Mustafa Kemal Atatürk e büyü mü yapıldı

gumuskursun

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba
Önce otel Hakkında Bilgi vereyim pera palas otel istanbulda kurulan ilk otel yani otelciliğı otelcilik anlamında yapan Avrupa standartkarındaki otel arkadaşlar Atatürk istanbulda bu oteli tercih ediyordu birçok devlet adamı ve yazar da otelde bu otelde konakladi. 1929 yılında hint devlet adamı Atatürk e hediye vermek üzere kahinine bir hali dokutuyor ve bunu atatürk'e hediye ediyorlar 101 numaralı odaya gönderiliyor halıda bir saat ve 10 tane yan yana sıralanmış kasımpatı çiçeği bulunuyor saat te 9 ü 7 geçiyor yani Atatürk'ün beyin ölümü saati ve bu 2 soru meydana getiriyor bu kahin gerçekten geleceğimi gördü yoksa halıya bir tılsım mi yapılmıştı.arkadaşlar hali yada seccade hangisini tercih ederseniz pera palas otelde sergilenmektedir gidip görmek isterseniz otel bir müze gibi zevk alırsınız ve otel çalışanları çok cana yakın insanlar halinin bir kopyası da 101 nolu Atatürk ün kullandıgi digi diğer eşyalarla birlikte sergileniyor
Bide bu halinin çalındığını okudum ama tam emin olamadım çünki resmi bir açıklama bulamadım gazete haberleri sadece
Mühürlü bir odadan alındığını ve bazı kameraların çalışmadığını okudum
İyi forumlar

damned

Kayıtlı Üye
Bu konuda ancak varsayımda bulunabiliriz. Üç seçenek var; Ya kahin geleceği gördü ya tamamen tesadüf ya da söylediğiniz gibi büyü yapıldı. Bence kahinin geleceği görmüş olması daha yüksek bir ihtimal. Halının hediye edildiği tarih ile Atatürk' ün ölüm tarihi arasında 10 yıl var. Eğer büyü olsa idi 10 yıl sürmezdi etki etmesi diye düşünüyorum. Tesadüflere zaten inanmam.:)

cagatay98

Kayıtlı Üye
Burada bir şeyi daha göz önünde bulunduralım Atatürk evet dediğiniz anlamda (Büyük,Saygı duyulması gereken)Atatürk.Fakat bir açıdan daha bakalım Allah'ın Kader planında verilenleri kullanıp olması gerekeni yaptıran Atatürk.Burada Atatürk'e ne yapıldı ne edildi tartışmaya gerek yok görevini yerine getirdi ve ne olduysa oldu sonuçta kader onun önderliğinde gerçekleşti,burada yaptırana bakmak ve onun (Yaradanın) büyüklüğünü görmek önemli.Ve sonuçta oda göçüp gitti.Nasılı nedeni bizi ilgilendirmez.
Plan insanlar aracılığıyla herzaman işler,Planları işleyişe geçirecek biri herzaman bulunur bu yaradan için pek sorun değildir.İnsanlar bu cümleler arasında alabileceğini almalı herkezin anlama kabiliyeti aynı seviyede değildir kelimelerin arasından doğruları alabilmek önemlidir.Birşey bildiğimi iddia etmiyorum ben sadece konuşurum hatam olduysa,kelimelerim arasındaki yanlışlarım doğrularımdan fazlaysa affola.

damned

Kayıtlı Üye
Burada bir şeyi daha göz önünde bulunduralım Atatürk evet dediğiniz anlamda (Büyük,Saygı duyulması gereken)Atatürk.Fakat bir açıdan daha bakalım Allah'ın Kader planında verilenleri kullanıp olması gerekeni yaptıran Atatürk.Burada Atatürk'e ne yapıldı ne edildi tartışmaya gerek yok görevini yerine getirdi ve ne olduysa oldu sonuçta kader onun önderliğinde gerçekleşti,burada yaptırana bakmak ve onun (Yaradanın) büyüklüğünü görmek önemli.Ve sonuçta oda göçüp gitti.Nasılı nedeni bizi ilgilendirmez.
Plan insanlar aracılığıyla herzaman işler,Planları işleyişe geçirecek biri herzaman bulunur bu yaradan için pek sorun değildir.İnsanlar bu cümleler arasında alabileceğini almalı herkezin anlama kabiliyeti aynı seviyede değildir kelimelerin arasından doğruları alabilmek önemlidir.Birşey bildiğimi iddia etmiyorum ben sadece konuşurum hatam olduysa,kelimelerim arasındaki yanlışlarım doğrularımdan fazlaysa affola.

Ben ihtimalleri göz önünde bulundurmak istemiştim sadece. Yanlış anlaşılmasın lütfen:)

cagatay98

Kayıtlı Üye
Ben ihtimalleri göz önünde bulundurmak istemiştim sadece. Yanlış anlaşılmasın lütfen:)

yazılarım hep sizin yazılarınızın altına geliyor :) sizin yazınıza ithafen bir yazı yazmadım lütfen sizde yanlış anlamayın ben öylesine yazıyorum zaten ortaya :)

damned

Kayıtlı Üye
yazılarım hep sizin yazılarınızın altına geliyor :) sizin yazınıza ithafen bir yazı yazmadım lütfen sizde yanlış anlamayın ben öylesine yazıyorum zaten ortaya :)

Rica ederim yanlış anlaşılacak bir durum yok:) Başka bir konuda karşılaşmak üzere. İyi forumlar:)

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Halı hikayesini biliyorum, çok ilgimi çekmişti ve ben ilk başta büyü diye öğrendiğim için daha çok büyü gibi geliyor bana. Büyük ihtimalle büyü diye düşünüyorum. Yoksa geleceği görmek bana pek mantıklı gelmiyor ama oda 2. seçeneğimiz. Yani:

1. Büyü yapıldı
2. Gelecek hakkında yapıldı o halı.

Tabii tarihin değiştirilme olasığınıda göze alırsak bütün bilgilerimiz yanlış çıkar :?

asterix

Kayıtlı Üye
Hintlililerin Atatürkü sevdiğini kendilerininde Ingiliz sömürgesi olduklarından Türklerin mücadelesini çok takdir ettiklerini biliyorum o yüzden bu olay bana büyü gibi gelmiyor Hintli mihrace orada gizemli bir şey yapmak istemiş,konu açılmışken büyüden daha olası bir durum var oda zehirlendiği ve öldürüldüğüdür yada doktorlarca bilerek yablış tedavi edilmişte olabilir,alkolden çok sıtma için yüksek doz kinin kullandığı ve siroz olduğuda öne sürülüyor ,şuda bir gerçekki Fatih Sultan Mehmetten Yaser Afatata kadar hatta Osho ya varana dek birçok kişi zehirlenmiştir.

CapellaİsBig

Banlı Kullanıcı
Tılsım olduğunu bende düşünmüyorum bana kalırsa bence kahin geleceği görüp halıyı ona göre dokudu yani halıyı dokuyarak mesaj vermiş olabilir..

Ü

Üye silindi 58480

Farkli bir acidan bakacagim:

Ataturku kolay kolay buyu tutacagini sanmiyorum. Elbette yapilmistir.
Mihlayici bakislari ve olaganustu ayik bir bilincten bahsediyoruz. Dikkat kesilip bakti mi kalici nazar eden, insanin icindekileri istemsizce hoplattiran bir cezbesi oldugunu goruyoruz. Bir olaganustuluge hemen uyanabilecek, tufaya gelmeyen ve en antibuyu ozelligi olan ozguven abidesi olarak bence buyuler hep tesirsiz kalmistir. Buyu, ulasan tesirler ile suphe tohumlarinin bitisip vehim damari ile insani icten cokertecek hallere surukleyen bir operasyondur ve ozguven acigi vermeyen kisiye tesir etmez. Belki tepesinde birikir ve doru zamani bekler.

Buyu yapmaya gelen 3-5-10 cin taifesinin Ataturkun aurasinin yakinina bile yaklasamazlar diye dusunuyorum. Tabi bunu son 5 yili icin soylemiyorum .. Son doneminde heryandan herturlu tehditle basedemeyecek kadar bitap dusmustu cunku .. Ama Hatayi anavatana katmasina bakarsak son donemde daha yapacaklarinin onune gecilememis ..

Furking

Kayıtlı Üye
"Allah, iman edenleri savunur.*
Şu da kuşkusuz ki, Allah hiçbir haini, hiçbir nankörü sevmez."
(Hacc 38)