Kilitlediğim Kapı Döndüğümde Açıktı

crazymen17

Kayıtlı Üye
Gecenin bu vaktinde... :(

Benim PC mutfakta durur. Balkon kapısı da zaman zaman yatana dek açık durur. Malum evde kediler var arada hava almaya çıkıyorlar.

Bundan yklaşık 1 saat önce arkada bulunan çöp konteynırlarından tuhaf bir ses geldi. Baktım bir kedi var konteynırın üzerinde.
Ama tuhaf bir şekilde adeta bir şahin bir atmaca gibi cıyaklıyor.
Ancak ben bu sesi duyduğumda kafamı kapıdan çıkarıp baktığımda sanki bana doğru sabit şekilde bakıyormuş gibi geldi.
Hatta kediyi kovalamaya çalıştım kedi oralı bile olmadı. Normalde susar veya kaçar vs.

Neyse. O anda üzerime bir ürperti geldi ve içeri girdim.
Ne yalan söyliyeyim kedinin sesi ve bakışı onu kovalamaya çalışmama tepkisiz kalması falan ürküttü beni.
Hemen içeri girdim. PC nin başına mutfağa.Ama içeri girerken balkon kapısını kapatıp bir de kilitledim.
Hani hırsız kilidi derler PVC kapı pencerelerde kullanılan. Öyle kilit var. Onu kilitledim.

Az önce kalktım içeri gittim. Döndüğümde kapının kilidini bırak kapıda açıktı. Yani aralık duruyordu.

Kesinlikle eminim kilitlediğime. Ayrıca bir daha hiç açılmadığına da adım kadar eminim.
Çünki 1 saattir PC başındayım ve hiç balkonluk işim olmadı. Hatta evdekiler de uyuyor şu an.
Yani zaten dediğim gibi olay son 1 saat gerçekleşen bir olay.
Hatta kapıyı kapattığımdan emin olduğum için bir ara kendi kendime "Kapı kapalı nasılsa " diye bile içimden geçti.

Yazarken bile tüylerim ürperdi :eek:fftopic:

bluefanclub

Kayıtlı Üye
Dostum kalbini karartma, kilitledim sanabilirsin günlük olaylar tekrarlanınca böyle sekteler normaldir.

Ayrıca pvc kapılar kilitlense bile kilitleri atabiliyor tam çevrilmeyince vesveseye hiç gerek yok

crazymen17

Kayıtlı Üye
Dostum kalbini karartma, kilitledim sanabilirsin günlük olaylar tekrarlanınca böyle sekteler normaldir.

Ayrıca pvc kapılar kilitlense bile kilitleri atabiliyor tam çevrilmeyince vesveseye hiç gerek yok

%100 eminim kilitlediğime. Hayır son 1 saatte PC başından kalkmadım bile. Bi tasarım hazırlamaya çalışıyorum. Kafamı bile kaldırmadım PC başından. Sadece az önce afedersin ihtiyaç gidermeye kalktım. WC den döndüm bi baktımki kapı açık.

Yani adımdan şüphe ederim ama kilitlediğimden şüphe etmem. Ayrıca çöpteki kedi hala gözümün önünde bakışı.

Hayır aksi bi durum olsa yani şüphem olsa en ufak, konu bile açmam.

crazymen17

Kayıtlı Üye
Sokak kapısınına ilave demir kapılar varya onu kilitlemedim geçen gece uyurken sabah uyandık üç kez kilitlenmiş çok şaşırdım. Hemen ben yaptım sanıldı tabi fakat ben kilitlememiştim. Yani olabiliyor böyle şeyler belki çok mantıklı açıklamaları vardır bu olayların sizinkinde büyük ihtimal kilitlenmedi.

Öyle değil ama kilit. Yani normal kapı kilidi değil. PVC kapılar zaten iyice ittirip bastırmadan kapanmaz. Ardından da aşağıdaki kilidi kapalı pozisyona getirdim.
Kilitlediğimden çok eminim.O kilit kendiliğinden asla düşmez. Yukarı kaldırıp manevra yaptırıp öyle açabilirsiniz;

alarmlı_pimapen_alüminyum_kapı_pencere_emniyet_mandalı_kilidi_3.jpg

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Aile bireylerinden birinde Uyurgezerlik var mı? Belki de uyanıp açmışlardır. Önce onlara bir sorsaydınız keşke. Olayı çok sıcak sıcağına yazmışsınız. İnsanlar çok korktukları zaman yüksek stres altında farkında olmadan kontrolsüz tepkiler verebilirler. Belki de farkında olmadan siz açmışsınızdır kapıyı? Yine de kedi mevzusu ilginç geldi bana da.

crazymen17

Kayıtlı Üye
Az önce kalkar kalkmaz eşimi mutfağa çağırıp durumu anlattım. Kızım duymasın korkmasın diye. O da korktu anlatınca.
Arkadaşlar bir kez daha anlatayım kısaca;

Giderken de gözüm takıldı kilitli durumdaydı o PVC kilidi. Kapı da zaten haliyle kapalıydı.

WC den döndüğümde ise kapı aralık durumdaydı.

Öncesinde ise çöpteki kedinin sesi bakışı içimde bir ürpertiye sebep oldu.
Ben normalde kediden korkmam ki evimde 2 kedi bakıyorum. Ama dün geceki kedi tuhaftı.

crazymen17

Kayıtlı Üye
Bu arada eklediğim resim netten bulduğum örnek resimdir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Crazymen çok ürkmüşsün,geçmiş olsun,bir daha yaşamamanı diliyorum ama ısrarla farklı bişeyler duyup kendini dahada korkutmaya çabalar gibisin.:)
"O kedi üç harfliydi,kilidi açanda onlardan biri."dedim diyelim şu an ne değişir?Hırsız değil ki polise gidesin.Bildiğin duaları oku,olaya çok odaklanma,unutmaya çalış.
Çok aklından atamazsan bakım yaptır en net çözüm.

crazymen17

Kayıtlı Üye
Crazymen çok ürkmüşsün,geçmiş olsun,bir daha yaşamamanı diliyorum ama ısrarla farklı bişeyler duyup kendini dahada korkutmaya çabalar gibisin.:)
"O kedi üç harfliydi,kilidi açanda onlardan biri."dedim diyelim şu an ne değişir?Hırsız değil ki polise gidesin.Bildiğin duaları oku,olaya çok odaklanma,unutmaya çalış.
Çok aklından atamazsan bakım yaptır en net çözüm.

Hayır asla korkutmak değil aksine rahatlatmak niyetindeyim. 45 yaşındayım. Sadece "Kapıyı kapatmamışsındır "gibi şeyler yazılınca hani sanki ben ne yaptığının farkında değilmiyim gibi bir şey çıktı ortaya.

Bu arada ben 5 vakit namazını kılan ve dilinden Kur'an düşmeyen neredeyse 24 saatin uyku dışında her daim dudakları dua ve Kur'an ile kıpırdayan biriyim.
Ayrıca korkmuyorum da aslında. Ancak bir tedirginlik var . Ayrıca evimin çeşitli yerlerinde ,yastığımın altında falan bu konuda etkili olacak sure ve dualar mevcut.

Mesela Saffat suresi, Cin Mektubu gibi duvarlarımda yastığımın altında mevcuttur.
Ayrıca Besmelesiz hiç bir işe kalkışmam. Boynumda da muskam vardır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hayır asla korkutmak değil aksine rahatlatmak niyetindeyim. 45 yaşındayım. Sadece "Kapıyı kapatmamışsındır "gibi şeyler yazılınca hani sanki ben ne yaptığının farkında değilmiyim gibi bir şey çıktı ortaya.

Bu arada ben 5 vakit namazını kılan ve dilinden Kur'an düşmeyen neredeyse 24 saatin uyku dışında her daim dudakları dua ve Kur'an ile kıpırdayan biriyim.
Ayrıca korkmuyorum da aslında. Ancak bir tedirginlik var . Ayrıca evimin çeşitli yerlerinde ,yastığımın altında falan bu konuda etkili olacak sure ve dualar mevcut.

Mesela Saffat suresi, Cin Mektubu gibi duvarlarımda yastığımın altında mevcuttur.
Ayrıca Besmelesiz hiç bir işe kalkışmam. Boynumda da muskam vardır.
Yok yok hayır,gayette ne yaptığının bilincinde olan bir insan olduğun çok ortada .Bilinçsiz,farkında olmadan açıp bıraktığını düşünmedim şahsen.Az öncede yazdığım gibi,ben ev halkından şüphelendim.Madem oda değil,nas ,felak,ayetül kürsi her birini 100 defa eve okuyun.Hemde bir bardak suya okuyup kendiniz için.İnançlı bir insansınız atlatacağınızı,tekrarlanmayacağını umuyorum.Olurda yinelenirse burda bakım için başvurursunuz.

Mithra

Kayıtlı Üye
Cidden yaşanmadan karşıdakinin nasıl bir psikolojide olduğu bilinmemekte.Şahsen ben hayatta korkmam dediğim şeyden korktum o kadar sure bir etki etmemesi, insan kötü oluyor varlığı etkilese bile biz bunun farkında olamıyoruz.Annem sağolsun bir tanıdık biri suya birşeyler okumuş onu iki gündür içiyorum kabuslardan biraz kurtuldum.Allah yardımcınız olsun.

crazymen17

Kayıtlı Üye
Cidden yaşanmadan karşıdakinin nasıl bir psikolojide olduğu bilinmemekte.Şahsen ben hayatta korkmam dediğim şeyden korktum o kadar sure bir etki etmemesi, insan kötü oluyor varlığı etkilese bile biz bunun farkında olamıyoruz.Annem sağolsun bir tanıdık biri suya birşeyler okumuş onu iki gündür içiyorum kabuslardan biraz kurtuldum.Allah yardımcınız olsun.

Allah razı olsun. Amin.Cidden insan ummadığı zamanlarda endişe yaşıyor. Yani bazen bu vesvese ve panit atağa dönüşüyor.

Birkaç gündür neredeyse namazımı zedeyelecek biçimde şeyler aklımda yer tutuyor.
Misal tam sağıma soluma selam vereceğim sırada koltukta oturan bir karaltı görsem ne yaparım acaba diyorum.
Bu elbette yalnış. Böyle yapmam lazım ama engel olamıyorum.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bende odamın duvarında el izleri gördüğümde aynı bu psikolojide olmuştum bayağı zor zamanlardı benim için.
Ailem buna mantık çerçevesinde çok açıklama getirmişlerdi ama bunu yaşayan için mantık devre dışı kalıyor.Konuyu açan arkadaşımızın durumuda bundan ibarettir.
Kedisine yönetim ile iletişime geçip bakım yaptırmasını tavsiye ediyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Bence ailede birinde uyurgezerlik olabilir. Bu durum paranormal bir olay gibi durmuyor. Siz kendinizden çok emin olabilirsiniz ama kitlememişte olabilirsiniz. Çünkü aklınız o an kedideydi. Bakın demem o ki bazen emin olduğumuz şeyler hakkında bile bu denli kesin konuşmamak gerekir. Ben şahsen telefonumu şarja taktığıma yemin edeceğim günler olur ama gelin görün ki telefon masanın üstünde pinekliyordur. :) Beyin oyun oynamayı sever.

DarkLife

Kayıtlı Üye
Bendede odadaki eşyalar yer değiştiriyordu eski evimizde ilginç bir durum mesela salondaki tv kumandası odamda yerde duruyordu :D

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Kızınız kaç yaşında belki balkonda gizli gizli sigara içmek istiyordu sizin uyanık olduğunuzu fark edip hemen kapatamadan geri kaçmıştır. Yanlış anlamayın sadece mantıklı düşünmeye çalışıyorum. Bu imkansız diyorsanız gece vakti dışarıdan gelen her ses için çıkmayın, adınızla seslenilse bile 3 kez duymadan bakmayın. Benim tavsiyem içinizi ferah tutun ibadetinize devam edin. Namaz kılarken de tamamen allaha sığının ve kendinizi huzurlu, güvende hissedin. Ben de korktuğum anlarda dualarımı okurum görünür görünmez bütün kötü varlıklardan allaha sığınırım. İçinizi ferah tutun vesveselerle kendinizi korkutmayın.

ardel

Kayıtlı Üye
cinlerin işi en doğrusunu Allah bilir özelllikle korku vermeye çalışıyolar umursamayın

murat1977

Banlı Kullanıcı
cinler akşam saatinden sonra kedi-köpek gibi hayvanların kılığına girip insanları korkuturlar.özellikle kara kedi VE kara köpek görüldüğü zaman kesinlikle taş atılmaması, korkutulmaması ve kovalanmaması lazımdır.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
bende geçen kapıyı açık bıraktığım halde döndüğümde kapalıydı.Kimsede kapatmamıştı üstelik ...
Ama çok takmam ben böyle şeyleri eminim onu yapan dalgacı bir cin ama kulaklığımı takıp müzik dinlemeye devam ettim.Kafaya takarsanız kötü olur :)