Kaşık Bükme

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 8123
Andolsun biz, sizin üstünüzde yedi yol yarattık. Biz, yaratmaktan habersiz değiliz.(Müminun 17)

Yakın arkadaşlarım oğlum taktın çakralara yatıp kalkıp çakralardan bahsediyorsun demeye başladılar şu aralar.Ama ne yapayım bilgi böyle bir şey bir kelimenin peşine düşersiniz sonra yavaş yavaş resim ortaya çıkmaya başlar.Ama insanlar her zaman olanı koruma ve değişime direnme güdüsü ile önyargılı davranmaya devam ederler.Mesela şu cümleyi ele alalım

“Yoga yapacağına namaz kıl deyyus”
Bu cümle ile alkış alırsınız hatta onlar gibi olduğunuzu gösterip sevgi ve ilgi de görebilirsiniz ama bu kadar insanın neden yoga,meditasyon,çakralar ve benzeri konularla meşgul olduğunu öncekileri tasdik eden kitabın nasıl olurda bu konularla ilgili bilgi vermediğini anlayamazsınız.

Neyse işimize bakalım

KURAN ve KAŞIK BÜKME TEORİSİ

Matrix filminde Neo kahinle görüşmeye gider odada beklerken bir çocuğun elinde tuttuğu kaşığa bakarak eğdiğini görür ve Neo’ya şöyle der

kaşık yok,onu var eden senin beynin ve büküldükçe bükülen yine sensin,yani senin algıların.
Kaşık bükme paranormal yollarla ve fiziksel güç kullanmaksızın veya normal koşullarda gereken fiziksel gücü kullanmaksızın nesnelerde deformasyon oluşturabilmeyi iddia eden inanca verilen genel addır.

Bu teorimde fiziksel bir güç uygulamadan kaşık bükmenin Kuran ile olan ilgisini paylaşacağım.Fatır suresi 27 ile başlıyorum buyrun;

Allah’ın gökten su indirdiğini görmedin mi? Böylece onunla renkleri değişik olan meyveler çıkardık. Dağlarda da beyaz, kırmızı, değişik renklerde ve simsiyah yollar varettik.Fatır 27
Ayette geçen dağların çakralar olabilir mi?

1-Çakraların spiral yollarla yukarıya doğru genişleyerek yayılması ve şekillerinin dağlara benzemesi

2-Kök çakranın kırmızı Taç çakranın beyaz ve ruhsal sıkıntılar yaşayanların onları siyaha çevirmesi
Ekli dosyayı görüntüle 8124
Çakralar ile ayette geçen dağlar konusunda bağlantı olabileceğini akla getirmektedir.Bu bilgiyi aklınızda tutun.

CADUDEUS
Ekli dosyayı görüntüle 8125

Yunan mitolojisinde Hermes’in cadudeus(kadüse) isimli sihirli bir asası vardır.Hatta tıp dünyası bu asanın sembolünü kullanır.Hermes’in sihirli asası aslında hayat ağacı yani insan omurgasının kuyruk sokumundan(ağacın kökü) alınan enerjinin yukarıya doğru yolculuğunu anlatan bir semboldür.Asanın ortası hayat ağacı. Sarılarak yükselen yılanlar su ve ateş. Yani yer ve gök. Yani erkek ve dişi. Havada kanat çırparak birlikte yükselirler en tepedeki yuvarlak kısım ise pineal gland(kozalak)bölgesidir.

Özetle insan omurgasının kuyruk sokumu bölgesinden aldığı iki enerji kanatlanarak(kuşlar) 7 çakra merkezini(dağları) sırası ile geçerek tepeye ulaşır…

Dağlar ve Kuşlar metaforunu anlattıktan sonra asıl konumuza yani kaşık bükme teorisine geçiyorum

Andolsun ki, biz Davud’a tarafımızdan bir fazilet verdik. «Ey dağlar! Onunla beraber tesbih edin.» dedik ve bunu kuşlara da (emrettik) ve ona demiri yumuşattık.(Sebe 10)
Kaşık Bükme Dersleri veren James Twyman’in uyguladığı tekniğe bakacak olursak (Tabiki özet olacak)

Evrensel enerji(henüz uygun bir tabir bulamadım) alınıp(kuşlar) kalp çakraya(dağlar) indirilir ve bu enerji kaşığa doğru yönlendirilir birçok ayrıntı daha tatbik edildikten sonra kaşık bükülmeye başlar.

Ve kuşlar da toplanmıştı, hepsi de ona itâat ederdi.(Sad 19)
SONUÇ

Davud peygamberin hiçbir ısıtma işlemi gerektirmeden demire şekil verdiği söylenmektedir.Bunu düşünce gücü ile yapması muhtemel olmakla birlikte Davut peygamberin demircilikte yeni teknikler bulmuş olabileceğinide düşünebilirsiniz takdir sizin…

Kaynak - S.Baris

Tessy

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Lyusifer kafamı çok karıştırıyorsun bu aralar... :(

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
“Yoga yapacağına namaz kıl deyyus”
Bu cümle ile alkış alırsınız hatta onlar gibi olduğunuzu gösterip sevgi ve ilgi de görebilirsiniz ama bu kadar insanın neden yoga,meditasyon,çakralar ve benzeri konularla meşgul olduğunu öncekileri tasdik eden kitabın nasıl olurda bu konularla ilgili bilgi vermediğini anlayamazsınız.
Sayın Lyusifer,
Bu tarzda açtığınız konulara daha önce yorum yapmadım, açıkça tam da okumadım zira içeriğe bakınca az bir fikir sahibi oldum. Bu alıntı yaptığınız kişinin büyük bir özveri ile Kuran'ı Hindu geleneklerine ve New age enerjilere göre izahata girmesi biraz göze batar cinsten önce onu belirteyim. Yani her şeyi yiyip yutmuş da sıra bunlara gelmiş gibi. Yapılan şey doğrudur yanlıştır demiyorum, diyemem de, sadece samimi gelmiyor.

Neden şimdi cevap yazdığıma gelince, yukarıdaki kısım o kadar yanlış bir önerme ki.. Biri elma ise diğeri karpuz, o kadar alakasız iki konu. Namaz ayrı yoga ayrı. Namaz kılan da yoga yapabilir bunda bir sıkıntı da yok. Ancak yogayı sadece bedensel sağlık için yapıyorsa sıkıntı yok (Müslüman için). İşin felsefi ve dini birleşik bir yanı da var yoganın, o kısmı da katarsa iş değişir. Ayrıca ''onlar'' gibi olursunuzdan kasıt nedir, bu ayrıştırma neye göre neden yapılmış onu da anlamak güç, demek ki bu yazıyı yazanın bir tarafı var.
Namaz nedir, yoga nedir ya bilgi olmadan yazılmış ya da gayet de bilgi var, amaç kötü olarak yazılmış. Artık akıntı yaptığınız yeri de siz bilirsiniz onu da siz anlatın, zira paylaşım yaptığınız neredeyse tek yer bu şahısın yazıları.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Sayın Lyusifer,
Bu tarzda açtığınız konulara daha önce yorum yapmadım, açıkça tam da okumadım zira içeriğe bakınca az bir fikir sahibi oldum. Bu alıntı yaptığınız kişinin büyük bir özveri ile Kuran'ı Hindu geleneklerine ve New age enerjilere göre izahata girmesi biraz göze batar cinsten önce onu belirteyim. Yani her şeyi yiyip yutmuş da sıra bunlara gelmiş gibi. Yapılan şey doğrudur yanlıştır demiyorum, diyemem de, sadece samimi gelmiyor.

Neden şimdi cevap yazdığıma gelince, yukarıdaki kısım o kadar yanlış bir önerme ki.. Biri elma ise diğeri karpuz, o kadar alakasız iki konu. Namaz ayrı yoga ayrı. Namaz kılan da yoga yapabilir bunda bir sıkıntı da yok. Ancak yogayı sadece bedensel sağlık için yapıyorsa sıkıntı yok (Müslüman için). İşin felsefi ve dini birleşik bir yanı da var yoganın, o kısmı da katarsa iş değişir. Ayrıca ''onlar'' gibi olursunuzdan kasıt nedir, bu ayrıştırma neye göre neden yapılmış onu da anlamak güç, demek ki bu yazıyı yazanın bir tarafı var.
Namaz nedir, yoga nedir ya bilgi olmadan yazılmış ya da gayet de bilgi var, amaç kötü olarak yazılmış. Artık akıntı yaptığınız yeri de siz bilirsiniz onu da siz anlatın, zira paylaşım yaptığınız neredeyse tek yer bu şahısın yazıları.
Tamam anladim,mesaj alindi:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tamam anladim,mesaj alindi:)
Yanlış anlaşılma olmasın, konu açmayın, paylaşmayın vs. demedim, diyemem de. Site kurallarına aykırı bir durum da yok. Yalnızca içerikte verilen mesaj gerçekten yanlış belirtmekte fayda gördüm.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Yanlış anlaşılma olmasın, konu açmayın, paylaşmayın vs. demedim, diyemem de. Site kurallarına aykırı bir durum da yok. Yalnızca içerikte verilen mesaj gerçekten yanlış belirtmekte fayda gördüm.
Yalnis anlamiyorum sayin Chillout,dogru soyluyorsunuz bilgilendirme icin tesekkur ederim,ben dikkat etmemistim o hususlara dikkate alirim