Lucid ruya mı degil mi anlayamadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yankimano

Banlı Kullanıcı
Ben lucid ruya yapmak cok istiyodum,dun gece ruyamda basketbol sahasındaydım bi anda ben lucid ruyadayım dedim,oradaki arkadaslarım bana tip tip baktı,ama ruyada oldugumun farkına vardım sanki pek hatırlamıyorum,ama lucid ruya gordugumu kendi kendime soyledim.istedigimi yapamadım.Sizce lucide yaklas mısmıyım?Biraz daha lucid calısması yapsam yapar mıyım?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben lucid ruya yapmak cok istiyodum,dun gece ruyamda basketbol sahasındaydım bi anda ben lucid ruyadayım dedim,oradaki arkadaslarım bana tip tip baktı,ama ruyada oldugumun farkına vardım sanki pek hatırlamıyorum,ama lucid ruya gordugumu kendi kendime soyledim.istedigimi yapamadım.Sizce lucide yaklas mısmıyım?Biraz daha lucid calısması yapsam yapar mıyım?

-Lucid rüya da bilinç açık olur ve rüyanızın kontrolü tamamen sizin elinizde olur. Sizin rüyanızda ise bilinciniz açılmış fakat o evreden sonra kontrolü devralmamışsınız.

Özetlemek gerekirse bir Lucid rüya deneyimi yaşamamışsınız fakat çalışmalara devam ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
-Lucid rüya da bilinç açık olur ve rüyanızın kontrolü tamamen sizin elinizde olur. Sizin rüyanızda ise bilinciniz açılmış fakat o evreden sonra kontrolü devralmamışsınız.

Özetlemek gerekirse bir Lucid rüya deneyimi yaşamamışsınız fakat çalışmalara devam ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.
Hımmm yani tamamen kontrol bizde şimdi daha iyi oturdu kafamda.:)Lucid 'de demek ki insanı "acaba lucid mi"? diye şüpheye düşürmeyecek kadar ipler elimizde.
Demek benim geçenlerde yazdığım sadece bilinç açılması.

Madmen

Kayıtlı Üye
Herkesin yaşayabileceği bir tecrübe . Aşağıda birkaç teknik paylaşacağım . Lucid rüyanın kronik bir durumu vardır ki , gerçek hayattan dejenere edebilir insanı . Spatyom hayatına göre bu dünya hayatı da yarı yarıya lucid rüyadır (Dreaming) zaten . Kimilerine göre güzel , kimilerine göre çirkin bir rüyadır . Ama bir şuur alanını tezahür ettiği kesin . Lucid rüya görme yetinizi arttırmadan önce , Düşüncelerinizin gücüne inanmalısınız .. ( Taç çakra temeldir bu çalışmada ) . Lakin dediğim gibi lucid rüyayı hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz , Tabi realiteden kopmadan ( Lucid Obsesyon ) söz konusu olabilir . Ve sonuçları ağırdır ..

1. Öncelikle bunu istediğinize emin olun. Gönüllü olarak Matrix'e dahil oluyor ve yalanı gerçeğe tercih ediyorsunuz. Sigaraya başlamak kadar zevkli, sigarayı bırakmak kadar zordur. Hayatınız sekteye uğrayabilir, gerçeklik gözünüzdeki değerini yitirebilir. Bu beraberinde hiç hesapta olmayan sorunlar getirebilir.
2. Açık rüya görmenin altın kuralı, açık rüya göreceğinize gönülden inanmaktır. Bundan böyle aklınızı bir tek bu meşgul etmeli. Nasıl ki sigarayı yeni bırakmış bir insan her saniye sigarayı düşlüyorsa, sizin de aklınız sürekli açık rüyada olmalıdır. Yolda yürürken, duş alırken, televizyon seyrederken...
3. Bildiğiniz gibi rüyalar çok gerçekçidir, uyanana dek hayal olduğu anlaşılmaz. Bu demek oluyor ki, şimdi tam şu anda siz rüya görüyor olabilirsiniz. Böyle bir ihtimal her zaman için var. Bu yüzden, kendinizi akıl almaz bir sorguya tutun. Mesela çevrede olup bitenleri çok iyi inceleyin, fizik yasalarıyla çelişip çelişmediğini kontrol edin. Gün içinde bunu sık sık tekrarlayın.
4. Bir rüya defteri tutun ve her sabah ilk iş hatırladığınız rüyaları yazın. Böylece, en çok ne gördüğünüzü istatistik edebilirsiniz. Sayısal lotoda en çok çıkmış numarayı oynamak gibi, en sık gördüğünüz elemana denk geldiğinizde bunun bir rüya olduğunu fark etme ihtimaliniz artacaktır.
5. Bunun yanı sıra, gerçek ile rüyayı iyice iç içe sokabilmek için saatinizi saat başı çalacak şekilde kurun. Açık rüyaya giden en kısa yolun bu yarı-uykulu haller olduğunu unutmayın. Yarım kaldığınız rüyaya devam ettiğiniz olmuştur mutlaka. Bu şansı yukardaki taktiklerle birleştirince bunu bilinçli hale getirebilirsiniz.
6. Her gece yatmadan önce açık rüya göreceğinize odaklanın ama bunu bir strese çevirmeyin. Sanki kaçınılmazmış gibi, açık rüya göreceğim kararlılığıyla uykuya dalın. Açık rüyayı ilk defa yaşadığınızda bu sizi korkutabilir, kısa süreli olabilir ya da hakimiyet sağlanamayabilir. Zamanla ustalaşırsınız, rahat olun.
7. Ve geldik en kritik noktaya. Daha önce dinlemediğiniz güzel bir şarkı seçin, bunu günlerce haftalarca dinleyin. Yalnız bu şarkı size sadece açık rüyayı hatırlatsın. Onu ilk defa bu düşünceyle dinleyin. Bu şarkının anısı bu olsun, nerde ne zaman duysanız aklınıza bu gelsin, sizin şarkınız olsun! Bu şarkı çalarken 3. maddede bahsettiğim uygulamaların üzerine gidin. Şarkıyla eksiksiz bütünleştikten sonra geceleri kulağınıza bu şarkıyı koyun, sürekli çalsın. Uykunuzun REM evresinde bu şarkının rüyanız içine akmasıyla kendinizi sorgulayacak ve rüyada olduğunuzu fark edeceksiniz.
8. Kendinize bir renk belirleyin. Mesela artık mor size sadece açık rüyayı anımsatsın. Tıpkı şarkı örneğinde olduğu gibi, gözünüze ne zaman bu renk çarpsa rüyada olup olmadığınızı anlamaya çalışın. Rüyalarınızı rahatlıkla hatırlayan biriyseniz ve tüm bu saydıklarımızı yaparsanız, açık rüya görürsünüz.
9. Unutmayın, düşler ülkemiz mekansız bir yer olduğu kadar zamansız da. Yani bir açık rüya esnasında yaşananlar bizim bildiğimiz zaman birimleri kadar sürmez. Birkaç saniyelik bir rüya yıllar sürebilir, siz açık rüyadan uyanamayabilirsiniz. Sorumluluk kabul etmem!

Alıntıdır ..

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Açık fikir olarak söylemem gerekirse:

1.Kişisel zevkin için kullanma derim. Çünkü bir süre sonra psikolojik olarak fazla etkilenebiliyor insan.
2. Olarak ise rüyanda odaklanman gerekiyor biraz istediğin şeye, aşırı kısa bir süre içerisinde gerçekleşiyor.
3. senin gördüğün lucid rüya olmuş ama sn. modun da dediği gibi kontrolü elinize almamışsınız, birdaha ki sefere rüyada daha uzun süre kalmaya çalışın bu sayede kontrol çalışmasını yapabilirsiniz.

En azından bir tecrübe elde etmiş oldunuz, tebrik ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...