Aynaları örtmek ve feng shui

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ajjta

Kayıtlı Üye
Odamda yatağımın ayak ucunda beni tam yansıtan kocaman bir ayna vardı. Bu ayna odamın kuzeybatısında ve kaldırabileceğim konumda değil. O yüzden ben de aynanın üzerini beyaz kağıtlarla örttüm, artık beni yansıtamıyor. Sorum şu : Ben bu aynayı kağıtla örtmüş olsam bile , o hala orda duruyor. Onun enerjisi beni kötü etkiler mi?

Bir de yatağımın kenarını yansıtan yuvarlak fakat taşınabilir küçük bir ayna vardı. Onu da komidinin üstünde ters çevrilmiş vaziyette tutuyorum artık.

Önemli olan aynanın orda durmaması mı yoksa yansımasının engellenmesi mi? Ters çevirmek, örtmek vs. fayda sağlar mı?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Sirkeli su ile silin aynanınizi sürekli ve adacayi yakın evde lavanta kokusunu eksik etmeyin ve üstünü örtmenizde yeterli bunları yaptıktan sonra

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim yatağımın ayak ucunda var bi aynam.Yüzü bana dönük değil ama var mı?Var.İşin kötü yanı ayna konsola sabit .:)Yani kaldırmak istersem konsolu atmam gerek .Ben pek takılmam öyle şeylere...Birde gardrobumun içinde ayna var.O zaten dolap içi olduğundan ancak kapısını açınca görüyorum.Şu ana kadar bi müdahalem olmadı.Çok rahatsız edip aklını kurcalıyorsa en rahatı en kolayı örtmek bencede..

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Benim odamda da ayna var ama ne gibi olumsuz etkisi olur acaba anlamadım hiç. Dolabımın bir kapağı neredeyse tamamen ayna, neden bir zararlı etkisi olsun?
Birisi açıklayabilirse çok iyi olur. :)

damned

Kayıtlı Üye
Benim odam da eskiden büyük bir boy aynası vardı. Geceleri hep gözüm takılırdı. Neden bilmem rahatsız etti beni. Belkide okuduklarımdan sonra psikolojik olarak etkilendim. Benim açımdan üzerini örtmek daha rahatsız edici. Sanki bir şeyden saklanıyor muşum gibi bir his uyandırdı bende.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Urum'a bir mesajla sorun, aynalar için genel basit güvenlik için, basit bir yazı veya şekil vardı öyle üzerine işlemek yazmak yeterli, şimdi hatırlamıyorum. Sad ‎ص‎ olabilir, Be olabilir ﺏ , Kaf ق olabilir, hiçbiri de olmayabilir, en iyisi Urum'a sormak ben de unuttum hatırlamış olurum. :)

Aynalar çok tehlikeli olabiliyor. Büyü için kullanan da var, varlıklar tarafından kullanılanlar da var.. Sirkeli su ile silmek kısmen faydalı. Kapı açmak ve kapatmak için de özel semboller var.

brotherhood

Kayıtlı Üye
Evet sayın Urum bu sembolden bizede bahsedermisiniz kız arkadaşımın kabusları için denemek istiyorumda aynasının üzerine :)

Oracle of Delhi

Banlı Kullanıcı
Feng Shui de aynalar herşeyi ikiye katlar, güzel şeyleri de kötü şeyleri de.Yatak odasında ayna kullanmak yukarıda da yazıldığı gibi ilişkiye üçüncü bir kişinin müdahil olmasına sebep olabileceği için sakıncalıdır, özellikler yatağa bakıyorsa. Ama bu demek değil ki aynalar zararlıdır. Tam tersi Feng Shui de pek çok olumlu sonuç için ayna kullanılır. Evi geniş göstermek, keskin ch'i yi geri göndermek, pakua'nın istediğimiz bir bölgesini hareketlendirmek... Sizin durumunuzda örtmek gayet işe yarar bir çözüm olmuş.Ama ben olsam evin kullanışlı olucağı başka bir alanına taşırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...