Ünlülere neden büyü etki etmez ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben ünlü kişiler için büyünün biraz daha zorluk taşıdığını düşünüyorum. Çünkü büyünün karşısında onları sevenlerin manevi gücü, duaları da koruma, kalkan oluşturabilir diye düşünüyorum. Çünkü sevmeyenler olduğu kadar sevenler de çok olacaktır. O yüzden bence yapılacak işlemler de o kadar basit ve kolay olmayacaktır.
Seveni sevmeyeni engelleyici veya artırıcı bir etki yapmaz bu konuda. Birine kurşun sıkıldığında sevenleri çok diye kurşun işlememezlik etmez. Büyü de işte kurşunun bir çeşidi. Uygun çelik yelek yoksa deler geçer.

acid

Kayıtlı Üye
Seveni sevmeyeni engelleyici veya artırıcı bir etki yapmaz bu konuda. Birine kurşun sıkıldığında sevenleri çok diye kurşun işlememezlik etmez. Büyü de işte kurşunun bir çeşidi. Uygun çelik yelek yoksa deler geçer.
Peki iyi niyetle yapılan duaların ünlü ya da normal bir hayata sahip kişiler için büyüye karşı koruyuculuğu yok mudur? Ben bu mantıkla düşünmüştüm aslında. Çünkü özellikle İslamiyet'te ve bazı dinlerde büyüye karşı yaratıcıya sığınmak, dua etmek, kutsal kitapları okumak önerilir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki iyi niyetle yapılan duaların ünlü ya da normal bir hayata sahip kişiler için büyüye karşı koruyuculuğu yok mudur? Ben bu mantıkla düşünmüştüm aslında. Çünkü özellikle İslamiyet'te ve bazı dinlerde büyüye karşı yaratıcıya sığınmak, dua etmek, kutsal kitapları okumak önerilir.
İyi niyet duasını ne için yapıyor mesela kişinin hayranı? Özellikle ''bu kişiye şu konuda, şu kişinin yaptığı büyü işlemesin'' diye dua ediliyor mu?
Rütbe ve güç varsa iş değişir. Sizin farklı bir yetki ve gücünüz vardır, kişi için genel bir şerre karşı dua edersiniz evet bir ihtimal korunur. Ancak, hayır da şer de O'ndandır, izin vermişse yapacak bir şey yok. O kişinin o saldırıyı alması gerekiyorsa filanca kişi tarafından alır. Cinler insanlara normal koşullarda zarar veremez, aralarında engel vardır ama vesile olacaksa görülecek zarar oradan da gelebilir. Sırf bu yüzden cinlere özel dua var. Mantık bu.

asterix

Kayıtlı Üye
İyi eylemler sonucu iyi niyetli hayır dua almanın insan üzerinde birçok açıdan koruyucu pozitif etkisi olur ama büyü gibi özel bir durumu etkilmez .Kişinin pozitif davranışlar içinde olmasıda çok önemlidir hitler gibi bir tipe çok dua etselerde sonunun felaketini değiştirmez,hitlerin okültist destekçileride vardı zaten.

damned

Kayıtlı Üye
Ünlüler ile çalışan bir medyum ile tanışmıştım. Söylediğine göre hemen hemen hepsinin çalıştığı bir majisyeni varmış, bu işlerle çok uğraşıyorlarmış. Hatta kendi çalıştıklarından örnekler vererek açıklamıştı neler yaptırdıklarını, kendisinden neler istediklerini ama burada isim vermek, ifşa etmek doğru olmaz.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Ama acaba bu majisyenler ne kadar kuvvetli :) Hani şöyle bir söz vardır ; İnsan başka bir olayı değişitirirse bu majisyenin gücünü gösterir insan kendini değiştirebilirse bu büyünün gücünü gösterir" Yani belki de kişi kendisi için kendi koruma yapıyor geneli haşır neşirdir bu tür şeylerle böyle söylemler çok var. Ya da kendilerine korunma yaptırıyorlar. Bu milyon dolarlara varan diyorsunuz da bu paranın hepsi ne için ? Hepsinin korunması varsa demek ki aralarnda da haberleri var bir sistem oluşturulmuşki hepsinin aklına gelipte yaptırıyorlar.

Zaten bu durumlarda en çok ünlüler etkilenmiştir. Varlıklı insanlar da çok etkilenir hatta en çok onlar muzdarip olur. Belirli saygınları, onurları vardır. Kendi elit çevresinde bana büyü yapıldığını düşünüyorum demez geneli. O çevreden bir çoğu inansa haşır neşir bile olsa çoğu büyüye inanmıyoruz demeyi tercih ederler.
Demek istediğim o korunma varsa bir şekilde delinebilir ve en çok etkilenen insanlarda onlar olabilir. Dünya üzerinde güçlü ve garip gruplar var. Ne yaptıklarını bilemiyoruz. İşin içine enerji girdi mi neler yapıyorlar kim bilir aynı yukarı da Chillout'un söyledikleri...

Bu dağın görünen kısmı var bir de görünmeyini kim bilir ne kadar değişik ve gizli uygulamalar var. Bence illa büyü olarak bakmayalım. Bu her türlü olur. Zarar verilmese bile beynine bile saldırı olabilir. Müdahale edilebilir. Her şeyden farklı bir şekilde korunmak gerekiyor. Bu yüzden bu rakam milyon dolarlara kadar bile çıkabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...