akşam olmak üzere… Güneş ışığı yavaş yavaş solmaya başlıyor. Ağaçların ve bitkilerin renkleri sönmekte olan ışıkla birlikte yumuşuyor. Lavantaların etrafında barış içinde dolaşan arılar dışında her şey sessizlik içinde…Bir de sevdiğiniz bir evcil hayvanın nefes alışının sesini duyuyorsunuz… Bu hayvan gerçek ya da hayal ürünü olabilir… Yanınızda uzanıyor… Elinizi aşağı uzatın ve evcil hayvanınızın üzerine düşen ışığı hissedin. Elinizi onun nefes alış-verişi ile birlikte yukarı-aşağı hareket ettirerek onun rahatlamış bedenini hissedin…

Uzaklarda birkaç kırlangıç meşe ağacının içerisinden yavaşça süzülerek yükseliyorlar… Sadece kanatlarının seslerini duyuyorsunuz. Yanınızda, üzerinde çok güzel dantel bir örtüsü olan bir masa duruyor… Üzerinde pırıl pırıl, taze meyveler… Meyve tabağına uzanıp, en sevdiğiniz meyveden bir parça alın… Onu ısırın ve tadını hissedin…

Etrafınızdaki hava oldukça ılık ve rahatlatıcı. Mavi-gri gökyüzü yavaş yavaş kararıyor… Yaprakların sessiz, yavaş hışırtısını ve güllerin gece ile birlikte kapanışını dinleyin… Birkaçının küçük gölete uzanışını izleyin… Pembe-beyaz, taç yapraklarına suyu çekişini… Uzanıyor… Aşağı, aşağı, aşağı…

Şimdi bu küçük taç yapraklarının size muhteşem yaratıcılığı sunuşunu hayal edin… Verimli bilinçaltınızda, derinliklerde birçok sezgisel fikir ve çözüm süzülüyor… Şimdi size vereceğim öneriler bu verimli bilinçaltınızın derinliklerine batacak… Onların sürekli ve güçlü bir şekilde çalışmasını sağlayarak önerileri her gün biraz daha etkili hale getirecekler… Derin bir şekilde rahatlamaya devam edin… Bilinçaltınızın derinliklerini bilin, hayal dünyanızın ve bağlantılarınızın…

Sizlerin yıllar boyu deneyimlerinizden elde ettiğiniz bütün bilgileri, yetenekleri ve becerileri evren içinde barındırır… İlk doğduğunuz günden beri… Sayısız izlenim edindiniz… Size ve diğerlerine ait sayısız inançlar ve hayaller şekillendirdiniz… Ve şimdi muhteşem bir anlayış ve tecrübe halindesiniz… İçsel bilgelik… Sizinle birlikte olan olgun ruhun güçlü bilgi üssü… Ve sizin bilinçaltınızda ve hayallerinizde bulunan bütün bu bilgiler, bütün bu yetenek, beceri ve armağanlar, evren ile olan bağlantınız ve bütün bu bilgiler potansiyelinizi yükseltmek ve ihtiyacınız olan çözümlere ulaşmanız için kullanılabilir… Rahatça yapabilirsiniz… Her zaman… "

Kendi kaydınızı MP3 formatında kaydedin. Böylece artık hazırsınız. Bunu sabahları ya da gece yatmadan önce dinleyebilirsiniz. Bunu 30 gün boyunca her gün dinleyin. Bununla birlikte psişik farkındalığınız artacaktır. Ben kendi akıl programlama senaryolarımı kullanmayı seviyorum ve bunun için de Neuro-Programmer 3’ü kullanıyorum çünkü bu programla kaydın arkasına binaural beats’i de katabiliyorsunuz. Binaural beats olmadan da başarıya ulaşabilirsiniz.

Ders 7: Psişik Farkındalığı Engelleyen Direnci Kaldırma Yolları

Bir önceki dersimizde, psişik yeteneklerimizi güçlendirmek için uygulayabileceğimiz hipnoz tekniğini öğrenmiştik. Ben her zaman buna çift yönlü bakma yanlısıyım. Bir tarafta hipnoz ile kendinize yeni inançlar yüklüyor, diğer yandan psişik güçlerinizi etkileyen zararlı inançlarınızı da kaldırıyorsunuz.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, diyelim ki siz “Tanrı’nın isteğine karşı gelmek olduğundan psişik yeteneklerimi geliştiremem” diyor ama aynı zamanda da psişik yeteneklerinizi geliştirmek için güçlü bir istek duyuyorsunuz. Burada açıkladığımız hipnoz tekniğini ve diğer teknikleri kullanacak, ancak çok ileri gidemeyeceksiniz. Çünkü psişik yeteneğinize ilişkin bu olumsuz inanç sizi sabote etmektedir.

Bu sebeple sınırlayan inançlar konusu üzerinde bilinçli şekilde çalışmanın gerekli olduğunu söylüyorum. İstediğiniz psişik yeteneklere sahip olsaydınız, olabilecek en kötü şeyi kendinize sorun. Sanırım şöyle bir cevap almak mümkün; “Eğer psişik yeteneklerimi geliştirirsem ben kötü bir Hıristiyan olurum. Çünkü psişik yeteneklere sahip olmak tanrının rızası dışındadır!!” Bu örneği vermemdeki amaç, Hıristiyan inancındaki birçok insan bu olumsuz düşünceye sahip… Başka örnekler türetecek olursak; “Eğer psişik güçlerimi geliştirirsem, dışlanır ve ilişki kuramaz olurum”

Kötü korkusu,
Tanrı’nın rızasına saygısızlık etmek,
Psişik bir saldırının mağduru olmak,
Kabul edilmemek…

Bu liste uzar gider… Olumsuz inançları yok etmek için kullanılan tekniğe EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği - Emotional Freedom Techniques) denilmektedir ve uygulanışı çok kolaydır.

Ders 8: Akıl Ya Da Düşünce Okuma Nasıl Yapılır?

Bu, Jane Roberts tarafından mevcudiyetinizi kanalize etmek için hazırlanmış egzersizdir. Bu egzersiz size alıcı olmayı öğretecek ve diğerlerinin düşüncelerini alabileceksiniz.

Bu seans için binaural beats’den yararlanacağız. Deep Mind Ultra II’yi kullanabilirsiniz. Sessizce oturun ya da uzanın ve binaural beats’i stereo kulaklığınızdan dinlemeye başlayın. Bu egzersiz 15 dakikanızdan fazlasını almayacak. Bunu bir ses kaydedici ile yapabilir ya da sessizce yapabilirsiniz.

Deep Mind Ultra II

Gözlerinizi kapatın ve kendi düşüncelerinizi yargılamaksızın gözlemleyin. Eğer kötü ya da sıkıntılı hatıralar aklınıza gelirse, kendinize “Bu hatıraları salıvermek için kendime izin veriyorum”, “Hatıralarımı anlamayı istemeyi salıveriyorum” diyebilirsiniz.

Kendi bilinç akışınızı tanıyın.

Not: Kendi bilinç akışınızı tanımak için en iyi zaman sabah uyandığınız zamandır. Uyandıktan sonra bir ya da iki dakikanızı buna ayırabilir, bu sayede akıl okuma egzersizi için referans noktanızı oluşturabilirsiniz.

Aklınızın bir okyanus olduğunu düşünün. Yapabildiğiniz en iyi şeyin aklınızın içine dalmak olduğunu imajine edin. Öncelikle kendi bilinç akışınızına dalın sonrasında daha az aşina olduğunuz seviyeye kadar derinlere ilerleyin. O seviyede bulunmak okyanusun derinliklerinden egzotik bir balık görmek gibidir. Düşünceleri, imajları, sesleri yakalama girişiminde bulunmayın. Sadece yargılamadan gözlemleyin.

Bu deneyime aşina olduktan sonra yeni bir duruma alışacaksınız. Diğerlerinden daha uzun süren kesin imajlar keşfedebilirsiniz. Bazı ses ve imajlar daha net olabilir. Bazı durumlarda deneyimlediğiniz hiçbir şey olabilir. Bu sorun değil.

Eğer sesler duyuyorsanız, ya da tanıdığınız insanları görüyorsanız, bunları kayıt cihazına tarif edebilirsiniz. Sonrasında o insanla ilgili hissettiğinizin doğru olup olmadığını kontrol edersiniz. Deneyim, sonuçlarınızın doğruluğunu arttırır.

Bu egzersiz sırasındaki durumunuz telepatik iletişim için de önemli olan bir haldir. Eğer 1. Ve 2. Dersleri özenle gerçekleştirdiyseniz, bu egzersiz sizin için daha kolay olacaktır.

Ders 9: Duru Görü İçin Kolay Yol!

Duru görü için birçok yöntem var. Bunların hepsi gerekli mi?

Size duru görü hakkında bir şey söyleyeceğim. Bunu öğrenmek, sizin düşündüğünüzden çok daha kolay.

Duru görü birkaç saatte ya da en kötü ihtimalle birkaç günde öğrenilebilir. Gerçekten bunun için haftalarca ya da aylarca çalışmaya gerek yok.

Duru görü basitçe “dikkatinizi koymak”tır.

Aslında, duru görü ya da geleceği görme bütünüyle doğal bir yetenektir. Peki bu doğal yeteneğinizi nasıl yeniden kullanacaksınız? 8. Dersimizde bahsettiğimiz egzersizi kullanabilirsiniz. Bu duru görü için oldukça iyidir. Rüyalarınızı yazabilirsiniz ve zamanla rüya günlüğünüzü okuyup duru görüye ya da önceden bilme yeteneğinize ilişkin materyallere ulaşabilirsiniz.

Duru görü ya da geleceği görmeyi öğrenmek için yapılan en eğlenceli teknik çizim kâğıtları ve birkaç kalem alıp ormana ya da kumsala gitmektir. Rahatlayın ve bilgi sahibi olmak istediğiniz bir yeri düşünün. Bu bir dükkân, sokak ya da ev, herhangi bir yer olabilir. Biraz daha rahatlayın ve sadece izlenimler için bekleyin. Bir anda bilgiler aklınızda hızlı bir şekilde canlanmaya başlayacak. Başta üç saniyeden uzun sürmeyen kısa görüntüler halinde olacak. Onları çizin! Eğer “orası kuru”, “nane kokusu var” şeklinde hissediyorsanız bunları da yazın. Bunlar ilginç bilgilerdir. Sonrasında oraya gidin ve sezdiğiniz bilgileri değerlendirin.

Bunu yeterli kısa aralıklarla tekrar edin. Duru görüyü bileceksiniz. Önceki dersleri de takip ettiyseniz, bu sizin için daha kolay olacaktır. Şimdi, duru görü sizin için daha kolay olacak.