Çakraları Açmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cılızdelikanlı

Kayıtlı Üye
Geçenlerde dergahta bir zikire katıldım ama din sömürgecisi değildi bunlar gerçekten kendilerini Allah yoluna adayanlar, ben tam anlamıyla kendimi veremedim ama yinede zikir bittikten sonra bedenimde bir rahatlama oluştu.Bunu sürekli uygulayıp tamamen kendimi verince çakraları açmaya kalp gözünü açmaya yarar sağlarmı?

origanum

Yönetici
Kavramları karıştırmayın öncelikle.
İbadet etmek ayrı, maneviyaten psikolojik rahatlama için dergahta bulunmak ayrı, kalp gözü açmak, bilmem ne istemek gibi nefsani şeyler için zikir çekmek ayrı kavramlardır.
İnsanların çakraları zaten açıktır, bu kavram bilgisiz kimseler tarafından sürekli yanlış kullanılır ve bu sitede yeri yoktur böyle bir durumun. Çakra disklerinin dönüş hızları dengesinde ise kişi sağlıklıdır yoksa ilgili organlarında sağlık sorunları görülür. Kalp gözü ayrı bir kavramdır, şeyhlerden bazılarının ulaşabileceği bir mertebedir, ya da o ayarda bir kulun, herkese nasip olmazken kendi halinde bir vatandaşa boş hayalden başka birşey değildir. Çalışması çaba göstermesi ulaşabileceği anlamına gelmez. Olmayacak birşeyi başarabileceğine dair ego yapmak ve kendini inandırmaya devam edip sınırlı ömrünü boşa harcamak yerine kendi tekamülünü geliştirecek amellerin peşinde koşması daha hayırlıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...