Nereden başlamalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mano

Kayıtlı Üye
Daha önce parapsikolojiyle ve yan dallarıyla hiç ilgilenmedim. Sezgilerime güvenmem. Genelde içimden ne geçerse tersi çıkar zaten. Sadece çevremde inatla altıncı hissimin çok kuvvetli olduğunu söyleyen 1-2 arkadaşım var daha fazlası değil.

Son son zamanlarda adını koyamadağım bir his var içimde. Sanki bir şeyleri daha net görüyor gibiyim. Hislerimin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu daha çok alkollüyken oluyor mesela. Aşırı alkollü değil de, belli bir noktadan sonra algımın açıldığını hissediyorum. Daha önce böyle şeyler olmuyordu.

Normalde fal bakmaktan filan hiç anlamam. Geçenlerde bir güç zorla arkadaşın bardağını elime tutuşturdu. Dakikalarca konuştum. Hayır, hala kahve bardağındaki şekillerin ne manaya geldiğini bilmiyorum. Sadece anlatmak istedim. Birçok şey anlattım. İçimden geçenler... Daha önce düşünmediğim şeyler... Ve şimdi çıktıklarını söylüyor arkadaşım. Birkaç kere daha denedim ama olmadı. Zaman zaman hissediyorum bunu. Onun dışında kahve fincanı mesela bana sadece bulaşık gibi görünüyor. Hiçbir manası yok.

Ama işte araştırmaya başladım. Ve şimdi onlarca öğreti, tılsımlar, meditasyon teknikleri arasında boğulmuş durumdayım. Bu süreçte sadece herkesin yeteneği olduğunu, bazı kişilerin yeteneğinin uykuda olduğunu öğrendim. Ben kendimi uyandırmak istiyorum. Yalnızca nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum.

Bu uzun bir süreç ve sabırlı olmak gerekiyor, farkındayım. Ama birilerinin bana harita çizmemde yardımcı olması gerek. Yolun uzun olması sorun değil şu an, yola nasıl çıkacağımı bilmiyorum.

Lütfen içimdeki gücü ortaya çıkarmam için yardımcı olabilir misiniz?

Tessy

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Farkındalık ve meditasyon birinci aşamanız olmalı, ve ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz :)

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Meditasyon Meditasyon Meditasyon ! Yolculuğunuza içinizden başlayın sevgili mano :) Emin olun bir süre sonra algılarınız değişir ve kendi yolunuzu çizersiniz siz sadece eliize ne geçiyorsa okuyun.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Anı tekrarlamak. En basit başlangıç yolu budur.
Bunu da alkol gibi bilincinizi örten araçları gerek duymadan yapmak. Alkolde marifet yok, yetenek falan vermez. Sadece bilinci örter, bilinç çoğunlukla katı ve dışa göre şekillenmiş mantığı işletir. Bu sebeple hipnoz esnasında bilincin bu sert hamleleri geri plana alınarak, her şeyi olabilir olarak gören bilinç altına verilen telkinlerle normalde yapamam dediğiniz şeyleri yaparsınız. Yani aslında yapabileceğiniz şeylerdir ve sadece buna inanmanız, mümkün olduğunu bilmeniz yeterlidir.
Anı tekrar etmek de, yeteneğin ortaya çıktığı ve kendini gösterdiği andaki bütün içsel süreçleri tekrar etmektir. Bunu da taklit mekanizması ile, imajinasyon ile, ayna nöronlarınızı yani empati donanımınızı kendinize tutarak sağlarsınız.
Şahsım adına bundan daha iyi bir tavsiye veremem. Bu anlattıklarımı içselleştirdiğiniz takdirde, göreceksiniz ki içinde boğulduğunuz karmaşaların önemi yok. Binlerce sayfa yazı, makale, tecrübe vs. değil size gereken, çünkü kimse siz değil, ancak yazılanlar ya başkasını ya da geneli anlatır. Bütün mesele içinize dönüp, kendinizi tanımlayıp, kendi kullanım kılavuzunuzu oluşturmaktır.

mano

Kayıtlı Üye
Herkese teşekkürler. Meditasyon yapıyorum zaten. Henüz bu konuda iyi değilim ama alışmaya çalışıyorum. Anı tekrarlamak ise ilginç geldi. Sanırım ben bunu daha önce denedim birkaç kez. Gerçekten odaklanarak, isteyerek ve hissetmeye çalışarak denedim ama elime pek bir şey geçiremedim. Kendi kullanım kılavuzun demişsiniz, çok haklısınız bence. Önce kendimi çzöümlemeli.

Bu arada alkol konusu biraz yanlış anlaşılmış sanırım. Sarhoşluk anında cesaretle yapılan şeylerden bahsetmiyorum. Çok çok az alkolden bahsediyorum. En azından ben bunu yaşadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...