Fal baktırmak geleceğimi etkiler mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hippolyte

Kayıtlı Üye
Son bir ayda dört değişik falcıya tarot ve kahve falı baktırdım.Geçmişte iyilerdi.Yalnız ben olumsuz konuşan iki falcıdan sonra enterasan bir şekilde sevdiğim kişiden soğudum,resmen yüzünü unuttum diyebilirim.Neler oluyor anlamadım.Bir keresinde de çok sık baktırmıştım,böyle bir şey olmamıştı.Bu kez farklı kişilere baktırdım acaba ondan mı diyorum.Yoksa o kişiler cidden çok isabetliydi.onların varlıkları bana büyü yapmış olabilir mi,yani kıskançlık vb.irademi etkilermi.inanılmaz sogudum adamdan çünkü,sanki hayatıma hiç girmemiş,öyle biri olmamış gibi hissettim.Bunun sebebi ne olabilir?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Soru başlığı ile konu içeriği farklı.Soru başlığının cevabı bana göre "hayır etkilemez."
Sizin kişiden soğumanız ise tamamen falcının etkisinde kalmanızdan.Zaten kişinin bakım yorumu etkisinde tutumu değişiyorsa o insan fal baktırmamalı.Falda herşey söylenebilir ,iyi kötü herşey.İradeyi sağlam tutmak etki altına girmemek gerek.Sizinki birazda kendi kendini gerçekleştiren kehanet olmuş.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Dolaylı yollardan etkiler. Mesele fal değil, sizin iradenizle alakalı lviv de demiş zaten. Ben kendimi kaptıracağımı bildiğim için hiiç fala bulaşmıyorum. Zaten fala karşıyım. Fal baktırırken niyetiniz ne ise o önemli.
Zaten kişilere de çok isabetli demişsiniz, çok açık ki etkisinde kalmışsınız. Söylediklerinin genel geçer bir kaidesi olmamasına rağmen yanlış çıkabileceğine inanmıyorsunuz. Beyniniz de olumsuzluğa öyle inanmış ve kaptırmış ki kendini, soğumuşsunuz. Beyni ikna etmek çok zordur.

Ori

Kayıtlı Üye
Sız neye ınanırsanız hayatınızda kı yolda o olur. Etkı altında kaldıgınızı farkedemıyorsanız ben soyleyeyım. Etkisi altında kalmıssınız. KEndınıze dıstan bakmayı deneyın ve ozunuze donun.

shado

Banlı Kullanıcı
Etkileniyorsaniz fal baktirmayin ben hiç fal baktirmam olumsuzluklardan çok etkileniyorum ve bu da hayatımı etkiliyor tabiki:(

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Son bir ayda dört değişik falcıya tarot ve kahve falı baktırdım.Geçmişte iyilerdi.Yalnız ben olumsuz konuşan iki falcıdan sonra enterasan bir şekilde sevdiğim kişiden soğudum,resmen yüzünü unuttum diyebilirim.Neler oluyor anlamadım.Bir keresinde de çok sık baktırmıştım,böyle bir şey olmamıştı.Bu kez farklı kişilere baktırdım acaba ondan mı diyorum.Yoksa o kişiler cidden çok isabetliydi.onların varlıkları bana büyü yapmış olabilir mi,yani kıskançlık vb.irademi etkilermi.inanılmaz sogudum adamdan çünkü,sanki hayatıma hiç girmemiş,öyle biri olmamış gibi hissettim.Bunun sebebi ne olabilir?
Soru başlığı ve içeriği biraz farklı.
Soru başlığınıza yanıt: kısmen etkileyebilir.
İçeriğe yanıt: siz telkine açık bir insansınız, falcı size yaramıyor, baktırmayın.

Denteus

Kayıtlı Üye
Bana göre etkilemez ama sadece ''bak bak bir sarışın senin arkandan konuşuyor aranızda sorunlar olacak'' der ve sen sarışın olan arkadaşına farklı gözle bakarsın ve aranız açılır ve bilmiş olur. Çaktın?

hippolyte

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkür ederim. Açıklayıcı oldu ve fark ettim ben telkine açık ve falların etkisinde kalan ve inanan biriyim. Ama son falcı bunu fark etmiş olmalıki iyi şeyler yordu bana onu bile ben kötü olarak yordum. 'Beni üzmemem için yalan söylüyor bak yakın gelecekte dediği de çıkmadı zaten,ben üzülmeyeyim diye beni motive ediyor olumsuz konuşan falcılar haklı o halde' dedim ve adamdan sogudum. Yalnız aramızda ufak bir tartışma bile geçmedi,RESMEN yüzünü Unuttum..çarptılar beni herhalde..
Bu durumdan kurtulmam mümkün değilmi,mücadele etmek istiyorum sonuçta ilk adımı attım:Farkında vardım...

Peki karşıdaki kişinin düşünce ve hareketlerini etkiler mi.Sonucta büyü ve nazar herkesi etkileyebiliyor. benim olumlu düşünmem diğer insanı bağlayamaz.Fal muhattap aldıgımız kişiyi etkiler mi diye sorsam?

mumine

Kayıtlı Üye
Fal gerçek olabilir ruhani varlıklar haber verirler söylerler hata genel de yalan söylerler gaybı zaten bilemezler. lakin size diyeceğim tövbe edip bir daha bu tip şeylere başvurmamak daha doğrusu Allah a ŞİRK koşmaktan kaçınmanızdır siz faldan bilgi alîrsınız ama Allah sonra başka imtihan verir cezalandırıŕ en büyük günahlardandır yapmayın Allah rızası için bu gibi merak edilen durumların sahih hocaları duaları zikirleri var .cinciye falcıya gidip kendinize musallat ederseniz bizzat eski tecrübelerimden bahsediyorum benim de bu konu da yanlışlarım oldu şükür Allah a tövbeliyim..umarım biraz etki olayı yapabilmişimdir konustuklarımla düşünün; bir falcıdan alacağınız fani geçici ve aslı tartışılabilen bir bilgi ebedi hayatınızı yakmaya yetiyor mu ? Allah ın merhametinin bildirildiği Kuran da gazabının da çok fena olduğu açıkca yazılmıştır. ..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Fal gerçek olabilir ruhani varlıklar haber verirler söylerler hata genel de yalan söylerler gaybı zaten bilemezler. lakin size diyeceğim tövbe edip bir daha bu tip şeylere başvurmamak daha doğrusu Allah a ŞİRK koşmaktan kaçınmanızdır siz faldan bilgi alîrsınız ama Allah sonra başka imtihan verir cezalandırıŕ en büyük günahlardandır yapmayın Allah rızası için bu gibi merak edilen durumların sahih hocaları duaları zikirleri var .cinciye falcıya gidip kendinize musallat ederseniz bizzat eski tecrübelerimden bahsediyorum benim de bu konu da yanlışlarım oldu şükür Allah a tövbeliyim..umarım biraz etki olayı yapabilmişimdir konustuklarımla düşünün; bir falcıdan alacağınız fani geçici ve aslı tartışılabilen bir bilgi ebedi hayatınızı yakmaya yetiyor mu ? Allah ın merhametinin bildirildiği Kuran da gazabının da çok fena olduğu açıkca yazılmıştır. ..
Burda farklı dine mensup insanlar var.O yüzden konuyu din ve inanç çerçevesinde yorumlamak doğru olmaz.Gunah olan herşeyin cezası var sadece falın değil.Bir karıncayı incitirseniz onunda cezası var.Ayrıca fal gaybı tahminden ibaret değilki...Geçmiş yorumu var,anlık durum analizi var,karakter analizi var..Bunları napıcaz?:D

mumine

Kayıtlı Üye
Tabii ki farklı görüşler dinler vardır benim ve bizim de saygımız. Bahsettiğiniz karakter analizi vs. uygulamalar yapan kahin , falcı artık her neyse onun bu uygulamaları doğru yaptığı ne malumdur ki ? dikkatinizi çekmek istiyorum soru sahibi " fal baktırmak geleceğimi etkiler mi " demiş. . burada bir ikilem de olduğuni sezebilmekteyim bu da benim anlayışıma yakın geldiğinden kendime göre yorumumu yaptım bana göre soruyu soran arkadaşımız falı sorgulamakta aslında benim de yorumum yukarıda belirttiğim şekilde oldu. yoksa başka din vs. ise zaten dikkate alınmamıştır yorumum :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tabii ki farklı görüşler dinler vardır benim ve bizim de saygımız. Bahsettiğiniz karakter analizi vs. uygulamalar yapan kahin , falcı artık her neyse onun bu uygulamaları doğru yaptığı ne malumdur ki ? dikkatinizi çekmek istiyorum soru sahibi " fal baktırmak geleceğimi etkiler mi " demiş. . burada bir ikilem de olduğuni sezebilmekteyim bu da benim anlayışıma yakın geldiğinden kendime göre yorumumu yaptım bana göre soruyu soran arkadaşımız falı sorgulamakta aslında benim de yorumum yukarıda belirttiğim şekilde oldu. yoksa başka din vs. ise zaten dikkate alınmamıştır yorumum :)
Hayatta kaç şeyin doğruluğundan eminiz ki...Burda iş falcı seçimini dogru yapmakta bitiyor.Zaten şöylede birşey var;söylenen doğruda olsa yanlışta olsa eğer baktıran etki altında kalıp ona göre yaşayacaksa hiç baktırmasın zaten.Etki altında kalmak söylenene uygun enerji yaymaktır.Gerçi ben yıllardır baktırirım ,çok ta ütopik yorumlarda almışımdır.Fal geleceği etkilese onlar çıkmış ,ona göre yillar sekillenmiş olurdu.:)Nerdeee?Keşke etkilese.:)

mumine

Kayıtlı Üye
siz fal baktıran biri olduğunuz için sizinle zaten bu konuşmada uzlaşamayacağız. bir de etkisi yoktur diyorsunuz anlaşamadığımız nokta sanırım burası, dediğimiz gibi doğruluğu bilinmiyor zaten siz de diyorsunuz ben kendi inancıma icabeten falın yanlış olduğunun ve yine inancıma göre cezasının olabileceğinden etkiler tarafınï söylüyorum sizin ki daha başka . hiçbir şeyi etkilemediği halde yıllarca fal baktırmanız da sanırım tatmin olmanız için yaptığınız bir eylem sizi de orada anladım zaten yoksa daha güçlü savunmalarınız olurdu diye düşünüyorum çünkü dedikleriniz hep benim dediğimin eksi tarafından bahseden cümleler. Kısacası şahsi fikrim ; ki doğruluğunu savunuyorum.. baktırılmamalı ve bakılmamalıdır. inançları dinleri katmayalım diyorsunuz ama bir kitap var tavsiye ederim Insan inançla yaşar... bu yüzden her hareketim sözüm bu doğrultudadır benim , değişmez ;)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben kimseyi değiştirmek istemiyorum ki.:)Savunmada aramıyorum zira savunulacak birşeyim yok.:)Fal baktırıyorum ve açıkça söylüyorum.Allah'ın bildiğini hiçbir zaman kuldan saklamadım.Uzlaşmamız gerekmiyor ayrıca sadece herkes fikrini yazıyor,bizde karşılıklı düşüncelerimizi aktardık.Yoksa bi tarafın diğerini ikna etmesi değil mevzu.:)Farklı fikirler olsun zaten,aynı düşünceler olsa tek kalıpta nasıl gelişiriz?:)

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Gelecek tek bir yönden ilerlemez. Her eylemin bir sonucu vardır ve buna bağlı olarak birden fazla sonucu doğurur. Örneğin danıştığınız/güvendiğiniz kişi size bir işinizde başarı olacak dediğinde muhtemel olan yolu söyler. Siz bu başarı nasılsa gelecek deyip oturup beklemeyi tercih ettiğinizde bu ihtimalde sizden uzaklaşabilir. Birde benim inandığım bir başka durum ise ruhsal olarak bizim ihtiyacımız olan derslerdir. Mesela, A kişisinden mutsuzluk yaşanacak ben o halde ondan uzak durmalıyım dediğinizde eğer sizin ihtiyacınız olan ders buysa ne kadar dikkat etsenizde A kişisinden değil ise B kişisinden gelir. Yani kimseye o lüks tanınmaz bu hayatta.

mumine

Kayıtlı Üye
Ben kimseyi değiştirmek istemiyorum ki.:)Savunmada aramıyorum zira savunulacak birşeyim yok.:)Fal baktırıyorum ve açıkça söylüyorum.Allah'ın bildiğini hiçbir zaman kuldan saklamadım.Uzlaşmamız gerekmiyor ayrıca sadece herkes fikrini yazıyor,bizde karşılıklı düşüncelerimizi aktardık.Yoksa bi tarafın diğerini ikna etmesi değil mevzu.:)Farklı fikirler olsun zaten,aynı düşünceler olsa tek kalıpta nasıl gelişiriz?:)
Benim için de aynısı geçerli zaten ama savunduğunuz konu falın etkilemediği düşüncenizdi. Bunu savunmuş oluyorsunuz işte :) benim savunduğum ise delilleri olan bir görüştür. O yüzden konu üzerinde bu kadar durdum yoksa çokta Önemli değil...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...