Mabet Havası

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu konuyu açma amacım, üyelerin beğendiğiniz ve benimsediğiniz mesajlarını bir arada toplamaktır. Konu başlıklarınıda parantez içinde ekleyelim. Sohbet havasına değinmeden sadece beğendiğiniz mesajları paylaşırsanız konu daha toplu olur. Saygılar. :)

lviv angeles (Hayat Felsefenizi Hangi Söz Özetler? adlı konudan)
Herşey Olacağına Varır , nam-ı diğer ;
Olduğu Kadar Olmadığı Kader.

Chillout (Hayat Felsefenizi Hangi Söz Özetler? adlı konudan)
Barış istiyorsan, savaşa hazır ol.

fransula (Gevezelik adlı konudan)
Her şerde bir hayır, her hayırda bir şer vardır... Yaşanılan hiç bir şey tesadüf değildir, her şeyin bir sebebi vardır.

*nefertiti* (Hayat Felsefenizi Hangi Söz Özetler? adlı konudan)
Ya hep ya hiç

EbruA (Gevezelik adlı konudan)
Yaşamayan bilemez,yaşamayan anlamaz;anlayamaz.

alin (Yalan Kutusunun Bağımlısı Olmayın ve Her Gösterilene İnanmayın... adlı konudan)
İyi parlamış ama haksız değil.İstenen de bu bilinçsiz isteneni tüketen yönlendirilebilen çoğunluk, kendilerine "zeki" bilir kişi her ne alansa onun uzmanı yetkilisi yöneticisi vs diyen kurnaz azınlık tarafından hipnoz altında yönlendiriliyorlar.Çark böyle dönüyor uyanılmasını istemiyor o "üstün azınlık" Çarlıklar imparatorlukla krallıklar yıkıldı eee mutlak bir taraf yine güçlü olmalıydı!!! Maalesef biz de küçük Amerika'yız durumumuz daha vahim çünkü hem küçük hem taklit hem de daha bağımlıyız.Söylenecek söz çok ama neyse... İkili tartışma kurbanı olmak istemiyorum.

MarlaSinger (Düşüncemizdeki Güçlerimiz adlı konudan)
Evet kendine güvenmek ve inanmak kesinlikle çok önemli fakat herşey kararında güzel... Bu tip şeyleri abartıp, kaptırıp ego şişmesi yaşayan çok insan var. Kendilerini ve çevrelerini mutsuzluğa sürüklüyorlar...

Pantea (Balon Sevgisi adlı konudan)
Bir cocugun insanlara olan guvenini sarsabilecek en kesin yol ! Bir cogumuz cocuklugumuzda daha sonra hayata ve insanlara bakisimizda ne gibi etkiler birakacagini dusunmeden laf olsun diye verilip yerine getirilmeyen sozlerin acisini yasamisizdir ,yazikki bu hatayi en basda ebeveynlerimiz yapiyorlar .

Kontejyan (Korkmak adlı konudan)
Bazen korkmak gerekli bir durum olabiliyor.. Korkmakta güzel bir duygu bence... Kaybetmekten korkan kişi sevmekten korkuyor evet aslında iyi yapmıyor çünkü kaybetmek daha ciddi sorunlar açabilecek bir durum, agrısız başımı neden agrıtayım diyerek sevmemek dogru tercih olabilir zira sevip güvenip umu baglayıp terk edildikten sonra ne anlamı kaldı ki.... Binlerce insan Keşke sevmiş olmasaydım diyor...

ori24 (Anka (Simurg) Kuşu Sembolü adlı konudan)
Rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan Simurg Anka, Bilgi Ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş...

Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. Kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da Simurg'u bekler dururlarmış. Ne var ki, Simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

Derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü Simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. Simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte Simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

Ancak Simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan Kaf Dağı'nın tepesindeymiş. Oraya varmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş. Kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. Yorulanlar ve düşenler olmuş.

Önce Bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp;

papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış);

Kartal; yükseklerdeki krallığını bırakamamış;

baykuş yıkıntılarını özlemiş,

balıkçıl kuşu bataklığını.

Yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış.

Ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen Altıncı Vadi "şaşkınlık" ve sonuncusu Yedinci Vadi "yokoluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... Kaf Dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

Simurg'un yuvasını bulunca ögrenmişler ki;

"SİMURG ANKA - Otuz Kuş" demekmiş.

Onların hepsi Simurg'muş. Her biri de Simurg'muş. Simurg Anka'yı beklemekten vazgeçerek, şaşkınlık ve yokoluşu da yaşadıktan
sonra bile uçmayı sürdürerek, kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça, her birimiz birer Simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda, tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız.

Şimdi kendi gökyüzünde uçmak zamanıdır...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL

panpa saçmalamış, atıyor bir yerinden . keyif hane bölümüne taşıyorum konuyu. satanizmden anlamayan yeni yetme bir veledin, komik lakırdıları olarak okur gülersiniz. panpalarım.

damned

Kayıtlı Üye
hazaR (Gevezelik)

Hayat elbet öğretecek sana.Kafana vura vura da olsa öğretecek Bir süre sonra eleyecek ama seni..Bu sefer hayat tarafından önemsenmemek adlı bir sınava tabi olucaksın.
Elini çabuk tut yani.

Çok güzel bir fikir ori bravo:)

damned

Kayıtlı Üye
Lviv Angeles

Egzotik iyisin hoşsunda...Ben bi unutmaya dair soru sordum,ruh katliamı diye başlık attın.Gevezelikteki mesajlarına bakıyorumda ,yakında bana prozac kullandırıcaksın.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Pelerin (Tabula Rasa)

Birlikte hayata bir adım geç kalıp, gözlerimizdeki bizi bulabilirdik.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Origanum (Özel mesaj)

'Dünyada adalet diye bir kavram yok ki.Bu insanların düzen içinde yaşaması için sonradan oluşturulmaya çalışılmış bir kavram. İnsanların ruhu her türlü şeyi deneyimlemek üzere gelmiştir dünyaya.Kimi kendinde yaşar birebir kimi de başkalarında görür ve öyle idrakine varır bir şeylerin.Bu şekilde de ruhu gelişir ve tekamül basamaklarında bir yere varır. Gelebildiğince, kendince tabi.Dünyaya gelmeden önce ne yaşacağı arafta bellidir, gelmeden biliyordur ve kabullenerek gelmiştir ama sonradan bilerek unutturulur ki dünyada bu bilginin etkisi altında kalmadan yaşayacağını yaşasın ve gerekli farkındalığa varsın.Yani şu an bu halimizle dünyaya gelmek bizim kendi isteğimiz ve bilgimiz halinde olan bir durumdan ibaret.Bu halde gelmeyi istedik çünkü tekamülümüz için en iyi öylesi gerekiyordu.Dünyevi yaşantı tamamen bir hayal aslında.Önemli olan bizim edindiğimiz tecrübe, öbür tarafa giderken yanımızda götüreceğimiz tek şey bu ve bunu elde etmek için çabalıyoruz dünyada. Her şey düzen içinde aslında.
Şükredeceğimiz kısım ise bu tekamüle erişmek için deneyimlendiğimiz her türlü şeyi iyice yaşayabilmiş olmak (iyi kötü gibi kavramlar biz insanlara göre , ruhani tarafta hepsi normal ve yaşanması gereken değerler).Bir de bazı şeyleri yaşamayıp da sadece etraftan görerek bildiğimiz, deneyimlediğimiz için (tecavüze uğramak, sakat kalmak, doğal afetler yaşamak, savaşın ortasında kalmak, açlıktan ölmek, işkence görmek vs).
Bu gen dizilimi ile gelmek kendi öz nefsinin tercihi ve bilincinde olan bir durum ve ruhun bu şekilde mutlu olacağına inandığı için böyle geldin, dünyevi bakış açın başka şeyleri istiyor olması ruhunu mutlu etmez, o kendi tekamülü için ihtiyacı olan şeyi istiyor ve elde ediyor, dünyevi bedenin istekleri (nefs) ona bu emelinde engel olamıyor.'

Bu mesajı yıllardır saklarım.

damned

Kayıtlı Üye
Pembe Pelerin ( Astral seyahata neden çıkamadığını açıklıyor)

Merhabalar öncelikle... Daha önce astral seyahat için çok uğraşmama rağmen çıkamadımdan çok bahsetmişimdir. Sanırım onun neden olduğunu anladım. Annem beni zararlı ruhanilerden korumak için (bana öyle dedi) bir tür dua okudu ve ellerini vücudumun bazı yerlerinde gezdirdi. Ama ben astral seyahate çıkamadığım için anneme yakınırken annem bana yaptığı o duanın aslında astral seyahate çıkmamam için olduğunu, boşuna heveslenmememi söyledi. Zaten bu tür şeylerle ilgilenmeme kızıyordu. Ben gerçekten yaptığına inanıyorum. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim yani tamamen kapandım mı buna karşı birşey yapılamaz mı? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler...

MadisonAvery

Kayıtlı Üye
KAR (Tabula Rasa)
Kişi ki bilmezse mektep,ne bilsin milleti mezhep,gumar altın palan giyse,yine merkep yine merkep,
Bu sözü babaannemden öğrendim, bur da ki gumar eşşeğin adı oluyor.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
hazaR ( Gevezelikler Gevezelikler)

Sevgili içinde bir çok özel beyni ve kişiliği barındıran o kadar da gizli olmayan mabedin güzel insanları.Bir kez daha yazı yazmak için huzurlarınıza hayatımın bütün isyanlarını,memnuniyetsizliğini,ergenliğini,ka rmaşasını,gürültüsünü ve komedisini toplayıp cümleleri gereksiz yere dolaylandırıp,süslemeyi seven yanımla çıkmış bulunmaktayım.Eğer buraya kadar tahammül edebildiyseniz lütfen devam edin.
Kelimeleri ağzımda çevirmeyi hep çok sevmişimdir.Neden bilmiyorum sevgili psikoloğum ve ben yazı yazmanın benim karman çorman olan küçük aklıma ve birbirine girmiş hislerime-özlemlerime-ihtiraslarıma-pişmanlıklarıma vs. iyi geleceğine karar verdik.Kendisi bana içimden ne geliyorsa yazmamı söyledi ve bende öyle yapmaya karar verdim ki burada ki çoğu insanı kendime yakın gördüğümden sizi hazaR denen çocuğun hayat çözümlemeleri-sentezleri-antisentezleri bombardımanına maruz bırakmayı düşündüm.
Eğer hala okumaya devam ediyorsanız canımsınız.Eskiden olsa burada bir yığın romantik-melankoli-platonik-imkansız aşk temalarını üşenmeden takındığım sahici mütevaziklikle-ki gerçekten mütevazi bir insanım işleyebilirdim lakin duyguların da ömrü olduğuna ve sürekli süregelen aşkın kendini sürekli resetleyen bir hafızaya ihtiyaç duyduğunu anladım.
Sevgili gençler ve büyüklerim aşkın geçici olduğundan bahsediyorum.Bunu erken yaşımda bana öğreten hayata sonsuz minnetlerimi sunarak sevginin daimi kaldığını belirtmek isterim.Tamam kabul o duygusal yazıları yazdığım insanı hala canımdan çok seviyorum,kendisinden kimseden duymadığım kötü sözler duymama rağmen çok seviyorum ama aşk'a dair küçük beynimde çok fazla şey kalmadı.Bıraksalar yıllarca hayaliyle yaşarım o ayrı.Aşk ölür,sevgi kalır.
Bu yanımın yani malumatfuruş yanımın hiç de hoş olmadığını bende biliyorum ama ben kendimi bu şekilde kabul etmeyi bir şekilde başardım.Bu yanımı insanlara çok göstermem.İnsanlara bilgi aktarma isteğimi bana çok yakışan bir samimiyete buladığımı düşünüyorum.bunu bir kaç kişiden duydum.Bilmiş insanlar da başkalarını incitmeden onlara bir şeyler anlatabilir..İncitmekten kastım senden iyi biliyorum havaları falan.
Bilgiye olan sonsuz açlığım bu aralar deli gibi okumama sebep oluyor.Her şeyi okuyorum.Teknolojiyi bu alanda çok etkili kullandığımı düşünüyorum.
Buraya kadar okumuş olan okura sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum :)
Yazmak için yazmak böyle bir şey sanırım.Buraya kadar hiç bir şey anlatamadığımı fark ettim.Hevesim kaçtı.
Gelen yorumlara göre susmayı öğreniceğim inşallah.Giriş gelişme sonuç kısımlarını bir türlü ayarlayamıyorum.Yani olaya vandan girip izmirden nasıl çıktım hiç bir fikrim yok.Bu sitede benim gibi insanların yazılarının çok okunmadığını biliyorum.Yani %60ik kısmın cin musallatı hariç hiç bir şey ilgisini çekmiyor.
Üzgünüm ama cinler beni ilgi çekici bulmuyor.Yani bende isterdim cinler çok üzerime geliyor vallahi bunaldım tarzı konular açmak ama olmayınca olmuyor(hayır tabiki bela aramıyorum sevgili okur yeni bir şeyleri tecrübe etmek tarzı düşündüm)
Aklınıza illaki gelmiştir anne ve babama sabır dilemek ama gerçek hayatta böyle bir insan değilim.Yani bu konuşmalar sadece kendi içimde oluyor.Etrafımda kimse kalmazdı vesselam.:D

Bunu okumayan kalmamıştır artık ama yine de yazayım dedim. Her okuduğumda gülerim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Mabet lerde tanrıya ibadet edilir, bu mabette durum nedir ?
Mabetlerde kimin neye ibadet ettiğini hiç kimse bilmez yaratandan başka. Burada da durum aynı. Yegane mabet insanın gönlüdür, taşla veya dijital kodlarla bina edilen yerin sadece adı vardır.

damned

Kayıtlı Üye
Pembe Pelerin ( Sayıların Gizemi)

merhabalar.. arkadaşlar benim herhangi bir psişik yeteneğim falan yok ama olmasını çok isterdim. sadece bu değil varlıklardan korktuğum kadar onlarla iletişim kurmayı çok istiyorum. bu konuda kendimi yetiştirip insanlara faydalı olabilmeyi isterdim.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
BritneySpears (Uzaylı Varlıklardan Bazılarının Tipleri)

Gerçekten tanıştınızmı uzaylılarla? Ama bu muhteşem olağanüstü birşey!! nasıl bukadar soğukkanlı ve sıradan bir olaymış gibi bahsediyorsunuz bu durumdan? Sanki altkatınıza yeni taşınan komşuyla tanışmanızdan bahsediyorsunuz
Not: Bahsettiği üye yasaklı

damned

Kayıtlı Üye
Thisislove ( Cevap verilip kapatılmış sorular)

Merhaba. Bir sorum olacak. Dün gece yatarken birinin beni dudağımdan öptüğünü hissettim. Dudağım vakum gibi çekildi. Muck diye de ses geldi. Gözlerimi açtığımda kimse yoktu. Zaten yalnız yatıyorum kim olacak Ondan önce de yatağımda arkamdan birinin sarıldığını hissettim. Resmen biri kolunu attı ve sarıldı. Bunu yaşayınca tüm vücudum bi kaç dakika titredi. Nedir bu olay ne oluyo zihnin oyunu mu diğer varlıklarla ilgili mi.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Thisislove ( Cevap verilip kapatılmış sorular)

Merhaba. Bir sorum olacak. Dün gece yatarken birinin beni dudağımdan öptüğünü hissettim. Dudağım vakum gibi çekildi. Muck diye de ses geldi. Gözlerimi açtığımda kimse yoktu. Zaten yalnız yatıyorum kim olacak Ondan önce de yatağımda arkamdan birinin sarıldığını hissettim. Resmen biri kolunu attı ve sarıldı. Bunu yaşayınca tüm vücudum bi kaç dakika titredi. Nedir bu olay ne oluyo zihnin oyunu mu diğer varlıklarla ilgili mi.
Ori'den özür diliyorum muhabbet havasına dönmesin demişti ama tutamadım kendimi.:):):)Söz bu ilk ve son Ori.
Öldüm gülmekten.Ahahhahaah "Dudağım vakum gibi çekildi,muck diye ses geldi.Zaten yalnız yatıyorum kim olacak?" Ay çok güldüm yaaaa:):):)Böyle ne mesajlar vardır kimbilir unuttuğumuz.:)

damned

Kayıtlı Üye
Ori'den özür diliyorum muhabbet havasına dönmesin demişti ama tutamadım kendimi.:):):)Söz bu ilk ve son Ori.
Öldüm gülmekten.Ahahhahaah "Dudağım vakum gibi çekildi,muck diye ses geldi.Zaten yalnız yatıyorum kim olacak?" Ay çok güldüm yaaaa:):):)Böyle ne mesajlar vardır kimbilir unuttuğumuz.:)

Ori bende özür dileyerek yazıyorum bu ilk ve son:) Lviv asıl sn origanum un bomba cevabını görmeliydin:D Şuan bulamadım bulursam eklerim :)