Hayata karşı ilgisizlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Her insanda gördüğüm gibi , Kendini bu psikodinamik atmosfere çok öncelerden hazırlamışsın dostum . Önceden almadığın yada almaktan çekindiğin sorumluluklarının sende yarattığı kaygıyı dindirmek için kendine suçlu kişiler ve kültürel modeller yaratmışsın . Biyolojik olarak uzmanlar tarafından teşhis edilen ; erginliğe geçiş evresindeki anksiyete dönemini içeren bir yaştasın . 24 yaşlarına kadar bu kimlik krizinin yoğunluğu değişebilir tabi , Ama bunu atlatamayanların ömür boyu çocuksulaştığı insanları tanıyorum . İçinde bulunduğun durum hakkında görüş-açıklığı kazanabilmen için zamanın geçmesine izin ver . Belki senin her ihtiyacını sesini çıkarmadan karşılayan ve pohpohlayan ebeveyn ilişkileri yaşadın , Onların oluşturduğu önyargı bir insanı hayata karşı kolayca pes ettirebiliyor Sana tavsiyem dersaneden kaydın silinmedi ise devam etmen ve ygsden belli bir ortalama alarak , Lysye daha canlı ve motive bir şekilde hazırlanman . İçinde bulunduğun durum şimdilik sana çıkmaz bir sokak gibi görünebilir , Lakin hayattan dejenere olursan bu sefer enerjin tekrardan yükseldiğinde kendini tatminsiz\obsesif bulma imkanın var . Kendi sezgi ve içgörülerine güven . Evren sendeki hazineyi ortaya çıkarmak için genişlemeye ve sürkülasyonunu sürdürmeye devam ediyor . ...

Dershaneden ayrldm tekrar yazılabilirim ama toparlayamıyorum kendimi yorum için çok teşekkür ederim benim için bunlar çok önemli çünkü başkalarının fikirleri önerileri beni etkiliyor.

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Ramhta Beyaz Kitap , Sana bu Kitabı Öneririm dostum . Kitabı Okuduktan sonra İstediğin her ne ise anlatamadığın kendine bile hatta İşte onu elde edebiliceksin ,çünkü ben başarmak üzereyim . Sevgi Ve ışıkla

En kısa sürede alıp okuyacağım umarım benim için de sizde yarattığı etkiyi yaratır.

Ori

Kayıtlı Üye
Bende okulu öyle görüyorum. Ama şu zamanda okul okumadan elde edilecek bir hayal yok ki. Baktığımız zaman asıl amaç para başka bişey değil ben daha derin düşünürsem sokakta falan bulurum kendimi ciddiyim yani delircem düşünmekten. Çok fazla düşünüyorum bundan uzaklaşmaya çalışıyorum zaten.

Düşünmek iyidir ama ne düşündüğünüze bağlı. Siz hayata istemeden benim gibi karamsar bakanlardan olmayı seçmişsiniz. Bunun düzeltilmesi zor olduğunu ikimizde biliyoruz ama imkansız değil. Kararsızlık, endişe, tedirginlik ve hayata karşı yenik düşme korkusu.. İyi hayat yaşama çabası ve elimizdekinin değerini bilmemek.. Daha niceleri var. Biz şunu unutuyoruz ki hayat endişe etmek için çok kısa. Hepimiz kumar oynuyoruz ve elimiz kötü geldiğinde ise ya ağlıyoruz ya da hayatımıza son veriyoruz. Eliniz kötü gelse bile bir sonra ki el için hala umudunuz var. Napalım yani? Elimiz kötü geldi diye intihar mı edelim?

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Düşünmek iyidir ama ne düşündüğünüze bağlı. Siz hayata istemeden benim gibi karamsar bakanlardan olmayı seçmişsiniz. Bunun düzeltilmesi zor olduğunu ikimizde biliyoruz ama imkansız değil. Kararsızlık, endişe, tedirginlik ve hayata karşı yenik düşme korkusu.. İyi hayat yaşama çabası ve elimizdekinin değerini bilmemek.. Daha niceleri var. Biz şunu unutuyoruz ki hayat endişe etmek için çok kısa. Hepimiz kumar oynuyoruz ve elimiz kötü geldiğinde ise ya ağlıyoruz ya da hayatımıza son veriyoruz. Eliniz kötü gelse bile bir sonra ki el için hala umudunuz var. Napalım yani? Elimiz kötü geldi diye intihar mı edelim?

Yapmadığım bişey değil onuda yaptım ama şunu anladım hayatta kalıp savaşmak zorundayız bi yaratılış amacımız var. Bu arada beni şuan en iyi anlayan siz olduğunuzu düşünüyorum hislerime tercüman oldunuz. Hayat endişe etmek için çok kısa ? peki ya bunu anladığım halde neden harekete geçmiyorum ?

Ori

Kayıtlı Üye
Yapmadığım bişey değil onuda yaptım ama şunu anladım hayatta kalıp savaşmak zorundayız bi yaratılış amacımız var. Bu arada beni şuan en iyi anlayan siz olduğunuzu düşünüyorum hislerime tercüman oldunuz. Hayat endişe etmek için çok kısa 😑 peki ya bunu anladığım halde neden harekete geçmiyorum ?

Umursamaz bir kişiliğe sahibiz çünkü bunun tohumları size şuan atılıyor ama farkında değilsiniz. Zaman geçtikçe bu tohumları sizde farkedeceksiniz ama iş işten geçmiş olacak. Sorumsuz ve umursamaz bir yaşantımız var ama sizin bu başlangıç evresi içinde şuanlık, tabi ben kendimi hiç söylemeyeyim bile.. Çünkü o kadar umursamazım ki bu da bende yeni bir bakış açısı tasarlıyor yani hayat bana basit ve saçma geliyor. İnsanlar küçük bir karıncadan farksız gibi görüyorum.. İşte bu halimin temeli sizin yaşlarınıza dayanıyor. Hayatı sanaldan ibaret görürüm. Bizi yaratıp bırakmışlar gibi.. Biz şuan bir oyun içinde birinin eli altında debelenip dururken bu hayatımızın klişe saçmalıkları beni tabi ki tatmin etmiyor. Bu yüzden bende sinirleniyorum ve oyunu bitirdiğim takdirde ne olacağımı bile bilmiyorken yaşamak bana daha saçma geliyor. Kendi canımıza kıysak bile ne olacağımız belli değilken bu oyunun kısıtlanmış kurallarını ve bölümlerini göremediğim için daha da sinirleniyorum. Kısacası ne için yaşadığımızı bile bilmiyorken bu boşluk yüzünden dünyaya dayalı zevklere hapis olmuş ve para için yaşar olmuşuz. Herşey basit ama herşey mükemmel bir gizlilik içinde şekillenerek bu hayatı değerli gibi gösteriyor. Bu gizliliğe kafa çok yoranlar ise ya deli oluyor ya da sorgulamaktan vazgeçiyor. Ne olduğumuz bile belli değil zaten yaşayın gitsin.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kendi içlerinde zihinlerinin dağılmasına müsade etmeyen ağır yükleri vardır.
Hırs da ağır yüklerden biridir aslında, insanın içini kemirir, kansere kadar götürebilir. Kanser kelimesi lisanlara girmeden önce yerli halklar bu hastalık için kemiren, yiyip bitiren anlamına gelen bir sözcük kullanırlarmış.
Siz daha sağlıklı bir ağır yük edinin, zihniniz başka şey düşünmeye hal bulamasın.
Çözümünüz bu.
Bunu kendimden biliyorum.:)Mesela bişey düşünüyorum ve üzüldüğüm birşeyse, çok meşguliyetimin olduğu kafamın başka şeylerle dolu olduğu dönemde düşünüp üzülmeme fırsat kalmıyor.
Eğer boş zamanım çoksa o konuya takılı kalıp bol bol üzülüyorum.Hakikaten zihnini meşgul etmek çok farkettiriyor.
Renaskamp ;zihnini oyalayacak odağını değiştirmeni sağlayacak bişeyler bul kendine.Birde "okul okumadan elde edilecek hayâl yok demişsin".Bırakta hayâllerin mantıklı olmasın.Hayâllerinde uçmayı dene,bambaşka bi yerde yaşadığını hayâl et.Ucu mantığa dayanmayan,uçsuz bucaksız hayâller kur kendine.Sen hayallerinde bile kendini hücrede tutuyorsun.Ben lise dönemindeyken abartmıyorum saatlerce hayâl kurmak için odamda otururdum.Kısıtlama kendini,anladığım kadarıyla bazı şeylere çok takılısın.Sende farkındasın zaten,çok derin düşünüyorsun.Herşey olacağına varır.Kendini ve geleceğini düşün tabiki ama bu dünyada sonsuza dek çakılı kalamayacağımızı,herşeyin geçici olduğunu unutma.Hayatı bu kadar ciddiye alma.Çok sevdiğim bi laf vardır;Hayatı hafife al ,ciddiye alınacak kadar ağır olmamalı.Sende hayatı hafife almayı dene.:)

Elif21

Kayıtlı Üye
Aslında sorun içimiizn sıkılması değil içimizi sıkanlarda..
Benimde çevremde böyle insanlar mevcut ama ben onlara inat gülüyorum

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Aslında sorun içimiizn sıkılması değil içimizi sıkanlarda..
Benimde çevremde böyle insanlar mevcut ama ben onlara inat gülüyorum

Aynen öyle ne kadar baska etken olmadığını söylesekte gerçekler bunu gösteriyor .

lviv angeles

Kayıtlı Üye

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Birazcık stres, biraz bunalım, biraz da çevredekiler tarafından anlaşılmama. Her şeyi bırakıp bir çantayı alıp yollara düşme isteği. Ama bunu yapamayacağının farkında olmak. Hayatın bir anlamı olduğunu bilmek ama bu anlama ulaşamamak. Eğer doğru anladıysam hissettiklerin bunlar. Psikologlara güvenmemek, seni anlayamayacaklarını düşünmek. Bunlar aslında sınav psikolojisindeki bir öğrencinin ortalama ruh hali. Kendimden biliyorum. Kendine bir hedef koy. Üniversite bölüm olarak değil ama. Mesela dans etmek mi özgür hissettiriyor Üniversiteyi kazanınca dans kursuna yazılacağım de. Şimdi sıkılıyorsun. Bırak dersleri bir kenara doğa yürüyüşü yap. Kitap oku. Seni rahatlatacak şeylerle uğraş. Ama her şeyi bir kenara bırakma. Zaten mabette büyükler demiş, sorumluluk alman lazım diye. Küçük ya da büyük bir sorumluluk duygusu belki bulunduğun ruh halinden uzaklaştırabilir.

origanum

Yönetici
Bazen nasihatler, etraftan gözlenip de alınan deneyimler yeterli gelmez kişilere, illa kendileri bizzat deneyimledikten sonra idrak edebilirler. Her bünye farklı yaratılmıştır. Bu yüzden o baş o taşa çarpacak. Onun için en münasibi o demek. Beklemeli, yaşamalı, zamanla olur. Endişeye gerek yok. Bazı kişiler için böyledir.

CapellaİsBig

Banlı Kullanıcı
Bence huzuru kenidinizde bulacaksınız yanlış anlamayın ama açtığınız konuda eksiklikler olduğunu düşünüyorum bitkin olmanızın bir sebebi sizi tatsız olaylar yaşamanızdan kaynaklanıyor olabilir öncelikle huzursuzluğu serbest bırakın kendinizle ilgilenin mesela sizi mutlu eden şeyler düşünün ve dünyadaki milyonlarca insan sizinle aynı sorunu paylaştığını hatırlatmak isterim özellikle şehir stresi ayrıca bazı kişilerin hadsizliği sizi sıkmış olabilir sevgi ve ışıkla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...