Rusya'da Dağda Bulunan Gizemli Çanta, Kafatasları ve The Ahnenerbe Örgütü

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar :)

Geçtiğimiz günlerde Rusya, Adigey dağlarında ormanda çok eskilerden kalma bir çanta bulundu. Çantanın üzerinde bir Nazi Almanya'sı örgütü olan The Ahnenerbe'nin sembolü bulunuyordu.

Bulunan çantanın içinden 2 adet kafatası, gizli asker-resmi evraklar ve yüzük çıktı. Çantadan çıkan kafatasları görünüş ve yapı olarak son derece şaşırtıcıydı. Türü bilinmeyen 2 yaratığa ait kafataslarıydı.

Araştırmacılara göre örgütün üyelerinn Kishinski kanyon bölgesinde yüksek doğal radyoaktivitelerle ve eski dolmen gizemleri ile ilgilenmiş olmaları yüksel ihtimalmiş. Ayrıca örgütün Rusya İç Savaşı (1917-1923) döneminde bölgede kayıp altınları arama çalışmaları düzenlemiş olma ihtimali mevcutmuş. Araştırmacılar ayrıca çanta ile beraber 1941 yılı Adigey dağlarının haritasını buldu. Harita tamamen eksiksiz ve korunmuş bir şekilde bulunmuş. Tüm bu bulunanlar araştırmacılar ve uzmanlar arasında büyük ilgi uyandırdı.

The Ahnenerbe örgütü Adigey dağlarında ne gibi çalışmalar yürüttü, örgütün amacı neydi?

-Adigey dağlarında, Kamennomostsky köyünün yakınında ki ormanda bulunan çantanın içinden çıkan gizli evraklar, şaşırtıcı kafatasları, yüzük ve harita hala gizemini korumaya devam ediyor. Çantanın bulunduğu yerin yakınında gizli bir sığınak, üst de bulunuyormuş.

-Ahnenerbe örgütünün tam açılımı; Irksal Miras Araştırma ve Eğitim Cemiyeti'dir. Örgüt ufo, ari ırk, doğaüstü güçler üzerine araştırmalar, çalışmalar ve deneyler yürütüyordu. Hatta bilgilere, söylentilere göre bu örgütün üyeleri de belirli yeteneklere sahip kişilerdi. 1939 yılında kuruldu ve söylentiye göre 1945 kapatıldı fakat o tarihten sonra da gizli bir şekilde çalışmalarını yürüttü.

-Örgüt Tibet, Antartika ve Kafkaslara seferler düzenlendi, gidilen yerlerde ari ırk, ufolar ve mutlak güç hakkında araştırmalar, çalışmalar yapıldı. Örgüt de 350 uzman çalıştı. Hepsi son derece zeki ve çeşitli alanlarda uzman kişilerdi.

-Bazı iddia ve söylentilere göre savaştan önce Pitsunda ve Ritsa dağları arasında yol yapmak isteyen SSCB'ye örgütün inşaat uzmanları yardım teklifinde bulundu, bazı işbirlikleri yapıldı. Uzmanlar dağlar arasında bölge de çalışmaları gerçekleştirdi. İş tamamlandıktan sonra ise Alman uzmanlar trajik bir şekilde ölü bulundu.
Bu yaşanan olaydan sonra o bölge turistlerin akın ettiği bir bölge haline geldi.

Aradan bir süre geçtikten sonra o bölgeye yol inşası düzenlenmesinin arkasında farklı sebepler olduğu ortaya çıktı. The Ahnenerbe örgütünden bir hidrolog Ritsa gölünün altında ki bir mağaradan aldığı suyun bileşimini inceledi ve insan kan plazması yapmak için uygun olduğunu tespit etti.
Bu çalışmadan sonra mağaranın için kaynaktan alınan gizemli sular Abhazya'dan Constance'ye oradan da denizaltı ile Almanya'ya ulaştırıldı.

Arka planda daha bir çok gizemli çalışma yürütülüyordu. Tüm bu çalışmalar The Ahnenerbe örgütünün Adigey dağlarında üs kurması için için yeterli sebepler olduğunu öne sürdü uzman Bormotov...

Çantaya ve kafataslarına ait fotoğraflar;

-
-
-
-

Not: Yazı çok uzundu şuanlık bir kısmını çevirebildim, çevirdikçe konuya eklemeye devam edeceğim. Adigey dağları ve The Ahnenerbe örgütü son derece önemli gizemler barındırıyor...

Sevgiyle Kalın...

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Almanya her zaman gizemini korumaya devam eden bir devlet..özellikle Hitler'in zamanında neler yaptığını incelemek istiyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
NEden bilmiyorum ama bana dikkat çekmek ve birtakım şeyler aşılamak için kullanılan bir oyun sergiliyorlar gibi geldi. Tabi gerçekliği tartışılır.

Ori

Kayıtlı Üye
-Dikkat çekme ve bu durumdan faydalanıp düşünce, fikir vb. aşılama gibi bir durumun olmadığını düşünüyorum. Çünkü bu örgütün yapmış olduğu çalışmalar hakkında başta Rusya ve Almanya olmak üzere çeşitli ülkeler araştırmalar yapmaya devam ediyor.
Arı ırk, eski uygarlıklar ve tıp açısından önemli çalışmalar yapmış bir örgüt olduğuna inanılıyor.

Fakat tabi ki de keşif hakkında bize doğru bilgiler mi yansıtılıyor yada yüzde kaçlık bir kısım yansıtılıyor bilemeyiz. :)

İnşallah verdikleri bilgiler bızlere uzerınde oynama olmadan sunulmustur. Farklı kafatasları bana tuhaf geldı sadece..

TR-ANCE

Kayıtlı Üye
[video=youtube;78T1kANsZfY]https://www.youtube.com/watch?v=78T1kANsZfY[/video]

İzlemeni öneririm ve video da bi dağdan söz ediyorlar 19:05