Düşünce gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elif21

Kayıtlı Üye
Düşünce gücüyle oldurma mümkün müdür???
Yani ne düşünürsen onu yaşarsın sözü doğrumu dur???
Çekim yasası...????

origanum

Yönetici
Evet.
Tabi becermek için kitabına uydurup dikkatlice uygulandıktan sonra. Her şey yolu yordamı ile olur.

Ori

Kayıtlı Üye
İnsan önce bunu nasıl kullanacağını bilmeli daha sonra en iyi şekilde kullanmayı bulmalı. Kendinize inancınız tam olsun. İyi günler.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Emek ve zaman harcamalı.Ben, 2008'den beri secret ve ondan sonra gelen Rhonda Byrne kitapları ile çekim yasasına dair her kitabı okudum diyebilirim.İzlediğim videolarda oldu.Ortak noktalar çok fazla,dışarıdan derinine inmeden bakıldığında kolay gibi görünebilir.Ancak" gerçek sır "çok ince detaylarda yatıyor.Mesela"Olmuş gibi davranmak ve o derece inanmak."Okuyup geçildiğinde çok basit bir cümle.Ancak birde uyguladığınızda böyle mi?
İşte bunu başarabilirseniz düşünce gücüyle evet olmazı olur edersiniz.Başarılar.

fransula

Kayıtlı Üye
İstikrar ve inanç. Kendi adıma örneklemek gerekirse benim hatam hep acaba sorusu oldu. Tam olarak % 100 inanamadım. Zaten hayata sorgulayıcı bir bakış açısıyla bakıyorum bu yüzden bunu tam olarak hiç beceremedim. Korktuğum başıma geldi olayını daha fazla yaşadım bu yüzden. Çünkü nedense ısrarla kötüyü çağırıyorum. Lviv' in de dediği gibi anahtar; "Olmuş gibi davranmak ve o derece inanmak." Başarılar :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İstikrar ve inanç. Kendi adıma örneklemek gerekirse benim hatam hep acaba sorusu oldu. Tam olarak % 100 inanamadım. Zaten hayata sorgulayıcı bir bakış açısıyla bakıyorum bu yüzden bunu tam olarak hiç beceremedim. Korktuğum başıma geldi olayını daha fazla yaşadım bu yüzden. Çünkü nedense ısrarla kötüyü çağırıyorum. Lviv' in de dediği gibi anahtar; "Olmuş gibi davranmak ve o derece inanmak." Başarılar :)
Bende % 100 inanamadım malesef.Kendimi inandırmak için denemediğim yol kalmadı.:)Halâda deniyorum,araştırıyorum.Çekim yasası,düşünce gücü dendiğinde halâ mıknatıs gibi konu beni kendine çekiyor.Öyle bir pür dikkat okuyor ve kendimi adıyorum ki anlatamam.Gelin görün ki uygulamaya gelince içte bi yerde olmuşçasına inanamıyorum.İstekte problem yok ama işin asıl kısmı inanç.Bir cümle arıyorum halen,inanmamı sağlayacak başka bir bilgi,hep duyduklarım ,bildiklerimin dışında.Gerçek inancı ,düşünce gücü konusunda bana verecek inancı arıyorum.Origanum belki bu cümleyi biliyordur.:)Belki de öğrenmem gereken an bu andır.Burasıdır.

fransula

Kayıtlı Üye
Bende % 100 inanamadım malesef.Kendimi inandırmak için denemediğim yol kalmadı.:)Halâda deniyorum,araştırıyorum.Çekim yasası,düşünce gücü dendiğinde halâ mıknatıs gibi konu beni kendine çekiyor.Öyle bir pür dikkat okuyor ve kendimi adıyorum ki anlatamam.Gelin görün ki uygulamaya gelince içte bi yerde olmuşçasına inanamıyorum.İstekte problem yok ama işin asıl kısmı inanç.Bir cümle arıyorum halen,inanmamı sağlayacak başka bir bilgi,hep duyduklarım ,bildiklerimin dışında.Gerçek inancı ,düşünce gücü konusunda bana verecek inancı arıyorum.Origanum belki bu cümleyi biliyordur.:)Belki de öğrenmem gereken an bu andır.Burasıdır.

Aynen bendeki sorun da tam olarak bu içte bir yerlerde minik soru işaretleri oluyor. Bu acaba kadercilik yanımızın ağır basmasıyla mı alakalı?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aynen bendeki sorun da tam olarak bu içte bir yerlerde minik soru işaretleri oluyor. Bu acaba kadercilik yanımızın ağır basmasıyla mı alakalı?
Belki de....Yani öyle bişey ki Fransula inanma aşamasında birşey beni kesiyor.Öyle komik bir hâl alıyor ki durumum sözde inanıyorum ama resmen kendimi kandırıyorum.:)

fransula

Kayıtlı Üye
Belki de....Yani öyle bişey ki Fransula inanma aşamasında birşey beni kesiyor.Öyle komik bir hâl alıyor ki durumum sözde inanıyorum ama resmen kendimi kandırıyorum.:)

Çok iyi anlıyorum Lviv seni :) Yapmacık bir edayla inanmış gibi yapmak, olmayacağını bilerek hani belki kandırırım modunda düşünceye kapılmak gibi...Umarım inanç için sihirli bir sözcük vardır.

origanum

Yönetici
İsteme kısmı en kolayı, zaten zorluk da bu noktada başlıyor. Kolay görünmesine rağmen insanın bilinçaltına hükmetmesi çok zordur ve o en küçük tereddütü bile kabul etmez. Başarılamayan o 5 yaşındaki çocuk aklına sahip bilinçaltının kandırılmasıdır ama yanılınan nokta kandırılması kolay olan bu çocuğun salak olmadığı ve aslında siz olduğunuzdur. Şüphe duyarsanız hissetmeyecek mi sanıyorsunuz, sizden, bilinçli beyninizden daha hızlı anlar ve size aynen iade eder o şüphelerinizi. Kusar.
Soru işaretleri kendi içinizde gidecek, dışarıdan birinin müdahalesi ile değil. Zamanı var kavramı bu yüzden kullanılıyor, insanın her hücreleriyle hazır olduğu anlamını taşıyor. Bilincinizin altı-üstü, hücrelerinizin her molekülü kabul ettiğinde, inandığında, şüphe duymadığında, tereddüt etmediğinde olmuşsunuz, hazırsınız demektir. Ve tam o an çekime başlama vaktidir, kabul zaten edilmiştir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
(
İsteme kısmı en kolayı, zaten zorluk da bu noktada başlıyor. Kolay görünmesine rağmen insanın bilinçaltına hükmetmesi çok zordur ve o en küçük tereddütü bile kabul etmez. Başarılamayan o 5 yaşındaki çocuk aklına sahip bilinçaltının kandırılmasıdır ama yanılınan nokta kandırılması kolay olan bu çocuğun salak olmadığı ve aslında siz olduğunuzdur. Şüphe duyarsanız hissetmeyecek mi sanıyorsunuz, sizden, bilinçli beyninizden daha hızlı anlar ve size aynen iade eder o şüphelerinizi. Kusar.
Soru işaretleri kendi içinizde gidecek, dışarıdan birinin müdahalesi ile değil. Zamanı var kavramı bu yüzden kullanılıyor, insanın her hücreleriyle hazır olduğu anlamını taşıyor. Bilincinizin altı-üstü, hücrelerinizin her molekülü kabul ettiğinde, inandığında, şüphe duymadığında, tereddüt etmediğinde olmuşsunuz, hazırsınız demektir. Ve tam o an çekime başlama vaktidir, kabul zaten edilmiştir.
8 yıl kadar oldu bunu başarmaya çalışıyorum.Bu kabul edişin böyle yıllar alması normal mi?Benim ki sıradışı bir durum değil mi?Son bir soru;:)bu inanma yolunun bir sırrı,bir ipucu,bir püf noktası,bilmediğimiz bir sırrı var mı?

fransula

Kayıtlı Üye
İşte o şüpheler bir türlü gitmiyor, ya olmazsa diye düşünmek istemiyorum ama elimde olmadan beynim pat diye kendiliğinden sunuyor bu düşünceyi bana. Korku demek ki daha baskın bir duygu. İstemediğimiz ve olmaması için dua ettiğimiz şeylerin başımıza gelmesi de bundan. Anladım, henüz hazır değilim. Bu yüzden çoğu zaman nötr olmaya çalışıyorum, iyiyi isterken kötünün baskın olmaması için.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu konuda bana göre en önemli şey doğru nefes.Beyin belli bir nefes farkındalığının etkisindeyken 'negatif düşünceler' üretemiyor.Elbetteki kullanılan tekniğin de alışkanlık olacak kadar çok yapılması gerekiyor.Belki yıllarca.
İnsanlar yine bir şeye neyden başlayacaklarını kestiremiyorlar.Zihin acının, dramların vs efendisidir.Ama nefes özdür.Yola buradan girilmeli.Zihin zaten boyun eğecektir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İşte o şüpheler bir türlü gitmiyor, ya olmazsa diye düşünmek istemiyorum ama elimde olmadan beynim pat diye kendiliğinden sunuyor bu düşünceyi bana. Korku demek ki daha baskın bir duygu. İstemediğimiz ve olmaması için dua ettiğimiz şeylerin başımıza gelmesi de bundan. Anladım, henüz hazır değilim. Bu yüzden çoğu zaman nötr olmaya çalışıyorum, iyiyi isterken kötünün baskın olmaması için.
Ben genel olarak olumsuz bakan biride değilim.Hep hayallerim vardır mesela.Düşünce gücünü başaramıyorum ama kotüyüde düşünmüyorum.Cok espriliyim,çok gülerim,pozitif bi enerjim var.Sabahları insanların yüzü genelde asık olur ya ben hiç bunu yaşamadım ,bana cok ilginç gelir üstelik.Ancak yinede işte düşünce gücü ve inanç kısmında dikenli tellere takılıyorum.

origanum

Yönetici
(8 yıl kadar oldu bunu başarmaya çalışıyorum.Bu kabul edişin böyle yıllar alması normal mi?Benim ki sıradışı bir durum değil mi?Son bir soru;:)bu inanma yolunun bir sırrı,bir ipucu,bir püf noktası,bilmediğimiz bir sırrı var mı?

Normal, bir ömür de sürebilir, o dakika da olabilir. Biyolojik çeşitlilik, her insanın bünyesi, molekülleri farklıdır. Süreç herkes için farklıdır, bir engel varsa sebebi de vardır, henüz olması uygun değildir, deneyimlemesi gereken çile vardır, vs. Aşabilmek güç ister, hazır olduğu an gücü elde edebilir, hakkını vermesi lazım çünkü.
Yolu yok, ya inanır insan ya inanmaz. Nasıl ki bir dine, inanışa, yaradana inanırsınız ya da inanmazsınız, öyle bu da. Kesindir inanç. Ateistken birden inanmaya başladım diyen insanı tetikleyen ne ise bu durumda da tetikleyecek şey o olacaktır. Dediğim gibi iç aleminize bağlı, herşey orada bitiyor.

Bu konuda bana göre en önemli şey doğru nefes.Beyin belli bir nefes farkındalığının etkisindeyken 'negatif düşünceler' üretemiyor.Elbetteki kullanılan tekniğin de alışkanlık olacak kadar çok yapılması gerekiyor.Belki yıllarca.
İnsanlar yine bir şeye neyden başlayacaklarını kestiremiyorlar.Zihin acının, dramların vs efendisidir.Ama nefes özdür.Yola buradan girilmeli.Zihin zaten boyun eğecektir.

Nefes herşeyin temelidir. Tüm paarpsikolojik olaylarda olduğu gibi insanca yaşamak için de doğru nefes herşeyin anahtarıdır. Bir majikal çalışma da yapsanız, kişisel gelişim aşamasında farkındalığınızı artıracak durumları da yaşamak isteseniz, sağlıklı, bereketli bir hayat ya da kariyer veya sevdiğinizle mutlu bir ömür de isteseniz uygun nefes tekniklerini yapmak zorundasınız. Nefes bedenimizin yakıtı olan oksijeni verir bize. Yakıtı alma teknikleri de araba sürmek gibidir, yarışçı gibi mi güvenli gibi mi trafik canavarı gibi mi acemi gibi mi vs süreceğiniz hayatı nasıl yaşayacağınızı belirler.

Elif21

Kayıtlı Üye
O değil de ben bu aralar ne isteyip düşünüyorsam gerçekleşiyor.
Nedenini biliyorum ama, herhalde çok düşünüp hayal kurup muhakeme yapmamdan.

etopyam

Kayıtlı Üye
yıllardır bununla savaşan birisi olarak hep düşündüm kendim gibi birisine rastlarmıyım çevremdeki hiç kimseye açılamadım doğabilecek tepkilerden dolayı sonra 1 hafta önce bir internete bakayım benim gibileri varmı diye ? evet var çok fazla olmasada varmış..taa küçüklüğümden beri bu var...ALLAH a ve kadare sonsuz inancım var ver her zaman ALLAH ın şu ayetini tekrarlarım (birşey demeden önce mutlaka İNŞALLAH deyin )tabi bu yıllar sonra kendime adet edindiğim bişey...yani istediğiniz iyi veya kötü bişeyle alakası yok iyi yada kötü istemsiz aklınıza geliyor ve düşünüyorsunuz ve tersi oluyor...acaba diyordum bir yerde ALLAH ın bize uyarısımı yazgınız haricinde hiç bir şey elinizde değil diye...şuan beni sadece benim gibi bir kaç insan anlıyabilir bunun içinde hiç kimseyi yargılamıyorum..bu paranoya değil bu bir hastalık değil bu sizin anlıyamıyacağınız bir şey.. çünkü başına gelmeyen bilemez şimdi bu konu hakkında bir bilgiye sahip birileri varsa lütfen yardımcı olsun..tşk ler

etopyam

Kayıtlı Üye
İnşallah demek önemlidir.Allah inşa eder demektir.Bir duadır aslında hep dile gelmesi gereken.
Aklınıza gelen herşeyin tersimi oluyor?Biraz açarmısınız?
örneğin şuan bu yazıyı yazmaya odaklansam yazmadan önce bu yazıyı yazdığımı ve cevapla kısmına bastığımı düşünsem (ki çok ciddiyim bi şekilde) bişeyler olup kurguladığım şey olmuyor ve inan kardeşim bu sayısız kez oluyor hayatımda..en basitinden elk kesilir int bağlantısı kopar bunlar tabi basit geliyor ama sonuç bu :) ve hatta bunu kurgulamamak için kendime savaşıyorum :) çok küçüklüğümden beri bu böyle ilk başıma geldiğinde olayı bile hatırlar dururum...
tabi istemsiz oluyor bu yani iyi yada kötü olaylarda değil bazı arkadaşlar bunu o zaman hep iyi yönde kullan diyor ama bu insanın elinde olan bi durum değil..bu olayı araştırırken bu forumda 2011 mi tam hatırlamıyorum biri konu açmış ve kapanmıştı burasıda yerimi değilmi bilmiyorum yazayım dedim..internette pek çok insanın yaşadığı bir olay olmassa gerekki bir kaç forumda bir elin parmağını geçmiyecek şekilde insanlar dile getirmiş..ve onları çok iyi anlıyorum..takıntımı değilmi bilmiyorum ama bildiğim bişey varsa bu bir gizem olduğu...ve dedeiğim gibi en çok şu şekilde yorumluyorum(ALLAH yazgınızın dışında sizin her hangi bir yazgı yazamıyacağımızı bu şekilde idrak ettiriyor) başka bir çözüm bulamadım..
düşünsene en basitinden asansöre giriyorum 5 e basacam diyorum ALLAH tan inancın olsun asansör çalışmıyor böyle basit ve büyük farketmez ama çoğu şeyde böyle ...onun için özellikle araştırmak istedim belki birileri biliyordur haberdardır diye ama nafile..hakkını helal et senide meşgul ettik en azından reelde paylaşamıyacağımız bir takım şeyleri burda paylaşma imkanımız oluyor ..tşk ler

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merakla okudum tüm yazını,meşguliyet ne demek?:)Ben teşekkür ederim paylaştığın için.
Bu konuyla ilgili şunu yazabilirim.Zaman zaman bahsederiz burda da korktuğum başıma geldi diye...
Ancak ben bunu hep önemli ve olmasını çok istediğimiz bir konuda bilinçaltımızda olmayacağına dair gizlice barındırdığımız endişenin açığa çıkmasıdır diye düşündüm.Senin dediğin gibi günluķ hayata dair sayısız düşüncenin içinden birkaç saniye aklımıza gelen olumsuzun gerçek olması çok düşündürücü.Açıkçası okurkende şaşırdım biraz.
Allah bu şekilde idrak ettiriyor diyebilirmiyiz?Sanmıyorum.Bir iki kez belki..Bu sürekli oluyorsa ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...