Korkularımızı bulmaya ne dersiniz ?

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar küçük bir oyuna ne dersiniz..Korkularımızı ve olumsuz inançlarımızı farketme oyunu oynamaya !?
Hepimizde birer farkındalık yaratacagı düşüncesindeyim..Herkesin kendi aklına gelen korkuyu yada olumsuz inançları yazmasıyla bakalım ortaya neler cıkacak ?
Kendinizde farkında olmadıgınız bir korkunuzu bir baskası yazdıgında farkedeceksiniz yada kendinizde olan korkuların baskalarında da oldugunu gördügünüzde hiçde yalnız olmadıgınızı görecek ve korkularınızı kabullenmenız daha kolay olacaktır..
Ne dersiniz biraz hareketlenmeye ,biliçaltlarımızı biraz zorlamaya.Daha sonrasında içlerinden birisiyle alakalı olarak inanc iptali ve yerine olumlu his yüklemesi yapalım ..Ne dersiniz..??
Evet konumuz hayır diyememekle alakalı olsun mu ?
Peki ilk olarak bir örnekle ben başlayayım..
Hayır diyemiyorum çünkü insanları kırmakdan korkuyorum..
Hadi bakalım kimler bizimle ve ortaya neler cıkacak ? :smash:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Konuyu çok beğendim Lyusifer,bunu düşünen zihnine sağlık.:)
O zaman ilk aklıma gelen olumsuz inancı yazayım; bırakamamak.
Bu herşey olabilir.Geçmişi bırakamamak, hayatımızdan gitmesi gereken kişileri bırakamamak,olumsuz düşünceleri bırakamamak,kendimizi kandırmayı bırakamamak, ya da somut olaylarda alkol ve sigarayı bırakamamak,bağımlılıkları bırakamamak...Mutlaka hepimizin bırakamadığı bişeyler vardır sanırım.
Hayır deme konusunda ise;böyle bir problemim yok,gereken yerde hayır derim.Bazen istisnalar oluyor tabi ama korkum ya da bilincaltı kalıbım olacak kadar değil gibi.

nastinka

Banlı Kullanıcı
Çok eglenceli konuya benziyor Lyusifer yureginize saglik :) bende hayır diyemiyorum baskasi kirilmasin derken kendim paramparca oluyorum . Son günlerde bunu yenmeye calisiyorum . Artik alişmak için herkese hayir demeye basladim :D Yakinlarımı kaybetmek Ve sokakta sapikca siritan erkeklerden çok korkuyorum. Bu aralar sanki saçlarım dokulmekte kel kalmak en buyuk korkum olsa gerek :boat: Allah korusun

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Ben kendimi bildim bileli aynalardan korkarım. Sebebini bilmiyorum kimi zaman ayna görmeye bile dayanamam, aynanın önünden koşarak kaçarım.

Bu fobiye sahip olanlar aynalardan uzak duruyorlar. Çünkü onlar aynaya baktıklarında, ruhlar alemi ile bağlantıya gireceklerini düşünüp, korkuyorlar. Ayrıca Eisoptrophobia fobisi olanlar için ayna bir uğursuzluk ve ayna gördüklerinde sadece korkmakla kalmıyor, aynanın onlara uğursuzluk getireceğine de inanıyorlar.

Konuyu çok beğendim Lyusifer,bunu düşünen zihnine sağlık.:)
O zaman ilk aklıma gelen olumsuz inancı yazayım; bırakamamak.
Bu herşey olabilir.Geçmişi bırakamamak, hayatımızdan gitmesi gereken kişileri bırakamamak,olumsuz düşünceleri bırakamamak,kendimizi kandırmayı bırakamamak, ya da somut olaylarda alkol ve sigarayı bırakamamak,bağımlılıkları bırakamamak...Mutlaka hepimizin bırakamadığı bişeyler vardır sanırım.
Hayır deme konusunda ise;böyle bir problemim yok,gereken yerde hayır derim.Bazen istisnalar oluyor tabi ama korkum ya da bilincaltı kalıbım olacak kadar değil gibi.

Bende sigara bağımlılığımdan korkuyordum ama bıraktım..:)

Çok eglenceli konuya benziyor Lyusifer yureginize saglik :) bende hayır diyemiyorum baskasi kirilmasin derken kendim paramparca oluyorum . Son günlerde bunu yenmeye calisiyorum . Artik alişmak için herkese hayir demeye basladim :D Yakinlarımı kaybetmek Ve sokakta sapikca siritan erkeklerden çok korkuyorum. Bu aralar sanki saçlarım dokulmekte kel kalmak en buyuk korkum olsa gerek :boat: Allah korusun
Tedavi edin en kısa zamanda inşallah dökülmez.ama sizde kendi kendinize olumsuz telkinler vermeyin yoksa hakketende dökülü verir allah korusun:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sokaktaki sapıklardan bende tırsıyordum ki pek ürkek bi insanda değilim.Ancak artık o kadar fazlalarki korkum alışkanlığa dönüştü.:)

nastinka

Banlı Kullanıcı
Sokaktaki sapıklardan bende tırsıyordum ki pek ürkek bi insanda değilim.Ancak artık o kadar fazlalarki korkum alışkanlığa dönüştü.:)
evet gittikçe çogaliyorlar . Yanimda biri varken korkmuyorum da tek basimayken arkama bakmadan uzaklaşiyorum . Misirdaki hele oyle bakanlar çok fazla taksiye binmek istedigimde en yaşlı nur yuzlusunu secip biniyorum yoksa gidecegim yere ulasana kadar arkada bildigim butun dualari okuyor hatmediyorum :D

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Ben asansöre tek binemiyorum kapısını açıp girmek için uğraşıyorum yapamıyorum geçen gün 12 kat çıktım yürüyerek ayrıca banyodaki havalandırmaya bakamam içim kötü oluyor

acid

Kayıtlı Üye
Bu fobiye sahip olanlar aynalardan uzak duruyorlar. Çünkü onlar aynaya baktıklarında, ruhlar alemi ile bağlantıya gireceklerini düşünüp, korkuyorlar. Ayrıca Eisoptrophobia fobisi olanlar için ayna bir uğursuzluk ve ayna gördüklerinde sadece korkmakla kalmıyor, aynanın onlara uğursuzluk getireceğine de inanıyorlar.
Uğursuzluk gibi bir korkum yok ama birincisi olabilir. Aynada başkasının görüntüsüne hatta metal, su gibi yerlerde olan yansıma görüntülere bile dayanamıyorum. Ama yapabileceğim bir şey yok çıldırma aşamasına gelsem de dayanıyorum bir şekilde. Nasıl başladığını bile hatırlamıyorum, çocukluğumda bile böyleydim. Birgün neden bu korkuya sahip olduğumu öğrenirsem çok sevineceğim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
evet gittikçe çogaliyorlar . Yanimda biri varken korkmuyorum da tek basimayken arkama bakmadan uzaklaşiyorum . Misirdaki hele oyle bakanlar çok fazla taksiye binmek istedigimde en yaşlı nur yuzlusunu secip biniyorum yoksa gidecegim yere ulasana kadar arkada bildigim butun dualari okuyor hatmediyorum :D
İstanbul'da da bunların alâsı var ve bu korkuya yapacak tek şey sapıkların kökünü kazımak.

Uğursuzluk gibi bir korkum yok ama birincisi olabilir. Aynada başkasının görüntüsüne hatta metal, su gibi yerlerde olan yansıma görüntülere bile dayanamıyorum. Ama yapabileceğim bir şey yok çıldırma aşamasına gelsem de dayanıyorum bir şekilde. Nasıl başladığını bile hatırlamıyorum, çocukluğumda bile böyleydim. Birgün neden bu korkuya sahip olduğumu öğrenirsem çok sevineceğim.
Ayna fobisi var mı acid?Araştırdın mı?

acid

Kayıtlı Üye
İstanbul'da da bunların alâsı var ve bu korkuya yapacak tek şey sapıkların kökünü kazımak.

Ayna fobisi var mı acid?Araştırdın mı?

Üç farklı çeşidine rastladım ayna korkusunun. Biri yukarıda üyemizin bahsetti durum, ikincisi kendini çirkin ve kötü görme nedeniyle olan fobi sonuncusu da ezotrofobi dedikleri aynada, yansımalarda takip edilme hissiyle oluşan ağır korku.
Bir film de varmış Aynalar diye. Aynalarla iletişime geçen ve kötü varlıklarla karşıla birini anlatan. Araştırırken rastladım ama izlemeyi tercih etmedim, paranoyaklaşmayayım iyice diye.

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Bende de hayır diyememe gibi bir sorun vardı ama yavaş yavaş aşmaya çalışıyorum hayır diyemediğim için insanlar hep işleri düştüğünde bana geliyor...böyle olunca onları tutup duvara çarpasım geliyor:D
Vee boğularak ya da yanarak ölmekten çok korkuyorum...yalnız olunca karanlıktan korkuyorum...

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Üstünüzde silah gezdirin,güvende hisetmenizi sağlar#error#iyi bir tavsiye olmadı:rockon:

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Köpek korkusu. Evin önünde 5-6 köpek kovaladığından beri dahada arttı. Sokakta görsem yolumu değiştiriyorum. Hatta bu korkum için eve köpek aldık fakat yalnız kaldığım andan itibaren aşırı korktum göndermek zorunda kaldık. Evde tek uyuyamama korkum ama bunun sebebi oturduğum eve ben taşınmadan önce 19 kez hırsız girmesi.
köpek korkusunu yene bilirsiniz.bunun için korktuğunuz anı hayalinizde canlandırıp korkmaya başladığınız anı dondurun ve olumlu telkinler kullanın.(mesela köpeklerin size zarazı olmayacak gibi turlerden)korkmanızın gerek kalmadığı telkinlerini verin kendi kendinize ve sonra sahneyi kaldığı yerden oynatın.telkinleri verdikten sonra sahneyi siz yönetmeyin kendisi aksın..değişikliyi hissedeceksiniz..s

nastinka

Banlı Kullanıcı
Üstünüzde silah gezdirin,güvende hisetmenizi sağlar#error#iyi bir tavsiye olmadı:rockon:
tavsiyenin iyisi kotusu olmaz tavsiye tavsiyedir :hurray: yanliz ben silah tasiyamam yerinden zor kimildatabiliyorum silahi karsidakini vuracagim derken maazallah kendime ates ederim :biggrinjester:bundan sonra çaki tasiyacagim ama parfum tasimak en kolay cozum :D sık gozune kaç .:party:

Lyusifer

Kayıtlı Üye
tavsiyenin iyisi kotusu olmaz tavsiye tavsiyedir :hurray: yanliz ben silah tasiyamam yerinden zor kimildatabiliyorum silahi karsidakini vuracagim derken maazallah kendime ates ederim :biggrinjester:bundan sonra çaki tasiyacagim ama parfum tasimak en kolay cozum :D sık gozune kaç .:party:
hmm oda olur..:D

mythereina

Kayıtlı Üye

Ben de biber gazı taşıyorum :D Fobi olmasa da insan son olayları duyunca ister istemez temkinli oluyor. Benim fobim ne bir türlü bulamadım açıkçası :D Karanlıktan korkmam,yükseklikten korkmam. Köpeklerden korkuyordum onu da yendim. Böceklerden tiksindiğim için ani tepkilerim oluyor ama korkmuyorum sanırım :)) Bu konu başlığında keşfederim belki korkumu.

Tessy

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben sessizlikten çok korkuyorum. Özellikle geceyse... :hang:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ay en çok korku bendedir sanırım. Damarlara bakamam içim çok acayip oluyor damar görünce ki bir hasta oldum üç ay öncesinde o damar yolu açmaları beni ayılttı bayılttı yani çok aşırı korkuyorum kopacaklar gibi geliyor birde üç dört gün üst üste her gün takıldı insanlıktan çıkmışcasına gezdim :D Ciddiyim damarlarıma bakamıyorum baktıkça başım dönmeye başlıyor. Örümceklerin içine düşmekten çok korkarım minicik bile olsa beni çok tedirgin eder. Sokakta top oynanıyorsa o sokaktan asla geçemem gözümü çıkarmasından korkarım. Tırnaklarımı kesemem törpü yapamam bunlar beni anlamsızca korkutur ve kestikten sonra bir hafta yumuk elle dolaşırım. Bıçak kullanamam özellikle mesela kaşar kesiyorsam elimdeyse bıçak onun damarlarımı ellerimi keseceğinden korkarım. Ütü yapamam ütünün ayağıma düşmesinden korkarım. Yanarak ölmekten çok korkuyorum. Denize giriyorsam mutlaka yanımda arkadaşım vardır çünkü ayağıma kramp girmesinden korkarım. Elektrikler kesikse eğer ödüm patlar varlık görmekten korkarım. Ölüdenize gittikten sonra o şehir gibi yaşadığım şehrin sular altında kaldığını düşünüp dehşete düşmüştüm o geçiciymiş şimdi hiç kalmadı :D Daha bir çok var ama bir çok korkuma rağmen hiç birinide belli etmem örümcek dışında örümcek gördüğümde çılgın hareketler yapıyorum şimdi bile içim çok kötü oldu düşünsenize sekiz bacaklarıyla yürüyor falan yüzümde yürüdüğünü hayal bile edemem çok korkunç. Aklıma geldikçe diğer korkularımıda yazarım batıl inancım yoktur.