Ejderha Rehber Ruhu İle Bağlantı Kurma ..

Madmen

Kayıtlı Üye
Bu ritüelin amacı, size büyüler (özellikle ejderha büyüleri) konusunda yardımcı olacak, rehber bir ejderhayla bağlantı kurmak ve var olan bağınızı kuvvetlendirmektir. Ejderhalar varlık aleminden ; fizik plan ile oldukça kolay bağlantı kurabilen varlıklardır .

Bu ritüel ay gökte ilk göründüğü gün (hilalde) yapılmalıdır. Sonrasında Dolunay zamanına kadar her gün (toplamda 14 gün) tekrarlanmalıdır. Burada önemli olan eşlikçi ejderhanızın varlığını hissetseniz veya onunla bağlantı kursanız dahi, ritüeli Dolunaya kadar devam ettirmektir. Eğer ritüeli tamamlayamazsanız korkmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken, ritüele bir sonraki Hilal zamanında tekrar başlamaktır.

Bu ritüeli yaptıktan sonra; “ben ritüeli yaptım, fakat Eşlikçim ile herhangi bir bağlantı kuramadım” gibi cümleler kurarsanız şu tavsiyeleri dikkatli okumalısınız:

a) Siz ejderhayla bağlantı kurmuşsunuzdur, fakat onun varlığını hissedebilecek kadar keskin duyulara sahip değilsinizdir. Bunun için bol meditasyon pratiği yapmalısınız.

b) Bir nedenden ötürü büyünüz işe yaramamıştır. Bunun için ritüeli uygulamayı düşündüğünüz andan itibaren tüm yaptıklarınızı, hislerinizi, tutum ve davranışlarınızı gözden geçirmelisiniz. Eğer bir sebep bulamazsanız ben buradan yardımcı olmaya çalışacağım.

Eğer başarısız olduğunuz ortadaysa, ejderhaların sizinle bağlantı kurmak istemediği konusunda emin olmanızda sakınca görmüyorum. Bunun yerine daha farklı formlardaki bir çok varlıkla bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Sonuçta herkesin enerjisi ejderhalarla uyumlu olacak diye bir kural yoktur.

Ritüelin yapılışına geçmeden önce hatırlatmak istediğim iki şey var
1) Bu ritüel Pagan inançlarına uygun olarak yazılmıştır
2) Bu ritüel ile bir ejderhayı eşlikçiniz olması için çağırırsınız ve ondan “rica edersiniz”. Bir dost gibi! Yani bu ritüel ile bir ejderhayı zorla çağırma (summon) söz konusu değildir.

Ritüel İçin Gerekli Malzemeler
1) Bir adet kırmızı kütük mum (kalın olanlardan)
2) Tarçın tütsüsü (gerçek tarçın olması daha iyidir)
3) Zeytin veya vanilya yağı
4) Bir ejderha figürü (heykel, biblo veya çerçevelenmiş resim)

Çemberinizi bildiğiniz yöntemle açın. Kırmızı mumun üstüne, yukarıdan aşağıya doğru şu rünleri (rune) kazıyın. Kazıma işlemi sırasında ritüeli yapma amacını içinizden kuvvetli bir biçimde geçirmelisiniz.

(Rune dizimi: Uruz, Algız (Eolh), Gebo (gifu), Fehu.)

Ekli dosyayı görüntüle 7422 Ekli dosyayı görüntüle 7423 Ekli dosyayı görüntüle 7424 Ekli dosyayı görüntüle 7425

Kullanacağınız yağla mumu 3 kez yağlayın ve şunları üç kez söyleyin;
Gücün ejderhaları, ışığın ejderhaları,
Bilgeliğin ejderhaları, kudretin ejderhaları,
Verin bana sihrinizi, verin bana desteğinizi,
Yapılan bu büyüyle verin bana rehberliğinizi.
Mumu yerine koyup yakın. Sonra tütsüyü yakıp şunları 3 kez söyleyin;
Ejderha türünün tümüne bu ateşi verir ve bu tütsüyü sunarım,
Beni, dostluğunuza layık olarak görmeniz için.

Ejderha heykelinizi (veya onları temsil eden eşyayı) dikkatli bir şekilde 3’er kez mum alevinden ve tütsü dumanından geçirin ve bunları yaparken şu sözleri bir kez tekrar edin;
Temizlensin ve arınsın bu figür, bu kutsal ateş ve tütsüyle,
İstenmeyen tüm etkileri def etsinler yaptığım bu sihirle.

Figüre birkaç damla yağ damlatın (en iyisi parmağınızın ucuyla yağlayın) ve bu işlemi yaparken de şunları söyleyin;
Bu figürün üstüne çekerim ejderha ırkının kutsamalarını tüm gücümle,
Dostluğuyla beni onurlandıracak ejderha için değerli bir konut olsun diye.

Figürü sunağınıza koyup şu sözleri söyleyin;
İyi ve adil olan her şeyin adıyla, ejder ırkından bir arkadaş çağırıyorum. Eğer aranızda beni eşlikçiliğine layık bulan varsa, bu ritüeli bir dostluk işareti olarak görsün. Benimle bilgisini paylaşmak isteyene bağlılığımı sunuyorum. Ona vereceğim kıymet, altından daha değerli bir armağan olacak gözümde. Dostluğunuzu hiçbir şeye değişmeden yücelteceğim. Yaşamımın kalanında “ejderhaların anlayışını” dünyaya geri getirmek için çalışacağım. Sihrinizi ailemi, dostlarımı, dünyamı, kendini savunamayanları, ve değerli olan her şeyi korumak ve iyileştirmek için kullanacağım. Yaşamım ve şerefim üzerine yemin ediyorum.

Bu sözleri söyledikten sonra eşlikçiniz için istediğiniz şekilde bir meditasyon yapın. Yaklaşık olarak 30 dakika boyunca (en az), ejderha ırkının varlığını, duygularını, bilgeliklerini içinizde hissetmeye çalışın. Doğru titreşimi hissettiğinizi düşündüğünüzde ritüeli sonlandırıp çemberinizi kapatın. Fakat mumu asla söndürmeyin. Bırakın yaklaşık olarak bir saat boyunca yansın. Sonrasında da mumunuzu üflemeden söndürün.

Unutmayın Dolunaya kadar her gece bu ritüeli eksiksiz yapmanız gerekmektedir. Eğer ejderhalar size yanıt verirse onların varlığı ve sihri sizi fazlasıyla şaşırtacaktır.

Bu ritüel çeviri olmakla birlikte anlaşılır hale getirmek için bazı düzeltmeler yaptım. Dilerim aradığınızı bulursunuz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Pekala ''ejderhaların anlayışını” dünyaya geri getirmek için çalışacağım'' cümlesindeki ''ejderha anlayışı'' nedir? Bu yazıyı hazırlayan kişi bu anlayışı/anlayışları biliyor mu? Biliyorsa anlayışın özünü neden paylaşmamış? Ejderha ırkından kasıt nedir? Zira üstüne söz ve yemin edilen şeyi bilmeden bu bağlılık yemini ne kadar gerçekçi veya iyi niyetlidir? Ana amaç nedir, ne beklenmektedir?
Bir şeyi sunarken bu tür esas noktalar aydınlatılmıyorsa ya eksik bilgi vardır ya da gizli bir niyet. Her iki durumda da bilinçsiz bırakılan kişilerin, bilinçsizce yaptığı çalışmalar ya bir tuzağa çekmektedir ya da boşa yapılan enerji israfı ve/veya bilinci kirleten adımlar olmaktadır.

Madmen

Kayıtlı Üye
Pekala ''ejderhaların anlayışını” dünyaya geri getirmek için çalışacağım'' cümlesindeki ''ejderha anlayışı'' nedir? Bu yazıyı hazırlayan kişi bu anlayışı/anlayışları biliyor mu? Biliyorsa anlayışın özünü neden paylaşmamış? Ejderha ırkından kasıt nedir? Zira üstüne söz ve yemin edilen şeyi bilmeden bu bağlılık yemini ne kadar gerçekçi veya iyi niyetlidir? Ana amaç nedir, ne beklenmektedir?
Bir şeyi sunarken bu tür esas noktalar aydınlatılmıyorsa ya eksik bilgi vardır ya da gizli bir niyet. Her iki durumda da bilinçsiz bırakılan kişilerin, bilinçsizce yaptığı çalışmalar ya bir tuzağa çekmektedir ya da boşa yapılan enerji israfı ve/veya bilinci kirleten adımlar olmaktadır.
..

Sorularınıza açıklık getiriyim; Kendine ruhani bir dost çağırıyorsun dostum. Sol-el yolundan daemona bir tapınma ritüeli gerçekleştirmiyorsun. Her ilişkinin öncelikli nezaket kuralları vardır. Japon birine arapça konuşamazsın, tabi bilmiyorsa da eğer . Dolayısıylada bahsettiğin ifade bir ilişkinin kurulması için şart. Bu ayini deneyimsiz biri yaparsada çok başarılı olamaz zaten. Aynı zamanda bu bir Wiccan ritüelidir. Wiccan ve pagan inancında ejderhalar fiziksel düzleme oldukça kolay tesir gösterebilen, salt anlamda çok iyi yada çok kötü olmayan bedensiz varlıklardır, periler gibi...Periler içinde peri şekeri adağı ve perilerin hoşuna giden bir dil konuşulur. Mesela semavi dinlere göre ejderhalar birer şeytandır. Bu çalışmayı yaparsanız eğer ki ( Başarılı olacağınızı sanmıyorum, herhangi bir semavi dinin üyesi iseniz ). Şeytanla anlaşma yapmış sayılırsınız. Merak ettiğiniz ejderha anlayışı inançlarınıza göre şekillenir yani.

Kötü niyet yada kötü bir şey arıyorsanız sizin majikal mentalitenize ve kişisel tecrübelerinize dayalı bir davranıştır bu... İyi forumlar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
..

Sorularınıza açıklık getiriyim ; Kendine ruhani bir dost çağırıyorsun dostum . Sol-el yolundan daemona bir tapınma ritüeli gerçekleştirmiyorsun . Her ilişkinin öncelikli nezaket kuralları vardır . Japon birine arapça konuşamazsın , tabi bilmiyorsada eğer . Dolayısıylada bahsettiğin ifade bir ilişkinin kurulması için şart . Bu ayini deneyimsiz biri yaparsada çok başarılı olamaz zaten . Aynı zamanda bu bir wiccan ritüelidir . Wiccan ve pagan inancında ejderhalar fiziksel düzleme oldukça kolay tesir gösterebilen , salt anlamda çok iyi , yada çok kötü olmayan , bedensiz varlıklardır . Periler gibi . Periler içinde peri şekeri adağı ve perilerin hoşuna giden bir dil konuşulunur . Mesela semavi dinlere göre ejderhalar , birer şeytandır . Bu çalışmayı yaparsanız eğer ki ( Başarılı olacağınızı sanmıyorum , herhangi bir semavi dinin üyesi iseniz ) . Şeytanla anlaşma yapmış sayılırsınız . Merak ettiğiniz ejderha anlayışı inançlarınıza göre şekillenir yani .

Kötü niyet , yada kötü baka birşey arıyorsanız . Sizin majikal mentalitenize ve kişisel tecrübelerinize dayalı bir davranıştır bu ... İyi forumlar
Sorulara pek cevap aldığım söylenemez.
Sitede bir paylaşım yapılırken genelde bu soruları sorarız, haliyle kişiselliğe girmeden basitçe soru sordum ancak neden kişiselleştirdiniz onu anlamadım.
Yani benim mentalitemi, tecrübelerimi sorgulamak bu konunun da sizin de göreviniz değildir.
Benim neyi yapıp yapamayacağım da isterseniz bana kalsın.
Agresif tutumunuzun nedenini anlamadığım gibi,kişiselleştirme ihtiyacını da hiç anlayamadım.
Sakin olmalı, insanın kendisini ilgilendirmeyen konulara girmeden konu ne ise onun üstünden yazmalı.

asterix

Kayıtlı Üye
Arkadaş haklı uyarıları önemli ve gerekli cevap da verilmemiş.Ejdarhaların yani dragon hikayesinin draco gezedeni ve negatif sürüngen ırk ile ilgisi varmıdır ?

Madmen

Kayıtlı Üye
Zaten yeni bir şeye muhalefetle karşılaşmasam şaşarım . Arkadaşım olayı kişiselleştiren sizsiniz , Kişisel tecrübelerinize karışmadım , sahip olduğunuz yargı onlarla ilgili olabilir dedim . Bir wiccan yada pagan mısınız öncelikle onu sorayım . ? , Ejderhalar ; Ateş elementine tabi daha doğrusu o element ile ilişkilendirilen bedensiz varlıklardır . Sorduğunuz soruları her wiccan veyahut majisyen kendisine sormalıdır zaten .Sormuyorsada inancında ve benimsediği ekolde ; ciddi ve gelişmiş değildir . Çok özel yada ayrıcalıklı bir farkındalık sunmuyor sizin sorularınız . Bu bir zorla çağırma (Summon ) ritüeli de değildir . Ejderhaların size cevap vermeside gerekmez , bu çalışmanın sonucunda . Diğer bir mevzu ; Boşa yapılan enerji israfına dayalı bir tane ejderha ritüeli verebilirseniz , daha iyi ikna olabilirim ...

Bu ritüel 2003 yılında J Karrah tarafından yazılmıştır . Kişiyi araştırabilirsiniz , Kendisini ejderhalara adamış şamanik bir pagandır . Amaç ise rehber bir eşlikçi ejder edinmektir , çizdiğiniz yol ve kişisel amaçlarınız için . Çoğu pagan ve şaman tarafından kabul edilmiş ve güvenilinir bir ritüeldir . Rehber ruhtan kastım ise ; Koruyucu melekler veyahut rehber ruh gibi yada sol-el yolu majikal ekolünden ilerleyen majisyenlerin rehber olarak benimsediği lejyoner daemon olan lucifer gibi . Eşlikçi ejder tek spesifik bir varlıktır . Haliyle sizin benliğinizden ayrı bir varlıktır , farklı boyutlara adapte olabilmenize yardımcı olur ..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Zaten yeni bir şeye muhalefetle karşılaşmasam şaşarım . Arkadaşım olayı kişiselleştiren sizsiniz , Kişisel tecrübelerinize karışmadım , sahip olduğunuz yargı onlarla ilgili olabilir dedim . Bir wiccan yada pagan mısınız öncelikle onu sorayım . ? , Ejderhalar ; Ateş elementine tabi daha doğrusu o element ile ilişkilendirilen bedensiz varlıklardır . Sorduğunuz soruları her wiccan veyahut majisyen kendisine sormalıdır zaten .Sormuyorsada inancında ve benimsediği ekolde ; ciddi ve gelişmiş değildir . Çok özel yada ayrıcalıklı bir farkındalık sunmuyor sizin sorularınız . Bu bir zorla çağırma (Summon ) ritüeli de değildir . Ejderhaların size cevap vermeside gerekmez , bu çalışmanın sonucunda . Diğer bir mevzu ; Boşa yapılan enerji israfına dayalı bir tane ejderha ritüeli verebilirseniz , daha iyi ikna olabilirim ...

Bu ritüel 2003 yılında J Karrah tarafından yazılmıştır . Kişiyi araştırabilirsiniz , Kendisini ejderhalara adamış şamanik bir pagandır . Amaç ise rehber bir eşlikçi ejder edinmektir , çizdiğiniz yol ve kişisel amaçlarınız için . Çoğu pagan ve şaman tarafından kabul edilmiş ve güvenilinir bir ritüeldir . Rehber ruhtan kastım ise ; Koruyucu melekler veyahut rehber ruh gibi yada sol-el yolu majikal ekolünden ilerleyen majisyenlerin rehber olarak benimsediği lejyoner daemon olan lucifer gibi . Eşlikçi ejder tek spesifik bir varlıktır . Haliyle sizin benliğinizden ayrı bir varlıktır , farklı boyutlara adapte olabilmenize yardımcı olur ..
Bakınız üye, ortada yeni bir şey yok ki bir muhalefeti olsun. Dersin belki ejderhadan sorumlu devlet bakanlığı baş yazışmanlığı. Biri bir vefkle alakalı konu açtığında da aynı şekilde sorular soruluyor ben bunu izah edemedim sanırım. Hala benim inancım yok iknam vs. aynı yerde dolanıp duruyorsunuz. Ben bu yazı yalan dolan dedim mi? Ben bu yazı çok saçma dedim mi? Ben bu ritüeller saçma dedim mi? Şahsi bir şey kattım mı? Yeter da iyice çivisi çıktı soru da sorulamaz oldu, konu detayına eleştiri de yapılamaz oldu. Sen yaz kardeşim ben bir şey sormadım. Dön dön dön dolaş kişiselleştir bu nedir ama artık?

Shadow Hunter

Kayıtlı Üye
Ritüel hakkında yönetimin fikrini almak istiyorum sayın forum yönetiminin güvenli olup olmaması hakkında görüşü nedir ?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ritüel hakkında yönetimin fikrini almak istiyorum sayın forum yönetiminin güvenli olup olmaması hakkında görüşü nedir ?
Sorduğunuz şey "Bunu yaparsam ne olur" ise şöyle söyleyeyim, evinizden dışarı çıkarken akşam eve geri dönene kadar ölmeyeceğinizin garantisini istemek gibi birşey sorduğunuz,kimse de garanti birşey vaadedemez.

Sitede paylaşılan bu yazı kimsenin ölümüne sebep olacak ya da hasta edecek birşey değil,sadece üyelerde spiritüel paranoyaklık durumu gelişip kendi kendilerinin psikolojisini bozabiliyorlar.

Konuyu yazan çeviri yapılmamış orjinal halini de eklerse herşey daha açık olabilir.Bazen çeviriler yetersiz kalıyor,okurken tekrardan karşılaştırmak gerekebiliyor.Ben bu ritüeldeki vanilyayı çözemedim.Asya'ya mahsus bir baharatın ,Kuzey Avrupa'ya uyarlı bir ritüelde işi bana göre yok. Asya'ya özgü ejderha ritüeli de değil bu hani öyle olsa keşke. Tarçın da keza öyle ama en azından güneş sembolü oysa ki vanilya aşk için kullanılır veya kötü kokan birşeyi bastırmak için. Ejder kanı veya kardeş kanı ikisinden biri tütsü/baharat kullanılabilirdi, neden tercih sebebi olmadığını da alınan kaynakta belki belirtmişlerdir? Bir başka şey de neden rune bind yapılmıyor bu şekilerden de tek tek dağınık bir güç kullanılıyor. Ben yazılar paylaşlırken neden opsiyonsuz bir şekilde veriliyorsa illa o şekilde olmalı kısmının mantığına bakıyorum.İçime sinen bir şekle çalışmayı örnek alıp bir mesai harcayıp yeniden biçimleyerek sahip olur öyle yaparım.Verilen örnekleri "güven" konusunda değerlendirmeden önce bunu yapın da bari yaptığınızda bir sonuç elde edebilin.

korkusuzumben

Kayıtlı Üye
Bu yazı fazlasıyla farklı geldi bana bilmiyorum nedense öyle oldu.Burdaki ejderhayı çağırdıgımızda başka ruhani canlıların ya da ejderha ruhunun bizim enerjimizle uyumunu bilemeyiz dolayısıyla arkadaslarında dediği gibi biraz tehlikeli görünüyor.Ama sana böyle ilginç bir konuyu bizle paylaştıgın için teşekkür ediyorum :cheers2:

Kutsanmış Kalın -

asterix

Kayıtlı Üye
Neyi yada kimi çağırdığını bilmeden nasıl çağrı yapılabilir ?.Yeni bir şey ortaya konduğunda detaylı bilgi verilmesi lazım,komşu kadınların birbirlerine ilaç tavsiye etmesi gibi olmuş.Derin spritüel bilgisi deneyimi ve sezgisi olmadan da kolayca cevap verilemez bence,Bu tür çağırmalar riskli özellikle yaş olarak genç arkadaşlara,pozitif bir gaye olmadan macera içinse negatifi çekebilirsiniz.New age akımı içinde son yılarada saysızı kanal melek mesajları vs dezonfarmasyonlarıda saymıyoruz.