Ya vedud kaç kere zikredilmeli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fako

Kayıtlı Üye
Bu konu hakkında tamamen bilgisizim insanların beni sevmesi ve muhabbetimi arttırmak için "Ya Vedud" u kaç kere zikretmeliyim günleri varmıdır saati nasıl çekilmeli Konularda baktım ancak Ya Vedud ile ilgili konuda herkes farklı yazmış kimisi 400 kere demiş kimisi 3001 demiş kesin olarak bilgi almam lazım nasıl zikredilmeli

origanum

Yönetici
Tüm havass uygulamalarında olması gereken kurallara uyulacak sayıda elbette. Günü saati vardır tabii ki hiç olmaz mı.
Ebced değeri 20 dir, güçlendirmek için kendisi ile çarpılınca elde edilen sayı adedince okumak havass geleneğidir. 20x20=400
Sevgi uygulamaları cuma günü okunur, zira venüs günüdür. Saat de elbette ki venüs saatidir. Saatler sürekli değiştiği için gün uzunluğuna göre okuyacağınız cuma için özel olarak hesaplayın. Cuma günü için ayrı cuma gecesi için ayrı hesaplanacağını unutmayın bir de. Nasıl okunacağı kısmına gelince de havass ekolünün kurallarına uyarak okumanız kafidir.

fako

Kayıtlı Üye
Tüm havass uygulamalarında olması gereken kurallara uyulacak sayıda elbette. Günü saati vardır tabii ki hiç olmaz mı.
Ebced değeri 20 dir, güçlendirmek için kendisi ile çarpılınca elde edilen sayı adedince okumak havass geleneğidir. 20x20=400
Sevgi uygulamaları cuma günü okunur, zira venüs günüdür. Saat de elbette ki venüs saatidir. Saatler sürekli değiştiği için gün uzunluğuna göre okuyacağınız cuma için özel olarak hesaplayın. Cuma günü için ayrı cuma gecesi için ayrı hesaplanacağını unutmayın bir de. Nasıl okunacağı kısmına gelince de havass ekolünün kurallarına uyarak okumanız kafidir.
"Saatler sürekli değiştiği için gün uzunluğuna göre okuyacağınız cuma için özel olarak hesaplayın"

"Cuma günü için ayrı cuma gecesi için ayrı hesaplanacağını unutmayın bir de. Nasıl okunacağı kısmına gelince de havass ekolünün kurallarına uyarak okumanız kafidir"

Şu iki kısımdan hiç bir fikir çıkaramadım ilk kısımda nasıl hesaplayacağımı bilmiyorum ikinci kısımda ise havass ekolünün kurallarını ve ekolün ne olduğunuda bilmiyorum ve cumadan cumaya yaptığımızda etkisi bir hafta gidiyor ve her cuma tekrarmı ediyoruz

origanum

Yönetici
Bence hiç kalkışmayın. Havass uygulamaya niyetlisiniz madem önce temelini kavrayın, bilgilenin öyle kalkışın eğer ki yarar beklentiniz varsa ve yarar görmek yerine mağdur olmamak için. Havass en küçük hatayı kabul etmez, zarar görürsünüz. Siz bilirsiniz tabi karışmam, ben sadece bilgilendirdim, gereken uyarımı yaptım.

fako

Kayıtlı Üye
Bence hiç kalkışmayın. Havass uygulamaya niyetlisiniz madem önce temelini kavrayın, bilgilenin öyle kalkışın eğer ki yarar beklentiniz varsa ve yarar görmek yerine mağdur olmamak için. Havass en küçük hatayı kabul etmez, zarar görürsünüz. Siz bilirsiniz tabi karışmam, ben sadece bilgilendirdim, gereken uyarımı yaptım.
Anladım teşekkür ederim ancak ben Ya Vedud u Allah ın isimlerinden biri olarak biliyorum ve zarar geleceğini açıkcası düşünmüyorum demekki biraz safça bir düşünce içerisindeyim eğer bilgi sahibi iseniz ben her gün 3001 kez zikretsem etkisi olurmu ? yani ben Zikrederken insanların beni sevmesi ve muhabbetlerinin artması beni beğenmeleri için zikrediyorum hayırlı bir niyetle bu yola çıksam yeterli olurmu eğer sizde kesin bilgi veremem derseniz forumda bilgi sahibi birini önerebilirmisiniz

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Bence kendinizi bu kadar şartlandırmayın. Allah'tan istiyorsunuz Allah'tan onun isminden medet umuyorsunuz ama gelip burda saat, sayı vs. soruyorsunuz Allah ın isimlerinden bir zarar gelmez yeterki kalpten ve onu düşünerek zikret

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Vedud esmasi ebced degeri 20 büyük ebced degeri 160 bindir
En iyi sonucu almak için günde 4000 kere okuyun 40 gün boyunca daha daha iyi sonuç isterseniz 5500 kere okuyun ve sadece Vedud şeklinde okuyun eğer 1 hafta içinde kendinizi kötü hissederseniz Ya Vedud ve ya El Vedud olarak okumaya devam edin

origanum

Yönetici
Anladım teşekkür ederim ancak ben Ya Vedud u Allah ın isimlerinden biri olarak biliyorum ve zarar geleceğini açıkcası düşünmüyorum demekki biraz safça bir düşünce içerisindeyim eğer bilgi sahibi iseniz ben her gün 3001 kez zikretsem etkisi olurmu ? yani ben Zikrederken insanların beni sevmesi ve muhabbetlerinin artması beni beğenmeleri için zikrediyorum hayırlı bir niyetle bu yola çıksam yeterli olurmu eğer sizde kesin bilgi veremem derseniz forumda bilgi sahibi birini önerebilirmisiniz

Eğer sadece Allahın ismi diye okursanız yani bir istek için değilse o zaman sorun yok gelmez elbet. Tabi gün ve sayı da gerekmiyor o durumda birşeyin gerçekleşmesini sağlamayacağınız için formül kullanmayacağınızdan. Ancak bir istek için okursanız işin rengi değişir ve kuralına uymaz iseniz cezasını alırsınız. Bunları sitede kaç kere anlattığımı hatırlamıyorum aslında.
Havass uygulaması yapacaksanız kuralına uyun yoksa yapmayın. Yoksa sevginin çok dışında şeyler bulma garantiniz var.

fako

Kayıtlı Üye
Vedud esmasi ebced degeri 20 büyük ebced degeri 160 bindir
En iyi sonucu almak için günde 4000 kere okuyun 40 gün boyunca daha daha iyi sonuç isterseniz 5500 kere okuyun ve sadece Vedud şeklinde okuyun eğer 1 hafta içinde kendinizi kötü hissederseniz Ya Vedud ve ya El Vedud olarak okumaya devam edin
Kim zikir ederse insanlar tarafından sevilir ve muhabbeti artar diyor dediğini gibi sürdürürsem ve kendimi kötü hissetmez isem 40 günün sonunda etkisini görürmüyüm

Eğer sadece Allahın ismi diye okursanız yani bir istek için değilse o zaman sorun yok gelmez elbet. Tabi gün ve sayı da gerekmiyor o durumda birşeyin gerçekleşmesini sağlamayacağınız için formül kullanmayacağınızdan. Ancak bir istek için okursanız işin rengi değişir ve kuralına uymaz iseniz cezasını alırsınız. Bunları sitede kaç kere anlattığımı hatırlamıyorum aslında.
Havass uygulaması yapacaksanız kuralına uyun yoksa yapmayın. Yoksa sevginin çok dışında şeyler bulma garantiniz var.

Tabiki kuralına göre yapılmayan şeylerin cezası olduğunu ne yazıkki biliyorum insanların dinlemesi gerektiğinide biliyorum bizzat öğrendim teşekkür ederim yukarıda anael zan yazmış dediklerini onaylıyormusunuz ? sizin bilgili olduğunuzu düşünüyorum o yüzden onaylayıp onaylamadığınızı merak ediyorum

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Allah(cc) beni çok zikredin buyuruyor beni yanlız zikredeni yalnız zikrederim beni kalabalıkta zikredeni ondan daha hayırlı kalabalıkta zikrederim Allah gönlüne göre versin tabi insanlar seni severler ama kimi insan gelir omzuna vurarak napıyon kardeşim der başkası çok konuş kandır gelir kalabalık bi ortamda sana sevgisi senin açıgını konuşarak gösterir kimisi ayak kabına takar kimisi sacına herkezin gösterçeği sevgi farklı olur bi derviş vardı bi akrebi suda gördü onu çıkarmaya çalışıyodu sudan akrebe ne zaman elini uzatsa onu sokuyordu biri gördù sen onu kurtarmaya çalışıyosun o seni ısırıyor bırak kurtarma dedi derviş benim görevim bu onun görevi odedi

fako

Kayıtlı Üye
Allah(cc) beni çok zikredin buyuruyor beni yanlız zikredeni yalnız zikrederim beni kalabalıkta zikredeni ondan daha hayırlı kalabalıkta zikrederim Allah gönlüne göre versin tabi insanlar seni severler ama kimi insan gelir omzuna vurarak napıyon kardeşim der başkası çok konuş kandır gelir kalabalık bi ortamda sana sevgisi senin açıgını konuşarak gösterir kimisi ayak kabına takar kimisi sacına herkezin gösterçeği sevgi farklı olur bi derviş vardı bi akrebi suda gördü onu çıkarmaya çalışıyodu sudan akrebe ne zaman elini uzatsa onu sokuyordu biri gördù sen onu kurtarmaya çalışıyosun o seni ısırıyor bırak kurtarma dedi derviş benim görevim bu onun görevi odedi
Teşekkür ederim düşünmüşsünüz yorumunuzu esirgememişsiniz ancak ben bu zikir ile ulaşılabilecek bir şey olduğunu duydum ve bunun yukarıda Anael Zan ın belirttiği gibi yaparsam amacıma ulaşırmıyım diye bilgi sahibi olduğuna düşündüğüm origanum dan onay almak istemiştim tabiki herkes sevgisini farklı gösterir

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konu hakkında tamamen bilgisizim insanların beni sevmesi ve muhabbetimi arttırmak için "Ya Vedud" u kaç kere zikretmeliyim günleri varmıdır saati nasıl çekilmeli Konularda baktım ancak Ya Vedud ile ilgili konuda herkes farklı yazmış kimisi 400 kere demiş kimisi 3001 demiş kesin olarak bilgi almam lazım nasıl zikredilmeli
Öncelikle esmalar illa şu gün, şu kadar sayıyla okunacak şartı yok. Belli şeyler için belli sayı ve günler var. Herkesin farklı sayı vermesi çok normal. Bunun iki sebebi var. Birinci sebep amaç farklılıkları, ikinci sebep bir kişi kendisine uygun ebced hesaplaması ile esma sayısı keşfetmiş, bu kişi de hatrı sayılan değer gören kişi olduğundan literatüre girmiş öyle kalmış. Bu ikinci sebeple oluşturulan sayılar, işlemler genel için pek bir şey ifade etmez. En kabul gören zaman Pazartesi Ay saatidir. Sitede saatleri hesaplama yöntemi paylaşılmıştı.

Gelelim sizin amacınıza.. Her gün 20 kere Ya Vedud Celle Celaluhü zikrediniz. Bu kadar.
Zikir nasıl yapılıra dair de çok şey söyleyebiliriz. Ancak ilk söylenecek ve en önemli olan şey, kalbinizin, aklınızın bu ismi zikrederken bir olup, tam ve dolu olarak zikretmenizdir. El Vedud: İtaatkar kullarını çok seven,onlardan razı olan, çok seven ve çok sevilen (Hud:90-Buruc:14 incelersiniz) / Celle Celalühü: O'nun şanı ne yüce. (O'nun her ismine değer verilip yüceltilir, bu da bir saygı, yüceltme ve anlayış tanımlamasıdır)

Yani insan önce Allah'ın isimlerinden birine sığındığından zaten gönlü kalbi bu enerjiyle zikre başlıyor demektir, ne okuduğunu da bilmek bu ahenge beyni de katmaktır. Samimiyet ve bilinçlilik, zaten kainatı dolduran ve isteyen herkesi sarmalayacak olan enerjinin çok ciddi ve etkili biçimde insanda zuhur etmesini sağlayacaktır, bundan şüpheniz olmasın.

origanum

Yönetici
Tabiki kuralına göre yapılmayan şeylerin cezası olduğunu ne yazıkki biliyorum insanların dinlemesi gerektiğinide biliyorum bizzat öğrendim teşekkür ederim yukarıda anael zan yazmış dediklerini onaylıyormusunuz ? sizin bilgili olduğunuzu düşünüyorum o yüzden onaylayıp onaylamadığınızı merak ediyorum

Ben çocukluğumdan beri eğitim aldığım ve sıkı kurallarla yetiştiğim için hiç alternatif şekillerde uygulamam, klasik havass neyse aynen uyarım. Hata yapma ve yaptırma lüksüm yoktur, kimsenin vebaline girmem. Mesajımda belirtmiş olduğum şekilde uygulanır en sorunsuz haliyle. Değişik ebced türleri ile sayılar üzerinde hesaplamaları olan bazı kişiler farklı şekillerde de uygular orası ayrı. Genel olarak basitçe bu şekilde yapılır.
Ama siz havass eğitimi almamış bir kişi olarak bizim gibi bir isteği aynen oldurmak yerine, o an içinizden geldiği gibi herhangi bir formüle uymayarak Allahtan dileyip onun taktirine razı olmaya, yani ondan gelen kabul veya red durumunu kabullenmeye niyet ederseniz daha önceki mesajımda da demiş olduğum gibi durum değişir. Havass uygulamış değil kendinize göre dua etmiş olursunuz. Bu durumda da dileğiniz olan sevgi Allah duanıza rıza göstermezse gerçekleşmez, kabul ederse gerçekleşir, gerçekleşme zamanı da yine görecelidir. Bu dua kısmı bizim dışımızdadır, Allahla kul arasındadır. Sitemiz sadece formülüne uygun çalışmaları konu aldığı için ve kulun Allahla arasındaki ilişkiye girmenin, yönlendirmenin uygun olmadığının bilinci ile sadece işin havass boyutunu söyleriz dua kısmına yorum yapmayız.
Her ortamda olduğu gibi bu site üyeleri arasında da her mesajı okuma özürlü olup sadece almak istediği kadarını algılayan gerisini boşverip kafasındakileri doğrulatmak isteyen sığ fikirli kişiler çıkacaktır, onları zaten kaale almıyoruz. Tekamül için ilkel kişileri görüp onların yaptıklarından ders alıp deneyim kazanmak gerektiği için yaratılmışlardır neticede.

fako

Kayıtlı Üye
Herkese teşekkür ediyorum zaman ayırdığınız için :) Hayırlı Akşamlar aklımdaki soruları sahenizde giderebildim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...