Melekler ve Meleklerle İletişim Kurma Teknikleri ..

Madmen

Kayıtlı Üye
Eski Dini Metinlerden Meleklerin Çıkarılması ve Değersizleştirilmesi:
Meleklerle irtibat, Allah'a şirk koşulacağı düşüncesiyle tüm dini metinlerden çoğunlukla temizlenmiştir ya da yorumlanırken üstü örtülmüştür. M.S. 745 İznik Konseyi'nde İncil'den çıkarılmıştır. (bu Konseyde papazlar oturup Hırıstiyanlıkta neyin nasıl olacağına kendi çıkar ve politikalarına göre karar vermişlerdir). Oysa ilk Hırıstiyan metinlerde melekler detaylı olarak tanımlanmış, özellikleri anlatılmış hatta bir çok yerde Cebrail'in kadın suretinde göründüğü belirtilmiştir.

Neden Allah yerine Meleklerle İrtibat?
Allah'ın enerjisi insanın bedeninin ve ruhunun direk olarak dayanamayacağı bir güce sahiptir. Direk alınan en küçük bir mesaj bile, kişinin tüm dengesini bozar. Bu nedenle Peygamberlerin çoğuyla bile Allah direk değil, Cebrail aracılığıyla konuşur (Bu noktada "konuşmak" denilen şey, yüksek enerjetik frekansların, insanoğlu için "sese" dönüşmüş halidir).
Musa :"Ya Rabbi, bana yüzünü göster" dediğinde, gelen cevap önemlidir: "Sen, beni görmeye dayanamazsın". Hepimizin bildiği gibi ilk vahyini aldıktan sonra Hz. Muhammed'in günlerce titreyip ateşler içinde yattığı, eşi Hz. Hatice tarafından aktarılmıştır.
Yani Allah'ın enerjisi, Peygamberlerin dahi direk kaldırmayacağı yoğunluktadır (bu nedenle "Allah'la konuştum" diyenler ya akıl hastasıdır, ya da konuşan onların Koruyucu Meleği yahut onları yanıltan bir başka varlıktır, Allah değil).

Aracı Olarak Melekler:
İşte Meleküt Alemi (melekler) bu enerjiye dayanamayacağımız için, İlahi olanla, bize aracı olurlar. Yine aynı nedenle meleklerle irtibat şirk koşmak değildir, tersine hepimizin frekansına göre rehber varlıklar ve koruyucu melekler vardır. Yeterli kuvvetteyse, Allah inancınızın sarsılması zaten mümkün olmayacaktır. Onlar İlahi'den gelen Işık Elçileridir, ve onlarla irtibat, eğer istersek kesinlikle mümkündür.

Koruyucu Meleğinizle İrtibat Yolları:
Zihninizi boşaltın. Ortam az aydınlatılmış, temiz, rahat ve sessiz olsun. İsterseniz meditasyon yapın ya da derin nefesle isteğinize konsantre olun.
Niyetinizi belirtirken, mutlaka "İlahi olanla" ya da "Işığa frekanslı" varlıklarla irtibat isteyin. Size görünen varlığa: "İlahi misin?" diye sorun. Bu varlıklar yalan söyleyemezler.
Rüyalar: Uyumadan önce rüyanızda onunla karşılaşmayı dileyin. Size yardımcı herhangi bir varlık olarak görünecektir. Ona ismini sorun. İsmini öğrenirseniz kimseye söylemeyin. Yardım istediğinizde onu bu isimle çağıracaksınız. Zihninizde ilk beliren ad, ona aittir.
Düşünceler ve Duyular: Çekim Yasası'nı bilen herkes de bilir ki düşünceyle bir çok şeyi gerçekleştirmek mümkündür. Meleğiniz sizinle direk kulağınıza konuşabilir ya da fikirler yoluyla konuşur. Size yol gösteren bazı fikirlerin size ait olmadığını bir şekilde anlarsınız. Ani bir şekilde, bilirsiniz.
Dua Etmek: Dua, niyetlerin seslendirilmiş halidir ve kendi başına bir enerjisi ve maddeye form verme yeteneği vardır. Karşılaşmak için dua edin.
Mektup yazmak: Koruyucu Meleğinize bir mektup yazın. Hayatınızda değiştirmek istediğiniz ne varsa, istek ve niyetlerinizi belirtin ve kendisiyle karşılaşmaya hazır olduğunuzu söyleyin.
Resimlemek: Tüm ruhani varlıklar gibi meleklerin de bir biçimi yoktur. Ona biçim veren insanoğlunun bir biçime sokma çabasıdır ya da kişinin deneyimlerine göre bir form alırlar. Siz nasıl görmek isterseniz, öyle görüneceklerdir. Işık, kanatlı bir varlık, rahibe, rahip, ak sakallı dede, derviş vb.
Yardım istemek: İhtiyaç duyduğunuzda yardım isteyin. Niyetiniz kısa ve öz olsun. Bencil bir niyet değilse, yardım hemen gelir.
Korkmamak: Korku onları uzaklaştırır. Korkunun da bir enerji frekansı vardır ve onları iter. Bazen ayak seslerini duyabilir, yatağınıza oturduğunu hissedebilirsiniz. Sevgi ve temiz bir kalp ile sizi korkutmamasını, ama hep yanınızda olmasını isteyin.

Meleğinizle Çalışma ve Soru Sorma İmajinasyonu:
Bu imajinasyonu Başmeleklerle de yapabilirsiniz. Kesinlikle insanoğlu onlardan da yardım alır. Dinleri çarpıtan kişiler yıllarca böyle dediler bize:
Onlar peygamberlere ve aydınlanmış kişilere gelirler. "Ben küçük ve günahkar bir varlığım, bana mı gelecekler?" diye düşünmeyin.
Gözlerinizi kapatın. Uzun, loş ışıklı, kırmızı halıların olduğu bir koridorda ilerleyin. Her yer bembeyaz ışıkla dolu. Beyaz mermer basamaklardan inin.
Orada bir çok kapı var. Bir kapının üzerinde yardım istediğiniz Başmeleğin ya da kendi koruyucu meleğinizin ismi belirecek.
Hazır olduğunuzda kapıyı çalın. Kapı açılıyor ve sizin imajine ettiğiniz formda meleğiniz karşınızda.
Ona bir soru sorun. Bu soru, "bu dünyadaki görevim nedir? " olabilir. "Hayatımı olumlu yönde nasıl değiştirebilirim?" olabilir. "Bu işi yapmam hayırlı mı?" olabilir. Terketmeniz ya da bırakmanız gereken şeyler olabilir.
Şimdi, size bir cevap verdi. Bu cevap için teşekkür ettiniz. Kapı kapandı.
Cevap o anda, bir hediye biçiminde, bir yazı şeklinde, bir görüntü şeklinde, bir ses şeklinde gelebilir. O akşam ya da ilerleyen günlerde arkadaşınızın "bunu neden dediğimi bilmiyorum" olarak ifade ettiği şekilde olabilir.
Şunu unutmayın. Bazen biz konuşmayız. Bu durum, enerjiyle ya da ruhsal konularla çalışanlarda sıklıkla olur, bazen saf ama sıradan insanlarda da olur( Zeka engelliler, küçük çocuklar gibi) Size öyle bir şey söylerler ki "mesaj" gibi kafanızda yankılanır.
Bir kaç gün bu işaretlere dikkat edin. Kültürümüzde bir laf vardır: "Söyleyene değil, söyletene bakın" diye.
Emin olan söyleten bazen başkasıdır.
Sevgilerimle,
Işık İşçisi.[/COLOR]

İnsanlık tarihinde Melekler hep var oldular. Melekler sadece Sami dinlerde geçmedi, tarih öncesi devirleri incelediğimizde çeşitli kalıntılarda insanların onları tasvir ettiğini çok rahatlıkla görebiliriz. Melek kelimesi, Angelos olan Latince “Haberci” kelimesinden gelmektedir. İnsanlar her zaman onlara ulaşılamayacağını zannettiler veyahut onların sadece hikâyelerden oluştuğunu düşündüler. Ve tamamen yanıldılar!

Bugün pek çoklarınız, pek çok insanın melekler ile iletişim kurduğunu duyuyorsunuz. Onlar, yaklaşan kargaşada size yardım etmekten, en küçük sorunlarınızı bile (Mesela park yeri bulmak gibi.) çözmek için sizlerin yanınızda! Tamamen gerçekler ve bilincinizin bir oyunu değildir bu. Onları çağırmak o kadar kolay ve mutluluk dolu bir şey ki, hayal bile edemezsiniz onların ahenklerini! Ne bir büyü, nede büyülü sözler gerekir. Sadece, gelmelerini istemeniz yeterlidir. Bu bir koruyucu rehber olabileceği gibi muhteşem Baş Meleklerde olabilir. Ve sakın onları meşgul ettiğinizde düşünmeyin. Onların yaratılışları bizden çok farklı olduğu için, aynı anda birden fazla yerde olabilirler. Veya onlardan yardım isteyeceğiniz bir şeyi, önemsiz olarak da görmeyin. Dediğim gibi çok büyük rehberliklerden, aşk hayatınızdaki tüyolara kadar birçok şey danışabilirsiniz!

Şimdi size açıklamam gereken bir şey var. Oda, Melekleri davet ettiğinizde salt olarak gelmediğidir. Bu yüzden korkmanıza gerek yok. Siz onu davet ettiğinizde veya yardım istediğinizde onları rahatlıkla hisseder ve yardımınızı alırsınız. Ama bir insan gibi yanınıza gelmezler. Enerji Merkezlerinden geçerek, sizler ile iletişim kurarlar. Direk olarak gelseler halimiz vahim olurdu doğrusu, birçoklarınızın bildiği gibi Muhammed, Cebrail ile iletişim kurduğunda günlerce yatağından çıkmamıştı. Çıkamadı çünkü çok şaşırdığından değil, onların titreşimleri bizi hasta edecek, yerine göre de öldürecek kadar fazladır. Ama bizim böyle bir sorunumuz yok, yani boşuna endişelenmeyin.

Meleklerin rehberliklerini daha berrak bir şekilde alabilmeniz için yapabileceğiniz 2 şey vardır. Bunlardan ilki tamamen sevgi dolu olmak, bir diğeri ise olabildiğince çok meditasyon yapmaktır. Meditasyon yaptıkça algılarınız artar, onları daha kolay ve yüksek algılarsınız. Sevgi dolu oldukça ise onlara daha yakın olursunuz. Biliyorsunuz, Tanrı saf sevgiden oluşmuştur ve onun Habercileri sevgi doludur! Onlar kimseye kötülük beslemezler, tamamen bizim iyiliğimizi isterler.

Herkesin kafasına takılan bir diğer soru ise Melek İnisiyasyonları büyük ihtimalle ve bunu cevaplamadan geçmek istemiyorum. Evet, arkadaşlar bu inisiyasyonlar ile onlarla çalışabilir ve rehberlik alabilirsiniz ama buna gerek yoktur. Bu inisiyasyonlar; Meleklerle İletişim Kuramayacağını Düşünen insanlar içindir. Bu sistemleri kullanarak Şifa çalışmaları yapabilir, rehberlik alırsınız ama bu sistemlere dâhil olmadan da bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem de çok kolay, sadece niyet ve sevgi ile!

Mesela, Melekleriniz size en kolay şekilde rüyalarınızda rehberlik edebilir! Kimi zaman gelecekten haberler bile verebilirler. Uyumadan önce; “Sevgili, Meleklerim [Korucu Rehberim, Mikail, Cebrail vs.] lütfen rüyama gelerek bana rehberlik verin, bana yardımcı olun!” demeniz yeterlidir. Ve uyandığınızda, rüyalarınızı iyi analiz ederseniz, rehberlinizi almış olduğunuzu anlayacaksınız. Tabii, onlara teşekkür etmeyi unutmayın. Onlar karşılık beklemeden yapıyor her şeyi! Her şey ışığın çocukları için.

Günlük hayatınızda ise onlardan yardım istemek için bu kadar beklemenize gerek yoktur bile. Mesela sabah biraz geç kalktınız ve işe geç mi kalıyorsunuz? Saatinize baktınız ve otobüs kaçıyor mu? Panik yapmayın, Meleklerinize otobüse yetişmeniz için size yardım etmenizi isteyin. Ama şunu unutmayın, buradaki püf nokta onlardan yardım istedikten sonra onların önüne set çekmemek. Yani yardım isteyin ve onlara bırakın. Onlar size en iyi ve hayırlı şekilde yardım edecektir.

Melekleriniz ile meditasyon yapmak ise size çok büyük bir farkındalık ve mucizevi bir dünyaya aralayacaktır. 5–6 dakika Boyunca normal olarak meditasyon yapın. Daha sonra, mesela Cebrail’i davet edin. Şunu da açıklayım ben davet edin dedikçe bazılarınız nasıl davet edeceğim diye soruyor ama bu çok basit. “Sevgili Cebrail (Veya vs.) yanıma gel.” İşte bu kadardır davet etmek. Daha sonra ise onu hissetmeye çalışın.

Meleklerinize her konuda danışın. “Sevgili Mikail, lütfen park yeri bulmama yardımcı ol.” Gibi veyahut “Sevgili koruyucu meleklerim, lütfen negatif enerjinin bana gelmesine engel olun” gibi şekilde bunu örneklendirebiliriz. Hayal gücünüzü kullanın. Onları sevin, sevmeyi öğrenin. Öğrenin ki ışığa da adım atmış olun. Mesajları iyi takip edin.

Şimdi ise sizlere, onları daha berrak ve net olarak algılamanızı sağlayacak yöntemleri anlatacağım. Bunları uyguladığınız sürece, yardımlarınıza daha çabuk ve anlaşılır bir şekilde cevaplar alacağınıza emin olabilirsiniz.

Öncelikle uygulamalarımıza başlamadan önce bir şeyi açıklığa kavuşturmada çok büyük bir önem var. Hâlâ bazılarınız nasıl rehberlik isteyeceğim diyor. Niyet ederek, sevgili arkadaşlarım. Yardım istemek istediğiniz meleği seçin ve ondan yardım isteyin. Dua eder gibi aynı. Yine bir örnek vermem gerekirse; “Sevgili Mikail, bu sınavımda bana yardımcı ol!” veya sınavdan önce “Sevgili Mikail, ben hangi konulara daha ağırlıklı çalışmalıyım?” gibi olabilir. Unutmayın, sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok Melek var ve bunların isimlerini internetten rahatlıkla bulabilirsiniz. Mesela zaman konusundaki sorunlar için Metatron’dan yardım istemeniz daha doğru olacaktır. Bu size Cebrail’in yardım etmeyeceği anlamına gelmez, sadece Metatron’un alanı zaman olduğu için daha verimli rehberlik alacağınız anlamına gelir.

Hiç unutmam, hiç çalışmadan girdiğim sınavlardan Meleklerim sayesinde yüksek notlar aldığımı. :) Tabii bunlar onların çalışmayana yardım ettiği anlamına gelmiyor, sadece olması gereken şeylere yardım ettiği anlamına geliyor.

Veya özelliklede Meleklerinizden, korktuğunuz zamanlarda yardım istemeniz sizi büyük bir güvenceye alır. Önceleri bir şeyler beni korkuturken, Mikail’den yardım isterdim ve her seferinde yardım ederdi. Bir keresinde beni o mavimsi koruma balonuna almıştı ve güvenle uyuyabilmiştim. Ona özellikle minnetlerimi borçluyum!

Yâda Şifa çalışmasını yapmak istiyorsunuz? Bunun için İsrafil’den veya Cebrail’den yardım etmeniz yeterlidir. Hasta bir yavru kedim vardı ve kusuyordu. Reiki vermeme rağmen düzelmiyordu bir türlü ve İsrafil’den yardım istedim. Ve kedim hemencecik uyumaya başladı. İlerleyen saatlerde uyanmaya kalkıştı ve İsrafil’e; “Lütfen yarım saat daha uyusun.” Demem ile tekrar uykuya daldı ve tam yarım saat boyunca uyudu. Kalktığında ise çok sağlıklıydı. :)

Zamanla kendi deneyimlerimide anlatımlarıma serpiştireceğim. Bunlar size örnek olmasını ve sizinde mucizeleri yaşamanız tek dileğim. Unutmayın, unutmayın ki en büyük şey sevgidir. Sevginin gücü, Tanrı’ya eşit bir şeydir. Ve Tanrı her şey olduğu için, her şeye gücü yetendir de aynı zamanda!

Bilmeniz gereken ilk şey, onlar tamamen Tanrı gibi sevgi dolu olduğudur. Bu yüzden sizde sevgi dolu olduğunuz sürece, daha kolay rehberlik alabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde bunu test edin. Mesela, bir konuda rehberlik isteyin ve sizi mutlu hissettirecek bir anınızı anımsayın yani mutlu olun. Ve olayı akışına bıraktığınızda, rehberliğinizin daha berrak olduğunu göreceksiniz.

İnsanların çoğu, bu güce inanmaz. Sevgiden bahsediyorum ve birçokları gerçek sevgiyi bir takım alışkanlıklardan zanneder ama o Tanrının kendisidir. Bu gücü kullanarak zaman içerisinde bırakın Melekleriniz ile iletişiminizi Tanrı ile iletişim bile kurabilirsiniz. Zaten şunu söyleyeyim siz Meleklerden rehberlik alırken bir nevi Tanrı’dan rehberlik alıyorsunuz demektir çünkü ondan bağımsız hiç bir şey yoktur.

Her neyse, konumuza geri dönelim. Anladığınız gibi yapmanız gereken ilk şey sevgiyi hissetmek ve sevgiyle yaşamayı öğrenmek. Mucizelerin anahtarı budur dediğimiz gibi. Yapabileceğiniz bir diğer şey ise Meditasyondur. Melekleriniz ile meditasyon yaparak onları daha net algılayabilirsiniz.

Öncelikle ilk 10 dakika boyunca düşüncelerinizi durdurarak meditasyon yapın. Bildiğiniz gibi meditasyon yaparken evrendeki kozmik enerji, enerji girişlerinizi temizler ve farkındalığınız gelişir. Biraz bunu yaptıktan sonra dilediğiniz bir meleği davet edin. Mesela, Mikail’i davet ettiniz diyelim. Onu hissetmeye çalışın zaten o size kendini hissetirecektir. Bu hissi güçlendirmek için imgeleme yapabilirsiniz. Mavi parlak bir ışığın odanızın içine dolması gibi veyahut bu şahane ışığın içinize dolduğunu imgeleyin ya da hissedin. Bu tür şeyler algılarınızı kesinlikle geliştirecektir.

Ayrıca bu yöntemi kullanarak, Melekler ile enerji girişlerinizi (Çakralarınızı) temizleyebilirsiniz. Yine bir meleği davet edip, onun ışığının çakranızı temizlediğinizi görmeniz veya hissetmeniz çok yüksek derece bir şifa çalışmasına dönecektir.

Rehberliğin berraklaşmasındaki en önemli faktörlerden biri devamlı olarak rehberlik istemenizdir. Olabilen her konuda onlardan yardım isteyin. İstedikçe ve olayların gerçekleştiğini gördükçe aranızdaki bağ gittikçe artacaktır. Birde ben pek et yemenizi tavsiye etmiyorum. Spiritüalizm ile uğraşan kimsenin yemesi zaten doğru değil. Bunun sebebini açıklayayım, merak edenleriniz vardır. Et’in aurası tamamen siyahtır. Bu gerek kirliyan fotoğrafçılığı ile gerek aura görme yeteneği olan insanların söylemleri bilinen bir şey. Bu zifiri siyah auralı madde bedeninize girdiği an, auranızı etkileyecektir ve algılarınızı daha düşük bir hale getirecektir. Olay tamamen bundan ibarettir. :)

Meleklerle iletişimizi kuvvetleştirmek için sevginin gücü yanında onları sevmeyi önemseyin. Onları önemseyin mesela her zaman teşekkür edin. Bir gün okula doğru gidiyorum ama geç kalacağım. Hemen “Metatron, okula yetişmem için otobüse tam zamanında yetişmemi sağla! Teşekkür ederim” dedim ve hızlı hızlı yürüyordum da, tam otobüs durağına vardığımda benim aracım gidiyordu. Yani aramızda 10 metre vardı ve kaçırmıştım, 40 saniye farkla olsa gerek. Ve, “Teşekkürler Metatron, çok yardımcı oldun!” demem ile 30 dakika arayla gelen – binmem gereken araçlardan – bir tanesi geldi hem de hemen diğeri gitti ve o geldi. Metatron’un bana tebessüm ettiğini hissettim. Tabii, tekrar teşekkür ettim.

Meleklerinize teşekkürler etmeniz, resimler çizmeniz veya onları sembollerini taşımanız onlara bir şeyler veriyorsunuz anlamına asla gelmez. Ben bunu aradaki bağı sıkılaştırmak olarak görüyorum. Hani arkadaşlarınızı ararsınız, hediyeler verirsiniz ve aranızdaki bağlantıda güçlenir, aynen böyle!
Alıntıdır ..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Meleklerin Mucizevî Gücü:
1-Herkesin bir koruyucu meleği vardır,aşkta da yardıma gelen...
2-Meleğinizle olan güçlü bağınıza inanın,aşkta samimi bir kalp ile sevin.
3-Meleğiniz sizin aşk ve ilişki kaderinizide taşır.
4-Onlar ruhunuzu sizden çok daha derin bir anlamda görür.
5-Onlar bilir.
6-Sizin onları anlayabileceğiniz şekilde sizinle irtibatı tercih ederler.
7-Işıkları insanın yolunu,bilincini,aşkını aydınlatır.
8-Melekleri kalp yolu ile algılayabilirsiniz.
11-Melek gerçekte insan formunda değil ama "ALLAH İSTERSE" insana insan gibi görünebilir,bir mesaj için size gelip yok olabilirler aniden...
12-Melekler sizin gelişiminizden sorumludur,güzel niyetleriniz olsun.İyi düşünün! -Tuğçe Işınsu