Ruh besleniyor mu? Bizim isteğimiz dışında hareket ediyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
Ruh beslenme gereksinimi duyuyor mu? Biz istemeden ruhumuz besleniyor olabilir mi? Müziğin ve ritimin bu konuyla ilgisi var mıdır? Ruh bizim isteğimiz dışında mı hareket ederek besleniyor yoksa buna zemin hazırlayan biz miyiz? Enerji, farklı bir enerjiyle mi beslenir yoksa ritim gibi unsurlarla mı beslenir?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bence ruh beslenme gereksinimi duyar.Buda kişinin enerjisiyle ilgilidir.Kimi insan olumsuzdan beslenir,bi diğeri pozitifi çekmeye meyillidir.Müziklede ilgili tabi,müzikte ruhu besler.Yalnîz ruhun kişiden bağımsız beslendiğini düşünmüyorum.Biz bilinçli olarak yapıyoruz bunu.Nasıl ki fiziksel olarak beslenme bizim elimizde ise ruhumuzuda besleme biçimimizin bizim tercihimiz olduğunu düşünüyorum.Bazen istisna durumlara maruz kalınabilir mutlaka ,irade dışında...
Ancak genel olarak farkında olarak ya da olmayarak ruhumuzu besleyen bizleriz ki bence çoğunluktada farkındayız.

VASSAGO

Banlı Kullanıcı
İş
Yazılım Mühendisi
ruh beslenmez ruh iradeyede bağlı değildir ruh manevi bedendir ruh olmasa vücut kıdem bulmaz canlı olmaz nasıl ağaç güneş görmezse...

La-edri

Kayıtlı Üye
Ruhun bir gidasi vardir, ruh kendisi manevi oldugu icin gidasi da manevi seylerdir, bu da kisinin dinine göre yaptigi calismalar ibadetler dualardir.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Müzik ruhun gıdasıdır :D

Ruh çok boyutlu bir kavramdır. Ama ruhu ruh yapan şey bedenle bir bütün olmasıdır. Bir besin midemizi doyurur, lezzeti ise ruhumuzu. Ruh doyması alınan hazlarla orantılıdır. Bana göre ruhun asıl gıdası ibadettir. İnsanın şükretmesidir. Ruhu doyuran manevi değerler bütünüdür.

damned

Kayıtlı Üye
Ruhun en temel gıdası sevgidir. İbadetin temeli de sevgidir, huzuru arayıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...