Lapis Lazuili ve Turkuaz.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Merhaba, bu iki taşı neden birbirine bağlamış olabilirler acaba ? İkisinin aynı yerde kullanımı hakkında bir şey bulamadığım gibi birlikte kullanılan taşları da pek görmedim.
Ayrıca lapis değerli bir taş sayılabilir , bunun sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir birine benzer etkileri var Hazar ancak bunların bir arada kullanılması zannederim sadece renk uyumu ve hoşluk. Zira yan yana yakışıyorlar mavinin farklı tonları olarak. Gelelim sahte taş ayrımına.. Bunu daha önce bir kaç yere yazdım. Basitçe bir tel saç alıp taşa temas ettiriyoruz, iki parmakla germek suretiyle, taşa tamamen temas eden kısma bir ateş tutuyoruz. Saç yanmaz ise o taş sahte değildir. Bilindiği üzere saç yanar en küçük alev gördüğünde ancak orijinal taşta yanmıyor işte.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Brezilya kökenli bir lapis o.

Yani bu onu ne yapar ?

Bir birine benzer etkileri var Hazar ancak bunların bir arada kullanılması zannederim sadece renk uyumu ve hoşluk. Zira yan yana yakışıyorlar mavinin farklı tonları olarak. Gelelim sahte taş ayrımına.. Bunu daha önce bir kaç yere yazdım. Basitçe bir tel saç alıp taşa temas ettiriyoruz, iki parmakla germek suretiyle, taşa tamamen temas eden kısma bir ateş tutuyoruz. Saç yanmaz ise o taş sahte değildir. Bilindiği üzere saç yanar en küçük alev gördüğünde ancak orijinal taşta yanmıyor işte.

Saç yöntemini duydum ama çok itibar edemedim.Çünkü saç dediğiniz gibi.Ama deneyeceğim.O zaman bunları ayıracağım.Turkuazı kullanmak istemiyorum bazı özelliklerinden dolayı.Sanırım lapis de her gün kullanılcak bir taş değilmiş.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aynen zaten lapis dedin mi Afgan olacak. Hası odur.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Chillout ; Bağışlayınız bilgisizliğimi hemen bu konuda detayları okuyacağım. Fakat bir şey sormak istiyorum. Her taşın içerdiği mineral dolayısı ile yoğunluğu, içeriğinden dolayı iletkenliği farklıdır değil mi? Bu önerilen test her taşa uygulanabilen bir test mi , ya da sadece küçük mineralli taşlar için mi geçerli. Örn: Mermer, granir gibi içinde demir, oksit, bazalt içeren taşlara da uygulanabilir mi?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İkiside geçtiler testten.Hatta dayanamadım dün aldığım kristal kuvarsı da geçirdim.O saç nasıl yanmaz çok ilginç.O zaman o turkuaz bizimle değil.
Lapis reiki ile kullanılabilir mi peki ? Bu aralar ota taşa reiki uygulayasım var.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sn Chillout ; Bağışlayınız bilgisizliğimi hemen bu konuda detayları okuyacağım. Fakat bir şey sormak istiyorum. Her taşın içerdiği mineral dolayısı ile yoğunluğu, içeriğinden dolayı iletkenliği farklıdır değil mi? Bu önerilen test her taşa uygulanabilen bir test mi , ya da sadece küçük mineralli taşlar için mi geçerli. Örn: Mermer, granir gibi içinde demir, oksit, bazalt içeren taşlara da uygulanabilir mi?
O kadarını ben de bilemiyorum, bunu Urum ve Yule ile zamanında çok gittiğimiz bir taş ehli bahsetmişti. Orada bu konu konuşulurken sahte ve gerçek taşla da denemiş olduk, sağolsun bu bilgi kısa yoldan zaman olmadığında işe yarayan bir metot. Muhtemelen mermer ve granitte de işe yarar. Zaten anladığım kadarıyla, sahte üretimlerde kullanılan tozları bir araya getirme, yabancı renklendirme vs. bu saç testinden geçmiyor amaç o yani.

origanum

Yönetici
İkiside geçtiler testten.Hatta dayanamadım dün aldığım kristal kuvarsı da geçirdim.O saç nasıl yanmaz çok ilginç.O zaman o turkuaz bizimle değil.
Lapis reiki ile kullanılabilir mi peki ? Bu aralar ota taşa reiki uygulayasım var.

Taşa reiki verilir. Ancak usui 2. seviyede olmak daha iyi. Şimdilik idareten yap 2.yi aldıktan sonra yine tekrarla.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Peki ya bu ne taşıdır ? Bana ilk başta akik gibi geldi ama çok katmanı var.Yok bir yeri soymadım :D Bunları yıllardır saklıyorum ama şimdi kendilerine çektiler beni.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Fotoğrafın üzerine sağ tıklayıp google de ara dedim, patates böceği çıktı :/