Lucid rüyadamıyım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xxkopraxx006

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben tam yatağa girmiştim Yatacaktım kız arkadaşımla bu olayın sabahı tartışmıştık yatağa girdiğimde onu Düşünüyordum sürekli
Sonra tam uyur gibi oldum bi anda bi uyudum 1 saniye içinde rüyadaydım rüya görüyordum kız arkadaşımın mahallesinde ben yukardan izliyordum mahalleyi ondan sonra Rüyada olduğumu anladım ve sevinmiştim istediğimi yaparım diye ilk sefer olmuştu rüyada olduğumu anlayınca bi anda hızla
Havaya doğru yükselmeye başladım ve baya yükseldim sonra birden korktum çok yükseğe çıktığım için anlamadım ama uyanmak istedim ve hemen uyandım

Arkadaşlar bi sorum daha olacaktı konu hakkında bilgisi olanlar konuyla ilgilenirse sevinirim.

Rüyada gece idi yani bide rüya bi tuhaftı tuhaf tuhaf sesler geliyordu ve rüya bulanıkdı baya sanki rüya gidip gidip geliyordu neden anlamadım ve o değişik gelen bi sesde vardı

Arkadaslar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayım forumda yeni olduğum için pek bilmiyorum Konu hakkında bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa. Sevinirim arkadaşlar. İyi günler

SoloTürk

Banlı Kullanıcı
Lucid rüya görmüşsün ancak uykuyla uyanıklık arasında bir evrede görmüşsün.Yani fiziksel dünyayı beynimiz beta durumdayken beş duyu organımız ile algılar. Sen rüyaya girdiğin için aynı zamanda alfa durumunada geçmişsin yani bir nevi trans hali bu yüzden duyuların biraz karışmış bunun sonucunda farklı bir durum ortaya çıkmış bence rüyanın bulanık olması ve tuhaf tuhaf seslerin nedeni bu olabilir.

xxkopraxx006

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim arkadaşlar yinede bilgisi olan arkadaşlar yazabilir

Ondan sonraki gecede aynı şey oldu sürekli kafamda birşey düşündüm yani bi yaşadıgım olayı sürekli yatana kadar düşündüm gene tam uykuya daldım busefer karanlıkdı gözümün önü tam rüyaya geçer gibi oldum gene korktuğum için uyandım ve bu korkuyu yeneceğim inşallah sonrada tam uyandığım anda Uyku Felci dediğimiz olay başıma geldi ama ona alışık olduğum için pek korkmadım yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim bilgisi olan arkadaşlar yazabilir Lucid olmak için kendimi nasıl geliştirebilirim kesin çözüm verecek arkadaşlar varsa sevinirim arkadaşlar. İyi forumlar

SoloTürk

Banlı Kullanıcı
Lucid rüya yapabilmek için rüyada olduğumuzun farkına varmamız gerekiyor. Daha sonra heyecan yapmadan kontrol ele alınmalı. Nasıl olacağını ise bildiğim ufak bir iki tane teknikle deneyerek yapabilirsiniz.

Öncelikle uyumadan önce kendinize telkinlerde bulunun."Şimdi uykuya daldığım da rüyamın farkına varacağım ve rüyamın kontrolünü ele alacağım." Şimdi kelimesini unutmayalım ama işin püf noktası "şimdi" sözcüğünde. Daha sonra uykuya daldığınızda farkına varacaksınız ki bilinciniz yarı açık olacak.

Diğer teknik ise gece uyumadan 2 saat önceden bir miktar tuz yalayın yada akşam yemeğinize çok fazla sınırı aşmadan hafif tuz tadını alacağınız şekilde yeyin. Mümkün olduğunca az su için.Gece uyumadan önce telkinde bulunun "şimdi rüyamda su göreceğim ve su gördüğüm anda rüyamın farkına varıp kontrolü ele alacağım" yada kendinizin üreteceği bu yönde bir telkinde de bulunabilirsiniz. İşin buradaki ayrıntısı vücudunuzun suya ihtiyacı olacağı için ve uyumadan önce bir miktar susuzluk çektiğiniz için rüyanızda su görme ihtimaliniz artacak.Bu şekilde rüyadamıyım değilmiyim yerine zihniniz suyu gördüğü zaman otomatik olarak bilinciniz açılacak. Daha sonrası size kalmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...