Şifa da İlerleme kaydedebilirmiyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fako

Kayıtlı Üye
Parmaklarıma ağrı girmişti bende internette gördüğüm bir videoda kafanızda canlandırmanız için çok güzel şekiller ile açıklamışlardı sabahın ilk saatleri daha 06.34 gibiydi sabahları kendimi her zaman çok dinç hissederim istemsizce aklıma geldiği gibi denedim kafamda canlandırdım bir 5 dakika sonra bir anda parmaklarımdaki ağrılar gitti tabiki pek ciddiye almadım ama sonrasında ayakkabı vuran ayağıma da aynı şeyi uyguladığımda gayet acısının geçtiğini hissetim şimdi düzenli olarak meditasyon denirmi bilmiyorum ama her gün 20 dakikamı hiç bir şey düşünmeden gözümü kapattığımda oluşan şekillere odaklıyorum ve açtığında rahatlıyorum yani etkisini görüyorum imajinasyon diyorlar sanırım hayal ederek kendi üstümdeki pis enerjiler temizlemeye çalışıp rahatlama etkisini de görüyorum bu yaptığım yada yapabildiğim bir şifa uygulamasımıdır ve öyle ise kendimi nasıl geliştirebilirim

origanum

Yönetici
Şifacılık herkesin özünde olan bir durumdur. Yaptığınız güzel birşey, içinizden geldiği şekilde uygulamaya devam edin, üzerine gidip çalışın, faydasını göreceksiniz:)

fako

Kayıtlı Üye
Parmaklarıma ağrı girmişti bende internette gördüğüm bir videoda kafanızda canlandırmanız için çok güzel şekiller ile açıklamışlardı sabahın ilk saatleri daha 06.34 gibiydi sabahları kendimi her zaman çok dinç hissederim istemsizce aklıma geldiği gibi denedim kafamda canlandırdım bir 5 dakika sonra bir anda parmaklarımdaki ağrılar gitti tabiki pek ciddiye almadım ama sonrasında ayakkabı vuran ayağıma da aynı şeyi uyguladığımda gayet acısının geçtiğini hissetim şimdi düzenli olarak meditasyon denirmi bilmiyorum ama her gün 20 dakikamı hiç bir şey düşünmeden gözümü kapattığımda oluşan şekillere odaklıyorum ve açtığında rahatlıyorum yani etkisini görüyorum imajinasyon diyorlar sanırım hayal ederek kendi üstümdeki pis enerjiler temizlemeye çalışıp rahatlama etkisini de görüyorum bu yaptığım yada yapabildiğim bir şifa uygulamasımıdır ve öyle ise kendimi nasıl geliştirebilirim
Bu sabahta tekrarladım ve kendi enerjimi temizlediğimi gözümde canlandırdığımda gerçekten çok etkili oluyor bu sıradan şeyleri hayatıma uydurmaya başlıyorum yavaş yavaş ilerleme kaydederim zamanla değilmi

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kardeş meditasyon caiz değil diyorlar bir arastir

Bu forumda bir çok dinden üyeler olabilir. Zaten maji ile ilgili olduğu için caiz veya haram günah sevap çatışmaları yapılmasa çok daha iyi olacaktır. Hem diyorlar demişsiniz kim diyor ? Meditasyon insanı rahatlatan negatif enerjilerden uzaklaştıran bir kavramdır. Sizde deneyin.

OGUZHAN37

Kayıtlı Üye
Bana reiki atabilecek var mi ?

Moderatör Notu: Reiki pokemon topu gibi atılmaz efendim,reiki ancak aktarılır,kişiye özel birşey değil evrenden çekilip iletilen bir şifa-yaratılış-yaşam enerjisidir.

OGUZHAN37

Kayıtlı Üye
Yanlış yazmisim söylüyor değil yazi yazilmisti ama diyanete bi bakin derim yazmislardi ama bir hocaya danışmak lazım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yanlış yazmisim söylüyor değil yazi yazilmisti ama diyanete bi bakin derim yazmislardi ama bir hocaya danışmak lazım.
Ortada günah olacak bir durum yok meraklanmayın. İsme takılmaya lüzum yok, yine de rahatlatacaksa İslami karşılığı tam olarak ''tefekkür''dür.

fako

Kayıtlı Üye
İlk olarak sen sanırım meditasyonla budizmi kafanda bütünleştirmiş olabilirsin meditasyon denilen şey kendini rahatlatmak enerjini arttırmak diye düşünüyorum yanlışta olabilir ki islami karşılığınıda yukarıdaki yorumda yazmış Chillout meditasyonu budaya tapmak olarakmı görüyorsun anlamıyorum

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž

Kusura bakmasın hiç kimse ama (sende üzerine alınma OGUZHAN37) bunu diyen kişiler meditasyonun ne olduğunu bilmeyen insanlardır, ayrıca insana faydası olan bir şeyi nasıl haram, günah , caiz değil diye yansıtıyorlar anlamıyorum. Kendi dinim de Müslüman'lık ancak yinede böyle şeyleri doğru bulurum. Resmen geri kafalılık benim gözümde bu tutum.

Hem örnek vermem gerekirse namaz ibadeti de meditasyon çeşitlerinden birisidir aslında, insana hem hareket hemde kafasını boşaltması için ayrılan bir zaman dilimidir, namazdan sonra çoğu insana rahatlama gelir, meditasyonunu bitiren insanlarda da aynı durum geçerlidir. Ancak nasıl olurda meditasyona bu gözle bakılır anlamıyorum, oysaki sevaptır dinimde değil mi?

Yanlış anlama dostum sana bir şey demiyorum, sende o insanların dediğini duymuşsun ve yanlış bilgiyi aktarmışsın. Neyse ki doğru bir yerdeyiz bunları tartışıp anlayabileceğimiz bir forumdayız.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var dinimiz islam tevhide sıkı bağlı bir din olduğu için dışarıdan gelen kavramları doğal olarak süzgeçten geçirir.Bazen bu süzgeçten geçirme durumu kişiden kişiye değişir malum herkezin akli seviyesi bir değildir.
Meditasyon bir nevi derin düşünmedir.Biz buna meditasyon demesek te çoğu zaman bu hali yaşarız.
Mesela kıbleye yönelip Allahı zikrederken namaz kılarken bu hal içine gireriz.

Buna caiz değildir diyen hocaya - alime sorulan soruya bakmak gerek.Soran kişi neyi kastederek sormuş ne sormuş sonrasında cevaplar incelenir.Direk olarak haramdır helaldir demek doğru değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...