Korkularımı yenmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Perno

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar dilerim.

Ben ADHD yani hiperaktivite bozukluğu olan paranoyak, heyecanlı, tedirgin ve ruhani varlıklardan korkan bir kişiliğe sahibim.
Hiperaktivite bozukluğu olduğu için panik atağa sebep olabiliyor, heyecanıma karşı koyamıyorum ve bu beni tedirgin ediyor.
Merak ettiğim bazı şeyler var, bu ruhani arkadaşlar durduk yere kişilerle uğraşıyor mu, uğraşıyorsa neden, uğraştığını nasıl anlarız, büyü yapıldığını nasıl anlarız ve en önemlisi lanet korkuyu nasıl yenebiliriz, arkadaş ben bir şey istemiyorum.
Arkadaş olmak istiyorsa bile, merhaba ve merhaba daha fazlası olamaz. (Gerçi oda olmasın) yani benden uzak olsunlar.
Tek istediğim bu yani, benimle uğraşan var mı bilmiyorum ama varsa bile uğraşmasın. Korkumu yenmek istiyorum.

Bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var, yardımlarınız için herkese teşekkür ederim.
Tekrar iyi akşamlar, efendim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Sizinle kim niye uğraşsın ki? Yani kendi halinde yaşayan canlı işi gücü yok ta dur bir Perno ile uğraşayım demeyecek ya?İçiniz rahat olsun bu konuda, bu kadar basit olsa dünyada normal yaşayan insan kalmazdı.

damned

Kayıtlı Üye
Sn Origanum' un bu tarz sorulara her zaman cuk oturan bir yorumu var. ''Eğer birileri sizinle uğraşıyor olsaydı şuan bunları yazıyor olamazdınız. İçiniz rahat olsun''.

Perno

Kayıtlı Üye
Hocam, doğruyu söylemek gerekirse ben deistim ve yaklaşık 6-7 yıldır cünüp geziyorum. Duş almak abdest oluyorsa, her gün alıyorum.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Eft yapın inanmasaniz bile uzun süre yapın en etkili yöntemdir benim ve bir çok kişinin deneyimlerine göre

Shadow Vain

Banlı Kullanıcı
Öncelikle bu iki konuyu okuyup bilgi edinin.
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=36155
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=45156
Korkunuzu yenmek için bir çok yöntem mevcut. Nefes egzersizleri, eft, olumlama yapabilirsiniz. Bilinçaltı temizleme meditasyonu sesli onu dinleyebilirsiniz.
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=24620
Nefes egzersizleri ile duygularınızı kontrol altına alabilirsiniz. Nefes terapisi bölümünü inceleyebilirsiniz. Hipnoz ile bu tarz korkuların sebebini bulup çözmek kolaydır. Fakat bunun için profesyonel birinden destek almanız gerekir. Ayrıca korkularımız çakralarımızı tıkar. Tıkanmış veya yeterli çalışmayan çakralar duygusal problemlere yol açabilir. Çakra bölümünü okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca hipnomeditasyon bölümünde hazır çakra meditasyonu bulunmaktadır.

mehmetben

Kayıtlı Üye
Açıklamalarınızda deist olduğunuzu yazmışsınız lakin sizin inancınıza göre ruhani varlık diye tabir ettiğiniz şeyin olmaması gerekir eğer bu tür varlıkların var olduğunu kabul ediyorsanız o zamanda deist olmamış olursunuz tam olarak ifade etmesenizde cünüp olmanızla bağlantılı bir durum olabileceğini hesaba katıp hemen arkasındanda duş aldığınızı yani arındığınızı yazmışsınız kısaca anladığım sizin boşlukta olduğunuz ve git geller yaşadığınız bence inandığınız şey her neyse tamamen ona yönelin daha detaylı yazarsanız çözümlememi ona göre yapar fikirlerimi yazarım son olarak bilinçaltımızda oluşturduğumuz korkular balona benzer bişler şişirdikçe dahada büyürler ve o balon büyüdükçe bizler onun karşısında irade olarak küçülürüz bırakın ilgilenmeyin sönüp gitsin farkında olmadan düşüncelerimiz ile var olmayan negatifleri kendi alanımıza çekiyoruz ve bu durumu tekrar pozitife döndürecek olanda yine bizleriz neyi nasıl düşünürsek öyle olacaktır insanlardan yardım almak en doğal hakkındır ama bunu başaracak olan yine sensin korkuların karanlığı güçlendiriyor hadi yak içindeki tüm ışıkları ve aydınlat dünyanı....

VASSAGO

Banlı Kullanıcı
İş
Yazılım Mühendisi
deist olduğunu söylüyosun sizin için zaten ruhaniyet yoktur ruhani varlık yoktur yoksa deist değilsin ozaman korkuyosan onlardan inanıyosun demektir... VArlıklar Büyü ve yanlış ritüel ve uygulamalardan büyük günahlardan kapıdan girer durduk yere size niye gelsinler onlar bildiğiniz gibi değiller girmeyin bukadar derinlere az izleyin cinli filimleri ve anlatılanlar gibide değiller onlarında kavimleri var bizim gibi ibadet edip yaşayanları var kafirleri ve ifritleri var tek varlık cin varmış gibi söylüyosun aklın almıcağı kadar paralel varlıklar var binlerce..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence çok ciddi bir terapiye ihtiyacınız var.
Hepimiz ruhani varlıklardan korkuyoruz ama acaba şöylemi acaba böylemi diyerek durup dururken kendimizi korkuya salmak ta normal bir durum değildir.
Herzaman söylenen birşey var "onlar herzaman etrafımızdalar" onlarda kendi doğal yaşam seyirlerini yaşıyorlar.Aman dur bir insan evladı seçeyim vurayım kırbacı tarzı dolaşan bir varlık yoktur içiniz rahat olsun.
Siz bence büyü varsa nasıl anlaşılır vs. sorular soracağınıza bu korkularınızı terketmeye odaklanın.Çünkü şu an bilgi olarak öğreneceğiniz herşey korkunuza korku katmaktan başka birşey yapmayacaktır.

Kendinizde biraz farkındalık kazandırmak iyi olucaktır.
Size hikaye metodunu öneriyorum öncelikle.
Kendi yaşadığınızı başka karakter ve isim ile hikaye olarak uzun uzun yazın.Mesela ahmetvarlıklardan korkuyor gibi.
Tabi böyle kısa olarak yazmayın uzun uzun kaıda dökün yaşadıklarınızı.Senaryo yazarlığı gibi düşünün.
Sonrasın da ise bu kağıtta yazılanları kontrolcü bir ruh haliyle kontrol edin.Unutmayın o kağıtta kendinizi değil başka bir kişiyi kontrol ediceksiniz o anda kendinize dair şeylere baktığınızı unutun.
Çıkardığınız sonuçlarıda daha farklı bir kağıda not alın.
Bu sizde nelerin yanlış gittiği konusunda size çok büyük bir farkındalık kazandırıcak hemde bu yol ile orada tespit ettiğiniz eksik yönler için kendinize E.F.T yapın.

escano

Banlı Kullanıcı
Kendin vermişsin istediğin cevabı zaten. Sen bile bilmiyorsun uğraşan biri olduğunu. Sadece varsayım. Eminim sen bu düşünceleri içinden geçiriyorsundur ve bilinçaltı bunu olduğu gibi alıyordur. Bu kızdan hoşlanıyorum diye kendine telkin verirsen o kızdan hoşlanırsın. Bilinçaltı espiri anlamaz, Herşeyi olduğu gibi alır. Kendine telkinler verebilirsin. Ha paranoyaklık gibi bir şey varmış. Bu işlerş zorlaştırır mı? Belki. Paranoyak olduğun için bu düşünceler aklına giriyor olabilir. En yakın zamanda psikolojik destek al. Azımsanacak şeyler değil paylaştıkların.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu varlıkların bizimle uğraştığını düşünmek insanların uğraştığını düşünmekten farksız aslında.Bir insan hiç tanımadığı biriyle uğraşırmı?Uğraşmaz.Neden uğraşsın?Sebep yok ki.Ancak durduk yere bir rahatsızlık verilir ve üstüne gidilirse o zaman iş değişir.Varlıklarda da aynı.Durup dururken hayatınıza girmezler,uğraşmalar.Bizler onların hayatına zorla kendimizi sokmaya çalışırsak o zaman karşılığını alırız.Rahatsızlığınız için tedavi görüyorsunuz değil mi?
Kafanızı başka şeylerle meşgul edin.Düşünmeyin,başka şeyler düşünün.Düşündüğünüz sürece içinde kalırsınız.Güzel o kadar çok şey var ki hayatta...Onları görün,bunları değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...