Uyanır uyanmaz bu zikri yapanın duası kabul olur mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baysal01

Kayıtlı Üye
KİM Uyanır uyanmaz '' La ilahe illallah vahdehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir elhamdülillah ve Sübhanallahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber. Vela havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim.” derse ve dua ederse kesin kabuldur.

Doğrumudur ? ardından ne istersek isteyelim kabul oluyormuş duamız. Bilgisi olan bu uygulamayı deneyen var mı?

origanum

Yönetici
Olmayacak duaya amin demek lafını duymuş muydunuz hiç?
Oturduğunuz yerden dua edin hiç çabalamayın ve büyük bir saflıkla olmasını bekleyin.
Hiçbir duanın kabul garantisi yoktur. Dua kul ile Allah arasındadır ve ancak o dilerse kabul olur. Zaten duanın özü de budur, Allah isterse dileğinizi yerine getirir dilerse hiç müdahale etmez, duanın sonucuna boyun eğilerek rıza gösterilir. Müdahale edilerek kesin oldurulan şeyin adı büyüdür, bu da dua kapsamına girmez.

baysal01

Kayıtlı Üye
Olmayacak duaya amin demek lafını duymuş muydunuz hiç?
Oturduğunuz yerden dua edin hiç çabalamayın ve büyük bir saflıkla olmasını bekleyin.
Hiçbir duanın kabul garantisi yoktur. Dua kul ile Allah arasındadır ve ancak o dilerse kabul olur. Zaten duanın özü de budur, Allah isterse dileğinizi yerine getirir dilerse hiç müdahale etmez, duanın sonucuna boyun eğilerek rıza gösterilir. Müdahale edilerek kesin oldurulan şeyin adı büyüdür, bu da dua kapsamına girmez.

Haklısın üstadım gayet güzel açıklamışsınız. Benimde görüşüm bu yönde. Tedbirimi alırım takdiri allaha bırakırım. Gereken şeyleri yaptıktan sonra Allaha dua ederim. Bu duayı internette bir sitede gördüm. Sizlerle paylaşmak istedim. Cevabınız için teşekkür ederim.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Birde şüpheyle yaklaştığınız durumlarda gerçek olmasını beklemeyin. Bir kere içinizde şüphe var. Denemeden bilemezsiniz burada sormak yerine deneyebilirsiniz.

teknik67

Kayıtlı Üye
sn. origanum gayet güzel açıklamış.sizde bir şey varsa olur.nedir o şey örneğin bir kediye bir köpeğe yiyecek verdinizmi bir fakiri doyurdunuzmu ,bir mazluma destek oldunuzmu,yani yardıma ihtiyacı olana hayvan olur insan olur farketmez yardım ettinizmi, bir ağacı gereksiz yere kesilmekten kurtardınızmı vs.vs.bunları çoğaltabiliriz.bir şey almanız için bir şeyler yapmanız lazım bu maddi olur ,manevi olur.yada başarı elde etmek istiyorsunuz bunun içinde ekstra olarak çalıştınızmı?
bundan sonra duanızı yapın yüce ALLAH isterse duanızı kabul eder istemezse etmez,eğer kabul edilmemişse vardır bunda bir hikmet dersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...