Ölüm hakkında

shado

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar ,ne zaman çok yüksek bir bina görsem kendimi o binadan aşağıya attığımı hayal ediyorum ve bu beni heyecanlandiriyor.Kendimi bi an da otomobillerin önüne attığımı hayal ediyorum.ölüm aklıma geldiğinde rahatliyorum beni hiç korkutmuyor aksine bu dünyadan kurtulacağim için seviniyorum.Gecen her günde ölümümü ertelediğimi düşünüyorum hiç bir şey beni heyecanlandirmiyor para başari bir seylere sahip olmak akliniza ne gelirse.Aradığım cevapları burada bulabileceğimi düşünmüyorum.insanların acısını içimde hissediyorum.Bu gereksiz rekabette yer almak istemiyorum artık.Geleceğe dair plan yapmiyorum çünkü bunu çok gereksiz buluyorum her şeyden siyrilmak istiyorum. Hayatımı degistirmek istemiyorum her şey çok anlamsiz geliyor sadece düşünmek istiyorum bu da beni bir yere götürmüyor.insanlari sadece izliyorum gerçekten çok komik görünüyorlar sonra ben burada ne yapıyorum diyorum her şey bu kadar basit olamaz aklımı oynatacağim acaip bir bosvermislik var üzerimde kendime dair.Aklınıza gelebilecek her türlü ölüm şeklini düşünüyorum.Çok büyük bi bilgi açlığım var belki maneviyatta.Bunu gidermek için bir yerden başlasamda devamını getirmiyorum çünkü getirmek istemiyorum.Her şeyi sorguluyorum.Kendimi buraya ait hissetmiyorum.Ruhumu özgürlestirmek istiyorum.öneriniz ne olur duymak isterim .icimdekileri paylaşmak istedim.Teşekkürler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Detayını anlatmayacağım bir tarif; havalar uygun hale gelince, bir dağlık alana gidin, tepe de olur, yeter ki mevcut bölgedeki hakim yüksek bir nokta olsun. Toprakta 1,5 - 2 metre çapında, 10 ila 30 cm derinliğinde bir çukur kazın. O çukuru suyla doldurun iyice çamur yapın. Bayağı balçık halini alsın. Mümkün olan en az giyinik halde (tabi güvenlik tedbirleri almak, görünmemek lazım,giyilen de sentetik kumaş olmasın) o çamura girin ve bulanın. Bildiğiniz baştan tırnağa çamur içinde olun. İster bağdaj kurun ister cenin pozisyonunda uzanın bu daireye. Buraya yazdıklarınızı ve yazamadıklarınızı bu konu hakkında yapabileceğiniz en derin biçimde dalın. Düşünmekten korktuğunuz bir şey varsa bile düşünün bu konuda. Sonra kendinizi bırakın, toprağı-suyu çamuru dinleyin. Siz çamursunuz, çamur siz. Kurudukça, sadece sizdeki en iyi önerilerin sonucu sizde olacak. Bu yeterlidir.

shado

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim ilginiz için enteresan bi deneyim olur gerçekten eğer gerçekleştirebilirsem.Şartlar uygun olursa gerçekleştiririm ama bunun için zaman lazım. Bana ne gibi katkısı olur peki ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teşekkür ederim ilginiz için enteresan bi deneyim olur gerçekten eğer gerçekleştirebilirsem.Şartlar uygun olursa gerçekleştiririm ama bunun için zaman lazım. Bana ne gibi katkısı olur peki ?
İnşallah yapabilirseniz, katkıları bu konuyu açma amacınızı karşılayacaktır diye inanıyorum.

shado

Banlı Kullanıcı
İnşallah yapabilirseniz, katkıları bu konuyu açma amacınızı karşılayacaktır diye inanıyorum.
Aslında bi amacımda yoktu bu konuyu açarken sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Bazen diğer insanların iyiliği için feda ederken buluyorum kendimi düslerimde ve cok gerçekçi düşler.ölümü hep çok yakınımda hissediyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında bi amacımda yoktu bu konuyu açarken sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Bazen diğer insanların iyiliği için feda ederken buluyorum kendimi düslerimde ve cok gerçekçi düşler.ölümü hep çok yakınımda hissediyorum.
Bu his iyidir değerini ve niteliğini bilene. Bilmeyene ise azaptır.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sanırım sn. Chillout uygulamada zihninizdeki size zarar veren düşünceleri bu şekilde toprağa bırakarak arınmanızı sağlamak istemiş. Öyle bir çıkarımda bulundum.
Ve yaşadığınız durum tepe çakranızda sorun olduğunu gösteriyor. Belki psikolojik durumlar da vardır.

shado

Banlı Kullanıcı
Sanırım sn. Chillout uygulamada zihninizdeki size zarar veren düşünceleri bu şekilde toprağa bırakarak arınmanızı sağlamak istemiş. Öyle bir çıkarımda bulundum.
Ve yaşadığınız durum tepe çakranızda sorun olduğunu gösteriyor. Belki psikolojik durumlar da vardır.
Psikolojikte olabilir ama bu konuda yardım alamam çünkü insanın kendi kendini iyilestirebileceğine inanıyorum psikolojik olarak. Varlığımı ve misyonumu çok fazla sorguluyorum sanirim.içimde çok büyük bir boşluk var.

acid

Kayıtlı Üye
Doğayla bütünleşmek ve bir anlamda geldiğin yere geri dönmek anlamına geliyor belki de. İnsanları sıkıntıya düşüren kendinden, özünden uzaklaşmaktadır. Ama toprak, çamur, doğa insanın özünde yok mudur? Ben de uygun bir ortam bulursam ileride de olsa denemek isterim bu çalışmayı.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ne istediginizi söylemissiniz zaten, ruhumu özgürlestirmek istioyrum demissiniz. Cözümünüz bu , o halde yapin bunu yada en azindan bu ugurda caba sarf edin., Kendinize bir hedef belirlemenizi tavsiye ederim, ya dünyevi yada ahiret icin. Cabasiz bir Hayat cabasiz bir ahireti getirecek ve emin olun asil komedi o Zaman baslayacak...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Psikolojikte olabilir ama bu konuda yardım alamam çünkü insanın kendi kendini iyilestirebileceğine inanıyorum psikolojik olarak. Varlığımı ve misyonumu çok fazla sorguluyorum sanirim.içimde çok büyük bir boşluk var.

Psikolojide zaten insan kendi kendisini iyileştirir, bu esas kaidedir. Size sadece yol gösterilir. Ana kaynağı bulmadan sıkıntıyı çözmek zor.
Aslında önemli olan bunun bir sorun olup olmadığını saptamak.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ev geçindirin.Ağaç dikin, sorumluluk alın.Yaşlı insanlarla vakit geçirin kimsesiz çocuklarla vakit geçirin, gerisi hep boş.Rekatbetmiş hayat maratonuymuş vs vs.Bomboş.Bizi değerler bağlar.

Hiç unutmam babam bana çok kırmalı bir kavganın arasında ' kendini öldürecek adam ağzını açmaz gider sıkar kafasına demişti'.Bu da öyle.

shado

Banlı Kullanıcı
Ev geçindirin.Ağaç dikin, sorumluluk alın.Yaşlı insanlarla vakit geçirin kimsesiz çocuklarla vakit geçirin, gerisi hep boş.Rekatbetmiş hayat maratonuymuş vs vs.Bomboş.Bizi değerler bağlar.

Hiç unutmam babam bana çok kırmalı bir kavganın arasında ' kendini öldürecek adam ağzını açmaz gider sıkar kafasına demişti'.Bu da öyle.

Kendimi öldürmek gibi bi planım yok bir kaç saniyeliğine o anı yaşıyor gibi oluyorum istemsizce olan bir şey.Değerlerimle yaşıyorum zaten ama bunlar beni bu dünyaya bağlamaya yetmiyor zaman geçiriyorum sadece .

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu duygular,böyle düşünceler depresif süreçtede yaşanıyor.Bütün herşey arapsaçı gibi birbirinin içine girmiş hissi veriyor.Eğer durum psikolojik ise tabiki kendi kendini iyileştirirsin .Ama durum ne?Durumun sebebi ne?Önce bunu öğrenmeli .Bunun içinde bir yardım alınmalı.Sonra istersen yola tek başına devam edersin.

shado

Banlı Kullanıcı
Bu duygular,böyle düşünceler depresif süreçtede yaşanıyor.Bütün herşey arapsaçı gibi birbirinin içine girmiş hissi veriyor.Eğer durum psikolojik ise tabiki kendi kendini iyileştirirsin .Ama durum ne?Durumun sebebi ne?Önce bunu öğrenmeli .Bunun içinde bir yardım alınmalı.Sonra istersen yola tek başına devam edersin.

Sebebi nedir bilmiyorum sadece bu dünyadaki yaşamı çok fazla sorguluyorum çok sahte geliyor ve bu durumdan kurtulmak istiyorum.fikirleriniz için teşekkürler.

shado

Banlı Kullanıcı

Sanirim kendimi iyi ifade edemedim sadece buradan kurtulmak istiyorum bu fiziksel dünyadan burası için hiç bir şey yapmak istemiyorum.Fakat bir hayatım var ve ona devam edip gündelik sorumluluklarimi yerine getirmem gerekiyor.Bu da beni mutsuz ediyor hayatını değiştir diyeceksiniz hiç bir şey istemiyorum burasiyla ilgili.Ruhumu özgürlestirmek istiyorum bu kaliptan siyrilmak istiyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sanirim kendimi iyi ifade edemedim sadece buradan kurtulmak istiyorum bu fiziksel dünyadan burası için hiç bir şey yapmak istemiyorum.Fakat bir hayatım var ve ona devam edip gündelik sorumluluklarimi yerine getirmem gerekiyor.Bu da beni mutsuz ediyor hayatını değiştir diyeceksiniz hiç bir şey istemiyorum burasiyla ilgili.Ruhumu özgürlestirmek istiyorum bu kaliptan siyrilmak istiyorum.

Durumuzu çok iyi anlıyorum. Çünkü aynı his bende de mevcut. Herkes bir gaye, hedef belirlemenin çözüm olacağını söyler bu durumda ama sizin sorununuz zaten dünyaya bir ehemmiyet vermemeniz. Kişilere aynı şekilde.
Hissedemesem de doğru olan şudur. Dünya önemsiz değildir. Ve buraya ait olmadığınızı hissetmeniz de bir yanılsama. Çakralarınızla alakalı bir durum.
Aslen zaten hiçbirimiz buralı değiliz, dönüp varacağımız yer belli. Siz daha ermeden eriyip kaybolmayı istiyorsunuz. Bu his iyidir belli şeyler için. Ama sn. Chillout'un dediği gibi kullanılamazsa büyük bir azap.
Peki ne yapalım. Önce kalbinizi dinlemeyi öğrenin. Burada ne işiniz var? Nereye gidiyorsunuz? Nereden geldiniz? Siz kimsiniz? Kendinizi tanıyın. Yoksa rüzgarda oradan oraya savrulup giden bir kayıp bilinç olursunuz. Sahibinizi bilin.
O da bu dünyada olur. Olması gerek. Esmalarla ilgilenmenizi tavsiye ederim.

shado

Banlı Kullanıcı
Durumuzu çok iyi anlıyorum. Çünkü aynı his bende de mevcut. Herkes bir gaye, hedef belirlemenin çözüm olacağını söyler bu durumda ama sizin sorununuz zaten dünyaya bir ehemmiyet vermemeniz. Kişilere aynı şekilde.
Hissedemesem de doğru olan şudur. Dünya önemsiz değildir. Ve buraya ait olmadığınızı hissetmeniz de bir yanılsama. Çakralarınızla alakalı bir durum.
Aslen zaten hiçbirimiz buralı değiliz, dönüp varacağımız yer belli. Siz daha ermeden eriyip kaybolmayı istiyorsunuz. Bu his iyidir belli şeyler için. Ama sn. Chillout'un dediği gibi kullanılamazsa büyük bir azap.
Peki ne yapalım. Önce kalbinizi dinlemeyi öğrenin. Burada ne işiniz var? Nereye gidiyorsunuz? Nereden geldiniz? Siz kimsiniz? Kendinizi tanıyın. Yoksa rüzgarda oradan oraya savrulup giden bir kayıp bilinç olursunuz. Sahibinizi bilin.
O da bu dünyada olur. Olması gerek. Esmalarla ilgilenmenizi tavsiye ederim.

Evet kesinlikle sorunum bu ve bu şekilde devam edicek sanırım cakralarimlada alakali olabilir Teşekkürler kendi cevaplarımi arayacağım sanırım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Gayet iyi anlıyorum seni.Benimde ifade etmek istediğim şu:"buradan kurtulmak istiyorum bu fiziksel dünyadan burası için hiçbir şey yapmak istemiyorum."bu senin cümlen.Bende diyorum ki ;fiziksel dünyadan kurtulmayı istemek ,hiçbir sey yapmak istememek ...Bunun nedeni anlaşılmalı önce.Neden?
Yok ben hayatını değiştir demeyeceğim.:)Benim tek diyeceğim 'sebebini bulman.'Tabiki nasıl hareket edeceğin konusu senin kararındır.

shado

Banlı Kullanıcı
Gayet iyi anlıyorum seni.Benimde ifade etmek istediğim şu:"buradan kurtulmak istiyorum bu fiziksel dünyadan burası için hiçbir şey yapmak istemiyorum."bu senin cümlen.Bende diyorum ki ;fiziksel dünyadan kurtulmayı istemek ,hiçbir sey yapmak istememek ...Bunun nedeni anlaşılmalı önce.Neden?
Yok ben hayatını değiştir demeyeceğim.:)Benim tek diyeceğim 'sebebini bulman.'Tabiki nasıl hareket edeceğin konusu senin kararındır.

Aslında bakarsınız sebep aramiyorum sadece hisler işte.teşekkürler.