Düşünce gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elif21

Kayıtlı Üye
Sanki biraz kalp gzözünun acıklığiyla kalp temizligile iyi niyetle alakaali bu konu..
Yani kotu ruh ve kotu nefise sahip bir kisiden olumlu bir dusunce beklenemez...

trikker

Kayıtlı Üye
Püf nokta soran arkadaşlara bir öneri de benden: İsteğinizi yeterince düşündünüz, üzerinde kafa yordunuz, isteğiniz olmuş gibi imgelediniz, öyle hissettiniz (bu kısım da çok önemli, hissetmek anahtarlardan biridir - yani istediğiniz şey gerçekleştiğinde nasıl hissederdiniz onu yaratmaya çalışın), öyle davrandınız. Buraya kadar herşey yolunda fakat bundan sonra uygulanması gereken en önemli adım unutmak. Bu çok istediğiniz şeyi unutmanız, aklınıza mümkün olduğunca getirmemeye çalışmanız gerekiyor. Belki de uygulaması en zor kısım bu, ama en önemli adımlardan biri de bu.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Püf nokta soran arkadaşlara bir öneri de benden: İsteğinizi yeterince düşündünüz, üzerinde kafa yordunuz, isteğiniz olmuş gibi imgelediniz, öyle hissettiniz (bu kısım da çok önemli, hissetmek anahtarlardan biridir - yani istediğiniz şey gerçekleştiğinde nasıl hissederdiniz onu yaratmaya çalışın), öyle davrandınız. Buraya kadar herşey yolunda fakat bundan sonra uygulanması gereken en önemli adım unutmak. Bu çok istediğiniz şeyi unutmanız, aklınıza mümkün olduğunca getirmemeye çalışmanız gerekiyor. Belki de uygulaması en zor kısım bu, ama en önemli adımlardan biri de bu.
İstediğiniz şey gerçek olmuş gibi hissetmek yani olmuş gibi davranmak,öyle yaşamak...İşte ben tam da burda error veriyorum.
Tamamen akıldan çıkarmakta zor tabi ama onu hallediyorum sanırım.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
örneğin şuan bu yazıyı yazmaya odaklansam yazmadan önce bu yazıyı yazdığımı ve cevapla kısmına bastığımı düşünsem (ki çok ciddiyim bi şekilde) bişeyler olup kurguladığım şey olmuyor ve inan kardeşim bu sayısız kez oluyor hayatımda..en basitinden elk kesilir int bağlantısı kopar bunlar tabi basit geliyor ama sonuç bu :) ve hatta bunu kurgulamamak için kendime savaşıyorum :) çok küçüklüğümden beri bu böyle ilk başıma geldiğinde olayı bile hatırlar dururum...
tabi istemsiz oluyor bu yani iyi yada kötü olaylarda değil bazı arkadaşlar bunu o zaman hep iyi yönde kullan diyor ama bu insanın elinde olan bi durum değil..bu olayı araştırırken bu forumda 2011 mi tam hatırlamıyorum biri konu açmış ve kapanmıştı burasıda yerimi değilmi bilmiyorum yazayım dedim..internette pek çok insanın yaşadığı bir olay olmassa gerekki bir kaç forumda bir elin parmağını geçmiyecek şekilde insanlar dile getirmiş..ve onları çok iyi anlıyorum..takıntımı değilmi bilmiyorum ama bildiğim bişey varsa bu bir gizem olduğu...ve dedeiğim gibi en çok şu şekilde yorumluyorum(ALLAH yazgınızın dışında sizin her hangi bir yazgı yazamıyacağımızı bu şekilde idrak ettiriyor) başka bir çözüm bulamadım..
düşünsene en basitinden asansöre giriyorum 5 e basacam diyorum ALLAH tan inancın olsun asansör çalışmıyor böyle basit ve büyük farketmez ama çoğu şeyde böyle ...onun için özellikle araştırmak istedim belki birileri biliyordur haberdardır diye ama nafile..hakkını helal et senide meşgul ettik en azından reelde paylaşamıyacağımız bir takım şeyleri burda paylaşma imkanımız oluyor ..tşk ler

Bir şeylerin olmıyacağına fazlaca inanıp, bu hisse fazlaca kapılmak diğer günlük hayatınızdaki olaylarıda zıt yönde etkiler. Negatifi engelliyemezsiniz, ama odaklanma denen bir şey var. Sizi mutlu edecek şeylere odaklanın, negatif şeyler aklınıza gelse bile direk başka bir şeye yorun aklınızı.

Ayrıca lviv:
8 yıldır demişsin, aynı şekilde kafanda soru işareti olması çok normal. Ancak sadece sonuca odaklan. Yani sadece istediğin olayın gerçekleştiğini düşün, nasıl olacak diye düşünme, bir şekilde gerçekleşiyor, bu yol herhangi bir şekilde ilerliyor kafanı oraya takma. Ama tabikide çekim yasası her şeyi size çektiği gibi sizinde ona doğru en az 1 adım atmanız gerek.

Çekim yasası anlatılacak bir şey değil, yaşanılacak bir şeydir kısaca :)

SoloTürk

Banlı Kullanıcı
İstediğiniz şey gerçek olmuş gibi hissetmek yani olmuş gibi davranmak,öyle yaşamak...İşte ben tam da burda error veriyorum.
Tamamen akıldan çıkarmakta zor tabi ama onu hallediyorum sanırım.

Aslında çekim yasasının ilk evresi birşeyi olmuş gibi hissetmek,davranmak vs. gibi şeyler değil bence. Öncelikle zihninize gelen kötü düşüncelerin farkına varmamız gerekiyor. Yani zihnimizden geçen her düşünceyi ele alalım. Hangi durumlarda ne tür düşünceler geçiyor aklımızdan.Bu aşamadan sonra iyi ve kötü düşüncelerin farkına varabiliriz ve kötü düşüncelerin zihnimize yerleşmesini ve bizi programlamasını engelleyebiliriz. Bunun için aklınıza kötü düşünce geldiği zaman bu yanlış, doğru değil, hayır bu düşünce değil gibi kendimizinde üretebileceği olumlamar ile düşüncenin zihnimizde yer etmesini engelleyebiliriz. Daha sonrasında zaten zihimizde kötü düşünceler barınmadığı için olumlu düşüncelere yer açmış olacağız ve çekim yasasını olumlu yönde kullanabileceğiz.

ruhname

Kayıtlı Üye
Düşünce gücü hakkında büyük islam ulemalarından olan İmam Gazali ( K.S) hazretleri şöyle buyurmuştur : bir şeyin olmasını istediğinizde onu zihninizde tahayyül ve tasavvur ediniz o şey gerçekleşecektir. Ancak bu göründüğü kadar basit değil lviv angeles arkadaşın da dediğiğ gibi burada düşünmek ve olmasını isteni istmek çok içten ve derin bir şekilde istemeyle Allahın izniyle gerçekleşir..

arkadaşlar bu konuda en önemli kitapları, videoları vs.tavsiye eder misiniz? lviv angeles bilhassa sizden bekliyorum hayırlı günler :)

SoloTürk

Banlı Kullanıcı
Çekim yasası ile çıkan kitapların çoğu birbirinin aynı. Onun yerine kuantum yasalarının genelini araştırmanızı tavsiye ederim. Teknik bilimsel bilgiler ile daha iyi anlaşılıyor. Tek bir kuantum yasa ile yaşamıyoruz sonuçta.Yaşanan her bir olay diğerini doğuruyor ve farklı yasaları devreye sokuyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Çekim yasası ile çıkan kitapların çoğu birbirinin aynı. Onun yerine kuantum yasalarının genelini araştırmanızı tavsiye ederim. Teknik bilimsel bilgiler ile daha iyi anlaşılıyor. Tek bir kuantum yasa ile yaşamıyoruz sonuçta.Yaşanan her bir olay diğerini doğuruyor ve farklı yasaları devreye sokuyor.
Ònerebileceğiniz bir kitap varmı?

SoloTürk

Banlı Kullanıcı
Ònerebileceğiniz bir kitap varmı?

Kitap olarak çekim yasası gibi çok fazla türde kitap yok. Ben genelde tv de discovery kanalı belgesellerinde izledim kuantum yasalarını. Stephen Hawking,Morgan Freeman ın anlattığı evrenin işleyişi ve düzenini hakkında olan belgeselleri öneririm. Kuantum fiziğini araştırdım yalnız çok karışık geldi. Belgesellerde sadeleştirilmiş anlaşılabilecek şekilde sunmuşlar.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Düşünce gücü hakkında büyük islam ulemalarından olan İmam Gazali ( K.S) hazretleri şöyle buyurmuştur : bir şeyin olmasını istediğinizde onu zihninizde tahayyül ve tasavvur ediniz o şey gerçekleşecektir. Ancak bu göründüğü kadar basit değil lviv angeles arkadaşın da dediğiğ gibi burada düşünmek ve olmasını isteni istmek çok içten ve derin bir şekilde istemeyle Allahın izniyle gerçekleşir..

arkadaşlar bu konuda en önemli kitapları, videoları vs.tavsiye eder misiniz? lviv angeles bilhassa sizden bekliyorum hayırlı günler :)
Video olarak secret 'ın videosunu izleyin şayet izlemediyseniz.Kitabından çok daha iyi,her defasında farklı bir detay yakaladım ben o videoda..Kitap ise; Secret Günlük Öğretiler,%100 düşünce gücü,Yaratıcı İmgeleme -Shakti Gawain ilk aklıma gelenler.

Sır adlı bir kitap okumuştum ama hala bulabilir misiniz bilmiyorum, 1-2 sene kadar önce almıştım, çok faydasını gördüm.
"Sır" bildiğimiz popüler "secret" ise hatim ettim.:D

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Video olarak secret 'ın videosunu izleyin şayet izlemediyseniz.Kitabından çok daha iyi,her defasında farklı bir detay yakaladım ben o videoda..Kitap ise; Secret Günlük Öğretiler,%100 düşünce gücü,Yaratıcı İmgeleme -Shakti Gawain ilk aklıma gelenler.

"Sır" bildiğimiz popüler "secret" ise hatim ettim.:D

Farklı kitaplar olabilir ama :D bilemiyorum şu anda. Zaten konular aynı olduğu için pek farkı yok zaten, tecrübe gerektiriyor geri kalanı.

SoloTürk

Banlı Kullanıcı
Telekült Gücü diye bir kitap var. Orada bu konular biraz daha farklı olarak ele alınmış. Telekült gücünü e book olarak indirip okuyabilirsiniz. Bayağı eski bir kitap ve basımı yok şuanda.

Elif21

Kayıtlı Üye
Düşünce gücüyle olumlu sonuçlar aldım ben...
Herkese tavsiyemdir..
İYİ DÜŞÜNÜN İYİ OLSUN...????

Elif21

Kayıtlı Üye
Size şöyle diyim..
Hayatımdaki yalnızlığı dolduracak biriyle karşılaştım okulda..
Benim gibi davranan düşünen ve en önemliisi karakter ve duygu sahibi biriyle karşılaştım...😇😇😇😇

Elif21

Kayıtlı Üye
Ve en önemlisi düşünce gücümle hissetiklerini anlayabiliyorum...
Telepati yani..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Telekült Gücü'nü dün okudum.Farklı teknikler,fikirler var.Çekim yasasına ruhani varlıklarlada yaklaşılmış belli bölümlerde.Gevşeme teknikleri iyi izah edilmiş.Sıradanın dışında başarılı bir kitap.

ruhname

Kayıtlı Üye
Belgeseli izledim yarısını the secret adlı kitabı da şuan okuyorum belgeselle bire bir aynı ancak kitapta anlatılanlar biraz kafamı karıştırdı örneğin bir yerde " ben.işte şunu , bunu.........yapabilirim "diye düşündüğümüzde o şeyin tam tezadı oluyormuş yani yapamam diye bir düşünce teşekkül edildiği anlatılıyor , ancak bu bilinçaltından çok daha farklı bilinçaltı iyi , kötü doğru veya yanlış tahlil etmeden telkini dikkate alıyor burada bi tezat var şimdi biz bilinçaltımıza telkin ederek mi hareket etmeliyiz yoksa bu çekim yasasına göre mi hareket etmeli acaba ben mi yanlış algıladım bilgi sahibi olanlar anlatırsa çok memnun olurum :)

ruhname

Kayıtlı Üye
Telekült Gücü'nü dün okudum.Farklı teknikler,fikirler var.Çekim yasasına ruhani varlıklarlada yaklaşılmış belli bölümlerde.Gevşeme teknikleri iyi izah edilmiş.Sıradanın dışında başarılı bir kitap.

Söz ettiğiniz kitabı PDF formatında bulamadım yardımcı olur musunuz? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...