=>> Gülme eyleminin insan üzerindeki 12 olumlu etkisi <<= :)

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
☆İş, okul ,dert, tasa derken gülmeyi unutuyor insan fakat sinir, stres ne kadar zarar veriyorsa insana, gülmek de bir o kadar fayda sağlıyor. Fayda demişken; gülmenin psikolojik ve fizyolojik olarak insana ne kadar fayda sağladığını görünce şaşıracaksınız...

=》1. Zekayı Geliştirir

Gülmek, beyne oksijen gitmesini kolaylaştırır.

=》2. Fazla Kiloların Düşmanıdır

Günde 10 dakika gülmek, 30 kalori yakmak demek. Süre artarsa , yakılan kalori de artıyor haliyle. (Hâlâ gülmeye başlamadınız mı? )

=》3. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

=》4. Cinsel Hayata Olumlu Etkisi Vardır

Gülmek, hormonel dengeyi düzenler. Bu da çiftler için son derece faydalı bir durumdur.

=》5. Özgüveni Arttırır

Gülen insan dışarıdan her zaman olumlu tepki alır. Bu da insana psikolojik olarak çok olumlu etki eder.

=》6. Tansiyonu Dengede Tutar

=》7. Vücuttaki Ağrıları Hafifletir

Gülerken salgılanan hormonlar sayesinde, ağrıyı daha az hissedersiniz. Tabii, ağrının şiddetine de bağlı bir durum bu...

=》8. Sinir Stres Halini Uzak Tutar

İçten bir şekilde gülen bir insanın mutsuz olduğunu gördünüz mü ?

=》9. Hormonları Düzenler

Gülmek; stres odaklı hormonların seviyelerini azaltırken, mutluluk odaklı hormonları çoğaltır.

=》10. Kan Şekerini Dengeler

=》11. Karın Kaslarını Çalıştırır

Gülmek, etkili bir biçimde karın kaslarını ve diyaframı çalıştırır.( Tabi siz yine de ara sıra mekik çekmeyi ihmal etmeyin.:))

=》12. Kalbinizi Olumlu Etkiler

Çok gülen insanlarda kalp krizi riskinin, pek gülmeyen insanlara göre daha az olduğu kanıtlanmıştır. (Bedava kalp tedavisine kim hayır diyebilir ki ?:))
~~~ALINTI~~~

bilgengen

Banlı Kullanıcı
kaz ayakları aşkına sürekli gülmekte kırıştırır ama özellikle göz çevresini :)

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Tek kötü yanı erken yüz kırışıklıklarına sebep olması sanırım.
Gülmeyi bilelim de varsın kırışıklık olsun:)hem karışıklıktan kurtulmak için de bir çok yol var:D

Somurtkanlığın faydaları;)
Yüzüm karışmasın diye somurtkan duracağıma güleyim kırışsın:)

Şimdi gülmezsek ölüyor muyuz:driving:
Eskiden çok somurtkan birisiydim ölmedim yaşıyorum elhamdülillah :D

kaz ayakları aşkına sürekli gülmekte kırıştırır ama özellikle göz çevresini :)
Kaz ayakları aşkı mı:) ilk defa duydum:)ben bu lafa gülmekten ölebilirim herhalde:D çok gülmek te abartı......herşeyin orta seviyesi iyidir....yerinde gülmeliyiz:)

Bedava kalp tedavisi :biggrinjester: vay be çok guzel bir konu olmuş, yureginize sağlik...

Aisling

Kayıtlı Üye
Konuyu hortlatıyorum ama... Tam böyle uykusuz, asık yüzle ruhsuz ruhsuz gezerken bu konuyu gördüm başlık dikkatimi çekti. Ben hemen gülmeye başlayayım en iyisi :D Ne kadar etkiliymiş bu meret :D Haha