Ölüm hakkında

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Dünyayı cennetin haline getirebilirsin. Bir gün zaten öleceksin. Kök çakranda sorun olabilir.

nehibo

Banlı Kullanıcı
konu için teşekkürler bende de aynı hisler sorgulamalar ve çıkmazlar içinde kalıyorum ve daha sonra bu dünya hayatının bir oyun olduğunu hatırlıyorum ve gerçekten de dünya hayatı bir oyun , ya oyuna dahil ol yada izleyici ol ama bizim yaptığımız arkamızı dönüp küsmek :) Bilgi bizi korur oyundaki yerini almanı ve bilerek isteyerek Denge de kalmanı tavsiye ederim yani negfatif ve pozitif düşünce ile hislerin arasında olduğunu ikiside olmadan olmayacağını bil. tüm duygu ve düşüncelerimiz hislerimiz deneyimlerimiz şuan da olmak için bunu kabul et ve yargısız yaşamayı seç yargısız düşünmek yaşamak bana iyi geliyor herşeyi olması gerektiği gibi zaten olduğu bana kendimi hep iyi hissetmiştir.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Pekala şöyle düşündünüz mü? O bazı insanlar hani sürekli bir koşuşturmacanın içerisinde olan, 50yaşına bile gelse halen birşeyler yapmanın derdinde olanları buna iten nedir? neden sizin gibi düşünmezler? belkide koşullardır.. hani sisteminde üstü sistemden gelen.. Bunun tam aksi olan insanlarda var. Mesela sizin bol bol düşünecek zamanınız olmuş, fikirsel olarak geliştirmeye çalışmışsınız kendinizi ki hep bir arayıştaymışsınız. Çünkü ihtiyacınız olan koşulları sizede böyle sunmuşlar. Aslında iki tarafında birbirinden pek bir farkı yok. Komik bulduğunuz şeyler, o anlam veremediğiniz rekabet, siz istemesenizde var olacak. Hiçbirşeyi amaçsız olarak düşünmeyin kaldı ki karıncanın bile bir amacı varken.. adına ister denge deyin ya da düzen herneyse.. hala nefes alıyorsak önümüzde tamamlanmamış puzzle duruyor demektir. Herşeyi boş vermek yerine manaların üzerine gidin. Kimse sonsuza kadar yaşamıyor zaten bu dünyada merak etmeyin.

durubilir

Banlı Kullanıcı
bu düşüncelerinden çok zeki olduğunu ve intihar şeklindende çok tevcrübesiz olduğunu anlıyorum :).bizde biraz felsefe yapalım sana şöyle ki bazı insanlar; ahiret inancına karşıdır. kötülük yapar biz zaten intihar ediyoruz öleceğini bile bile yaşamak :) intiharin büyüğü. ahiret inancına inananlar intihardabütün insanların arasat denen yerde intihar edenin üstünden geçeceğine inanırlar ve ahiret inancı olanlar yaşamak konusunda daha isteklidirler. ahiretin kanıtı da yok bildiğim kadarıyla.

shado

Banlı Kullanıcı
bu düşüncelerinden çok zeki olduğunu ve intihar şeklindende çok tevcrübesiz olduğunu anlıyorum :).bizde biraz felsefe yapalım sana şöyle ki bazı insanlar; ahiret inancına karşıdır. kötülük yapar biz zaten intihar ediyoruz öleceğini bile bile yaşamak :) intiharin büyüğü. ahiret inancına inananlar intihardabütün insanların arasat denen yerde intihar edenin üstünden geçeceğine inanırlar ve ahiret inancı olanlar yaşamak konusunda daha isteklidirler. ahiretin kanıtı da yok bildiğim kadarıyla.

Öncelikle teşekkürler ama ahiret inancı olanlar yaşamak için daha isteklidirler kısmına katılmıyorum neden yaratıcıya kavuşmak varken yaşamayı tercih ediyoruz ya da daha açıklayıcı olabilmek adına dünyevi zevkler içinde kaybolmayı tercih ediyoruz genelleme yapmak doğru olmaz fakat bana bu yaklaşım samimi gelmiyor madem yaratıcıya er ya da geç kavuşucaz neden uzatıyoruz bunu sancılı süreçlerle, ya da hastalaninca hemen doktora koşuyor kapı kapı geziyoruz bırakalım tanrımizi kucaklayalim buradan vazgeçemiyoruz hepsi bu, sizin söyleminizde bu durumu perdelemek için söylenmiş bir söylemden öteye gitmiyor benim için yanlış anlamayın ben genel durumdan rahatsızım.Sizin söyleminiz derkende bu düşünceden yakınıyorum genel olarak.Sanmıyorum kimse de çıkıp tanrısı istedi diye bu hayattan vazgeçsin.Sadece o istedi diye yaşıyor gibi davraniyoruz fakat ölmekten ne kadar kokuyoruz bize bi o kadar uzak,samimi olmayan iki yüzlü bir yaklaşım gibi geliyor bana.Teşekkürler :)

Brainist

Kayıtlı Üye
Bu düşünceler bende de çok yoğun olarak mevcut. Hatta ben uygulamaya soktum diyebilirim fakat çabucak ölmek için değil olabildiğince kendimi geliştirmek için dünyevi şeylerden arındım. Mesela çok yalnız bir insanım, neredeyse hiçkimseyle anlaşamıyorum ve pekte konuşmuyorum insanlarla, sadece göz göze geldiğimde ne olduklarını ve onların nasıl davranışlar sergilediğini okuyabiliyorum. İnsanların bazı şeyler put edindiğini görebiliyorum mesela, para, üniversite, ev, araba gibi etmenler olmazsa olmaz gözü ile bakılıyor. Zihinler futbol, siyaset gibi saçmalıklarla dolu, tartışmayı, bilime yönelmeyi kimse denemiyor. Aslında fiziksel diye bir şey yok, her şey bambaşka, her şeyin derinlerinde başka şeyler yatıyor sadece zihinler bunu algılamakta zorlanıyor. Fakat her şeyin bir çözümü var, dünyaya bakışın değişmesi gerekiyor, ağacı gördüğünde sadece tahtadan oluştuğunu düşünürsen ve IQ'su yüksek bir kişiysen çıldırırsın. Sende de bunu görüyorum. Fakat bir ağaca baktığında onun algoritmasını çözmeye çalışırsan özgürleştiği ve Allaha yaklaştığını hissedersin. Ağaç toprağın derinlerinden kökleriyle suyu alır ve gövdesinden geçirerek dallarına budaklarına yapraklarına ve meyvelerine iletir. Bu ağaçtan hiçbir makinenin yapamayacağı çiçekler, meyveler oluşur, sadece yerden aldığı su ve güneşten aldığı enerji ile bunu yapar. Havadaki karbondioksiti içine çeker ve oksijen olarak geri verir. Bu bir ağacak baktığında olan şeylerin küçük bir kısmı, daha o kadar çok detay var ki buraya yazmak saatlerimizi alır. O yüzden hayatın kendini geliştirmek için varolduğunu bilmek gereklidir. Buraya gönderilmemizin bir sebebi var, o sebebi ben bilmiyorum ve açıklayamam fakat yavaş yavaş ne yapmam gerektiğini çözebiliyorum.

shado

Banlı Kullanıcı
Bu düşünceler bende de çok yoğun olarak mevcut. Hatta ben uygulamaya soktum diyebilirim fakat çabucak ölmek için değil olabildiğince kendimi geliştirmek için dünyevi şeylerden arındım. Mesela çok yalnız bir insanım, neredeyse hiçkimseyle anlaşamıyorum ve pekte konuşmuyorum insanlarla, sadece göz göze geldiğimde ne olduklarını ve onların nasıl davranışlar sergilediğini okuyabiliyorum. İnsanların bazı şeyler put edindiğini görebiliyorum mesela, para, üniversite, ev, araba gibi etmenler olmazsa olmaz gözü ile bakılıyor. Zihinler futbol, siyaset gibi saçmalıklarla dolu, tartışmayı, bilime yönelmeyi kimse denemiyor. Aslında fiziksel diye bir şey yok, her şey bambaşka, her şeyin derinlerinde başka şeyler yatıyor sadece zihinler bunu algılamakta zorlanıyor. Fakat her şeyin bir çözümü var, dünyaya bakışın değişmesi gerekiyor, ağacı gördüğünde sadece tahtadan oluştuğunu düşünürsen ve IQ'su yüksek bir kişiysen çıldırırsın. Sende de bunu görüyorum. Fakat bir ağaca baktığında onun algoritmasını çözmeye çalışırsan özgürleştiği ve Allaha yaklaştığını hissedersin. Ağaç toprağın derinlerinden kökleriyle suyu alır ve gövdesinden geçirerek dallarına budaklarına yapraklarına ve meyvelerine iletir. Bu ağaçtan hiçbir makinenin yapamayacağı çiçekler, meyveler oluşur, sadece yerden aldığı su ve güneşten aldığı enerji ile bunu yapar. Havadaki karbondioksiti içine çeker ve oksijen olarak geri verir. Bu bir ağacak baktığında olan şeylerin küçük bir kısmı, daha o kadar çok detay var ki buraya yazmak saatlerimizi alır. O yüzden hayatın kendini geliştirmek için varolduğunu bilmek gereklidir. Buraya gönderilmemizin bir sebebi var, o sebebi ben bilmiyorum ve açıklayamam fakat yavaş yavaş ne yapmam gerektiğini çözebiliyorum.

Ben ağaçlara sarılırım dokunurum hissetmeye çalışırım ama her zaman böyle olmuyor çok teşekkür ederim çok güzel şeyler söylemişsiniz. Yalnız kalmayın bana yazabilirsiniz ;)

Brainist

Kayıtlı Üye
Ben ağaçlara sarılırım dokunurum hissetmeye çalışırım ama her zaman böyle olmuyor çok teşekkür ederim çok güzel şeyler söylemişsiniz. Yalnız kalmayın bana yazabilirsiniz ;)

Ağaç sadece bir örnek ama çok sevdiğim için söyledim. Bir bilgisayar gibi görüyorum aslında onları, dahasını özelden yazarım o halde :)

fako

Kayıtlı Üye
Çok zor şeyleri düşünüyorsun fiziksel dünyadan sıkıldım gibi konuşan insanlar hayatlarını sebepsiz gören insanlar oluyor genel olarak. Kendini başka bir şekilde yönlendir Örneğin ben, Lise hayatımın ilk zamanlarında senin gibiydim tabiki ergenlik ve ruhsal durum da göz önüne alınacak derece de değişkendi. Kendi aptallığım yüzünden tamamen enteresan şeylere bulaştım ve kendime bir amaç buldum. Aslında keşif edebileceğim yeni bir Dünya buldum. Bu dünyaya çok düz bir tabir ile Diğer dünya demeyi uygun görüyorum(aklından geçen diğer dünya değil tabiki). Tıpkı kafesinden yeni çıkmış bir kuş gibi heyecanla bu dünyayı keşfetmeye başladım aslında içinde bulunduğum Dünya çok farklıydı sadece ben göremiyordum. Sen tabiki bilinçli olarak çalış , çabala ve yeteneğin var ise geliştir göreceksin ki bam başka bir Dünya ile , o ulaşmak istediğin ruhsal Dünya ile zaten iç içesin.

shado

Banlı Kullanıcı
Ben o dünyaya girdiğimde fiziksel dünyadan koptum 1 yılım gerçekten güzel ve mutlu geçti ama bu dünya için bir kayıpti ve malesef burada yaşamak zorundayım.Kendi cevaplarımı kendim bulmam gerektiğine inanıyorum yorumunuz için teşekkürler.;)

fako

Kayıtlı Üye
Ben o dünyaya girdiğimde fiziksel dünyadan koptum 1 yılım gerçekten güzel ve mutlu geçti ama bu dünya için bir kayıpti ve malesef burada yaşamak zorundayım.Kendi cevaplarımı kendim bulmam gerektiğine inanıyorum yorumunuz için teşekkürler.;)
O zaman bu dünyayı sevmiyorsun , ancak fiziksel Dünyaya da muhtaç olduğunun bilincindesin. Peki öyleyse kendini bu dünyadan kopar sadece yaşamını sürdürebileceğin şekilde yaşa sanki fiziksel Dünyayı uyumak gibi ihtiyaç olarak düşün okumuyorsan çalışıyorsan işine git gel sonra sevdiğin ruhsal Dünya ile ilgilen. Ruhsal Dünyanı yaşamın fiziki Dünyanı ise Uyuku gibi bir ihtiyaç olarak göre