Yaşadığım bir kaç olay. - Yardım eder misiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Makyavel

Kayıtlı Üye
Son zamanlar da yaşadığım 3 olay oldu.
Ben gece vardiyası ağırlıklı çalışıyorum. Dolayısıyla gündüz uyuyorum. Ya da uykusuz kalmak zorun da kalıyorum vs.
* Eve gelip uyuyordum. Saate bakmak için uyandım. Odamın içerisin de siyah bir siluet, gölge benzeri ama maddesel form vardı. Gözleri de vardı. Bana bakıyordu. Yaklaşık 1,60 cm boyundaydı.

* Gece'den gelip, ev de uyuyordum. Saate bakmak için uyandım. Sağ omzumun üzerin de uyuyordum. Uyandığım da sağım da baş ucumda bir varlık olduğunu hissettim. Ora da bir şey olduğun dan çok emindim. Çünkü o his çok kuvvetliydi içim de.

* Depo da çalışırken gece vardiyasın da saat 17:00'e geliyordu. Yukarı çıkmaya hazırlanırken. Rafta duran iki koli den bir tanesi düştü. Zemin düz. Düşmesi gerçekten imkansız idi. Bir kaç dakika sonra diğer kolide düştü. Koli de ne eziklik ne de bir yamulma. Hiç bir şey yoktu. Köşeleri gayet düzgün. Düz duran raftan aralıklı şekilde düştü. Besmele çekip, nas ve fatiha dualarını okudum. Sonra depo'dan ayrıldım.

Bunlar'ın açıklaması var mıdır ? Bu konuda ne söyleyebilirsiniz. Teşekkürler.

Yunus aydın

Kayıtlı Üye
ilk 2 olay bilimsel terimi var açıklaması tam olarak terimin adını bilmiyorum ama şöyle izah edeyim beyin uyku moduna geçtigi zaman melatonin hormanu salgılanır beyin artık uyku moduna geçmiş olur o sırada rüya gördügümüz zaman uyandıgımızda beyin hala uyku modunda oluyo ozaman bazı şeyler görebiliyoruz saçma şeyler bu sadece düzensiz uyku uyumadan geçiyo eger düzenli uyursan bir sıkıntı ortadan kalmış oluyo mesela ameriya gidecek adam amerikaya vardıgında yada tam tersi türkiyeye geldigi zaman uyku durumda böle şeyler oldugunu farketti bbu biyolojik saatin bozulasından kaynaklanan bir durumdur

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Uykunuzla alakalı bu durum büyük ihtimal. Tabi yinede siz iki durumuda değerlendirin hem psikolojik hemde varlık anlamında. Ama bende mesela şöyle bir şey yaşadım. Uzun süreli yolculuk yaptık babamla. Babam yolda uyumasın diye hep sohbet halindeydik gidiş neyse. Gittik ama uyuyamadık gün içerisinde hiç. Ve akşamına yine dönüş yolu başladı. Uyuduğumuz toplam saat iki saati geçmedi. Gündüz uykusu birde gecenin yerini tutmadı. Tekrar yola çıktığımızda uyku moduna beynim çoktan geçtiği için akşam saatleriydi birde gözlerim açık ama önümüzde bir tırın enlem olarak durduğunu gördüm boydan boya çok büyüktü. Babama baktım uyumuyor gayet gözleri açık. Ben gözlerimi kapattım üstünden geçip gittik yani açtığımda yol normal olarak karşımdaydı. Yine 8 saatlik bir yol ve sekiz saat boyunca önümüzde duran insanlar arabalar böyle şeyler göre göre yarı uyur yarı uyanık halde eve kadar geldim. Bir kaç günde sürdü etkisi. Örnek olarak anlattım yanlızca. :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Dünyada iç içe yaşadığımız varlıklar mevcuttur bazen isteyerek yada istemeyerek iki taraf birbirlerinin varlıklarını karşı tarafa hisettiriyor.Hatta istemsiz olarak zarar verdikleride oluyormuş diye duymuştum.
Genel olarak böyle durumlar için şu yorumu yaparlar "Sana zarar vermiyorsa kafana takma" Bu yoruma bende katılıyorum.Ama bir türlü rahat edemiyorsanız kendinize bakım yaptırabilirsiniz

Makyavel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar teşekkürler, bir konu daha paylaştım. Resimli olarak bu konunun devamı olarak. Admin den onay bekliyor olabilir konu. İlginiz için teşekkürler.

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Benzer olaylar ben de yaşıyorum. Ben genelde zaten rüyalarımda hep korkarım üstümde bir ağırlık hissederim kalkmak isterim bağırmak isterim yapamam, ettiğim dualar eşliğinde sıçrarım. Yakın zamanda da aynı olay vuku buldu; yine uyurken rüyadayım sözde ama gerçeklikle karışık gibi çok tuhaf. Odamın içinde korkacağım bişeyler olduğunu hissettim ve rüyamda uyurken gözlerimi açmadan dua etmem gerektiğini düşündüm. Beynim ve ettiğim dua öyle bi bulanıklaştı ki resmen sanki kafamın içi uyuşmuştu iki kelimeyi toparlayamıyordum. Sonra kalkmaya çalıştım ve kalktım da, kendimi kapıya kadar zor getirdim sanki vücudumu geriye ittiren öyle güçlü bir kuvvet vardı ki.. Odamın dışına çıktığım an hızlandım. Odaların içine baktım can havliyle salonda kardeşimi gördüm ışığı yakmaya çalıştım yanmadı. Sadece televizyon izliyordu onun ışığı vardı ve kardeşimin çok tuhaf bir şekilde sakatlıkları vardı, kolu bacağı ters dönmüştü. Hala ürküyorum düşündükçe. Sonra sıçrayarak uyandım rüyamdan ve gözlerimi bir açtım odamın içerisinde siyah şeffaf karışık ufak boylarda bir silüet hortum şeklinde kendi etrafında dönüyor, bir sağa bir sola gidiyordu. Besmele çekerek dua etmemle kalkıp tüm ışıkları yakmam bir oldu. Ertesi gece de deprem oluyormuş gibi resmen sarsılarak uyandım ışığı yaktım baktım hiç birşey kıpırdamıyor yine yattım. Şimdi bu olaylar varlıksal da olabilir ama bir de şu açısı var ben hemşireyim bir nöbetlere kalıyorum bir gündüze gidiyorum uyku düzenim hayli bozuk. Geceleri uyumam çok zor oluyor ve nöbetteyken geç saatlerde odada gözlerimi kapatıp uyur gibi olunca bir hasta gelip seslendiğinde sıçrayarak uyanıyoruz mesela. Bu yüzden de olabilir. Olaylar çok şiddetlenmediği sürece kafaya takmamak lazım. Her akşam 7 defa ayetel kürsi 3 felak 3 nas okuyarak uyuyun.

mehmetben

Kayıtlı Üye
Benzer olaylar ben de yaşıyorum. Ben genelde zaten rüyalarımda hep korkarım üstümde bir ağırlık hissederim kalkmak isterim bağırmak isterim yapamam, ettiğim dualar eşliğinde sıçrarım. Yakın zamanda da aynı olay vuku buldu; yine uyurken rüyadayım sözde ama gerçeklikle karışık gibi çok tuhaf. Odamın içinde korkacağım bişeyler olduğunu hissettim ve rüyamda uyurken gözlerimi açmadan dua etmem gerektiğini düşündüm. Beynim ve ettiğim dua öyle bi bulanıklaştı ki resmen sanki kafamın içi uyuşmuştu iki kelimeyi toparlayamıyordum. Sonra kalkmaya çalıştım ve kalktım da, kendimi kapıya kadar zor getirdim sanki vücudumu geriye ittiren öyle güçlü bir kuvvet vardı ki.. Odamın dışına çıktığım an hızlandım. Odaların içine baktım can havliyle salonda kardeşimi gördüm ışığı yakmaya çalıştım yanmadı. Sadece televizyon izliyordu onun ışığı vardı ve kardeşimin çok tuhaf bir şekilde sakatlıkları vardı, kolu bacağı ters dönmüştü. Hala ürküyorum düşündükçe. Sonra sıçrayarak uyandım rüyamdan ve gözlerimi bir açtım odamın içerisinde siyah şeffaf karışık ufak boylarda bir silüet hortum şeklinde kendi etrafında dönüyor, bir sağa bir sola gidiyordu. Besmele çekerek dua etmemle kalkıp tüm ışıkları yakmam bir oldu. Ertesi gece de deprem oluyormuş gibi resmen sarsılarak uyandım ışığı yaktım baktım hiç birşey kıpırdamıyor yine yattım. Şimdi bu olaylar varlıksal da olabilir ama bir de şu açısı var ben hemşireyim bir nöbetlere kalıyorum bir gündüze gidiyorum uyku düzenim hayli bozuk. Geceleri uyumam çok zor oluyor ve nöbetteyken geç saatlerde odada gözlerimi kapatıp uyur gibi olunca bir hasta gelip seslendiğinde sıçrayarak uyanıyoruz mesela. Bu yüzden de olabilir. Olaylar çok şiddetlenmediği sürece kafaya takmamak lazım. Her akşam 7 defa ayetel kürsi 3 felak 3 nas okuyarak uyuyun.
Düzensiz uyku yorgun vücut ve tam adapte olamayan zihin sonucu olan şeyler yaşamışsınız bu duruma rem uykusuda deniliyor böyle durumlarda kendinizi kasmayın biliç açık lakin hareket edememe, bağırmak isteyip bağıramama, gözlerini açamama gibi durumlarda sakin davranıp dua edebilirsiniz bu sizi psikolojik olarak rahatlatacaktır ve bu olayın gerçekte saniyeler içerisinde bittiğinide bilmelisiniz..

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Düzensiz uyku yorgun vücut ve tam adapte olamayan zihin sonucu olan şeyler yaşamışsınız bu duruma rem uykusuda deniliyor böyle durumlarda kendinizi kasmayın biliç açık lakin hareket edememe, bağırmak isteyip bağıramama, gözlerini açamama gibi durumlarda sakin davranıp dua edebilirsiniz bu sizi psikolojik olarak rahatlatacaktır ve bu olayın gerçekte saniyeler içerisinde bittiğinide bilmelisiniz..
Evet haklısınız uykuyu düzenlemek zihni dingin tutmak gerekiyor..

Hopee

Kayıtlı Üye
Öncelikle selamlar. Bende aynı dertten muzdaribim Markyavel. Rüyamda bir kaç defa senin gördüğün o siyah şeyi gördüm. Kesinlikle insan olmadığına yemin edebilirim ama maddesel bir formdaydı. Uyandığımda 1 metre mesafede öylece karşımda duruyodu ve bana doğru süzülmeye başladı kesinlikle yürümüyordu sanki sürtünme kuvveti veya yerçekimi etki etmiyormuş gibi süzülüyordu lâkin insan formundaydı simsiyahtı ama saçlarından ve şeklinden kadın olduğunu söyleyebilecek kadar eminim. Bir defasında da uyandığımda yatağımda oturan biri vardı ve saçlarımı okşadı buna yemin edebilirim. Görünmezdi ama nasıl odaya yada eve birinin girdiğini hissedersiniz ya aynı o şekilde orda olduğunu hissettim.

shado

Banlı Kullanıcı
Benimde saçımı okşuyorlar görmüyorum ama hissediyorum belkide psikolojiktir bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...