Kundalini ve Tebbet Suresi

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 8098

Eğer inanç üzerine belirli bir kesim ile tartışmaya girdiyseniz önünüze ilk konulacak sure Tebbet Suresi’dir ki bu deneyim ile sabittir.Tebbet Suresi Muhammed Peygamberin ona inanmayan ve muhalefet eden amcası Ebu Leheb ve karısına beddua edildiğine inanılan bir suredir

Ebû Leheb’in elleri kurusun;kurudu da!
Malı ve kazandığı kendisine fayda vermedi.
Alevli ateşe yaslanacaktır.
Karısı da, boynunda bir ip(mesed) olduğu halde ona odun taşıyacaktır.

TEBBET TEORİSİ
Peygamberin amcasının asıl ismi Abduluzza Bin Abdulmuttalip’dir.Ebu Leheb ise onun lakabıdır ve ateşin babası anlamındadır.

Kundalini basit olarak anlatmak gerekirse.Vücudumuzda kuyruk sokumunda negatif enerjinin bir yansımasıdır.Amaç bu negatif enerjinin omurilik kanalı ile 7 düğümü(enerji merkezi veya çakra) açarak yukarıda pozitif enerji ile birleşmesini sağlamaktır.Kadim medeniyetler kundaliniyi 3.5 kez birbirine dolanmış 2 yılan sembolü ile aktarmışlardır.Bu yılanlardan biri ida olarak dişi unsuru diğeri de pingala olarak erkek unsuru simgeler ve bu iki yılan birbirlerini dengeye getirerek sushumna kanalı boyunca yukarı doğru yönelirler.

Ekli dosyayı görüntüle 8099

Teorime dönecek olursam ayetler;

Ateş’in erkek unsuru pingala kalp çakrasını kapattığında kalp çakrası ile eller arasında ki bağlantıyı da kesecektir.
Mal sevdası kalp enerji alanını bozar
Ve kundalini köke hapsolur
ateşin dişi unsuru da (mesed) ip gibi bükülerek ateşin erkek unsurunu dengeleyecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 8100

SONUÇ

O gün ruhu kökünde kalmışlara ve bugün de onların temsilcilerine bir örnek olması nedeni ile tebbet suresi vardır.Tabi bu teoriyi tartıştığınız kesime anlatmaya çalışırsanız büyük ihtimalle içinden çıkamazsınız:) Ben Kuranda Kundalini ile ilgili bir çok sembolizmin olduğuna inanıyorum araştırmalarım devam edecek..

Kaynak - S.Barış

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Çok farklı ve az değinilmiş konular açıyorsun Lyusifer,tebrik ederim.Sadece inanç tartışmalarında değilde olumsuz negatif hissettiğimiz durumlarda veya kişilerde tebbet suresi okumak yerinde olur mu?Yoksa Peygamber Efendimizin inanmayanlara okuduğu üzere sadece inanç konusunda mı geçerlidir?

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Çok farklı ve az değinilmiş konular açıyorsun Lyusifer,tebrik ederim.Sadece inanç tartışmalarında değilde olumsuz negatif hissettiğimiz durumlarda veya kişilerde tebbet suresi okumak yerinde olur mu?Yoksa Peygamber Efendimizin inanmayanlara okuduğu üzere sadece inanç konusunda mı geçerlidir?
Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim:)Evet olumsuz durumlar ve negatiflik veren kisilerle karsilastiginizda okuya bilirsiniz.Surenin ardindan kendi duanizida okumayi unutmayiniz.Sevgiyle kalin..

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Böyle bilge insanların olması gurur veriyor bana düşüncemi zorlayan yaklaşımların çok güzel

DeaGLeX

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir konu bu tarz farkındalık gerektiren enerjilerin inançlarla bütünleşmesini çok seviyorum. Kafama çok daha güzel oturuyor paylaşım için teşekkürler...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yani tebbet suresi bize dahası her inanana kundaliniyi tepe çakraya kadar çıkarmamızı mı söylüyor ? Bu konu çok ilginç, islam tasavvufunda da çok karmaşık işleniyor.Kişinin islamdan uzak bu enerjiyi aşkın noktaya getirmesine feth-i zulmani demişler yani karanlık açılım.Ve bu yolda ilerleyenlerin şeytan tarafından ele geçirileceğinden bahsedilmiş.(firavun-eski mısır rahipleri vs vs gibi)

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Yani tebbet suresi bize dahası her inanana kundaliniyi tepe çakraya kadar çıkarmamızı mı söylüyor ? Bu konu çok ilginç, islam tasavvufunda da çok karmaşık işleniyor.Kişinin islamdan uzak bu enerjiyi aşkın noktaya getirmesine feth-i zulmani demişler yani karanlık açılım.Ve bu yolda ilerleyenlerin şeytan tarafından ele geçirileceğinden bahsedilmiş.(firavun-eski mısır rahipleri vs vs gibi)
Evet size katiliyorum eski misir rahipleri katolik rahipleri vs bu enerjileri yasamlari boyunca karanlik olarak isimlendirmisler,ama gunumuzde bilim ve teknolojin tekamuluyle islamin ve kitabinin bu evrensel enerjilerle bir butunluyu temsil ettiyi aciga cikarilmasi icin adimlar atiliyor ve ben derimki basarilidi oluyor,maksatta karanlik olanlari aciga ve aydinliga cikarmaktir..lginiz icin tesekkur ederim sayin hazar:)