çakralari açan zikir

feyza nur

Kayıtlı Üye
Merhabalar.Burada yeniyim.Ve ilk paylaşımımı yapacağım. Ben daha denemedim ama ilk fırsatta deneyeceğim:)

İnsanda 7 tane enerji merkezi vardır. Bu merkezler arasında dönüş olması gerekiyor. Bizlere düşen bu merkezlerdeki enerjileri uyandırıp, daha sağlıklı yaşam sağlamak. Bu tüm hayatınıza etki edecektir. Ruhunuzla birlikte vücudunuz da dengelenmiş olacak. Daha mutlu, daha huzurlu, daha zinde ve daha enerjik olacaksınız.

Şimdi yapmanız gerekenleri anlatayım.

Bağdaş kurmuş şekilde oturunuz.
Niyet ediniz. Ya Allah ve Ya Nurullah esmalarıyla vücudumdaki tüm çakraları açacağım deyin.
3 Kere Kelime-i Şehadet getirin.
3 Kere Salavat getirin.
Kalp Zikri ile 1000 Kere Ya Allah deyin sonra yine
Kalp Zikri ile 1000 Kere Ya Nurullah deyin.

Bu zikri mümkün olduğu kadar gece ve kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir yerde, düzenli olarak yapın. Zikir esnasında, soğuk terleme, vücutta terleme ve uyku gelme, esneme gibi durumlar olacaktır. Bunlar normaldir, çünkü çakralarınızın açıldığını gösterir. Ama çok kısa zamanda daha dinç ve enerjik vücudunuz olduğunu göreceksiniz.

Alıntıdır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence zikirleri ibadet dışında bir amaç için kullanıcaksak bir gözetmenin gözetiminde bunu yapmalıyız çünkü belirlenen zikir adetleri herkezde aynı etkiyi göstermeyebilir.Yani beklenmeyen sonuçlarda alınabilinir diye düşünmekteyim.Çakraları açmak için daha doğal yöntemlere başvurmalıyız diye düşünüyorum.

feyza nur

Kayıtlı Üye
Belki haklısındır. Ama ben Allah'ın isimleri zaten insanı rahatlatır diye düşünüyorum.Zaten bu esmaların sayısıda o kadar fazla değil ki insana çok zarar versin. Genellikle tarikat mensupları zikirleri çekerken mürşidlerinin gözetiminde çekiyor. Ama onlarda 5000-10 000 tane falan çekerken.;)

KillerHarpooN

Kayıtlı Üye
paylaşımın için teşekkürler..Kalpler ancak Allah'ı zikrederek huzur bulur...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yalnız başına Ya Allah zikri çakraların düzene girmesine yardımcı oluyor.
Çakraları açmak yanlış bir tanım aslında. Düzene sokmak dersek daha doğru bir yaklaşım olur.

origanum

Yönetici
Yalnız başına Ya Allah zikri çakraların düzene girmesine yardımcı oluyor.
Çakraları açmak yanlış bir tanım aslında. Düzene sokmak dersek daha doğru bir yaklaşım olur.

Aynen öyle, çakralar dengelenirken sadece zikir kullanılmak isteniyorsa Ya Allah zikri en uygunudur. Her bir çakra için dengeleme oluncaya kadar zikredilmeli, düzenlendiğini anladıktan sonra diğer çakraya geçilmeli ve her biri için bu şekilde uygulanmalıdır.

Astrall

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Öncelikle şöyle belirteyim benim kök çakram kapalı:eek:fftopic:açmak istiyorum ama nasıl açıcağımı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.
Ve 6.çakra yani 3.gözü açmak istiyorum da cinleri görürsün diyorlar doğrumu ? Değilse nasıl açıcam söylermisiniz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Merhaba,
Öncelikle şöyle belirteyim benim kök çakram kapalı:eek:fftopic:açmak istiyorum ama nasıl açıcağımı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.
Ve 6.çakra yani 3.gözü açmak istiyorum da cinleri görürsün diyorlar doğrumu ? Değilse nasıl açıcam söylermisiniz.

Bölümün alt başlıklarında hepsi anlatılmış,sabit başlıklarda da var, oradan okuyun lütfen.