Rüyalar ,bilinçaltı ve gelecek habercisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hippolyte

Kayıtlı Üye
Bazı rüyalar vardır, çok etkisinde kalırız. Bunların hangisinin bilinçaltımızdan kaynaklandığını, hangisininse gelecekle ilgili bilgi olduğunu nasıl anlayabiliriz. Bunu kendinde çözen arkadaşlar yorum yapabilirler mi? Genelde etkisinde kaldığım rüyalarım üç dört güne çıkmaya başlar. Geçenlerde yine etkili bir rüya gördüm, ama geleceğe dair uyarı mıydı, yoksa bilinçaltı kirliliği miydi onu çözemedim. Çünkü olmasını istemediğim bir durumdu.Bunu anlamanın bir formülü var mı.Çünkü ölüm gibi şeyler var mesela insan ister istemez korkuyor ve bazen çıkıyor da ya da çıkanlara şahit oluyor. 6. hissi kuvvetli insan bununla başa çıkamaz.Var mı başınıza gelen,bu bilinçaltıdır, şu geleceğe yönelik uyarıdır diyen?

Ori

Kayıtlı Üye
Ben şahsen bunun ayrımını yapmakta çok zorlanıyorum. Bır keresınde canlı bır ruya gormustum aradan 2 sene gecmıstı ama ruya aklıma kazınmıstı unutmamıstım. Dejavu gıbı karsıma cıkmıstı cok ılgınc bır durumdu ama bu ruyalar hangılerı bılmıyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
Her iki halde de rüya cok etkili ve olagan üstü yansiyabilir. Cikacak olan rüyalari normal gündelik ruyalardan ayird edebilme sansiniz nerdeyse yoktur.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Rüyalarınızı her sabah kalktığnıızda yazmalısınız ki arada ki measjları ve farkları çözebilesiniz. Benim çıkacak rüyalarım çok yüksek kalitededir.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Benimki de çok canlıydı..Kafamı taktığım bir konuyla ilgiliydi.Rüya yorumlarına da bakınca öyle kara senaryolar yazıyorlar ki geleceğe dair olmasını istemiyorum.böyle korkuyorum rüyalarımdan...Ah biri çıksa da anlamanın yolu var ben buldum dese,uyuyamıyorum yaa:nopity:

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Benimki de çok canlıydı..Kafamı taktığım bir konuyla ilgiliydi.Rüya yorumlarına da bakınca öyle kara senaryolar yazıyorlar ki geleceğe dair olmasını istemiyorum.böyle korkuyorum rüyalarımdan...Ah biri çıksa da anlamanın yolu var ben buldum dese,uyuyamıyorum yaa:nopity:

Öyle rüyaları kendi sembollerinize göre yorumlayın. Mesaj veren rüyalar size hitabendir. Müslüman iseniz kalkınca dua edin ya da rüyaları suya anlatırlarmış önceden onu da yapabilrsiniz. Örneğin yıldız gördünüz bunun anlamı size göre belki farklıdır. Birazcık da hislerinizi kulllanın :) Ayın konumlarıdan yedikleimize kadar her şey etkieyebiliyor. Rüya tabirlerine fazla bağlanmayın derim. Sevgiler :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bazı rüyalar vardır,çok etkisinde kalırız.Bunların hangisinin bilinçaltımızdan kaynaklandığını,hangisininse gelecekle ilgili bilgi olduğunu nasıl anlayabiliriz.Bunu kendinde çözen arkadaşlar yorum yapabilirler mi?Genelde etkisinde kaldığım rüyalarım üç dört güne çıkmaya başlar. Geçenlerdeyine etkili bir rüya gördüm ama geleceğe dair uyarımıydı, yoksa bilinçaltı kirliliğimiydi onu çözemedim.Çünkü,olmasını istemediğim bir durumdu...bunu anlamanın bir formülü varmı..Çünkü ölüm gibi şeyler var mesela insan ister istemez korkuyor ve bazen çıkıyorda,ya da çıkanlara şahit oluyor.6.hissi kuvvetli insan bununla başa çıkamaz..Var mı başınıza gelen,bu bilinçaltıdır ,şu geleceğe yönelik uyarıdır diyen....
Ben ayırt etmekte çok zorlanıyorum.Ancak son donemde daha bir takip etmeye başladım rüyalarımı ve son derece gerçekleşen ruyalarım olduğunu bi kez daha anladım.Gecen haftalarda ruyamda duvar yıkılıyordu ama ben hiç zarar görmedim.Gerçektende bana son derece sıkıntı veren haber aldım.Ancak çabuk düzelen bir durum oldu ve hakikaten geçici olarak sadece duygusal yanım zarar gördü.Gevezeliğede yazdım bugün,dün oyle bir ruya gördüm ki yok boyle bir ruya.Yeni olduğu için paylaşmam uygun olmaz ama çıkacağını umuyorum.
Rüyalarımı ayırt edemiyorum ne yazık ki..Çünkü bilinçaltı olanlarda bir hayli çok ama son dönem haberci ,çıkan rüyalarım ağır basıyor.Yalnız benim ruya tabirleri kitabımda haberci ruyalarla ilgili şöyle ipuçları var:
-Haberci ruyadan hemen sonra mutlaka uyanılır.
-Haberci ruyalar aradan zaman geçsede net hatırlanır.
-Zihne net olarak nakşedilen ruyalardır.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı

Eğer rüyanızdan bir çıkarım yapabiliyorsanız duruma göre önleminizi alın. Yine de gerçek olmasın,korkuyorum gibi şeyler söyleyeyin. Hatta mümkünse düşünmeyin bile. Kendinizi pozitif olmaya odaklayın. Negatif enerji biraz oynak oluyor. Negatif düşünmeye devam edince bu yüzden gerçekleşiyor.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Öyle rüyaları kendi sembollerinize göre yorumlayın. Mesaj veren rüyalar size hitabendir. Müslüman iseniz kalkınca dua edin ya da rüyaları suya anlatırlarmış önceden onu da yapabilrsiniz. Örneğin yıldız gördünüz bunun anlamı size göre belki farklıdır. Birazcık da hislerinizi kulllanın :) Ayın konumlarıdan yedikleimize kadar her şey etkieyebiliyor. Rüya tabirlerine fazla bağlanmayın derim. Sevgiler :)

Teşekkürler...işte 'mesaj' mı onu bilmiyorum..çünkü bir telefon konusmasıydı ve cümle aynen kulagımda...ama sadece o kadar..

hippolyte

Kayıtlı Üye
Ben ayırt etmekte çok zorlanıyorum.Ancak son donemde daha bir takip etmeye başladım rüyalarımı ve son derece gerçekleşen ruyalarım olduğunu bi kez daha anladım.Gecen haftalarda ruyamda duvar yıkılıyordu ama ben hiç zarar görmedim.Gerçektende bana son derece sıkıntı veren haber aldım.Ancak çabuk düzelen bir durum oldu ve hakikaten geçici olarak sadece duygusal yanım zarar gördü.Gevezeliğede yazdım bugün,dün oyle bir ruya gördüm ki yok boyle bir ruya.Yeni olduğu için paylaşmam uygun olmaz ama çıkacağını umuyorum.
Rüyalarımı ayırt edemiyorum ne yazık ki..Çünkü bilinçaltı olanlarda bir hayli çok ama son dönem haberci ,çıkan rüyalarım ağır basıyor.Yalnız benim ruya tabirleri kitabımda haberci ruyalarla ilgili şöyle ipuçları var:
-Haberci ruyadan hemen sonra mutlaka uyanılır.
-Haberci ruyalar aradan zaman geçsede net hatırlanır.
-Zihne net olarak nakşedilen ruyalardır.

Benimde gerçekleşiyor ki zaten ondan dolayı korku içindeyim..Çünkü başıma bir keresinde 'ne olacak canım bilinçaltı işte' dediğim ama aynen pat diye çıkan bir rüyam olmuştu ve keşke geç olmadan o kişiyle konussaydım demiştim.Yani rüyamı rehber alıpta önlem almadığımdan dolayı pişmanlık yaşamıştım.Halen kendimi suçlarım.Rüyayla amel edilmez derler ama o zaman ne diye rehber rüyalar olsun ki değilmi...Şimdi bir hafta önceki rüyamda da son günlerde çok taktığım konuyla ilgili,ve beklediğimiz bir haber var ailecek onunla ilgiliydi...o yüzden,o haberin olumsuz çıkmasından korkuyorum.Engellemek için neler yapabilirim diye bakıyorum ama işin işinden çıkamadım.Kötü bir haberdi rüyamdaki ama ben mutsuz değildim sadece bunu diyebilirim...

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Benimde gerçekleşiyor ki zaten ondan dolayı korku içindeyim..Çünkü başıma bir keresinde 'ne olacak canım bilinçaltı işte' dediğim ama aynen pat diye çıkan bir rüyam olmuştu ve keşke geç olmadan o kişiyle konussaydım demiştim.Yani rüyamı rehber alıpta önlem almadığımdan dolayı pişmanlık yaşamıştım.Halen kendimi suçlarım.Rüyayla amel edilmez derler ama o zaman ne diye rehber rüyalar olsun ki değilmi...Şimdi bir hafta önceki rüyamda da son günlerde çok taktığım konuyla ilgili,ve beklediğimiz bir haber var ailecek onunla ilgiliydi...o yüzden,o haberin olumsuz çıkmasından korkuyorum.Engellemek için neler yapabilirim diye bakıyorum ama işin işinden çıkamadım.Kötü bir haberdi rüyamdaki ama ben mutsuz değildim sadece bunu diyebilirim...

HAh hissetmekle ilgili siz eklemişsiniz zaten hisler de rüyaların tabiriyle ilgilidir. Hislerinze önem verin bu konuda :) Mesela benim hislerim şu an sizin durumun istediği gibi olacağını söylüyor. Hayırlısı olur umarım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hayır olsun.Engellemek için dua edin ve sadaka verin.İkiside olacak olan olumsuzu öteler ve kaderi değiştiren iki şeydir dua ve sadaka.

hippolyte

Kayıtlı Üye
HAh hissetmekle ilgili siz eklemişsiniz zaten hisler de rüyaların tabiriyle ilgilidir. Hislerinze önem verin bu konuda :) Mesela benim hislerim şu an sizin durumun istediği gibi olacağını söylüyor. Hayırlısı olur umarım.

inşAllah dediğiniz gibi olur:)O zaman hissettiğini uygulamak kalıyor.Yani iç sesini dinlemek...bu rüyayla amel etmek değildir umarım...ben aklıma geleni yapayım gene de bakalım ne olucak

hippolyte

Kayıtlı Üye
Hayır olsun.Engellemek için dua edin ve sadaka verin.İkiside olacak olan olumsuzu öteler ve kaderi değiştiren iki şeydir dua ve sadaka.

Amin öyle yapıcam inşAllah..ama rüya yorumu aynı beni tarif ediyordu..şöyle söyleyeyim (rüyamı anlatmak istemiyorum çıkar diye ama...)yorumu şuydu:
''çok ugras vereceksiniz ama olmayacak'':) Evet bu aralar canımı dişime takarak ugrastıgım bir şey var ve rüyamda onunla ilgili bilirkişiyi gördüm...rüyanın yorumu direkt olarak çıkınca korktum:(

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Amin öyle yapıcam inşAllah..ama rüya yorumu aynı beni tarif ediyordu..şöyle söyleyeyim (rüyamı anlatmak istemiyorum çıkar diye ama...)yorumu şuydu:
''çok ugras vereceksiniz ama olmayacak'':) Evet bu aralar canımı dişime takarak ugrastıgım bir şey var ve rüyamda onunla ilgili bilirkişiyi gördüm...rüyanın yorumu direkt olarak çıkınca korktum:(
Rüya tabirleri birebir çok nadir tutuyor aslında.Bide bence herkesin kendine özel yorumu var ,bazen keşfediyoruz bunları.Ben rüyamda ne zaman fare görsem sıkıntı duyacağım birşey yaşarım.Böyle şeyleri tespit etmemizde önemli.
Çok yorumu kurmayın kafanızda hele ki nettekiler hem olumlu hem olumsuz yorumları var.:)Sizinki bilinçaltıda olabilir çünkü çok düşünmüşsünüz.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Rüya tabirleri birebir çok nadir tutuyor aslında.Bide bence herkesin kendine özel yorumu var ,bazen keşfediyoruz bunları.Ben rüyamda ne zaman fare görsem sıkıntı duyacağım birşey yaşarım.Böyle şeyleri tespit etmemizde önemli.
Çok yorumu kurmayın kafanızda hele ki nettekiler hem olumlu hem olumsuz yorumları var.:)Sizinki bilinçaltıda olabilir çünkü çok düşünmüşsünüz.

Evet,düşündüğüm konuyla ilgili olmasa da o konuyla ilgili kapı açıcak bir kişiyi görmüştüm..bundan önce yaşadıgım olaysa tamamen bilinçaltı değildi hiç düşünmediğim bir şeydi.Yapmam gereken bu rüyamı bilinçaltı diyip,rafa kaldırmaktır...'herkesin kendi yorumu var' kısmına bayıldım:hurray:doğrudur bence de bunu tespit etmek gerek..Bende yapmaya çalışacağım bakalım...bende mesela okul gördüğümde rahat hissederim bu sembolleri bulmaya çalışmak lazım...

herzamanci

Kayıtlı Üye
İş
öğretmen
"Görülen rüya, uyanınca, hiç bir şey yemeden ve içmeden her hangi bir kağıda yazıldığında, rüyanın çıktığını bir rüya analisti olarak daha görmedim. Buna rağmen benim rüyam her zaman çıkar diyen varsa, her türlü koşulda her türlü iddia karşılığında test etmeye hazırım" Doc dr Nusret KAYA (Doçent Doktor Nusret Kayaİstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Psikiyatri ihtisası yaparak GATA'da psikiyatrist olarak çalıştı.
1978'de ABD'de uyku bozuklukları ve rüya analizleri üzerine iki yıl master yaptı.
Bilimsel teşvik ödülü kazandı. Doçent Doktor Nusret Kaya, son 34 yıldır, danışanlarına rüya analizi ağırlıklı tedavi uygulamaktadır.)
İsteyen deneyebilir.. Ben defalarca denedim yazdığım rüyalar çıkmadı...

hippolyte

Kayıtlı Üye
"Görülen rüya, uyanınca, hiç bir şey yemeden ve içmeden her hangi bir kağıda yazıldığında, rüyanın çıktığını bir rüya analisti olarak daha görmedim. Buna rağmen benim rüyam her zaman çıkar diyen varsa, her türlü koşulda her türlü iddia karşılığında test etmeye hazırım" Doc dr Nusret KAYA (Doçent Doktor Nusret Kayaİstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Psikiyatri ihtisası yaparak GATA'da psikiyatrist olarak çalıştı.
1978'de ABD'de uyku bozuklukları ve rüya analizleri üzerine iki yıl master yaptı.
Bilimsel teşvik ödülü kazandı. Doçent Doktor Nusret Kaya, son 34 yıldır, danışanlarına rüya analizi ağırlıklı tedavi uygulamaktadır.)
İsteyen deneyebilir.. Ben defalarca denedim yazdığım rüyalar çıkmadı...

Neyi deneyebilir?Nusret kaya'yı mı hala GATa da mı çalışıyor.inanmıyorsa nasıl rüya analizi yapıyor o kısmı tam anlayamadım.Rüyalar zaten tam olarak çıkmaz ki,tabir edilir.

herzamanci

Kayıtlı Üye
İş
öğretmen
Sayın hippolyte, Elbette rüyalar tam olarak çıkmaz. Bir çok insan, kendine has rüyalarını tabir eder. Kendince de çıkıp çıkmadığını test eder. "Benim rüyalarım kesin olarak aynen çıkar" diyenlere, Bunun yazıya döküldüğünde rüyanın çıkmadığını Nusret KAYA iddia ediyor ve "isteyen bu durumu gördüğü rüyayı yazarak deneyebilir" diyor. Rüya konusunda profesyonel analiz yaptığını tv de açıkladı. Nette aratırsanız geniş çaplı bilgi bulursunuz.. Ayrıca İnanıp inanmama gibi bir ifade yok. Rüyalar bir çok bedensel ve çevresel durumun habercisi olduğunu söyler.. Rüyaların beyinin üç ayrı katmanlarından geldiğini, ayrıntılı olarak yazılması gerektiğini, üst beyin katmanın analiz değerinin olmadığını.. falan filan, ... söylüyor ve rüyalar yoluyla psikalaniz yapıyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...