Majiye başlarken

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

threespirits

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar,
Siteye yeni üye oldum,majiyle ilgili başlıkları olabildiğince okumaya çalıştım.Fakat nerden başlamam gerektiğini tam olarak kestiremedim.Başlarken nasıl bir yol izlememle alakali bilgi ve düşüncelerinizi bekliyorum.Bununla alakali gözümden kaçmiş olabilecek hazir bi başlik varsa,benimle paylaşırsaniz sevinirim.Simdiden cok tessekkurler.

origanum

Yönetici
Öncelikle majisyen olmayacağınızın idrakine varın. Bundan sonra konu hakkında genel kültür sahibi olmak için elinize geçen her türlü görüşe ait konuları okuyun. Birbirine zıt görüşler sizin olaylara farklı açılardan bakıp kendi akıl süzgecinizden geçirmenize yarar. Tarih boyunca hangi ekoller neyi uygulamış, hepsini okuyun, bazılarını birkaç kere okumak istersiniz, bu normaldir, her okuduğunuzda farklı bir tarafını algılayacağınızdandır. Önemli olan herşeyi okumuş olmaktır, nereden başlayacağınız değildir, elinize ilk geçenden başlayın, bu site biçilmiş kaftan, her mesajı tek tek okuyun. Kitapları da okuyun piyasa ve elaltında bulunan herşeyi. Yazılı olan tüm belgeler sadece arşivlerden ibarettir zaten, sizin gibi ilgili kişiler bilgi sahibi olsun diye. Gerçekte çalışan hiçbir uygulama yazıya dökülmez, döküldüğü an ya da sözle söylendiği an biter. Bu da en önemli bilmeniz gereken kuralların başında gelir. Gerçek büyücüler tüm bunları özümsedikten sonra kendi orijinal çalışmalarını oluşturmak için üstadları tarafından uzun bir sürece alınırlar. Filanca kitaptaki yazılanları uygulamaya kalkan taklitçiler büyücü değildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...