Bİlinçaltı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

origanum

Yönetici
İlginç bir soru neyi kastettiniz? İnsan beyninin geriye attığı, bastırdığı, unuttuğu, farketmeden depoladığı düşünceleri görmek kavramını fiziksel olarak nasıl yapabileceğinizi soruyor iseniz biyolojik olarak imkansız olduğunu bilmektesinizdir diye düşünüyorum. Başka bir şey kastetmiş olmalısınız.

Ori

Kayıtlı Üye
Rüyanızda görebilirsiniz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Rüyanızda görebilirsiniz.
Bu sorunun bilimsel cevabının "hayır" olduğunu yeni öğrendim.Hiçbir şekilde bireysel çağrışımlarınızla beyninizdeki odacıklardan çekemediğiniz şeyler/birikimler bilinçaltı oluyor.Bir uzmandan yardım alıyorsunuz bunun için.Tetikleyiciler ve rüya kanalıyla yakaladığımız bilinçaltı sandığımız kısım "ön bilinç" "ara bilinç" gibi bilinç ve bilinçaltının ortasında bir çizgi oluyor.Buradaki bilgi zamanla karşımıza çıkan,fiziksel,duyusal veya görsel çağrışımlarla zihinden geri getirilebiliniyor.

origanum

Yönetici
Fiziksel görme değil de bilinçaltınızda yatanlardan öğrenmek istedikleriniz olursa ya da günlük hayatta yaşadığınız bazı sorunların bilinçaltınızda yatan temeline inmek ve düzeltmek isterseniz hipnoz tedavisi alabilirsiniz. Site sahibi urumu öneririm bu konuda, meslek olarak yaptığı işlerden.

I.A.B.W.A.I

Kayıtlı Üye
İlginç bir soru neyi kastettiniz? İnsan beyninin geriye attığı, bastırdığı, unuttuğu, farketmeden depoladığı düşünceleri görmek kavramını fiziksel olarak nasıl yapabileceğinizi soruyor iseniz biyolojik olarak imkansız olduğunu bilmektesinizdir diye düşünüyorum. Başka bir şey kastetmiş olmalısınız.
Aslında biliyorum. Fakat beynimde hislerime güvenerek bazı bilgilere sahip olduğum ve bunları bilinçsel olarak kavramamakta ısrarcı gibi göründüğümden onları bilemediğimden hislerimin kaynağına ulaşma düşüncesi doğdu.

azdaka

Kayıtlı Üye
Hipnoz tedavisi ile bilinçaltına ulaşılabiliyor fakat bunda bile hepsine ulaşılabildiğini sanmıyorum.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Rüyaya yatma, bilinçli rüya, lusid rüya gibi pek çok farklı adı olan bedeninin uyuduğu bilincin uymadığı ve bilinçaltının açık olduğu uyku şekli ile bilinçaltınızda gezebilirsiniz. Oto hipnoz ile kendi kendinize bilinçaltı çalışmaları yapabilirsiniz. profesyonel bir hipnotist ile çalışabilirsiniz. beden dili nispeten bilinçaltı hakkında bilgi verir. N.L.P teknikleri nispeten bu konu bilgi verir. Meditasyon çeşitlerinin bazıları bu konuda yardımcı olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...