Siğillerle başım Dertte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu okuyup üflemenin mantığı nedir? Bu bir çakranın psişik gücü mü veya başka bir şifa enerjisi mi? Yani ocak denildiğine göre ortada bir inisiye veya el verme söz konusu mu?

Mithra

Kayıtlı Üye
Evet insiye gibi ölmeden önce bilgilerin veya uygulamanın başkasına aktarılması söz konusu.

origanum

Yönetici
Bu okuyup üflemenin mantığı nedir? Bu bir çakranın psişik gücü mü veya başka bir şifa enerjisi mi? Yani ocak denildiğine göre ortada bir inisiye veya el verme söz konusu mu?
Temel mantığı kopyalıyorum ve farklı renklerle işaretliyorum.

Normal eldeki siğillerle bu başlığa söz konusu olan HPV virüsünü karıştırmayın. Ayrıdırlar, tedavi şekilleri de haliyle. Hep normal siğile göre tedavi şekli önerilmiş.
Normal siğilin geleneksel tedavisi bir başka başlıktaki bir mesajımda daha önce de açıklamış olduğum gibi deriyi incir sütü gibi tahriş edici bir madde ile yaralayıp iltihaplandırmak ve vücudun kendi kendini onarma mekanizması olan rejenerasyon kabiliyetinden yararlanmaktan ibarettir. Vücut kendisini iyileştirirken o bölgedeki siğil de arada kaynayıp iyileşecektir. Ekstra desteklemek için daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olmak amacıyla kişinin iyileşeceğine dair inancı da eklenir. Bunun en güzel yolu da dua etmektir. Bu şekilde şifacı hastanın siğilinin olduğu bölgedeki deriyi hasarlarken için için de kişinin inanç enerjisini tetikleyerek dualar söyler ve hasta dua da edildi, işlem de yapıldı iyileşeceğim diye bir sinyal gönderir ve bilinçaltı bunu algılar ve vücut hızla kendini iyileştirmeye başlar.
İnanç enerjisi yayılmazsa iyileşme süreci güçleşir. Hatta kocakarı ilacı bu, son çarem diye giderse ve inanmadan yaptırırsa negatif enerji yaymış olur ve şifa bulamaz bile. İnsanın önce kendisinin şifa bulacağına inanması ve şifacıya kendini tamamen teslim etmesi gereklidir. Halktan vatandaşa bu enerji olayı kolayca açıklanamayacağı, kendi kendisine olumlu enerji yaymaya niyet etmesi söylenemeyeceği ve inanan da çok olmayacağı için dua etmek tercih edilir, kimse duaya itiraz etmez ve sorgulamaz sonuçta.

campanella

Kayıtlı Üye
Dürüst olmak gerekirse benim ilgim sadece TCA üzerine, başka amaçla daha geniş bir yüzeyde kullanmak için uzun süredir araştırıyorum, yabancı sitelerde HPV tedavisi için kullanıldığını da sık sık görmüşlüğüm var ve arkadaşım da memnun kaldığını söylemişti ama kendim HPV için kullanmadım kesin bir şey söylemekte istemem bu yüzden zaten sizinde belirttiğiniz gibi asitlerin şakası olmaz çok dikkatli olunması gerekir.

origanum

Yönetici
Vücudunuzun kendini onarma gücüne inanmanız kafi, o işliyor.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu siğillerin çıkmasında stres ve sıkıntının buyuk bır etken oldugunu okumustum dogru mu? Yerı gelmısken sorayım.

madasin

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun. Koterize etmekten söz etmişsiniz. Dondurma işlemini yaptırmayı düşündünüz mü acaba? Bence araştırın o yöntemi. Dışarıdan ilaç dışında iki müdahale tekniği var. Yakmak ve dondurmak. Yakma işlemi denendiğine göre dondurma işlemini denemelisiniz. Ayrıca, solunum ve yutma bölgesini de kültür aldırmak yöntemi ile araştırmalısınız. O bölgelerde de yerleşmiş virüs var mı diye. Sn Origanum haklılar , bu siğillerden farklı bir durum. Küçükken bizim ellerimizde de olurdu. İncir yaprağını koparır, sütünü sürerdik. Çocuk aklımızla bir de kendimiz yapardık bunu. Fakat ben tanığım, tıp çözemiyor bu siğil işini. Koskoca profesör üstelik dermatolog , tanıdığım bir tıp çalışanına '' git bir ocak bul okut bunu '' demiş. Sanırım, karşısındaki tıpçı olmasa idi ve tanıdığı olmasa idi bunu asla söylemezdi. İnsanların bilim adamı kimlikleri de olsa, nedense bu Anadolu öğretilerine inanmalarına rağmen nasıl bir baskıdır bilinmez açıkça söyleyemezler, kıvırırlar. Ben yine benzer bir olaya tanığım. O da ünlü bir profesörün ( cerrahın ) yine şu anda ünlü olan cerrah oğlunun ellerindeki siğilleri için okunmuş üzümle çare bulduklarına. Geleneklerimize , öğretilerimize sahip çıkalım. Anneannelerimizin, babaannelerimizin , dedelerimizin sohbetlerini es geçmeyelim. Onlar hayata gözlerini yumdukları an hazineleri ile birlikte göç edecekler.

novarosa

Kayıtlı Üye
Kesin Çözümü Söyleyeyim. Ablamda vardı kocaman. Hem de birden fazla. Yere ip gömdü, bu ip çürüdüğünde siğiller de çürüyor. Dua falan okumadan. Bir daha asla çıkmadı.

madasin

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar siğil ve hpv nin neden olduğu siğil farklı şeyler. Sn Origanum açıkladılar. Bu durum siğil değil. Siğilde bu dualar ve majikal çözümler işe yarıyor. Ben de anlattım tanık olduklarımı. Hpv toplumumuzda gittikçe yaygınlaşan nerede ise % 50- 60 popülasyonu olan bir hastalık ve taşıyıcılık.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Siğillere çözümü bilmiyorum ama benimde bağışıklık sistemim güçlü değildir hemen hasta olurum. En son doktor çinko ve immuzinc kapsül verdi. Çinko kendinize göre kullanılması gereken bir ilaç değil ama immuzinc gıda takviyesi tamamen bitkiseldir. Araştırın isterseniz.Tabi doktorunuza da danışın. Yine belki kan değerleriniz düşüktür mutlaka baktırın.

madasin

Kayıtlı Üye
Ben alerji hastasıyım. Uluslararası tıbbi bir toplantıda sunulmuşluğum vardır Güney Afrika da. Bir çok hekimin doçentlik tezlerine konu oldum. Örneğin herkesin sıradan ve kolaylıkla yaptırabildiği ultrason sonrası resmen ölüyordum. Su gibi olan o jel bile yanmama kavrulmama neden oldu. En son ultrason çektireceğim zaman tüm radyoloji birimi beni görünce öcü görmüş gibi telefonlara sarılmışlardı. Dermatoloji profesörleri izin vermemişlerdi jel kullanımına. Bu en basiti . Bir çok şeyle yıllarca mücadele ettim. Siğil konusuna dönecek olursak, ellerdeki siğiller okuma üfleme dediğimiz yöntemle geçiyor ve inanınız tıp çözemiyor. O nedenle yazdım ailemizdeki ve çevremizdeki yaşlılar birer hazine taşıyorlar kafalarında. Onlar bu dünyadan göçüp giderken o bilgileri de götürüyorlar. Kuşaklar arası temassızlık bilgelik dolu Anadolu kültürünü de baltalıyor. Bir arkadaşımız , ocak yöntemi ile hpv ye çözüm bulduğunu yazmışlar. Tecrübe etmişler. Bu çok güzel. Harika. Eeeee Urum'a iş düşecek yine. Toplumda o kadar çok hpv taşıyıcısı ve aktif hasta var ki. Kadınlar için daha da tehlikeli boyuta gelebilir. Çözümü bu şekilde ise süper.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tıpkı madasin gibi benimde çok alerjim var normalin 5 katı alerji seviyem hatta yıllarca güneşe çıkamadım. Gelelim siğile. Annemde vardı avuç içleri tüm parmak aralarını sarmıştı. Annem temizlik hastası bir insandır eli hipodan aceden çıkmaz nasırlarda oldu birde üstüne siğiller iltihaplanıp yemyeşil oldu. Yemin ederim annem ekmek verince yiyemiyordum o derece kötü görünüyordu üstüne birde derisi inceldi çamaşır suyundan elleri yırtıklar içinde kanıyordu. Tövbe estafurulag Allah bida yaşatmasın çok kötüydü her türlü tıbbi yol denendi. Son çare bir hoca duyduk gittik. Dua okuyup annemin eline tükürdü. Birde bir suya tükürdü. Benim o titiz annem o suyu sabah aç karnına içti. Sanırım cidden geçsin istedi yoksa o kadar titiz biri içemez o suyu. Ve bir haftada küçüldü kısa sürede geçti. Şimdi sadece çatlayıp kanıyor birde poşet bile açamaz o derece his kalmadı elinde parmak izi bile yok denecek kadar silindi hipo sağolsun :) Biliyorum hiç hoş değil ama bunun okutmaktan başka çaresi yok.
Annenin eline mi tükürdü?Allah iyiliğini versin.:)Okutmak işe yarıyor gerçekten,farklı bir durum varsa tabi bişey diyemem.Ama bildiğimiz siğilde işe yarıyor.Geçmiş olsun.

muratsavci

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar okutmak işe yarıyor ama normal bır siğill siğiller genital bölgede oluşuyor. oramı hocalara açıp okutamam ki :S ayrıca bagısıklık sıstemımde ve kan degerlerımde bır sorun yok.. tam tersı bagısıklık sistemım kuvvetlidir. kolay kolay hastalanmam.. bırde işin ilginç yanı sadece cınsel ılıskı ıle bulasan bır hastalıkmıs. Şöyleki Kesınlıkle kımsenın kıyfaetlerını gıymem lıflernı kullanmam herseyım ayrıdır. ama hiç bir cinsel tecrubem dıyebılırım. Bulaşma sebebınıde anlamış değilim açıkcası yardımlarınız ve yorumlarınız ıcın cok tesekkurler :) gelişmelerden haberder edicem sizi.

madasin

Kayıtlı Üye
Bu bulaşın olması için cinsel ilşki yaşamanız gerekmiyor. Evet, cinsel yolla bulaş hastalıklarından fakat, son çalışmalarda gösterilmiştir ki, bedensel temasla geçebilmektedir. Bundan ne anlamalıyız ; Hijyen kurallarının uygulanmadığı durumlarda cilde yapışması ve tutunması yeterli. bakire yani toplumun kabul ettiği cinsel tecrübe yoktur sınıfına giren kadınlarda tıbbi çalışmalarla gösterilmiştir varlığı. Tuvaletten, ortak giysi paylaşımından olabildiği anlaşılmaktadır. Genç yaş dönemlerinde aşı önerilmektedir. Sonuç: Tek eşlilik.

HeLga

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar okutmak işe yarıyor ama normal bır siğill siğiller genital bölgede oluşuyor. oramı hocalara açıp okutamam ki :S ayrıca bagısıklık sıstemımde ve kan degerlerımde bır sorun yok.. tam tersı bagısıklık sistemım kuvvetlidir. kolay kolay hastalanmam.. bırde işin ilginç yanı sadece cınsel ılıskı ıle bulasan bır hastalıkmıs. Şöyleki Kesınlıkle kımsenın kıyfaetlerını gıymem lıflernı kullanmam herseyım ayrıdır. ama hiç bir cinsel tecrubem dıyebılırım. Bulaşma sebebınıde anlamış değilim açıkcası yardımlarınız ve yorumlarınız ıcın cok tesekkurler :) gelişmelerden haberder edicem sizi.

Bağışıklık sisteminiz dediğiniz gibi kuvvetli olsaydı. bu virüsü kapmazdınız.
Bağışıklık sistemi iyi olan insanların vücudu bu virüsü %90 etkisiz hale getiriyor kalkan diyelim virüs o kalkanı geçemiyor.
Dediğim gibi stres üzüntü herşeyin başıdır. Ocak işlemine gelince orda bir bayan kesinlikle olur. o bayan siğilleri işaretliyor ve kapatıyor.
Ocak okuyor ve yapmanız gereken şeyleri söylüyor. Cinsel ilişki şart değil bu virüs için temas yeterli dışarıda yapdırdığınız ağda'dan banyo'dan ortak tuvaletler'den bulaşabiliyor. 3 lü aşı programını doktorunuza kesinlikle sorun ve aşıları olun. Ocak yöntemini deneyin. Hepsini bende deniyorum ve araştırıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...