Yaptigim buyu tutmamis olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sari.papatya

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar,

Ben 3 gun once nohut buyusunu yaptim. Yaparken hersey iyi gitti, inanarak yaptim. Sonra evdeki yanik kokusu gitsin diye cicekli tütsü yaktim. Yalniz tütsüyü yaktiktan sonra icime birden 'acaba tütsü büyüyü bozmus mudur' diye suphe dustum. Internette arastirirken bir yerde 'tutsu büyü bozmakta ise yarar' yazisini gorunce icimden 'kesin bozdum yaptigim büyüyü yenisini yapmaliyim' dedim, ama yazinin devamini okuyunca bunun sadece belirli tutsulerde oldugunu ogrenince gereksiz yere takinti yaptigimi anladim. Ama daha simdi bile surekli 'acaba suphelendigim icin ve tekrar yapmak istedigim icin yaptigim buyu bozulmus mudur' diye aklimdan gecirip duruyorum. Icime sinmedi oyle dusunmem. Halbuki buyuyu yaparken inanarak yapmistim. Sizce simdi büyüm bozulmus mudur?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Büyü yapmak kişinin enerjisine ve tecrübesinede bağlı illa tutacak diye birşey yok tütsüyle alakası yok tutmazsada.

sari.papatya

Kayıtlı Üye
Büyü yapmak kişinin enerjisine ve tecrübesinede bağlı illa tutacak diye birşey yok tütsüyle alakası yok tutmazsada.

Büyü yaparken enerjim ve inancim cok yuksekti, ama buyuyu yaptiktan sonra tutsuyu yaktim, ve sonra buyunun bozuldugunu dusundum ve 'kesin bozuldu büyüm yenisini yapmaliyim galiba' dedim, ama internette benim yaktigim tütsünün büyüyü bozmadigini ogrenince rahatladim. Ama o an oyle tutmadigini dusundugum ve yeniden yapmak istedigim icin etkilemis midir? Boyle dusunceler yapilan buyuyu bozar mi veya tutmasini engeller mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ne uygulama yaparsak yapalım acaba olacak mı, bozuldu mu, ne zaman tutacak. .. Bunlar yerine yapıp rahat bırakmak lazım bu düşünceler büyünün veya uygulamanın önüne engel gibi olur oysa yapıp unutsanız olacağını görürsünüz. (Bence)

sari.papatya

Kayıtlı Üye
Ne uygulama yaparsak yapalım acaba olacak mı, bozuldu mu, ne zaman tutacak. .. Bunlar yerine yapıp rahat bırakmak lazım bu düşünceler büyünün veya uygulamanın önüne engel gibi olur oysa yapıp unutsanız olacağını görürsünüz. (Bence)

Haklisiniz. Bu durumda ne yapmaliyim? Bu saatten sonra yaptigim buyuyu unutayim ve tutmasini mi bekleyeyim yoksa bozup baska bir zaman tekrar mi deneyim? Yaparken inanarak yaptim cunku.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yaptığınıza inanın hepsi bu. Yenisini yapmayın. Acabaları şüpheleri bırakın. Ve bence en az 21 gün niyetiniz olmuş gibi davranın olacağınıza kendinizi inandırınki olsun.

sari.papatya

Kayıtlı Üye
Yaptığınıza inanın hepsi bu. Yenisini yapmayın. Acabaları şüpheleri bırakın. Ve bence en az 21 gün niyetiniz olmuş gibi davranın olacağınıza kendinizi inandırınki olsun.
Cok tesekkur ederim. Yaptigima cok inaniyorum zaten ama bi ara acaba bozulmus mudur diye dusundugum icin korktum ama o dusunceleri silmeye calisacagim. Tekrar cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin :) iyi günler

acid

Kayıtlı Üye
Eğer gerçekten inanmış ve doğru yaptığınıza emin olmuş olsaydınız sonrasında internette araştırma yapmaz ya da okuduklarınızdan dolayı şüpheye düşmezdiniz. Aklınızın bir köşesinde inançsızlık olmalı ki bu kadar etkilendiniz. Ayrıca uygulamayı yaptığınız dönemdeki inancınız çok önemli. Büyü enerji ile ilgili bir kavramsa siz ne yazık ki olumsuz düşüncelerle kötü bir etki yapmışsınız. Ama bence asıl sorun büyüyü uyguladıktan sonra okuduklarınızdan etkilenmeniz. Bu sizin aslında bu konuda bilgili, tecrübeli olmadığınızı gösteriyor. Yanlış ya da eksik yapılan büyüler hiçbir etki yaratmayacaktır diye bir kaide yok. Ortaya çıkan enerji büyüdeki amacın dışında etkiler de yaratabilir. Bu hem sizde hem çevrenizde istenmeyen etkiler yaratabilir. Anadolu'da bu konuda büyü uğraması denilen bir tabir de vardır.
Benim size tavsiyem forumdaki moderatörlerden arınma, korunma ve olabilecek olumsuz durumlara karşı bilgi almanız olacaktır.

sari.papatya

Kayıtlı Üye
Eğer gerçekten inanmış ve doğru yaptığınıza emin olmuş olsaydınız sonrasında internette araştırma yapmaz ya da okuduklarınızdan dolayı şüpheye düşmezdiniz. Aklınızın bir köşesinde inançsızlık olmalı ki bu kadar etkilendiniz. Ayrıca uygulamayı yaptığınız dönemdeki inancınız çok önemli. Büyü enerji ile ilgili bir kavramsa siz ne yazık ki olumsuz düşüncelerle kötü bir etki yapmışsınız. Ama bence asıl sorun büyüyü uyguladıktan sonra okuduklarınızdan etkilenmeniz. Bu sizin aslında bu konuda bilgili, tecrübeli olmadığınızı gösteriyor. Yanlış ya da eksik yapılan büyüler hiçbir etki yaratmayacaktır diye bir kaide yok. Ortaya çıkan enerji büyüdeki amacın dışında etkiler de yaratabilir. Bu hem sizde hem çevrenizde istenmeyen etkiler yaratabilir. Anadolu'da bu konuda büyü uğraması denilen bir tabir de vardır.
Benim size tavsiyem forumdaki moderatörlerden arınma, korunma ve olabilecek olumsuz durumlara karşı bilgi almanız olacaktır.

Yaptigim buyu hakkinda aklimda hic bir terreddut yok, ama sonrasinda kokuyu engellemek icin yaktigim tutsu beni suphelendirdi. 'Galiba buyu bozuldu herhalde yeniden yapmam gerekecek' diye dusundum, acaba sirf oyle dusundugum icin yaptigim buyu artik gecersiz midir diye sordum. Yoksa buyuyu yaparken aklimda hic tereddut yoktu, simdide yok artik. Iyi yaptigima eminim. Bir an oyle olumsuz dusundum sadece. Bu durumda sizce yaptigim buyuyu bozmali miyim? Sizce etkisiz mi olmustur?

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Daha once defalarca soylendigi gibi;
Buyu kisiye ozeldir. Bir yerden bulup yapmaya kalktiginiz buyunun bir islevselligi yoktur. Olsa olsa basiniza is acarsiniz, rizkiniz kesilir, kismetiniz kapanir vs.
Ozetle yaktiginiz tutsu buyuyu bozmaz cunku buyuyu yapamadiginiz boyle bir soruyu sordugunuzdan belli.

Sevgi ve isikla.

acid

Kayıtlı Üye
Yaptigim buyu hakkinda aklimda hic bir terreddut yok, ama sonrasinda kokuyu engellemek icin yaktigim tutsu beni suphelendirdi. 'Galiba buyu bozuldu herhalde yeniden yapmam gerekecek' diye dusundum, acaba sirf oyle dusundugum icin yaptigim buyu artik gecersiz midir diye sordum. Yoksa buyuyu yaparken aklimda hic tereddut yoktu, simdide yok artik. Iyi yaptigima eminim. Bir an oyle olumsuz dusundum sadece. Bu durumda sizce yaptigim buyuyu bozmali miyim? Sizce etkisiz mi olmustur?
Nikotin-34 gerekli cevabı vermiş zaten. Benim yardım almanızı isterken bahsettiğim durum sadece büyü yapılmak istenirken ortaya salınan hedefi belli olmayan enerjinin yaratabileceği etkiydi.

sari.papatya

Kayıtlı Üye
Daha once defalarca soylendigi gibi;
Buyu kisiye ozeldir. Bir yerden bulup yapmaya kalktiginiz buyunun bir islevselligi yoktur. Olsa olsa basiniza is acarsiniz, rizkiniz kesilir, kismetiniz kapanir vs.
Ozetle yaktiginiz tutsu buyuyu bozmaz cunku buyuyu yapamadiginiz boyle bir soruyu sordugunuzdan belli.

Sevgi ve isikla.

Daha once bir buyu yapmistim ve tutmustu. Pek tecrubesiz sayilmam. Tutsu yaktigim icin olumsuz dusunmemem gerekirdi, ama oldu bi kere. Zamani geriye ceviremem. Su an icin icim cok rahat ve yaptigin buyunun tutacagini hissediyorum. Sirf o an olumsuz dusundugum icin acaba bozulmusmudur dedigin icin korktum. Enerjim hala yukses. Bu durumda yaptigim buyuyu bozmam gerekmiyor degil mi? Siz olsaydiniz ne yapardiniz veya bana ne tavsiye edersiniz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bir büyü yapıldığı zaman kimseye bahsedilmez, anlatılmaz. Büyü yaptım acaba tutar mı, yok şurada yanlış yaptım tekrar mı yapsam vb. gibi şüpheler kafa da oluşmaz, oluşmaması gerekir bunları da zaten gerçek bir Büyücü bilir.

''Etkili büyü yoktur, etkili büyücü vardır.'' Sizinde bir büyücü olmadığınız ortada. O yüzden uygulama yaptım tutar mı, hata mı yaptım diye şüpheye düşmenize gerek yok.

Lütfen araştıralım biraz. Tariflerin hiç bir önemi yoktur. Gerçek bir ''Büyücü'' bu böyle olsun diye niyetlense bile olur, kendi uygulamasını oluşturur.

origanum

Yönetici
Merhaba arkadaslar,

Ben 3 gun once nohut buyusunu yaptim. Yaparken hersey iyi gitti, inanarak yaptim. Sonra evdeki yanik kokusu gitsin diye cicekli tütsü yaktim. Yalniz tütsüyü yaktiktan sonra icime birden 'acaba tütsü büyüyü bozmus mudur' diye suphe dustum. Internette arastirirken bir yerde 'tutsu büyü bozmakta ise yarar' yazisini gorunce icimden 'kesin bozdum yaptigim büyüyü yenisini yapmaliyim' dedim, ama yazinin devamini okuyunca bunun sadece belirli tutsulerde oldugunu ogrenince gereksiz yere takinti yaptigimi anladim. Ama daha simdi bile surekli 'acaba suphelendigim icin ve tekrar yapmak istedigim icin yaptigim buyu bozulmus mudur' diye aklimdan gecirip duruyorum. Icime sinmedi oyle dusunmem. Halbuki buyuyu yaparken inanarak yapmistim. Sizce simdi büyüm bozulmus mudur?

Yapamadınız ki bozulsun.
Büyücü olmayan boşuna çabalar. Kendinizi kandırmayın boşuna. O uygulama şekilleri, inanma vs gerçek büyücüler için geçerli bir durum, sade vatandaş için değil. Olacağı varsa olur sadece yoksa siz birşeyler çabaladığınız için değil.

Not: Eğer kendi halinde bir insan değil de gerçek büyücü olsaydınız bu anlattıklarınız karşısında gidin intihar edin derdim. Yol yakınken kendinizi de etrafınızdakileri de müşterilerinizi de olası belalardan kurtarmış olurdunuz. Böyle büyücü olmaz, bu kadar hata yapılmaz, mümkün değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...