Gezegen Tılsımları Bilen Varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Merhaba Sevgili Arkadaşlar
İnternette gezerken rastladım gezegen tilsimi nasıl yapılır net bir bilgi bulamadım özellikle Jüpiter Tılsımını ( Buyusunu) merak ediyorum ve yapmak istiyorum bilenler ayrıntılı bilgi verirse çok mutlu olurum şimdide teşekkür ederim..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ayrıntılarını bilmiyorum.Sadece bildik bir isim var gezegen tılsımı yapıyordu ben ondan duymuştum.Aslında bildiğimiz büyü bence.Bunu büyü olarak yansıtmak ve tepki almamak isteyenler böyle tılsım vs gibi süslü isimler takıyorlar.Malzemeleri olan bildiğin büyü .O kişiye bakayım detayı duruyorsa yazayım.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Gezegen tılsımları kabala çalışmalarında var oradan bulabilirsiniz.Bunun dışında doğum haritanıza göre size özel yapılan tılsımlar var, ya da basitçe bir gezenin istenilen bir enerjisini aktive etmek istediğiniz zamanı hesaplayarak o gezegene uygun yiyip içip tütsülenip meditasyon yaparak(çeşitleri arttırın) gezegen enerjisini çekmek var. Bunlar içinse astrolojik hesaplamaları yapaiblmelisiniz,en azından bilgisayar hesaplama programı bulun indirin ve deneyin. Kabala için başka batı astrolojisnde başka, sibirya şamanizmde başkadır; her ögretinin harfi ve sembolizasyonu,rakam değerleri değişir. Neyin gezegen çalışmasını yapacaksanız onun özelliklerine çalışmalısınız. Bunları halledince,ister size ve o gezegene ya da niyetinize uyan yarı değerli taşa tılsım hazırlarsınız,ya da daha spesifik kullanım alanına göre yapımı değiştirirsiniz.Örneğin eşlerin muhabbetiiçin karşılaştırmalı bir venüs mars analizi yapılıp oluşturulan tılsım yatakbaşına veya odada yatınca görünen yere asılabilir. Soru çok genel.

codzombi

Kayıtlı Üye
Merhaba Sevgili Arkadaşlar
İnternette gezerken rastladım gezegen tilsimi nasıl yapılır net bir bilgi bulamadım özellikle Jüpiter Tılsımını ( Buyusunu) merak ediyorum ve yapmak istiyorum bilenler ayrıntılı bilgi verirse çok mutlu olurum şimdide teşekkür ederim..

lemegeton serisine bakın , tabiki aradığınız kabaladaki gezegen tılsımları ise ..

Madmen

Kayıtlı Üye
Gezegen kareleri, gezegenlerin sayısal karşılıklarına göre oluşturmuş sihirli karelerdir. (Sihirli kare, aşağıdan yukarıya ve soldan sağa toplandığında aynı sayıyı veren ve majikal amaçlarla kullanılan tılsımlara verilen genel isimdir.) Karelerin boyutları yine gezegenin kutsal sayısıyla alakalıdır. Mesela Güneş'in sayısı 6 olduğu için 6x6lık bir kare içine yerleştirilmiştir.

Genelde gezegenlerin sihirli kareleri, gezegensel çalışmalarda enerjiyi destekleyici olarak kullanılır. Bir gezegen tılsımının arkasına çizilir veya bir tılsıma dahil edilirler. bunun dışında tek başlarına da muska gibi çizilip üzerde taşınabilir. Metala çizme veya balmumuna çizme de kullanılagelmiş bir diğer sihirli kare tılsımı yapma yöntemidir.

Bu vefkler (havassta bu uygulamalara vefk denir), daha sonra harflere çevrilebilir. Hindu, İbrani ve Havass vefklerinde yani sihirli karelerinde bu sayısal değerler daha sonra harfsel değerlere çevrilir ve tılsım böyle de oluşturulabilir.

Eğer kağıda çizilirse bazı majisyenler çevresini (enerjiyi tutmak için) çember ile çevreleme taraftarıdırlar. Ama deneyimlerime dayanarak bunun şart olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
Genellikle büyülü sembollerle ve sihrin kişisel formlarıyla yakından alakalıdır. Talisman dediğimiz şey, üzerinde belli bir güç bulunan veya böyle bir güç sunan objelerdir. ,Çoğu talisman bir daire ile çebrilidir ki bu sayede enerjiyi tuttuğu söylenir. Ayrıca herhangi bir şey üzerine çizilerek kullanaılbilir ki bunlar metal, balmumu, çeşitli kaplar ve hatta kağıt olabilir. Bir diğer kullanım şekli safran gibi özel mürekkeplerle kağıda çizmek ve sonra bu kağıda suya atarak gerekli okumalardan sonra suyu içmektir, böylece gezegensel enerjiyi içinize almış olursunuz(genelde bu yöntem havassta daha yaygındır)

Sihirli kareleri başka tılsımlarla kombine bir şekilde "muska" gibi hazırlayacaksanız, bunun için kağıdın öbür yüzüne uygun tılsımlar çizilmelidir. Bunlar süleyman'ın anahtarında geçen gezegensel tılsımlar olabileceği gibi runelar, astrolojik işaretler, sayılar ya da kendinizin ürettiği sigiller .
Ayrıca bu talismanlar ile gezegenlerin koruyucu melekleri ilede çalışmalar yapabilirsiniz ..

Gezegenlerin Sihirli Kareleri

Güneşin Karesi
Ekli dosyayı görüntüle 7479

Gün: Pazar
Renk; sarı
İşaret; aslan burcu
Karşılıkları; Sağlık, Canlılık, Ego, Güç, Başarı, liderlik, Büyüme ve terfi

Ayın Karesi
Ekli dosyayı görüntüle 7480

Gün: Ay
Renk: Gümüş (Beyaz)
İşaret: Yengeç Burcu
Karşılıkları: Durugörü, uyku, duygular, astral seyahat, imajinasyın, kadınlar, doğum ve reenkarnasyon

Mars’ın Sihirli Karesi
Ekli dosyayı görüntüle 7481

Gün: Salı
Renk: Kırmızı
İşaretler; Akrep ve Koç Burcu
Karşılıkları; Eril seksüellik, güç, keyif, öfke, yıkım ve sağlık sorunları

Merkür’ün Sihirli Karesi
Ekli dosyayı görüntüle 7483

Gün; Çarşamba
Renk: Pembe (Turuncu, Kahverengi)
İşaretler: İkizler, Başak
Karşılıklar; İletişim, yazma, anlaşmalar, bilgi, bilgelik, bilim, hafıza, entelektüel

Jüpiter’in Sihirli Karesi
Ekli dosyayı görüntüle 7482

Gün: Perşembe
Renk: Mavi
İşaret: Yay
Karşılıkları: Başarı, Bereket, Para, Kumar, Büyüme, Şans

Venüs’ün Sihirli Karesi

Günü: Cuma
Renk: Yeşil
İşaretler; Boğa, Terazi
Karşılıklar; Aşk, tatmin olma duygusu, dişi seksüelite, sanat, müzik, güzellik, lüks, sosyal işler

Satürn’ün Karesi

Gün: Cumartesi
Renk: siyah
İşaret: Oğlak
Karşılıklar: Emlak-Satışlar, Bankalar, Borç, Engeller, Bağlama, Bilgelik, Zaman, Disiplin.

Alıntıdır . İşinize bunlar yaracaktır , Lakin her mesaja 5 görsel paylaşabildiğimiz için sanırım venüs ve satürnü sonradan atacağım ...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Arkadaslar hepinize çok çok teşekkür ederim çok daha detaylı okuyup uygun zamanda uygulayın ve gerekli araştırmalarimi yapacağım hepinize afiyet diliyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...