Lucid rüya hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Slipknot54

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın başka bölüm bulamadım.

Ben lucid rüyaya geçmeye çalıştığımda uyku felci geçiriyorum. Yaklaşık 3 - 4 kez oldu sanırım, tam rüyada olduğumu anlıyorum 1 saniye geçmiyor uyanıyorum hiçbiyerimi kıpırdatamıyorum, uyuşuyor vücudum, kulağıma süpürge sesiyle uğultu karışımı bir ses geliyor. O anki heyecanımdan olabileceğini düşünüyorum. Nedendir ve nasıl çözerim tavsiyesi olan var mı?

Mithra

Kayıtlı Üye
Mesela at sürüyorsunuz rüyada fakat anladınız rüya olduğunu, rüya diye hemen farklı şeylere geçmeye çalışmayın öncelikle olay örgüsünü bir müddet devam ettirin ondan sonra köprüyü geçince ne yapmak isterseniz size kalmış yaparkende hissedin.Heyecan korku gibi duygular doğal olması gereken zihninizi sakinleştirecek çalışmalar yapın örnek meditasyon.Geri kalan tüm merakınızı gidermek için site içerisinde araştırma yapın bol deneyim ve konu var bulamadığınız başlıklar için örnek:
Googleye Lucid nasıl geçilir gizlimabet.com yazın bütün konular önünüze gelecektir yeterki sorunuzun sonuna gizlimabet ekini katın.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Heyecan boyutumuz bu tür çalışmalarda fazla olursa çalışmalar sonuçsuz kalır veya bazı tersliklere sebep olur sizde olduğu gibi.Yaptığınız işle bütünleşmeye çalışmalısınız onu bir nevi kendinizden bir parça gibi gördüğünüzde hiçbir sorun yaşamayacaksınız.
Bu tür şeylerin bazı sebepleri olabilir mesela dünyadan kaçmak vb. duygular ile bunları yapmaya çalışıyorsanız zihninizin-ruhunuzun bir cevabı olabilir diye düşünüyorum.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Kendinizi zorlamaya gerek yok heyecan yapmayın. Zamanla düzecektir. Uyumadan önce meditasyon yapabilirsiniz.

kutay3757

Kayıtlı Üye
bende ne zaman rüyada olduğumu anladıysam hep aynı olay ve aynı cümle ulan böyle rüyamı olur diyorum uyanamıyorum devamı yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...