Geçmiş yaşamdan bildiklerimizi şimdiye aktarabilirmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Diyelim ki önceki yaşamımızda hintliydik hipnozla o yaşama gidip kim olduğumuzu anımsadık şimdiki hayatımıza döndüğümüzde o yaşamda bildiklerimiz tekrar aktifleşirmi mesela hintçe konuşmaya başlayabilirmiyiz daha önce bu yaşamımızda bilmiyorduk fakat geçmişte hintliymişiz. Günlerdir sormak istiyorum bunu. Mesela geçmişte halı dokuyan biri olsak geçmiş yaşam çalışmasından sonra bu hayattada tekrar yapabilirmiyiz bunu. Geçmiş yaşamımızı bilirsek o yaşamdan bu yaşama neler aktarabiliriz?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Geçmiş yaşam denen olay var ise, ben geçmişte yaşananların sadece ruha tecrübe kazandırdığını düşünüyorum. Mantıken bakarsak reenkarnasyonun amacı bu zaten. Geçmiş yaşamda dünyevilik adına öğrendiklerinin ruha faydası olur mu meçhul. Bir sonraki hayata geçerken sadece tekamülüne eklenen faydayi kazanırsın. Tecrübeyi yani. Diğer türlü, halı dokuma gibi şeylerin mümkünlüğü konusunda şüpheliyim. Çünkü ne hayat şartları aynı, ne sen tamamen aynısın.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
On numara soru olmuş.Çok ta doğru.Mesela ben belki ispanyolcayı biliyordum eğer daha önce yaşadıysam tabi.Bunu bu hayatıma aktarabilirmiyim?Bende aydınlanmak isterim bu konuda.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Diyelim ki önceki yaşamımızda hintliydik hipnozla o yaşama gidip kim olduğumuzu anımsadık şimdiki hayatımıza döndüğümüzde o yaşamda bildiklerimiz tekrar aktifleşirmi mesela hintçe konuşmaya başlayabilirmiyiz daha önce bu yaşamımızda bilmiyorduk fakat geçmişte hintliymişiz. Günlerdir sormak istiyorum bunu. Mesela geçmişte halı dokuyan biri olsak geçmiş yaşam çalışmasından sonra bu hayattada tekrar yapabilirmiyiz bunu. Geçmiş yaşamımızı bilirsek o yaşamdan bu yaşama neler aktarabiliriz?
Kısmen yanlış soru. Çok daha geniş bir durum var.
Öğrenmek için:
Bilgi kaynağı sistemin kendisi ve içinde var olan her şeydir. Sistem kendi içinde boyutlara ayrılır ve her bir boyutta ek ayrılmalar vardır. Bu ayrılmalara örnek bizim boyutumuzdaki zaman boyutlarıdır. Basitçe bizim boyutumuz 11 farklı boyutla kesişen 11 bölüm içerir. Bu bölümlerin net olarak bilmiyorum ancak yaklaşık 9 tanesi de, zamana ait 4 farklı boyutla dilimlenir (geçmiş, gelecek,şimdi,kesişen zaman) Bu da eder yaklaşık 44 alan.

Diyelim ki taş işçiliğiyle alakalı bilgi edineceğiz:
-İlk önce 1. boyutun 1. diliminden, yani bizimle aynı zamanda yaşayanlardan bilgi toplayabiliriz. (bu mümkündür, bir insan bir şeyi bilebiliyorsa herkes bilir ancak el becerisi için, bildiğiniz çalışmak zorundadır pratik tecrübe için bilmek yetmez)
-1. boyutun 2. dilimi geçmişte yaşayan insanları kapsar. Onlardan da bilgi edinilebilir (kısmen sorunuz bu cevap şıkkını kapsıyor)
-1. boyutun 3. dilimi gelecekte yapılacakları kapsar, kehanet marifetiyle öğrenilir.

İşim çıktı şuan sonra tamamlarım yazıyı.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bizim boyutumuzda ''taş işçiliği'' örneğine 3 alan belirtmiştim, devamı:
-1. boyutun 4. dilimi kesişen zaman diğer boyutlara bağlantı sağlar. Çünkü kesişen zaman, zamanın büküldüğü içi dışına karışan boyuttur. Bu dilimde de sistemin diğer bilinçlerine mesela cinlere ulaştık. Bir kapıdan girdik. Bu kapıdan girince kesişmedeki 11 boyuttan birine girdik. Etti iki alan daha. Cinler de zamana tabidir. Böylece erişeceğimiz 3 alan daha önümüze geldi, onların geçmişi, şimdisi, geleceği. Cinlerdeki zaman farklıdır ve orada da kesişen zaman vardır. Onların kesişen zamanına vardığımızda 5 alan daha eklenmiş oldu. Böylece etti 9 alan. Daha önümüzde 35 alan var yaklaşık olarak.

Demek istediğim böyle tek tek ele aldığımızda çok çok uzun şeyler konuşabiliriz. Bütün bunlar elbette ruhumuzun bağlı bulunduğu o çok özel alan sayesinde, bizim zamanımızla saniyenin belki de 100 de 1 inde aşılan alanlar. Bu hızın yanında ışık hızı kaplumbağa ile süpersonik jetin karşılaştırması gibi kalır.

asterix

Kayıtlı Üye
Geçmiş yaşamlardaki yetenek hüner ve eğilimlerin zaten bugününü oluşturuyor,hatırlama çalışmaları ile üzerindeki etkileri artar yani zamnki deneyimlerin şimdiye birebir değil ama öz olarak özüt olarak geçer diyebilirim.

Gecegezen

Kayıtlı Üye
Öğrenme kapasitesinde” olan ruh diye bir şey yoktur. Ruhlar öğrenmez. İnsanlar öğrenir. Size ruhların bir şeyler öğrenmek için gelip gittikleri anlatılır. Bazı ruhların diğerlerinden daha bilge olduğu anlatılır. Partnerim yaşlı ruh sözcüklerini kullanır, ki bu kafa karıştırıcı olabilir. Hepiniz yaşlısınız, bu sadece bazılarınızın diğerlerinden daha uzun süre İnsan olmanızdır. Yaşlı ruh teriminin bir anlamı bile yoktur, çünkü ruh için zaman yoktur. Ruhlar Tanrı’nın parçasıydı ve her zaman Tanrı’nın parçası olacak. Bu nedenle gerçekte, yaşlı ruh doğru bir etiket değildir, ama İnsanlar bunu kullanmaya devam edecekler, çünkü bu 3B realitesinde olduğunuz zaman farklı bir şey anlamına gelir. Bu çok, bir çok hayatlar yaşamış İnsanın betimlemesidir.

Kryon...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...