Anlamsızlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Konuyu nereye açacağımı hiç bilemedim, benzer konuda bulamadım o yüzden yanlış yere yazıyorsam özür dilerim.

Enerjilere olan (negatif, pozitif vs. vs.) hislerim tamamen gitti diyebilirim, hiçbir şey hissetmiyorum negatiflik dışında, sürekli negatif sömürüyor gibi hissediyorum. İşin en tuhaf kısmı ise bu konular dikkatimi çok çekerken şimdi çok saçma ve gereksiz gelmeye başladı gözüme ve kafam çok karıştı. Stresten hiçbir şeye odaklanamıyorum. Kendimi nötrleyemiyor-sakinleştiremiyorum, sürekli bitkinim. Yardımcı olabilirseniz çok iyi olur.

Madmen

Kayıtlı Üye
Enerjinin uzun süreli bastırılmasından kaynaklı bir durumdur bu öncelikle . Kendisini kronik veyahut manik depresyon , ya da nekrofilyanlık ile yani ( Ölü sevicilik ) . Negatiften , kötü olaylardan ve çirkinliklerden haz duymak ile tezahür eder . Bu da kendisini sosyal anlamda başka yollar ile ifade edebilir . İntihar , negatif ego , stres bunların hepsi aslında özünde bir dönüşüm dürtüsünden ibarettir . Burada bunun serzenişinde bulunabildiğine göre , dönüşüm ilkesine muhtaç kalmışsın . Bu potansiyel de sende var . Kuantum terapi , NLP ve psikoterapi gibi uzmanlık alanlarının yardımını kendine esirgeme . Birde enerjini yükseltip ,pozitif hale getirmenin yollarını bul . Eski hoşlandığın şeylere yeniden ver kendini . Evrenin enerjisi ile bütünleş . Kendine iyi bak ...

Elif21

Kayıtlı Üye
O duyguyu çok iyi biliyorum...
Tedavisi ne bilmem ama dış etkenli kaynaklar sömürüyo bence enerjiyi...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu neyden sonra böyle oldu? Bir çalışma, olay ?

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Bu neyden sonra böyle oldu? Bir çalışma, olay ?

Geçen konularda da anlatmıştım, 2-3 ay önceki tutulmada sonrasında gerçekleşmişti. Şu an ne olduğunu bilmiyorum ama hiçbir şeye inancım kalmadı, sadece enerjilerde değil diğer şeylerde saçma gelmeye başladı. Kendi uydurduğum saçmalıklar olarak görmeye başladım, aptal gibi hissettiriyor insana kendini.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Geçen konularda da anlatmıştım, 2-3 ay önceki tutulmada sonrasında gerçekleşmişti. Şu an ne olduğunu bilmiyorum ama hiçbir şeye inancım kalmadı, sadece enerjilerde değil diğer şeylerde saçma gelmeye başladı. Kendi uydurduğum saçmalıklar olarak görmeye başladım, aptal gibi hissettiriyor insana kendini.

Enerjiler artık inanç meselesi olmaktan çıktılar,sen onları boşver.Kendine inanıyor musun peki ? Değişebilceğine dönüşebilceğine ? Bu enerji senin içinde ne kadar bastırılmış olsa da duruyor ve ortaya çıkacağı zamanı bekliyor.Diğer her şey bir şekilde halledilir.
Bir süre doğaya yakın olmaya çalış, dengelenmesi gereken çakraların dengelensin.Çok ağaçlı yerlerde nefes al, ayaklarını çıplak olarak toprağa bas..Bir şekilde bütünleşme çalış..Yani yeniden oldur kendini.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Enerjiler artık inanç meselesi olmaktan çıktılar,sen onları boşver.Kendine inanıyor musun peki ? Değişebilceğine dönüşebilceğine ? Bu enerji senin içinde ne kadar bastırılmış olsa da duruyor ve ortaya çıkacağı zamanı bekliyor.Diğer her şey bir şekilde halledilir.
Bir süre doğaya yakın olmaya çalış, dengelenmesi gereken çakraların dengelensin.Çok ağaçlı yerlerde nefes al, ayaklarını çıplak olarak toprağa bas..Bir şekilde bütünleşme çalış..Yani yeniden oldur kendini.

Tamamen negatif hissediyorum, öte yandan bunu nasıl çıkaracağım konusunda da emin değilim, ayrıca kışa girdik, ağaçlık alanlara şu sıralar hiç gidemiyorum çok yoğunum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Evet net hatırlıyorum bi önceki konunu.Sebebini bulmaya çalışmıştık.Demek halâ sürüyor.
Sheriff bu süreç içinde bi psikiyatra danıştınmı?Sürekli negatiflik biraz depresif halleri ,durumları çağrıştırıyor bana.Öylesine oluşmuş bişey olsa kısa zamanda kendiliğinden iyi hissederdin.Mutlaka bi sebebi vardır.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Evet net hatırlıyorum bi önceki konunu.Sebebini bulmaya çalışmıştık.Demek halâ sürüyor.
Sheriff bu süreç içinde bi psikiyatra danıştınmı?Sürekli negatiflik biraz depresif halleri ,durumları çağrıştırıyor bana.Öylesine oluşmuş bişey olsa kısa zamanda kendiliğinden iyi hissederdin.Mutlaka bi sebebi vardır.

Kısa zamanda psikoloğa gidicem ama sadece aradaki sürede bile olsa kendimi bulmaya çalışıyorum. Ama tutulmayı kendime sorun etmeyi bıraktım, bana 0 dan başlama imkanı verdi. Dediğim gibi enerjilere, varlıklara vs. vs. inancım kalmadı, üstüne çok saçma gelmeye başladı, nedenini bilmiyorum hala. Ki benim gibi birisi için bu tür şeyler ilginç gelir.

Ori

Kayıtlı Üye
Bana göre bu tamamen bakış açınızın değiştiği bir dönemden ibaret. Aynısı bende de var. Mesela ben hayatın sanal olduğunu düşünecek bir seviyeye düştüm mü diyeyim çıktım mı diyeyim bende bilmiyorum ama böyle düşünmeye bile başladım. Kullanıldığımızı ve test edildiğimizi düşünüyorum. Bu da beni sinirlendiriyor. Oyun gibi gördüğüm dünyada oyundan çıkamamak ve çıksam bile nereye gideceğim, ne olacağım konusunda bir fikrim olmadığından yanlış şeylere kalkışmakta istemiyorum. Hani anlatamadığım bir durum söz konusu. Ne oluyor neler dönüyor ne saçma sapan birşeyin içindeyiz gibi soruyorum kendime hergün. Mesela insanlara baktığımda bazıları farklı şeylere kapılmış oyunu kuralına göre oynuyorlar ama her ne kadar istemesemde bende bu oyunu oynuyorum. Bu oyunu farkederek oynamak canımı sıkıyor. Bütün herşeye olan bakış açımı negatifleştiriyor. Kısacası oyun oynuyoruz ve zorla oynamaya mahkumuz. Kendinizi toplayın ve etrafınıza bakıp rol yapmaya devam edin.

dejavuu

Kayıtlı Üye
stresli yaşıyorsanız böyle bir durum ortaya çıkmış olabilir diye düşünüyorum. stres gerek fiziki hastalık olsun gerekse psikolojik rahatsızlık olsun bütün negatif olayların başlıca sebebidir. böyle bir dönemi bende geçirdim.sizi anlayabiliyorum. bence bir süre olumsuz herseyden uzaklasın. stresli durumları önemsememeye çalışın. farklı hobiler edinin farklı insanlarla tanısın kendinize zaman ayırı n derim ben. bütün olumlu seylere ragmen durumunuz stabilse bence hiç beklemeden psikolog yardımı alın derim ben. birçok kitap ve internet sitesinde stres kontrolü ve yönetimi ile ilgili yazılar var bir okuyun bence

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sizi anlayabiliyorum Uzun bir süredir benzer bir durumun içerisindeyim ancak bu bir sorun veya bir rahatsızlık mıdır bilemiyorum farklı bakış açısına sahip olmak farklı olmak bir sorun mudur tartışılır.Benzer şekilde ben de varoluşa bakışım değişti anlamını yitirdi ve amacını kaybetti.Bulunduğum yerdende bunun bulunabileceğini düşünmüyorum yukarıda ori24 ünde dediği gibi bu konuda hiç bir şey yapamıyor ve seçme şansımız dahi yok.Bilmiyorum sizin gibi benim gibi düşünen insanlar ne yapmalı fakat zor bir durum gerçekten.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Farkındalık o kadar sinirimi bozmuyor aslında, belli bir miktarda evet sinir bozucu oluyor ama bunu kimseye de anlatamıyorsunuz çünkü anlayacak insan yok etrafta.
Ayna karşısına geçip kavga etmeye başlıyorsunuz kendinizle. Çözümü mutlaka vardır bu işin diye düşünüyorum.

Elif21

Kayıtlı Üye
Keşke bi çözümü olsa bu durumun....

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Var, niye bu kadar karamsarsınız ? Lütfen ilk önce şu imkansız-dermansız-çaresiz hastalıklı insan psikolojisinden çıkın..

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Psikolojik bir durum aslında, sorunun biraz dibine inmek gerekiyor. Her şeyin bir çözümü var bu hayatta.

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Neden herkes bu duruma hastalık gözüyle bakıyor anlamadım bence bu bir algılayış biçimi ben baktığımda pek bir anlam göremiyorum başkası baktığında bir anlam buluyor tamam buraya kadar normal ancak neden sorunlu olan ilki oluyor.İnsanoğlu öyle bir egoist ki hala koca kainatta önemli olmadığını kabullenemiyor hala güneşin kendi etrafında döndüğünü veya aslında çok anlamlı bir şeye hizmet ettiğine 'inanıyor'.Yani demek istediğim bazı insanlar çevreyi farklı algılayıp yorumlar bazıları daha farklı..
sheriff durumunu anlıyorum ancak kendinle kavga etmene gerek yok biliyorum insan kendini boşlukta gibi hissediyor ve alışagelmiş olandan sonra insan kendini kötü hissediyor kabulenmek istemiyor kafasında bir sürü soru oluyor benimde hala sorularım var ancak cevapları yok bilemeyeceğimde bulunduğum durumda bu mümkün değil beni ancak artık beni rahatsız etmemekte.Hatta bu farkındalığa vardığım için şanslıyım bile diyebilirim.Durumunu çözecek gine kendinsin çünkü bu konuları anlayacak insan az olduğu gibi bunlar bireyin kendisinde biter genelde.Umarım kısa zamanda içindeki sorunları çözersin.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Psikolojik bir sebebi olabilir mi acaba? Önce bu açıdan halledin bence. Olmadı kendinizi bir süre soyutlayın. Aciliyeti olmayan işleri bırkın bir kenara. Bol bol doğayla iç içe olun. Zevklerinizin peşinden koşun. Doğal taşlar kullanın. Taşları proglamlama ile ilgili yazılar var sitede. Size tavsiyem; kendinizle ilgilenin bu aralar.

Madmen

Kayıtlı Üye
İnsanın en büyük çelişkisi ; Kendini koruma içgüdüsü ile , kendini ifade etme emri arasındaki karşıtlıktan kaynaklanır . Anlamsızlık , depresyon , pesimizm ve sizin bu olumsuz bakış açılarınız , tamamen bu çelişkiden doğuyor . Ruh kendisini : yaratıcılık , sevgi , haz ve dönüşüm ile ifade etmek ister . Bu her zaman böyle olacaktır . İradede eylemsizlik ve suskunluk yasası yoktur . Hayatınız için birşeyler yapmadıkça , sürekli olarak kendinizle cebelleşmek durumunda kalacaksanız . Bunu önlemek için , Birşeyler yapmalı ve hedefleriniz doğrultusunda ilerlemelisiniz ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...