Levitasyon ( havada uçmak)

teknik67

Kayıtlı Üye
Criss Angel sadece bir illüzyonist...
Hiç bir psişik yetenek ve ilim şov amaçlı kullanılamaz. (Sebebi forumda ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.) Şov yapanlar sadece ilizyon gösterisi gerçekleştiriyor. Yaptıkları gösterilerin arkasında parapsikolojik bir gizem yatmıyor.

evet çok doğru.psişik yeteneğe sahip bir kişi çıkıpta ben şunları şunları yapabiliyorum diye kendini orada burada göstermez şov yapmaz.yaparsa nemi olur?sorusunu sormaya bile gerek yok zaten bunu yapacak birine bu yetenekler verilmez.psişik veya ilmi yetenekler tamamen insanların hayrına kullanacak ve bundan menfaat beklemiyecek insanlara verilir.bu şovmenler bu kadar yetenekliyse havada suda yürüyebiliyorlarsa tıbbi bir başarı gösterseler ya.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Sayın dostum insanlarda Allahın esmalarının belli oranlarda tecelli etmesi vardır ve bu herkezde vardır ilk bunun farkında olabilmek,ondan sonra ise Allahın izinleri ölçüsünde kendini yetiştirip bunları kullanabilmek vardır,Hallac-ı Mansur Enel Hak dediği için derisi yüzülüp asılıp parçalanmadımı;İşte kendisi bunu vurgulamak istemiştir burda insan aslında öyle bir yaratılışa sahiptirki kendindeki gücü bilmemekte sadece.Uçabilirsinde,Mekandan,Zamandan soyutlanabilirsinde,aklına ne geliyorsa yapabilirsinde çünkü Allah'ın gücünün ve verebileceklerinin sınırı yoktur.Yeterki insan bunları alabilecek kadar ona yakın olsun.İşin özeti,sorunun özeti burada saklı aslında.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Küçükken yerde adım attıkça yükseldiğimi hatırlıyorum. Ama bunun bir rüya mı gerçek mi olduğundan emin değilim. Sadece birkaç tane anım var.
İnsanların köklenlerinde uçma yeteneği olmasaydı gözü yükseklerde olmazdı, uçaklar, roketler icat etmezdi. Tamam belki kuş gibi sürülecek donanıma sahip olamayabiliriz ancak yerden yükselmemiz mümkün olabilir bence.
Anlaşılan o ki mabette bu işin tam tekniğini ya kimse bilmiyor, ya da bilip söylemek istemiyor. Yine de teknik ne olursa olsun çok disiplinli ve uzun yıllar süren bir çalışma gerektiriyor olmalı.

ruhname

Kayıtlı Üye
Hallacı mansur ' un ifşa ettiği sırrı bilmiyorum enel hak diye pek çok mutasavvık söylemiş burada ifşa edilen sır daha gizemli ve başka da olabilir.

ruhname

Kayıtlı Üye
Evet Hallacı mansur enel hak derken aslında diğer pek çok mutasavvıf gibi kendinden geçip cezbe hâlinde iken söylemiş ki zaten genel hak derken de mütemadiyen hak tealayı zikrile meşgul oluyormuş burada aslında zahiri manasıyla ben hakkım derken ben yokum bütün tecelligahıyla yalnızca Allah vardır demek istemiş. Evet haklısın arkadaşım bütün esmalar her insanda hilkat gereği ayri ayrı yoğunlaşmış belki de ilk olarak bu esmamızı bulup onun üzerinde çalışmak gerekecektir.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Evet Hallacı mansur enel hak derken aslında diğer pek çok mutasavvıf gibi kendinden geçip cezbe hâlinde iken söylemiş ki zaten genel hak derken de mütemadiyen hak tealayı zikrile meşgul oluyormuş burada aslında zahiri manasıyla ben hakkım derken ben yokum bütün tecelligahıyla yalnızca Allah vardır demek istemiş. Evet haklısın arkadaşım bütün esmalar her insanda hilkat gereği ayri ayrı yoğunlaşmış belki de ilk olarak bu esmamızı bulup onun üzerinde çalışmak gerekecektir.

zaten amaç odur ben o sadece o makamda çok fazla kalmış demek istedim,insanda herşeyin mümkün olduğunuda vurgulamak istedim fakat esmada çalışmak yetmez dostum bu yol tam teslimiyet ve dünyalık bişiyler istemeden yapılan ibadetler,çilelerdir gelenlerde hediyelerdir.

ruhname

Kayıtlı Üye
Haklısın kardeşim öyle bir makama gelebilmek de çok ciddi bir mesele kin , öfke , kiskançlik , harama bakma gibi bütün dini ve ahlâkî menfi duygulardan arinip farz ibadetleri ve beraberinde de diğer nafile namaz ve ibadeti yapmak icab eder bilhassa teheccüd namazı manevi yolda ilerlemek için çok çok önemli gecenin üçte birinde namaz kılip esma i ilahileri zikr edince çok gizli sırlara vakif olur insan birde riyazetli olarak bu minval üzere bir yaşam tarzımiz olsa işte o zaman Allah tealanin izniyle bu gibi doğaüstü birtakim yeteneklere haiz olmak mümkün olur diye düşünüyorum, bilhassa riyazetli bulunmak çok çok önemli aç kalmak nefsani duyguları harekete geçiren hayvani gıdaları tüketmemek bu işlerin temel prebsib ve sırrı.

damned

Kayıtlı Üye
Eğer çalışılarak öğrenilebilen bir yetenek ise Chillout ın şuan uçabiliyor olması gerekir.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Eğer çalışılarak öğrenilebilen bir yetenek ise Chillout ın şuan uçabiliyor olması gerekir.

burayada bir not düşmek isterim çalışmak evet.Ama ne için çalıştığın önemli çalışarak gelinebilir zaten burda yaradanın vereceği büyüklüğü sonsuzdur,sonsuzluk onu anlatacak kelime değildir,böyle bir kelimede yoktur.Ama kimin ne için çalıştığı önemli.Zaten uçmak,kaçmak,bilmem ne yapmak,ölüyü canlandırmak evet kerametler cazip gelebilir ama hiçbir önemi yoktur aslında.Kerametler yerinde gösterilir,önemli olan kimseye velayeti göstermemektir.Gavslık öyle bir mertebedirki 7 ler dışında hiçkimse yerini ve kim olduğunu bilmez.Velayetinde kimde olduğu şuan bile o yüzden bilinemez bu adamlarda keramet yokmuydu sanki,inanılmayacak şeyler vardı ama gösterilmedi,göstermediler.

damned

Kayıtlı Üye
burayada bir not düşmek isterim çalışmak evet.Ama ne için çalıştığın önemli çalışarak gelinebilir zaten burda yaradanın vereceği büyüklüğü sonsuzdur,sonsuzluk onu anlatacak kelime değildir,böyle bir kelimede yoktur.Ama kimin ne için çalıştığı önemli.Zaten uçmak,kaçmak,bilmem ne yapmak,ölüyü canlandırmak evet kerametler cazip gelebilir ama hiçbir önemi yoktur aslında.Kerametler yerinde gösterilir,önemli olan kimseye velayeti göstermemektir.Gavslık öyle bir mertebedirki 7 ler dışında hiçkimse yerini ve kim olduğunu bilmez.Velayetinde kimde olduğu şuan bile o yüzden bilinemez bu adamlarda keramet yokmuydu sanki,inanılmayacak şeyler vardı ama gösterilmedi,göstermediler.

Bu alanda tanıdığımız en yetkin kişilerden biri sn chillout olduğu için kendisini örnek verdim. Lütfen yanlış anlaşılmasın:) Bunun dışında keramet konusunda sizinle aynı düşünceleri paylaşıyorum.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Bu alanda tanıdığımız en yetkin kişilerden biri sn chillout olduğu için kendisini örnek verdim. Lütfen yanlış anlaşılmasın:) Bunun dışında keramet konusunda sizinle aynı düşünceleri paylaşıyorum.

estağfurullah yanlış anlaşılacak birşey olmadı sadece dilim biraz fazla şişmiş kusura bakmayın :D

ruhname

Kayıtlı Üye
Anladim o da birşeyler yazsa bari engin bilgilerinden faydalansak iyi olur. :)

ruhname

Kayıtlı Üye
Evet ya unutmuşum ancak kendisi tam olarak açık bi tarif yazmadı yada ben anlamadım :)

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Bizim orda vardı eskiden babanem anlatırdı cadıları 30 kişi toplanır geceleri köprünün altında derede yanın toplanır domuzların ûstüne binip uçarlarmış teker hepsinin anısını anlatırdı 3 4 tanı yordum şimdi vefat ettiler kapı deliklerin falam geçerlermiş küçük kız cocuklarını kacırır bir veya ikin sonra getirirlermis bita var görüyorum onu gezerken koyde babane diyorum gecerken eskilerden oldugu belli ama simdi bırakmıs oda ucmayı kaçmayı ama belli olu cadı oldunu eskiden babanem nasıl oldunu anlatmıstı o zaman tarifi bek aklımda tutmadm anlattıklarına cok gulmustüm yumurtayla yapıyorlarmıs kolduklarının altında bekletiyorlarmıs sürüyomuşmu ne