Doğum / Yildiz Haritası

Aynaz

Kayıtlı Üye
Iyi Aksamlar Arkadaslar :)

Dogum / Yildiz Haritamizi nasil kendimiz cizebilir, cikartabiliriz?
Simdiki Zamanda hemen Dogum Tarihlerini Internete girip Saniye icinde cikarabiliyoruz.
Eskiden böyle bir Lüks yoktu tabiiki.

Neredeyse tüm Internet Sayfalarini arastirdim, ama Dogum Haritamizi nasil kendimiz cikartabilecegimizi bir türlü bulamadim.
Bunu tüm Ayrintilari ile anlatan bir Kitap, bir Üye, bir Dost, Arkadas varmidir acaba?

Simdiden cok tesekkürler :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Iyi Aksamlar Arkadaslar :)

Dogum / Yildiz Haritamizi nasil kendimiz cizebilir, cikartabiliriz?
Simdiki Zamanda hemen Dogum Tarihlerini Internete girip Saniye icinde cikarabiliyoruz.
Eskiden böyle bir Lüks yoktu tabiiki.

Neredeyse tüm Internet Sayfalarini arastirdim, ama Dogum Haritamizi nasil kendimiz cikartabilecegimizi bir türlü bulamadim.
Bunu tüm Ayrintilari ile anlatan bir Kitap, bir Üye, bir Dost, Arkadas varmidir acaba?

Simdiden cok tesekkürler :)

belli başlı siteler var , onlardan çıkartılabiliyor . ....
tercih edeblirsin. lakin okuyamazsınız , önce eğitimini almanız gerek . kitaptan bol ne var . astroloji okulları var türkiyede , kurucularını araştırın vs vs vs kitapları bir bir çıkıyor . tabiki ali gufran erkılıç gibi bir üstadı unutmamak lazım:)

Madmen

Kayıtlı Üye
Niçin kendiniz çizmek istiyorsunuz ? . ........gibi siteler ve çoğu programlar gayet iyi çıkarıyor . Böyle bir uğraş içerisine girmek . Helenistik dönem astrolojisi ve mezopotamya astrolojisi geleneğinden kalma bir metod . Piyasada bir kitap var , Adını unuttum ( DQR da var ) : Astroloji-parapsikoloji bölümüne dikkatli bakmanız yeterli . Önce büyük bir 360 derece dilimlik daire çizilir ( İçinede küçük bir daire çünkü açı oluşumlarının grafiğini oluşturacaksınız orada ) . 30 derece şer olmak üzere 12 ye ayıracaksınız o dairenin dairesel çevresini ( 12 burç , 12 ev vardır çünkü ). Hangi ev sistemine yönelik çıkaracaksanız o sistemin hangi noktanın merkezi baz alınarak çıkarılınıyor ona bakacaksınız örneğin dünya -merkezli jeosantrik bir harita mı yoksa güneş merkezli holistik falan mı ? . Gezegen saatleri , Gezegenlerin hızları ve sabit yıldızların burçlardaki derecelerini falan hepsini bilmeniz gerekiyor . Kısaca astronomi okumuyorsanız eğer , Bu işte oldukça zorlanırsınız . :)

ontario

Kayıtlı Üye
Astroloji güzeldir ilgilenmeni tavsiye ederim :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sizin doğum haritasını çizmeniz mi?Kendiniz çizemezsiniz,eğitimini almanız lâzım.:)(Şenay Yangel eğitim astroloji eğitimi veriyor benim bildiğim).Ama birçok site var hazır çıkartan onlardan yardım alabilir,çıkartabilirsiniz.Ya da bir astrolog tarafından çıkartılabilir ama onunda ücreti yüksek gelebilir.Öner Döşer'in Astroloji 'de Kompozit Haritalar adında kitabı var.İnceleyin isterseniz.Diğer kitaplarınada bakın,en faydalı bilgileri edinebileceğiniz bir isimdir.Birde Şenay Yangel'in Temel Astroloji adında bir kitabı var.Doğum haritasını anlatan bir kitap.
Harita çizimlerini anlatmaz bunlar ama genel olarak bilgi anlamında ,çok kapsamlı kitaplardır.

hashikio

Kayıtlı Üye
İşinize yarar mı bilmiyorum ama İnkılap Yayınları'nın Astroloji Görsel Rehberler kitabında "Haritanızı nasıl çizersiniz?" diye bir bölüm var ama yüzeysel bilgiler gibi duruyor.Daha detaylı incelemedim, bilmiyorum ama belki işinize yarar.Yazarları Julia & Derek Parker.

ontario

Kayıtlı Üye
İlk olarak doğum saatinden emin olmaya çalış. Daha sonra site ismi vermek yasakmış o yüzden vermeyim netten bulursun. Çıkan haritanda oluşan açıları, hangi gezegen hangi evde hangi burçta bunları nette aratarak az çok bir bilgi sahibi olabilirsin.

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
Ben az buçuk doğum haritası yorumlayabiliyorum okuldan sonra eğitim almayı da düşünüyorum. İnsanların az buçuk hangi burca ait olduklarını çözebiliyorum. Ama çok kapsamlı bir şey kesinlikle eğitim şart :))