Altı yaşından küçük çocuklara reiki uygulamak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Merhaba, daha önce pek duymadım.Merak ettiğim bir konu.Acaba küçük çocuklara reiki uygularken ne gibi şeylere dikkat edilmelidir.Sonuçta onların çakra gelişimi hala devam ediyor.
Ne gibi problemlerle çalışabiliriz?

ruban

Kayıtlı Üye
Kalb bölgesine reiki verilmemeli küçük çoçuklarda ve kalb hastalarına reiki le zarar veremez siniz ama dikkat edilmesi gereken şeylerde var ilaçların etkisini artırıyor dikkat edilmeli bunlara sevgiyle ışıkla

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ben spesifik olarak şuraya verilmemeli diye birşey ilk kez duyuyorum.Çünkü usui reikide şu vardır; zaten enerji akmak istemezse akmaz,arıza neredeyse enerji yoğunluğu oraya akar ,siz kola uzatırsınız ellerinizi aslında problem dalaktadır,maksimum etkide olmasa da yine de dalağa enerji aktarımı ulaşır.Çocuklar ,yeni doğanlar ve hayvanlar aynı tepkileri verir.Bizden daha hızlıdırlar,hareketleri,organ fonksiyonları, biyolojik gelişimleri, algı seviyeleri ve ruhsal enerjileri daha hızlı. Bu nedenle yeni doğan bir bebeğe 30 dakikalık temel seansı 5-10 dakika arası uygulayabiliyorsunuz.Keza hayvanlara da,çünkü ağlama,bağırma,dönme veya istemediğini belirten herhangi bir hareketle yeterli enerjiyi alınca karşılık veriyorlar ve siz de çalışmayı kesiyorsunuz:) Zararı yok faydası çok diyelim.Ama bir rahatsızlığı yoksa,hatta 3 yaşından sonra sorarak izin de isteyebilirsiniz, normal bir birey gibi günlük rutin reiki çalışmanıza gerek te yok.Onlarınki devamlı yenilenen ve açık bir çakra sistemi,zaten kendilerini tazeliyorlar. Benim yeğenim elimi alıp" hani sen elinle bişey yapıyorsun ya,karnım ağrıyor ondan yap" diye karnına koyuyor mesela,zamanla onlar da talep edebiliyorlar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm anladım.Mesela nasıl konularda reiki verebiliriz.Ailede küçük çocuk sayısı çok.Biri yemek yemiyor, biri çok hareketli, biri çok hırçın vs vs.Her türden bir tane mevcut.Fiziksel ve duygusal şifa olarak çalışmak ne kadar doğrudur ?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hmm anladım.Mesela nasıl konularda reiki verebiliriz.Ailede küçük çocuk sayısı çok.Biri yemek yemiyor, biri çok hareketli, biri çok hırçın vs vs.Her türden bir tane mevcut.Fiziksel ve duygusal şifa olarak çalışmak ne kadar doğrudur ?
Reikinin her türevi için konuşamam ama usui reiki çok temel bir enerji emin olun hastayken verilen antibiyotikler daha zararlı uzun vadede :)
Yemesin efendim,ye ye yemezsen şu olur yemezsen dalga geçerler vs diye diye büyüdüğünde o çocuklar şişman yetişkinler olup çocukluk resimlerindeki cılız hallerine iç geçiriyorlar.Çünkü bilinçaltı yemeye kodlanmış. Hiçbir çocuk açlıktan ölmüyor dayanamayınca yiyor sonunda.Hırçın olan kolay,sevme dürtüsü ile dokunarak ta çalışablirsiniz,kucağınıza alın elleri kolları birbirine bağlı olmasın yeter. Konuşun anlatın,sözünüze güvensinler,size güvensinler zaten onaylarlar.Hareketli olana da sınav olur bakalım ne kadar süre sabit durabilecek?Giderek sabitlenme süresini uzattıkça sözle övün,atıştırmalıkla ödüllendirin.Çalışmaları kişiye özel bir hale getirmelisiniz.Mesela hırçın olana mavi hediyeler verin,deniz sesleri dinletin,siz reiki verirken o koca deniz kabuğunu kulağına tutup deniz kızlarının sesini dinlesin mesela :) Çocuk gibi düşünüp uyarlayın. Reikiyi diğer şifa ve kişisel gelişim sistemleriyle ve pedagojiyle harmanlayın.Şifa tek yöntemle sınırlanmaz,bilinen herşeyi harmanlar kendi yolunuzu bulursunuz,o size özel metot olur.Reiki bir araçtır,bunu taşlarla destekleyin veya beslenme egzersizleriyle....tüm birikimlerinden kendi yönteminiz oluşur. Usui Reikiyi her konuda rahatça kullanabilirsiniz çocuklara,bebeklere,bitkilere ve hayvanlara. zaten gereğinden fazla vermek diye birşey yok,kişi kendini kapatınca enerji akışı da kesilir.

Mithra

Kayıtlı Üye
Benim iki tavşanım var kafalarının 5 cm üzerine elimi doğruladım amaçsızdım başta Kundali reiki yada diğer enerjileri vermek gibi düşüncem yoktu yeni keşfettim :) kollarımdan avucumun orta kısmında su akar gibi enerji gitmekteydi buda şifa sayılırmı acaba? Çünkü niyet etmedim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Benim iki tavşanım var kafalarının 5 cm üzerine elimi doğruladım amaçsızdım başta Kundali reiki yada diğer enerjileri vermek gibi düşüncem yoktu yeni keşfettim :) kollarımdan avucumun orta kısmında su akar gibi enerji gitmekteydi buda şifa sayılırmı acaba? Çünkü niyet etmedim.

Bir şeyin şifa olması için ;karşınızda izinli ve kabul eden bir canlı, Ait olunan bir şifa sistemi;bu sisteme ait gerekli sembol niyet ve duruşların gerçekleştirilmesi, yine sistemde belirtilen süre ön ve son hazırlıkların kişi tarafından uygulanması, en azından mevcut durumda bunun en iyi şekilde uyarlanması gerekmektedir.

Eğer şifa sanatları insiyasyonunuz varsa zaten el çakralarınız açıldığından siz kendinizde olan enerjinizi veya aldığınız eğitimden gelen enerjiyi aktif el ve ayak çakralarınızda hissedersiniz hepsi bu.Buna şifa diyemeyiz.

Ancak enerjisel şifa insiyesiyseniz (reiki türevleri,ra sheeba, osi gibi) el ve ayak çakralarınız aktif olduğundan şifa alımı ve verimini buradan yaptığınızdan,o tavşanın şifa aktarımına ihtiyacı varsa siz elinizi ona uzatınca bunu bu şekilde hissedersiniz. ellerinizi yoklama aracı gibi düşünün. Bu durumda hazırlanıp gerekli prosedürünüze göre hayvancığa şifa vermelisiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...