Rüyamda "Beni Bul" Dedi

crazymen17

Kayıtlı Üye
Eşimle sanki bir tünel veya koridor gibi bir yerde ilerliyoruz.

O sırada bir anda etrafımızda görünüp kaybolan ama dönüp duran bir nesne beliriyor. Sanki kuş gibi ama değil.
Ve bana tam yanımda dönerken "Benim adım (xxx) Beni bul beni bul" diyor hem de iki kez.
Ama sanki biriyle kavga ederken "Görüşeceğiz seninle " tribi vardır ya. Aynen o tonla o şekilde...

Bu rüyayı bu sabahın gecesinde gördüm.

Bu gün ise kızım eve gelince başına gelen bir olayı anlattı ;

Kızımın çalıştığı bir dükkana sürekli uğrayan bir genç varmış. Bir de köpeği varmış. Kızım her geçişinde köpeği severmiş.
Dün geçerken köpek kızımda yaklaşmamış ve huylanmış. Köpeğin sahibi sormuş " Hayırdır bir sıkıntın mı var senin" diye.
Kızım saklamaya çalışsa da sonunda itiraf etmiş. Ve genç eklemiş ;
"Ya sizin eve gelip bir okusam ya ben "

Bahse konu genç namazında niyazında bir genç. Zaten kızımın çalıştığı yere yakın bir yerde de işyeri sahibi.
Yani yabancı biri değil. Kızım da eve bir sorayım demiş.

Sitede yeniyim ama yine de bilen bilir ev olarak sıkıntılarımızın olduğundan bahsetmiştim daha önceden.

Yani delikanlının tespiti doğru aslında.

Ayrıca eklemek istediğim bir konu daha var ;

Ben bu rüyayı gördüğümde sürekli taktığım muskam boynumda yoktu. Durup dururken muskayı çıkarıp dolabın üstüne koymuştum 2 gün önce.
O günden sonra ise içimde sıkıntı tekrar belirmeye başladı. Ben önemsemedim. Durma üstünde dedim kendi kendime.
Ama dün gece rüyayı görünce hemen uyandım ve ilk işim muska aklıma geldi. Taktım. Saat sabah karşı 4 civarı falandı.
Tekrar yattım ve hiç bir sıkıntı hissetmedim.

soyuz

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Öncelikle bu konuya mesleğim açısından psikolojik bir vaka olarak yaklaşacağım. Rüyanızda tünel veya koridor görmeniz eşinizle birlikte sıkıntılı bir dönemden geçtiğinize ve bu dönemle ilgili yoğun kaygılarınıza işaret ediyor. Cevşeni takmayı o gün unutsanız da bilinçaltınız unutmaz ve bu kaygıyı rüyada dile getirir. Beni bul diye hayıflanan kuş bir çok kaza ve beladan sizi uzak tuttuğuna inandığınız cevşenle alakalı bilinçaltınızın mesajı olabilir. Kızınız da dahil olduğu sonraki kısımla birlikte ailecek bir huzursuzluğunuz olduğu kanısına varıyorum. Nedeni belli olmayan veya burda belirtmek istemediğiniz türdeki sıkıntılar maalesef rüyalarımızda biinç düzeyine çıkarak simgeler vasıtasıyla bizlere ulaşır.

Size tavsiyem rüyanızda gördüğünüz nesne veya kişileri serbest çağrışım yöntemiyle bilinç altınıza nasıl kodladığınızı bulup bilinçaltınızın size verdiği mesaja ulaşmanız olacaktır. Örneğin kuş sizin için ne anlam ifade ediyor arka arkaya 10 20 kelimeyle hiç düşünmeden size çağrıştırdığı şeyleri söyleyin. Sonra tünel sonra eşiniz. Tabi dilerseniz bunun için bir uzman psikoloğa da başvurabilirsiniz. Hatta yararınıza olacaktır.

Rüyalarımız bize çözmek zorunda olduğumuz ancak şu veya bu şekilde bastırdığımız bir çok sorun, arzu, istek veya öfkelerimiz hakkında güçlü mesajlar verirler. Önemli olan bunları çözerek buz dağının görünmeyen kısmındaki sorunlara eğilmektir.

Umarım bir nebze de olsa faydalı olabilmişimdir. Sağlıcakla ve esen kalın.

Saygılarımla

La-edri

Kayıtlı Üye
Ruyanizdaki gecen ismi hatirliyormusunuz? Onu söylemekte bir mahsur yoksa söylermisiniz?

crazymen17

Kayıtlı Üye
Ruyanizdaki gecen ismi hatirliyormusunuz? Onu söylemekte bir mahsur yoksa söylermisiniz?

Hatırlayamadım ki. Hatta sabahında bile aklımda yoktu. Ama ilk duyduğumu biliyorum. Hiç duymadığım bir kelimeydi.

Merhaba,

Öncelikle bu konuya mesleğim açısından psikolojik bir vaka olarak yaklaşacağım. Rüyanızda tünel veya koridor görmeniz eşinizle birlikte sıkıntılı bir dönemden geçtiğinize ve bu dönemle ilgili yoğun kaygılarınıza işaret ediyor. Cevşeni takmayı o gün unutsanız da bilinçaltınız unutmaz ve bu kaygıyı rüyada dile getirir. Beni bul diye hayıflanan kuş bir çok kaza ve beladan sizi uzak tuttuğuna inandığınız cevşenle alakalı bilinçaltınızın mesajı olabilir. Kızınız da dahil olduğu sonraki kısımla birlikte ailecek bir huzursuzluğunuz olduğu kanısına varıyorum. Nedeni belli olmayan veya burda belirtmek istemediğiniz türdeki sıkıntılar maalesef rüyalarımızda biinç düzeyine çıkarak simgeler vasıtasıyla bizlere ulaşır.

Size tavsiyem rüyanızda gördüğünüz nesne veya kişileri serbest çağrışım yöntemiyle bilinç altınıza nasıl kodladığınızı bulup bilinçaltınızın size verdiği mesaja ulaşmanız olacaktır. Örneğin kuş sizin için ne anlam ifade ediyor arka arkaya 10 20 kelimeyle hiç düşünmeden size çağrıştırdığı şeyleri söyleyin. Sonra tünel sonra eşiniz. Tabi dilerseniz bunun için bir uzman psikoloğa da başvurabilirsiniz. Hatta yararınıza olacaktır.

Rüyalarımız bize çözmek zorunda olduğumuz ancak şu veya bu şekilde bastırdığımız bir çok sorun, arzu, istek veya öfkelerimiz hakkında güçlü mesajlar verirler. Önemli olan bunları çözerek buz dağının görünmeyen kısmındaki sorunlara eğilmektir.

Umarım bir nebze de olsa faydalı olabilmişimdir. Sağlıcakla ve esen kalın.

Saygılarımla

Çok çok teşekkür ederim size. Evet cevşen ve uçan nesnenin söylediği " Beni bul" sözü örtüşüyor. Çok mantıklı.
Ancak hemen belirteyim; Daha önceden de dediğim gibi o nesne sanki kötüydü. Yani hiddet içeren bir söylemi vardı sanki.
Yani daha çok " Görüşeceğiz seninle." dercesine... Veya hani biriyle kavga ederken " Ben bilmem kimim gel bul beni hesabımızı görelim" derler ya.
Aynen öyle bir söylem şiddeti vardı. Ama tabiki ben de öyle hatırlıyor ve yorumlamış olabilirim.
Ayrıca muskamı hiç çıkarmıyorum ve son derece huzurluyum. Özellikle geceleri çok rahatım.
Odamın duvarında iki yazı çıktısı aldım ve astım. Vefk dua sure karışımı birşey.

Evimde kedi besliyorum. 2 tane. Onlar da eskiden çok huzursuzdu. Ama şimdi onlar da iyi durumdalar.

Sanki düzelmeye başladı işler çok şükür. Ancak araştırmalarım diyor ki; Bu işin peşini bırakmamak lazım.
Yani işler yoluna girdi normale dönelim diye bir şey yok. Böyle devam etmek lazım mış.

Tekrar çok teşekkür ederim. Saygılar...

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
size bir ışık size bir işaret verilmek isteniyo ..?