boyut değiştirmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

utku

Kayıtlı Üye
Boyut kapısı açmak çok nadir görülen mistik yetenek gerekecek kadar zor mudur? boyut kapısı açmak için hangi yolları denemem uygun olur? Ahım şahım mistik yetenek barındırmayan sıradan vatandaş olarak soruyorum

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Boyut kapısı açmak çok nadir görülen mistik yetenek gerekecek kadar zor mudur? boyut kapısı açmak için hangi yolları denemem uygun olur? Ahım şahım mistik yetenek barındırmayan sıradan vatandaş olarak soruyorum
Boyut kapısı derken farkında olmadan çok ciddi bir tanım kullanıyorsunuz. Boyut kapısı iki kelime, açıklaması ansiklopedi ciltleri tutar.
Basitçe kısaltılmış olarak; basit boyut kapıları açmak düşünce ile başlar. Basitçe düşünce. Düşünmeniz bile bazı kapıları açmaktadır. Sadece düşünmekle, düşünce enerjisinin yankılandığı 11 boyut vardır. Beklentiniz nedir onu da bilmiyorum. Peki 11 boyutta düşüncenizin yankılanması ne işinize yarar, onun cevabı da o ansiklopedi ciltlerinden 3 adet tutar.

origanum

Yönetici
Evet nadir kelimesi bile çokluğu ifade eder. O kadar zor ve imkan dışı yani. Bunu her üstad bile yapamayacak iken sıradan bir vatandaşın yapabileceğine inanması ve masumca sorması cehaletten egonun tavan yapmış olması nedeniyle yapabileceğine inanmasından mıdır yoksa cehaletten böyle bir mertebeye ve yetiye erişemeyecek olmasını bilemeyecek kadar saf olmasından mıdır bilemedim şimdi. Ama her halükarda herhangi birşey denemeyin, yapamayacağınız zaten garanti de bari başınızı belaya sokmayın en azından. Kendi halinizde hayatınızı, sağlıklı ve tek parça olarak yaşayın. Yeni üye de değilsiniz, kimlerin uygulama yapma izinleri olduğu, hangi psişik yetilerin geliştirilebilir hangilerinin bulaşılmaması gerektiği konusunda sitedeki mesajlardan azçok fikrinizin olması gerekirdi, pek girmediniz ve okumadınız anlaşılan. Tavsiyem hem olmayacak iş peşinde koşup vaktinizi boşa sarfetmeyin hem de bilmeden birşeyler yapmaya kalkarken başınıza olmadık iş getirmeyin, sonra kimse kurtaramaz.

ruhname

Kayıtlı Üye
Evet nadir kelimesi bile çokluğu ifade eder. O kadar zor ve imkan dışı yani. Bunu her üstad bile yapamayacak iken sıradan bir vatandaşın yapabileceğine inanması ve masumca sorması cehaletten egonun tavan yapmış olması nedeniyle yapabileceğine inanmasından mıdır yoksa cehaletten böyle bir mertebeye ve yetiye erişemeyecek olmasını bilemeyecek kadar saf olmasından mıdır bilemedim şimdi. Ama her halükarda herhangi birşey denemeyin, yapamayacağınız zaten garanti de bari başınızı belaya sokmayın en azından. Kendi halinizde hayatınızı, sağlıklı ve tek parça olarak yaşayın. Yeni üye de değilsiniz, kimlerin uygulama yapma izinleri olduğu, hangi psişik yetilerin geliştirilebilir hangilerinin bulaşılmaması gerektiği konusunda sitedeki mesajlardan azçok fikrinizin olması gerekirdi, pek girmediniz ve okumadınız anlaşılan. Tavsiyem hem olmayacak iş peşinde koşup vaktinizi boşa sarfetmeyin hem de bilmeden birşeyler yapmaya kalkarken başınıza olmadık iş getirmeyin, sonra kimse kurtaramaz.
Yorumunuzdan anladığima gore boyut kapisini açmak tehlikeli baya ama gerçekten benim de kafami kurcalayan bir soruydu bu :)

origanum

Yönetici
Açma kısmı değil de açınca olacaklar tehlikeli. Açma işi zor sadece, uygun yer olması lazım, bazı jeomanyetik alanlarda oluyor. Kapaması ayrı dert zaten. Yani yapılmaması daha hayırlı bir iş.

utku

Kayıtlı Üye
hımm farklı boyutların görünümü nasıl diye merak ediyorum ondan sormuştum sanırsam bu sitede kimse bu olayın içinde yer almak istemiyor cevaplar için sağolun

gizliherif

Kayıtlı Üye
hımm farklı boyutların görünümü nasıl diye merak ediyorum ondan sormuştum sanırsam bu sitede kimse bu olayın içinde yer almak istemiyor cevaplar için sağolun

Bu sitedekiler olayın içinde yer almak değil de bilmeyen kişilerin başına bela almamasını istiyor sadece.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hangi olayın içinde yer almak istenmiyor mesela anlayamadım o kısmı. Sırf farklı boyutların görünümüne dair bir merakınız var ve bunu gidermiyoruz olayı mı? Eğer bu ise neden yapalım? İşimiz gücümüz yok tanımadığımız bilmediğimiz eğitimsiz birine neden enerji harcayalım? Yanlış anlamayın bunu gerçekten soruyorum. İki merakla siteye her girenin merakını gidermek gibi bir görevimiz mi var? Siteye üyelik alınca her şeye sınırsız erişim yetkisi mi veriliyor? Gerçekçi olun biraz.

Kaldı ki ''görünüm'' de eksik ve hatalı ifade. Farklı boyutları gözle veya imgeyle göremezsiniz ki çoğu zaman. Önce doğru soruları sorun o halde ki daha doyurucu yanıtlar alın.

Cruella

Kayıtlı Üye
Sayin Origanum'un da söylediği gibi bu tür boyut kapıları jeomanyetik alanlarda açılıyor. O da sen, ben ve ya herhangi birisi istediği için değil de o yerin özelliği gereği oluyor . Bir konu okumuştum bununla ilgili, bazı olayları anlatmıştı insanlar. Malesef türkçe anlamını bilmiyorum :( merak eden olursa xronomiraj (хрономираж) diye araştıra bilir netde.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayin Origanum'un da söylediği gibi bu tür boyut kapıları jeomanyetik alanlarda açılıyor. O da sen, ben ve ya herhangi birisi istediği için değil de o yerin özelliği gereği oluyor . Bir konu okumuştum bununla ilgili, bazı olayları anlatmıştı insanlar. Malesef türkçe anlamını bilmiyorum :( merak eden olursa xronomiraj (хрономираж) diye araştıra bilir netde.
Bahsettiğiniz mekansal boyut noktaları başka bir durum. Boyuttan ne anlıyoruz ne kastediliyor onu anlamak lazım. Namaz kılarken de boyut değiştiriyoruz, meditasyon yaparken de, hipnozda da.. Zihin boyut değiştiriyor ve bu da boyut değiştirmektir. Yoksa zaten hem zihinsel hem maddesel boyut değiştirebilen kaç kişi var dersiniz? İşin içine beden de girecekse neredeyse hiç yok.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz mekansal boyut noktaları başka bir durum. Boyuttan ne anlıyoruz ne kastediliyor onu anlamak lazım. Namaz kılarken de boyut değiştiriyoruz, meditasyon yaparken de, hipnozda da.. Zihin boyut değiştiriyor ve bu da boyut değiştirmektir. Yoksa zaten hem zihinsel hem maddesel boyut değiştirebilen kaç kişi var dersiniz? İşin içine beden de girecekse neredeyse hiç yok.

Astral boyutta ne kadar gerçekçi bir his yaşarsınız ?

Özür dilerim şunu da sormak istiyorum. Meditasyonda nasıl boyut değiştirmiş oluyoruz ?

Cruella

Kayıtlı Üye

Evet ben maddesel boyut değiştirmekten bahsetmiştim. Kastettiğim bedensel olarak başka boyuta, başka zamana geçen insanlardı dünyanın bazı jeomanyetik alanlarında.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Astral boyutta ne kadar gerçekçi bir his yaşarsınız ? Özür dilerim şunu da sormak istiyorum. Meditasyonda nasıl boyut değiştirmiş oluyoruz ?
Astral boyut gerçek olduğundan yaşanan his de gerçektir. Gerçeklik nedir ki?
Meditasyon bir örnek, odaklanmanın ve konsantrasyonun artma durumuna. Bunu yetenek olarak sergileyen insanlar, mesela geçmişi geleceği herhangi bir çalışma veya hazırlık gerekmeden görebilenler de boyut değiştirmiş oluyor. Zaman da boyuttur.

Evet ben maddesel boyut değiştirmekten bahsetmiştim. Kastettiğim bedensel olarak başka boyuta, başka zamana geçen insanlardı dünyanın bazı jeomanyetik alanlarında.
Açıkçası bir kaç durum dışında buna ait pek bir bilgi de yok. Bu durum gerçektir ve vardır ancak dediğim gibi oldukça ender belki on milyarda bir, miraca çıkmak da mesela buna örnektir.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Astral boyut gerçek olduğundan yaşanan his de gerçektir. Gerçeklik nedir ki?
Meditasyon bir örnek, odaklanmanın ve konsantrasyonun artma durumuna. Bunu yetenek olarak sergileyen insanlar, mesela geçmişi geleceği herhangi bir çalışma veya hazırlık gerekmeden görebilenler de boyut değiştirmiş oluyor. Zaman da boyuttur.

Açıkçası bir kaç durum dışında buna ait pek bir bilgi de yok. Bu durum gerçektir ve vardır ancak dediğim gibi oldukça ender belki on milyarda bir, miraca çıkmak da mesela buna örnektir.

Gerçeklikten kastım mesela fiziki bedenimizle hissediyoruz astral boyutta bu his ne kadar artar veya azalır ? Astral seyahat konusunda yule'nin yorumu vardı. AStral seyahat yapan insanalr aslında çıkış belirtilerini yaşamazlar. Evrensel olarak anlaşma yapmış olursunuz. Astral seyahat yapmaya çalıştığınız yaparsanız yaptığınız kimseye söylemeyin diyordu. Bu evrensel anlaşma illa sözzlü ve görsel olmak zorunda değil. Şu an tam olarak yazamadım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gerçeklikten kastım mesela fiziki bedenimizle hissediyoruz astral boyutta bu his ne kadar artar veya azalır ? Astral seyahat konusunda yule'nin yorumu vardı. AStral seyahat yapan insanalr aslında çıkış belirtilerini yaşamazlar. Evrensel olarak anlaşma yapmış olursunuz. Astral seyahat yapmaya çalıştığınız yaparsanız yaptığınız kimseye söylemeyin diyordu. Bu evrensel anlaşma illa sözzlü ve görsel olmak zorunda değil. Şu an tam olarak yazamadım.
Fizik bedende hissettiğin hiçbir şey fiziki değil aslında. Tamamen beyindeki elektriksel algılardır. Astrale daha gitmeden plasebo etkisine bakalım, sırf inandığı için bonibonun ilaç etkisi çıkardığı durumlar var. Olay öncelikle elektriksel, kimyasal, manyetik bir süreç. Hipnozu ele alalım? Ben bizzat hipnozda normalde yapacağıma inanmadığım (o ana kadar) şeyleri yaptığımda bunu ilk elden öğrenmiş oldum, mesela derinin zarar görmesi gereken durumda, zarar görmeyeceğin yönde telkin edildiğinde deriye zarar gelmemesi gibi. Yani astral de bir başka gerçeklik olduğundan, oradaki bir etkinin, fizik bedene geçmesi de mümkündür. Buna da bir örnek vermek gerekirse, astral plan destekli büyüler tutuyorsa madde dünyada, fizik bedene de etki olur.

mumine

Kayıtlı Üye
Ben bu tip şeylere kendimi bildim bileli meraklıyım ve o merakïm sayesinde şu an havas ilmi olsun zikir ve esmalar olsun şükür Allah a genis bir bilgi dağarcığım var. mesela ben zikir yapıyorum ancak saatlerine ve gezegenlere göre ve kalben inançla yaptığı takdir de hiçbir işe yaramıyor diyen kişi de bence ters bir durum vardır daha doğrusu gerçekten kalben yapmadığıdır. en basitinden diyorum gerçekten devamlı yaptıgında rüyalarını aynenn yaşarsın haberdar olursun. yalan olmasın şu boyut değiştirme kelimelerin insanı çok çekiyor ama bazı dualar da korkuyorum ve enerji hissediyorum faniyiz sonucta görmediğim anlamadığim haller oluyor geniş aslında deneyimlerimi paylaşınca büyüsü bozulur veya seni yanlış etkilerim diye korkuyorum yoksa bir çok duası salavatları var bu işin Allah ın izniyle amaa bunlarla bitmez farzlar eksiksiz olacak kendini gün geçtikçe Allaha yakınlaştirmak icin ibadetlerini ve saatlerini çoğaltmalısın en önemlisi de zaten zikirdir Hz. Ali ilminin birinci basamağı olduğunu da belirtmek isterim zikirin. ilim isteyene verilir bana verildi demiyorum ama inşallah verilecek sen de istersen uzun ve ehvamlı bir yol var :)

Hopee

Kayıtlı Üye
Sınırlı bilgimle konuşuyorum, zihninle değiştirdiğin boyutta sadece ruhunla beraber olduğun için ve ruh enerjin yüksek olduğu için diğer varlıkların seninle uğraşmasının biraz daha zor olacağı kanaatindeyim. Ama, fiziksel bedeninle değiştirdiğin boyutta çoğu varlığın istediği "bedenin" söz konusu. Bu bence çok daha fazla tehlikeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...