Düşünce gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Belgeseli izledim yarısını the secret adlı kitabı da şuan okuyorum belgeselle bire bir aynı ancak kitapta anlatılanlar biraz kafamı karıştırdı örneğin bir yerde " ben.işte şunu , bunu.........yapabilirim "diye düşündüğümüzde o şeyin tam tezadı oluyormuş yani yapamam diye bir düşünce teşekkül edildiği anlatılıyor , ancak bu bilinçaltından çok daha farklı bilinçaltı iyi , kötü doğru veya yanlış tahlil etmeden telkini dikkate alıyor burada bi tezat var şimdi biz bilinçaltımıza telkin ederek mi hareket etmeliyiz yoksa bu çekim yasasına göre mi hareket etmeli acaba ben mi yanlış algıladım bilgi sahibi olanlar anlatırsa çok memnun olurum :)
O tezat şöyle oluşuyor:"Sınavdan zayıf almak istemiyorum"dediğinizde evrene giden tam olarak"sınavdan zayıf almak istediğinizdir.Çünkü cümle yapısı olumsuz.Onun yerine"Sınavda başarılı oluyorum"gibi olumlu ve en önemlisi inanarak enerjiyi yaymak.Asla gelecek zamanı kullanmayın buda önemli.Ve kilit ise;inanç.Olmuşçasına inanmak,konuşmak,hissetmek,yaşamak..Bilinçaltına kandırmak esas olan.

Söz ettiğiniz kitabı PDF formatında bulamadım yardımcı olur musunuz? :)
Bende indirmeyi başaramadım.Telekült Gücü-Documents diye bir yerden okudum.Çok küçüktü yazılar,biraz zorlandım okurken ama okunabiliyor zorda olsa..

ruhname

Kayıtlı Üye
O tezat şöyle oluşuyor:"Sınavdan zayıf almak istemiyorum"dediğinizde evrene giden tam olarak"sınavdan zayıf almak istediğinizdir.Çünkü cümle yapısı olumsuz.Onun yerine"Sınavda başarılı oluyorum"gibi olumlu ve en önemlisi inanarak enerjiyi yaymak.Asla gelecek zamanı kullanmayın buda önemli.Ve kilit ise;inanç.Olmuşçasına inanmak,konuşmak,hissetmek,yaşamak..Bilinçaltına kandırmak esas olan.

Bende indirmeyi başaramadım.Telekült Gücü-Documents diye bir yerden okudum.Çok küçüktü yazılar,biraz zorlandım okurken ama okunabiliyor zorda olsa..

O zaman umumiyetle şimdiki zamana uygun cümleler kurup daha sonra bunları olmuşcasına, yaşıyormuşcasına tahayyül etmeli. Çok teşekkür ederim.

Göbeğim

Kayıtlı Üye
Duyduğum güzel bir söz vardı, şöyle diyor: "Tanrı sen ne biliyorsan o kadar biliyor. Bunu bilmiyor muydun?"

Bir hayalin kaynağı o ihtiyacın yoksunluğudur. Bu hayal düşlendikçe hissedilen yoksunluk hissidir, hayalin kendisi değil. Belki de hayalimizin zaten gerçekleştiğini ve bu hayali zaten hakettiğimizi BİLMEMİZ gerekir. Şimdiki anda nasıl var olduğumuz, geleceğimizin kehanetidir.

bundy

Kayıtlı Üye
Birkaç gün önce birine telepatik mesaj göndermeye çalıştım, sonuç almadım. Dün akşam da 4 senedir görüşmediğim biri aklıma geldi bir baktım beni instagramdan eklemiş. Bilinçli çalışmalarım başarısız, farkında olmadan yaptıklarımdan şaşırtıcı sonuçlar alıyorum. Bu enerjiyi serbest bırakmayı bir türlü öğrenemedim :(

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Hazır şu konu gündem de iken benm de bi kaç sorum var normalde bunu gerceklestirebiliyorum ama bazen istem dışı şeyler geçiyor aklımdan kelimesi kelimesine kendi kendime konuşuyorum sonra ertesi günü aynen gerceklesiyor bu acaba ben mi yapıyorum yoksa olacakları önceden bir şekilde ogreniyormuyum çünkü istem dışı olduğu zaman ertesi günü mutlaka yaşıyorum ama isteyerek yaptığımda en gec 2 3 günü buluyor yada bazen anında oluyor

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Okuduğum bir paylaşımda düşünceyi yoğunlaştırdığımız ve kendimize çekmeye çalıştığımız olayların önce çevremize yansıdığını öğrendim. İlk başta o olayların benzerini yada kendisini yaşayan insanlar,konuşulan konular vb..etrafımızda oluşmaya başlıyor .Sonra bizzat yaşıyor oluyoruz.Bu belirtiyi tecrübeleyenler oldu mu aranızda?"Evet olaylar önce etrafımda oluşmaya başladı"diyenler var mı?

Elif21

Kayıtlı Üye
Åžunu mu demek istiyorsun
Benzer benzerini çeker...
Ben buna benzer bi ÅŸeyi deneyimledim..
Yani ben ne yaparsam yapan hareketleri davranışları benzeyen biri var.ÇEVREMDE..😇😇😇

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Şunu mu demek istiyorsun
Benzer benzerini çeker...
Ben buna benzer bi şeyi deneyimledim..
Yani ben ne yaparsam yapan hareketleri davranışları benzeyen biri var.ÇEVREMDE..������������������
Örnekle anlatayım:Ben diyelim ki yurtdışına yerleşmek istiyorum.Ve çekim yasasını yada düşünce gücünü dogru yönde kullandığımda evrenin bana verdiği işaretlerden biri ,benim çevremde bu olayı yaşayan insanları bana çekmesi.Bir topluluk içinde yurtdışına yerleşen insanlar,buna dair konuşmalar,tesadüfen denk geldiğim yine bu konuya ait olaylar silsilesi vs...Düşünce gücü doğru kullanıldığında evren bu sinyalleri veriyor öncelikle.Yani bu evrenin"doğru yoldasın,devam et,yaklaşıyorsun."deme şekli.Sonra olay tamamen bana dönüyor,resmin içine giriyorum ve nihayet istediğim gerçekleşiyor,yurtdışına yerleşiyorum.
Demek istediğim isteğe ulaşmadan bir önceki aşamayı yaşayan,sinyali alan ve çevresinde istediği konu evren tarafından bi şekilde gözüne gözüne sokulan olmuşmudur?

campanella

Kayıtlı Üye
Benim oldu, aynen yazdığınız gibi... tabii benim isteğimin (düşüncemin başlaması) ile sonuca ulaşmam 10 senelik bir süreç ama sonuç i için hiçbir net çaba göstermedim, sadece istedim ve aynen yazdığınız gibi oldu.

Örnekle anlatayım:Ben diyelim ki yurtdışına yerleşmek istiyorum.Ve çekim yasasını yada düşünce gücünü dogru yönde kullandığımda evrenin bana verdiği işaretlerden biri ,benim çevremde bu olayı yaşayan insanları bana çekmesi.Bir topluluk içinde yurtdışına yerleşen insanlar,buna dair konuşmalar,tesadüfen denk geldiğim yine bu konuya ait olaylar silsilesi vs...Düşünce gücü doğru kullanıldığında evren bu sinyalleri veriyor öncelikle.Yani bu evrenin"doğru yoldasın,devam et,yaklaşıyorsun."deme şekli.Sonra olay tamamen bana dönüyor,resmin içine giriyorum ve nihayet istediğim gerçekleşiyor,yurtdışına yerleşiyorum.
Demek istediğim isteğe ulaşmadan bir önceki aşamayı yaşayan,sinyali alan ve çevresinde istediği konu evren tarafından bi şekilde gözüne gözüne sokulan olmuşmudur?

Kristina Zakharova

Kayıtlı Üye
Kuantum fızıgı gibi hakkında tugla tugla kıtaplar yazılmıs bır konunun boyle 50 sayfalık kıtaplarda, marketlerde magazın dergılerının yanında satılması bence cok acı bır durum. Bahsedılen konu bılımın bır dalı, bılım ınsanlarının yıllarca ugrasıp calısma yaptıgı seyler. Nasıl oluyor da boyle populer kultur malzemesı halıne gelıyor anlayamıyorum.

Soyle bır genellemeye varabilir miyiz? Iyi ya da kotu cogu seyı ınsan farketmese de kendı hayatina kendisi ceker. Eger bu arguman dogruysa, mesela 10 yasında tecavuze ugrayan cocuk ne ara onu dusundu de hayatına onu cekti?

Bır de %100 inanmaktan bahsedilmis. Mesela ben birinin 5 ay sonra psikolojik bir sorun yasayacagını dusunuyorum, ya da yasamasını istiyorum. Buna kendimi cok inandırıyorum, 5 ay sonra sali günü xx psikolojik olarak kotu durumda olacak dıyorum. Aylar geciyor, ben kendimi %100 inandırıyorum bu sure boyunca. Ben bu olaya %100 inanıyorsam, nasıl dogrulugunu sorgulayabilirim ki? Ben o kisinin her hareketini delinin hareketleri gibi gorebılırım, cunku kendimi 5 ay sonra o kisinin kafayı yiyecegine inandırdım ve buna %100 inandım. O zaman olay gercekligini kaybetmiyor mu? Karsımdaki birey ozunde delı falan degıl, ama ben artık onu oyle goruyorum. Yani sonuc degısmedı, bakısım degısmıs oldu ona karsı. Yani bir olayın gerceklıgıne %100 inanmak nasıl soz konusu olabılır? Bunu yaparsak gerceklık algımızı kaybederiz zaten.

campanella

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz,
İnsanın kendini kandırması ile hayallerini yapabileceğine inanması ve gerekirse bunun için çaba göstermesi arasında ince bir çizgi var bence. Bana bu örneğiniz yıllar evvel okuduğum bir seri kitap yayını olan " İçimdeki Yolculuk" 1. basamak serilerini hatırlattı, aslında orada anlatılanlar tam da son paragrafınızda örneğini verdiğiniz sonuca ulaşıyordu, tabii daha güzel amaçlar için.
Yinede insanın kendine inanması ve hayal kurması bence hayattaki sorunlarla başedebilmemiz için en büyük itici güç ve destek.

Kuantum fızıgı gibi hakkında tugla tugla kıtaplar yazılmıs bır konunun boyle 50 sayfalık kıtaplarda, marketlerde magazın dergılerının yanında satılması bence cok acı bır durum. Bahsedılen konu bılımın bır dalı, bılım ınsanlarının yıllarca ugrasıp calısma yaptıgı seyler. Nasıl oluyor da boyle populer kultur malzemesı halıne gelıyor anlayamıyorum.

Soyle bır genellemeye varabilir miyiz? Iyi ya da kotu cogu seyı ınsan farketmese de kendı hayatina kendisi ceker. Eger bu arguman dogruysa, mesela 10 yasında tecavuze ugrayan cocuk ne ara onu dusundu de hayatına onu cekti?

Bır de %100 inanmaktan bahsedilmis. Mesela ben birinin 5 ay sonra psikolojik bir sorun yasayacagını dusunuyorum, ya da yasamasını istiyorum. Buna kendimi cok inandırıyorum, 5 ay sonra sali günü xx psikolojik olarak kotu durumda olacak dıyorum. Aylar geciyor, ben kendimi %100 inandırıyorum bu sure boyunca. Ben bu olaya %100 inanıyorsam, nasıl dogrulugunu sorgulayabilirim ki? Ben o kisinin her hareketini delinin hareketleri gibi gorebılırım, cunku kendimi 5 ay sonra o kisinin kafayı yiyecegine inandırdım ve buna %100 inandım. O zaman olay gercekligini kaybetmiyor mu? Karsımdaki birey ozunde delı falan degıl, ama ben artık onu oyle goruyorum. Yani sonuc degısmedı, bakısım degısmıs oldu ona karsı. Yani bir olayın gerceklıgıne %100 inanmak nasıl soz konusu olabılır? Bunu yaparsak gerceklık algımızı kaybederiz zaten.

lviv angeles

Kayıtlı Üye

Şöyle bir detay var.Çekim yasasını başka bir irade üzerinde kullanamazsınız ki...Heleki bir başkasının kötülüğü için asla kullanamazsınız.Döner dolaşıŕ size döner,çekim yasası yapışkandır.Düşünsenize uyuz olduğumuz herkes için sinsi bir planımız olsun ve gerçek olsun.Kuantum,Çekim yasası,düşünce gücü böyle bir içerikle çalışmıyor hiçbiri.Benimde aklıma oturtamadığım yanları çok ancak bu dediğiniz kısım böyledir.
Ayrıca ,magazin dergileri yanında verilmesine olumlu tarafıyla bakalım.Belki bu konulardan bihaber pek çok insan o dergiler vesilesiyle konuyla tanışıp tuğla tuğla kitapları alıp okuyacaklar.Bu başlangıç için bir sebep belki...:)

Kristina Zakharova

Kayıtlı Üye
Şöyle bir detay var.Çekim yasasını başka bir irade üzerinde kullanamazsınız ki...Heleki bir başkasının kötülüğü için asla kullanamazsınız.Döner dolaşıŕ size döner,çekim yasası yapışkandır.Düşünsenize uyuz olduğumuz herkes için sinsi bir planımız olsun ve gerçek olsun.Kuantum,Çekim yasası,düşünce gücü böyle bir içerikle çalışmıyor hiçbiri.Benimde aklıma oturtamadığım yanları çok ancak bu dediğiniz kısım böyledir.
Ayrıca ,magazin dergileri yanında verilmesine olumlu tarafıyla bakalım.Belki bu konulardan bihaber pek çok insan o dergiler vesilesiyle konuyla tanışıp tuğla tuğla kitapları alıp okuyacaklar.Bu başlangıç için bir sebep belki...:)

Yazdigim sey sadece bir ornek, aynı seyi kendi ideallerimiz icin de uyumlayabiliriz. Siz cok pozitif bakiyorsunuz olaya, dediginiz gibi orneklerinin oldugunu umit etmekle birlikte pek sanmiyorum. Cunku gordugum kadarıyla o 50 sayfalik kitapları okuyup okuyup kisisel gelisim uzmanı kesilen insanlar cıkıyor meydana, daha cok arastırmaya sevk eden seyler degil bu kitaplar. Ben daha cok ticari amacli olduklarını dusunuyorum, son yillarda patlama yaptilar zaten. Alan kisiden cok, yazan kisilerin amaclarını gormek onemli.

Bir de birkac mesaj once yurt dısı ile ilgili bir konuya odaklandıgınızdan ve karsiniza sureklı bununla ilgili kisilerin ciktigindan bahsetmissiniz. Bunu bir isaret olarak gormussunuz. Mesela bu olayin da biraz algıda secicilikle alakasi var. Ayni seyi bende hayatimda cok kez yasamisimdir. Bir proje, bir konu uzerinde detayli bir sekilde calistiginizda, ona odaklandiginizda onunla ilgili seyleri daha iyi gormeye baslarsiniz. Ben de bir projede sizin gibi belirli is grubundan insanları bulmaya calisiyordum, fakat bu kisileri bulmak cok zordu. Odaklaninca farkettim ki hayatimin her yerinde bu insanlar var. Kapilar bir anda acildi. Fakat o insanlar hep ordaydi, benim tek yapmam gereken gormekti. Siz de gormedınız belki, cunku aramıyordunuz onlari onceden.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yazdigim sey sadece bir ornek, aynı seyi kendi ideallerimiz icin de uyumlayabiliriz. Siz cok pozitif bakiyorsunuz olaya, dediginiz gibi orneklerinin oldugunu umit etmekle birlikte pek sanmiyorum. Cunku gordugum kadarıyla o 50 sayfalik kitapları okuyup okuyup kisisel gelisim uzmanı kesilen insanlar cıkıyor meydana, daha cok arastırmaya sevk eden seyler degil bu kitaplar. Ben daha cok ticari amacli olduklarını dusunuyorum, son yillarda patlama yaptilar zaten. Alan kisiden cok, yazan kisilerin amaclarını gormek onemli.

Bir de birkac mesaj once yurt dısı ile ilgili bir konuya odaklandıgınızdan ve karsiniza sureklı bununla ilgili kisilerin ciktigindan bahsetmissiniz. Bunu bir isaret olarak gormussunuz. Mesela bu olayin da biraz algıda secicilikle alakasi var. Ayni seyi bende hayatimda cok kez yasamisimdir. Bir proje, bir konu uzerinde detayli bir sekilde calistiginizda, ona odaklandiginizda onunla ilgili seyleri daha iyi gormeye baslarsiniz. Ben de bir projede sizin gibi belirli is grubundan insanları bulmaya calisiyordum, fakat bu kisileri bulmak cok zordu. Odaklaninca farkettim ki hayatimin her yerinde bu insanlar var. Kapilar bir anda acildi. Fakat o insanlar hep ordaydi, benim tek yapmam gereken gormekti. Siz de gormedınız belki, cunku aramıyordunuz onlari onceden.
Yok ben o yurtdışı olayını yaşamadım,örnek verdim.Yaşayan var mı diye öğrenmek üzere sordum.
Bakın bu meleklerle olan çalışma ve bilgilerde de mevcut.Birşeyi görmeye çalışmak ile karşınıza çıkması başka şeyler.Ben bazen arasamda etrafımda oluşmadığınada şahit oluyorum ayrıca.
Benim kastettiğim algıda seçicilik tarzında değil.Şöyle bir söz var bu konular dahilinde."Soruyu sorun,cevabı aramayın.Cevap hiç ummadığınız bir anda herhangi bir şekilde gelebilir.Sadece farkında olun."Birşeyi aramak o şeyi zorla olur hale getirmektir.Zorlamak ise yine o şeyin yokluğunu kabul etmektir.Fazla çaba itici güçtür.Bu yazdıklarımın hepsi düşünce gücü sisteminin zıddı olgular.
Benim kastettiğim cekim yasayı,düşünce gücü kuralları diyeyim, bunlar dahilinde evrenin verdiği sinyaller,izler,merdivende sadece bastığımız basamağı değilde iki basamak sonrasınıda gösteren ipuçları,bir nevî ışık.Benim kastettiğim bu yönü.Bu konu çok çok derin,her geçen gün yeni birşey öğreniyorum ben de yıllardır ve halen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...